Pokazuje rezultate 1 do 29 od 29

Tema: Alimentacija kod nezaposlenih roditelja?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2

    Početno Alimentacija kod nezaposlenih roditelja?

    Dali mi netko može pomoći,bivsi decko je ne zaposlen,trudna sam sedam tjedana.Zanima kako i dali mogu traziti alimentaciju?

  2. #2
    Mirjana S. avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Santa Cruz
    Postovi
    319

    Početno

    Oprosti na pitanju,nije mi jasno...za koga ti zapravo tražiš alimentaciju?

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    za dijete koje se treba roditi?

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    melany, mozes i traziti i dobiti

    ako ne placa, tuzis, pa ide u zatvor, pa ce se valjda skockati i placati

  5. #5
    Mirjana S. avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Santa Cruz
    Postovi
    319

    Početno

    Zaboravila si joj reći da ode odmah u ponedjeljak tražiti.Najbolje da odmah tuži.

  6. #6
    Mirjana S. avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Santa Cruz
    Postovi
    319

    Početno

    Mel,prvo razgovaraj s bivšim,alimentacija nije kazna,niti bi to trebala biti.
    Želi li on biti roditelj? Želi li raditi i pridonositi dobrobiti djeteta? Sve se da dogovoriti,ako ste na to spremni. ALimentaciju za dijete ne da možeš već moraš dobiti,ali nemoj odmah na ratnu nogu. I to da je nezaposlen...može se deset puta zaposliti dok se dijete ne rodi.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    procitaj pitanje

    procitaj post

    i odgovori na to

  8. #8
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Zbog alimentacije, u Hrvatskoj, tesko da ce netko u zatvor.

    Da ukrade kaugumu u ducanu, mozda.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    prvo se dijete treba roditi, a to što je netko nezaposlen, sud boli ona stvar, koliko ti razrežu toliko trebaš platiti

  10. #10

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2

    Početno

    Sad ne zeli dijete,niti ne komunicira samnom,svadba je trebala biti u devet mjesecu..ali od toga ništa!

  11. #11
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj Melany prvotno napisa
    Sad ne zeli dijete,niti ne komunicira samnom,svadba je trebala biti u devet mjesecu..ali od toga ništa!
    :?

    i kaj sad? možeš sjest i plakati, ili shvatiti da sunce izlazi svakog jutra. sutra je novi dan.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    ovako, prvo se ti smiri i posloži si prioritete... što i kako ....

    svatko ima pravo predomisliti se, a isto tako ima i dužnosti koje će ili sam ispunjavati ili će ga na to sud upozoriti, primorati whatever ...

    koliko ti je godina ?

  13. #13
    nine avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Dalmacija-Istra
    Postovi
    700

    Početno

    da,morat će ti davati 500kn.
    iz prve ruke.,hm-druge ruke

  14. #14
    nine avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Dalmacija-Istra
    Postovi
    700

    Početno

    e sory,
    prvo trebaš roditi, pa ako on ne priznaje dijete sudski zatražiti utvrđivanje očinstva,itd.

    obrati se nekom odvjetniku,on će te uputiti,ali prvo rodi,ne uznemiravaj se sudovima i pravdom,trebat će ti snaga i bistra glava za brigu oko djeteta kad se rodi

  15. #15
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj nine prvotno napisa
    da,morat će ti davati 500kn.
    iz prve ruke.,hm-druge ruke
    a otkud si tu cifru ispuknula? :?

  16. #16
    nine avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Dalmacija-Istra
    Postovi
    700

    Početno

    Citiraj sorciere prvotno napisa
    Citiraj nine prvotno napisa
    da,morat će ti davati 500kn.
    iz prve ruke.,hm-druge ruke
    a otkud si tu cifru ispuknula? :?
    toliko je prošle godine presuđeno mojoj prijateljici čije je dijete ostalo,tj. dodijeljeno njenom ex mužu,a ona je nezaposlena.

    Pročitala svojim očima.

  17. #17
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    to je ispod zakonskog minimuma, a i radi se o pojedinačnom slučaju - u kojem okolnosti nisu nužno jednake kao i ove u kojima se nalazi melany.

  18. #18
    nine avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Dalmacija-Istra
    Postovi
    700

    Početno

    Citiraj sorciere prvotno napisa
    to je ispod zakonskog minimuma, a i radi se o pojedinačnom slučaju - u kojem okolnosti nisu nužno jednake kao i ove u kojima se nalazi melany.
    zato i kažem "iz druge ruke"

  19. #19

    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    48

    Početno

    Ja sam u sličnoj poziciji jer kroz tjedan dana imam namjeru podnijeti zahtjev za razvod braka, a MM fino radi na crno, na burzi nije prijavljen (pa ne dobija niti naknadu na koju bi mu eventualno mogli sjesti).
    S njim ne živimo (kćer 4god i ja) već 7mj unutar kojih je za dijete dao samo 400kn.
    Pitala sam soc.radnicu kako se ishoduje alimentacija (određena sudom) od osobe koja je "nezaposlena" pa mi je rekla da 6mjeseci ukoliko ne plati alimentaciju ide sudska tužba, a Cent.za soc.skrb nam isplaćuje pola iznosa cifre koja je određena sudom.
    Dal ga ja onda još mogu tužiti za razliku, to mi nije znala reći :/

  20. #20
    lidać2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,714

    Početno

    Citiraj Mirjana S. prvotno napisa
    Oprosti na pitanju,nije mi jasno...za koga ti zapravo tražiš alimentaciju?


    Zaboravila si joj reći da ode odmah u ponedjeljak tražiti.Najbolje da odmah tuži.



    dok rodis jos se svasta moze promjeniti...sada misli na sebe i bebu a kada rodis onda pocni razmisljati o alementaciji...

  21. #21
    leonardica avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    105

    Početno

    Melanička , samo naprijed! Izbori se za svoja prava i uživaj u bebici!!!! A za alimentaciju se samo raspitaj, svaka kuna dobro dođe! Najbolje da sije djecu po svijetu Drži se!

  22. #22

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    Citiraj lidać prvotno napisa
    Citiraj Mirjana S. prvotno napisa
    Oprosti na pitanju,nije mi jasno...za koga ti zapravo tražiš alimentaciju?


    Zaboravila si joj reći da ode odmah u ponedjeljak tražiti.Najbolje da odmah tuži.



    dok rodis jos se svasta moze promjeniti...sada misli na sebe i bebu a kada rodis onda pocni razmisljati o alementaciji...
    mene samo zanima zbog cega se ismijavas iz necijeg raspada sistema. kaj ti je stvarno duhovito sto je nekom u zivotu lose i sto se ne snaazi kad mu se izmakne tlo pod nogama?

  23. #23
    leonardica avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    105

    Početno

    Nije, nego nema pametnijeg posla nego pametovat...A i svaka žena može bez muškarca biti mama, Hvala Bogu

  24. #24

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Požega
    Postovi
    61

    Početno

    Cure dobro kažu, kad se dijete rodi onda možeš tražiti alimentaciju, ali ne samo to, već i troškove oko poroda i trudnoće.

    Nadalje, ukoliko je otac nezaposlen nakon pravomoćnosti presude pokuša se provedba iste na pokretninama istoga. Kada sud obustavi ovrhu jer otac nema ništa, sa tim rješenjem ode se u Centar za socijalnu skrb i pokrene se postupak temeljem kojega država plaća umjesto oca.

    Put pravni je dugačak i mukotrpan, ali na kraju se ipak dobije ono što se traži.

  25. #25
    Banned
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    597

    Početno

    Citiraj leonardica prvotno napisa
    Nije, nego nema pametnijeg posla nego pametovat...A i svaka žena može bez muškarca biti mama, Hvala Bogu
    uh :?

    ovo me vraća u peti osnovne, sat biologije, mmm zgodnaaa profa, pa će bit da sam nešto jako važno propustio - možeš li nam molim objasniti A KAKO?!?

  26. #26
    leonardica avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    105

    Početno

    Citiraj Tata! prvotno napisa
    ovo me vraća u peti osnovne, sat biologije, mmm zgodnaaa profa, pa će bit da sam nešto jako važno propustio - možeš li nam molim objasniti A KAKO?!?

    A znala sam da će se jedan muškarac javit na ovo :D

    Što reći?

  27. #27

    Datum pristupanja
    May 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    26

    Početno alimentacija

    alimentaciju ne mozete traziti prije odluke o skrbnistvu (ukoliko se radi o tome da drugi roditelj nema roditeljskih prava) odnosno o odluke o povjeravanju na odgoj i skrb (drugi roditelj dobiva pravo na susrete i viđanja s djetetom- to je pravo, a ne obveza). nakon toga podizete tuzbu na nadleznom opcinskom (građanskom) sudu. imate pravo na opunomocenika bez prava na naknadu (besplatnog odvjetnika) kojeg mozete zatraziti od hrvatske odvjetnicke komore (pogledajte na njihovim stranicama).

    oko alimentacije se mozete i sporazumno dogovoriti u nadleznom centru za scijalnu skrb i taj dokument ima znacenje ovrsne isprave.

    alimentaciju mozete potrazivati i od djeda i bake djeteta po ocu (postoje uvjeti: morate imati rjesenje o povjeravanju djeteta na odgoj i skrb vama, morate imati presudu o doznacenoj alimentaciji na ime oca i dokaz da isti taj novac ne uplacuje na racun djeteta- u praksi se to svodi na njegovo dokazivanje da placa, a sve presuda/rjesenje moraju biti pravomocni)

    kad iscrpite sve mogucnosti, ostaje vam "drzavno" uzdrzavanje za oje se obracate czss. isplacuje se 50% presuđenog iznosa po odluci suda, a drzava za isti i kamate tereti oca.

    nadam se da je sve jos ovako, dugo se nisam bavila obiteljskim.

    s tim da hrv pravo poznaje i instituciju nasciturusa- zacetog, a nerođenog djeteta koje ostvaruje svoja prava pod uvjetom da se rodi zivo npr. ako se u tijeku vase trudnoce bude dijelilo nekakvo nasljedstvo, a vase je dijete zakonski/oporucni/nuzni nasljednik. to je sustav zastite. moze se voditi i parnica u njegovu korist i tada se smatra da je nasciturus stranacki spoosban. rijec je o pravnoj fikciji.

  28. #28

    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Postovi
    1

    Početno

    da li netko zna stranicu na kojoj bi doznao koliko se plaćaju alimentacije? ja sam taj koji bi je htjeo placati, pa da se informiram. moja bivsa djevojka ne trazi nista , al mislim da je moja odgovornost da plaćam, pa ako ko može me usmjerit bio bih zahvalan .

  29. #29

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    833

    Početno

    Citiraj oko prvotno napisa Vidi poruku
    da li netko zna stranicu na kojoj bi doznao koliko se plaćaju alimentacije? ja sam taj koji bi je htjeo placati, pa da se informiram. moja bivsa djevojka ne trazi nista , al mislim da je moja odgovornost da plaćam, pa ako ko može me usmjerit bio bih zahvalan .

    google is your friend

    "Minimalni novcani iznos za uzdrzavanje"

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •