Pokazuje rezultate 1 do 14 od 14

Tema: biciklo

  1. #1
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno biciklo

    nesto se mislim kupiti mislavu novo biciklo, ovo je skoro prerastao i dosta je vec staro, 15tak godina i vise djece je proslo....
    treba mi neko, dobro, ne preskupo jos s pomocnim tockovima, s nadom da ce uskoro voziti i bez njih.....

    kakve vi vrste bicikla imate i gdje ga je najbolje nabavti, postoje li neke isprobane marke (rog?)....

    eto

  2. #2
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Nakamura u Merkatoru. Zakon zakona. Ja sam kupila neki totalno jeftini zenski bicikl i super je. A djecji su genijalni.

  3. #3

    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,303

    Početno

    Nisam gledala nikad nikakvu marku za bicikle, doduse i ne znam koje su to marke, gledala sam cijenu i da Marku pristaje.

    Bivsa bicikla je bila kupljena s pomocnim koji se kasnije skidaju (na njoj je i naucio voziti bez njih), sjedalo i rucke su mogle ici gori-doli, kostala je oko 200 kn, u savi kranj. Bicikla je za deset. I sad je navlaci po Brguljama, iako mu je vec mala.

  4. #4
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    Gledaj da ima blatobrane (to je jako, jako, jako vazno), da je lako stiskast kocnicu i da mu ruka moze od drske do kocnice. Neka ima i prednju i zadnju, Gledaj da se kotaci mogu okretat i unazada, a ne da ima prazan hod kad ide u rikverc, gledaj da su dijelovi kompaktni. Gledaj kakvo je sjedalo i da li se moze dobro pricvrstit, a ne da se vrti u krug. Gledaj da ima kud zakacit bocu s vodom (mi smo kupili bajs koji to nije imao, pa smo morali nagogradjivat jer je oki silom htio imat mjesto di ce ugurat flasicu)...

  5. #5
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno Re: biciklo

    Citiraj zrinka prvotno napisa
    nesto se mislim kupiti mislavu novo biciklo ...
    Hihihi, izvin'te me, ali uvijek se nasmijem kad vidim rijec "bicikl" u srednjem rodu ...

    A sad salu na stranu, mi smo kupili nekakav bicikl vulgaris (nije najjeftiniji, ali skoro) za cca 150 kn u Turbo limacu prije dvije godine i jos traje. MAlo je zardjao tako da to sigurno nije stvar za vise generacije, no uzevsi u obzir sto takvi biciklici izdrzavaju pitam se ima li smisla kupovati nesto trajnije ...

  6. #6
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,648

    Početno

    E vidis tatek, mi pak kupujemo skuplje i čvršće bicikle jer Katarina mora naslijeditio bratovo. Baš smo upikli novi bicikl. I ja uvijek kupujem s blatobranima jer se djeca vle voziti kroz blato, pa onda i sa ručnom i nožnom kočnicom i još mora imati gepek jer Frano voli voziti frendove. I naravno zvono.

  7. #7
    egemama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,302

    Početno

    eugen sad ima Piku od Roga, to je klasicni djecji biciklic, vrlo je slican ovom Domino
    http://www.rog.si/default.cfm?Jezik=...0206&ProdID=67

    bio je nesto skuplji, oko 800kn ako se dobro sjecam, ali zaista je neunistiv.

    meni su rekli bas suprotno od ovoga sto kaze mukica, da je vazno da djecji bicikl ima torpedo kocnice, dakle da ako okrenes pedale u nazad - kocis. kazu da je to djeci logicno, a i naravno lakse nego kociti rucnim kocnicama.

    prije ovoga smo imali jedan mali s pomocnim kotacima iz TL, kostao je valjda 200 kn, ali toliko je i vrijedio. poceo se raspadati vrlo brzo, ali tada smo ga dali na servis, kupili dobre (gumene) pomocne kotace (bili su plasticni), i onda je bio dobar.

    danas je meni tesko gledati kad eugen pocne juriti sa svojim deckima po parku. srecom, naucen je da uvijek ima kacigu.

  8. #8
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    ma da egica

    kad sam rekla ovo
    Gledaj da se kotaci mogu okretat i unazada, a ne da ima prazan hod kad ide u rikverc
    misla sam zapravo ovo kaj ti velia - da moze kocit kad ide unazad, a ne da vrti na prazno, a nis se ne dogadja

  9. #9
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    hvala cure na savjetima
    na prosloj rasprodaji mi je za dlaku promakao jedan bmx, za 80 kunica!

    tata mata, ja se uvijek nasmijem (od muke ) kad nam na drzavnoj dalekovidnici govore purgerskim naglaskom, a o manjim televzijima da ne govorim, a necu ni spominjati sinkronizirane filmove, kaj ne?

    tako da ja od srca napisemo biciklo, jerbo tako i govorim

  10. #10
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Citiraj zrinka prvotno napisa
    hvala cure na savjetima
    na prosloj rasprodaji mi je za dlaku promakao jedan bmx, za 80 kunica!

    tata mata, ja se uvijek nasmijem (od muke ) kad nam na drzavnoj dalekovidnici govore purgerskim naglaskom, a o manjim televzijima da ne govorim, a necu ni spominjati sinkronizirane filmove, kaj ne?

    tako da ja od srca napisemo biciklo, jerbo tako i govorim
    Nema problema, glavno da se razumijemo , moji kolege s posla porijeklom iz Dalmacije me uglavnom drze informiranim sto se tice rijeci iz Dalmacije, mada me jos uvijek iznenade svako toliko za necim novim i nerazumljivim .
    Kaj se TV tice, na njoj gledam samo vremensku prognozu - zar zaista netko na telki govori purgerskim slengom? To me cudi, obicno su (barem prije) prevladavali dijalekti a la Smiljko Sagolj ... :shock:

    Nego, bicikli. Nanoibeba: mi smo odlucili da ipak kupimo dva jeftinija bicikla, jednog sad vedranu, a drugog poslije Zrinki (tipa po 150 kn) umjesto jednog (ajmo rec za 500 kn) jer smo racunali da je to ipak isplativije. A ja smatram da nema tog bicikla kojeg on nece barem djelomicno potrgat za 3-4 godine,a servisirati se rijetko kad isplati.

    Sto se tice kocnica i dileme "torpedo' (tj. nozna kocnica) i prednje kocnice - ja sam tu bez zadrske za rucne kocnice. Zasto? Zato sto je kasnija prilagodba na rucne kocnice (a njih imaju svi bicikli za vece klince i odrasle - dakle, prilagodba je neminovna) cesto frustrirajuca i obicno zavrsi sa nekoliko padova i pokojim slomljenim prstom ili rukom, natucenim nosom ili najmanje oderanim koljenom kad dijete pokusa kociti sa noznom kocnicom koju vise nema.
    Isto tako, nije lose pri voznji uzbrdo imati taj prazni prostor za okrenuti pedale malo unazad kad treba uzeti zalet.
    Ja sam promijenio dosad puno bicikala (od svoje trece godine dosad),a sa kilometrazom na njima bih vjerojatno mogao povuci crtu oko zemaljske kugle i mislim da sam dosta kompetentan po tom pitanju. Torpedo je nekad bio "in" kad ga je imala vecina Rogovih bicikala, no i tad su se ljudi preporadjali kad su dosli na tadasnje "specijalke" sa rucnim kocnicama.

  11. #11
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    tata mata, isprika, nisam tebi napisala nego tateku
    ili sto bi mi rekli ćaći
    salamala

  12. #12

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Jel netko zna od koje visine dijete može voziti klasični pony?

  13. #13
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    tatek i ja se sebi nasmijem, kad nakon mame koja je predavala u skoli pa smo moja sestra i ja govorile kakti hrvatski knjizevni jezik i nakon toliko zagrebackih godina jos uvijek kazem
    ovo auto i
    ova novina.
    ali tjesim se ja da je to dio juznjackog sarma.

    a o biciklu..... sto veliki nemaju nozne kocnice? meni su se one uvijek cinile sigurnijima od rucnih!

  14. #14
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Citiraj seni prvotno napisa
    tatek i ja se sebi nasmijem, kad nakon mame koja je predavala u skoli pa smo moja sestra i ja govorile kakti hrvatski knjizevni jezik i nakon toliko zagrebackih godina jos uvijek kazem
    ovo auto i
    ova novina.
    ali tjesim se ja da je to dio juznjackog sarma.

    a o biciklu..... sto veliki nemaju nozne kocnice? meni su se one uvijek cinile sigurnijima od rucnih!
    Strasno su rijetki bicikli za odrasle koji imaju nozne kocnice. Jedno vrijeme ih uopce nije bilo, no vidio sam opet par njih sa nekakvim pomodnim retro-look-om.

    Ravnicarske zemlje (Nizozemska, Danska i sl.) imaju dosta takvih bicikala, no uvijek onih obicnih, s 2-3 brzine ili i bez njih. Bicikli sa vise brzina (ovi moderni, sa njih 12-21) ih nikad nemaju.

    Ja mislim da su rucne sigurnije (ako ih se zna upotrebljavati, a ne stisnuti samo rucnu pa napravit salto) - kao prvo dvije su, zatim moze ih se odmjerenije upotrebljavati (ipak su nase ruke profinjenije od stopala),a kao sto rekoh, lakse je vozit uzbrdo i preko prepreka tipa rubnjak i slicno bez nozne kocnice jer treba nekad malo i pedale povuc nazad kad se skoci gore.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •