Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 86

Tema: Iscjedak u trudnoći

  1. #1
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno Iscjedak u trudnoći

    Cure, zanima me da li je oskudan prozirno žučkasti iscjedak normalan, nema nikakvog mirisa, niti osječam neke bolove ili svrabež? Btw. trudna sam 12 tjedana.

    Ima li nešto prirodno što mogu koristiti ukoliko se pojača ili opčenito? Znam za ispiranje kamilicom, zanima me da li mi preporučate nekakav čaj ili nešto? Pila bih brusnicu, ali govore da nije baš dobro u trudnoći...

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Mkd
    Postovi
    1,667

    Početno

    Roza kako mi je meni ginekologica rekla - u trudnoci je normalan iscjedak, kod neke zene je bjeli, kod neki prozirni, kod neki blagozuckasti. vazno je da je bes mirisa i da ne svrbi.
    ja koristim kantarionovo ulje, namazem se i kod mene nema gljivica ni infekcija. Isto pijem brusnicu i jedem je. Zasto ne smije u trudnoci. Naprotiv to je idealno sredstvo za zastitu od infekcije.
    Kamilica isusuje, probaj sa cistom vodom i nakon toga namazi se kantarionovim uljem.

  3. #3
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Hvala Arkana! Ja isto inače uzimam brusnicu, ali kao ima antirbiotsko djelovanje pa nije dobra...ma meni je to isto zvučalo bezveze, od sutra odmah uzimam. I kupit ču kantarion, toga se uopče nisam sjetila!

    Reci mi kakvu brusnicu ti uzimaš, dali onu koncentrat koje se uzme samo 1 dcl dnevno? A kako se dole mažeš kantarionom (sorry ako sam dosadna sa svim detaljima) i dali se iza toga opereš ili ga ostaviš? Dnevni ulošci?

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Mkd
    Postovi
    1,667

    Početno

    Citiraj RozaGroza prvotno napisa
    Reci mi kakvu brusnicu ti uzimaš, dali onu koncentrat koje se uzme samo 1 dcl dnevno? A kako se dole mažeš kantarionom (sorry ako sam dosadna sa svim detaljima) i dali se iza toga opereš ili ga ostaviš? Dnevni ulošci?
    Pijem caj od brusnica, ponekad od 20, ponekad 40% brusnice. Ako sumnjam na nesto onda i 100% brusnica. Pijem 2-3case na dan oko 500ml. Ali ne uvijek. Sokove ne pijem, ne volim nista umjetno, pa ne mogu si dozvoliti ni sok od brusnice koji se prodaje kod nas zbog zasladjivaca i sve to.
    *
    jedem susene brusnice bez secera. Kod nas ih ima u prodav. prirodne/zdrave hrane. To jedem zajedno sa suhim sljivama, ili drugo suseno voce i zbog zeljeza i umjesto neke grickalice.
    **
    Namazem se rukom kantarionovim uljem vaginalno, ponekad ako imam problema sa stolicom, namazem i analni dio nakon tusiranja. Sada radim i perinealnu masazu kantarionovim uljem. Imam domace koje moja mama sprema. nije neka velika koncentracija. Ne mijem se nakon toga. Ostavljam da malo upije, pa obucem gacice (ako i ostane dio na gacicama, ispere se, nije neki problem).
    Dnevne uloske NE koristim. Menjam donje rublje mozda 5-6 puta dnevno ovisno od iscjedka, ali ulosci ne. Pre trudnoce imala sam platnene, ali sada ne volim nista, smeta mi.
    Zadnji put sam bila u 36tj. na vaginalni pregled, to je bio 2 u cjeloj trudnoci zbog mikrobioloskih briseva i bris na streptokoku (moram zbog poroda) i negativni su. Doktorka rekla da je super stanje. Pitala me sta radim, i rekla da je ok tako.
    Zadnjim tjednima trudnoce sada imam malo vise iscjetka, kod mene je bezbojan od pocetka trudnoce i rekla mi je da je to normalno.

  5. #5
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Hvala! Sutra krečem sa kantarionom, a evo več grickam sušene brusnice, pošto toga u mene uvijek ima.

    Još kratko pitanjce i puštam te na miru
    Radila sam briseve par mjeseci prije začeća, sve uredno. Od tad nisam, i nekako mi je to jako traumtaično, kako sam več rekla na UZV temi, ne mogu preglede uopče podnjeti a brisevi su mi čisti stres. Svejedno ako moram moram i iči ću, kad misliš (mislite - svačije mišljenje dobro došlo) da bi trebala otići?

  6. #6

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Mkd
    Postovi
    1,667

    Početno

    Moja dok. je misljenju da do 16tj. ne treba nista petljati vaginalno. Nakon toga moze. Rekla mi je da ona ne voli davati ljekova trudnicama do 16tj. Ne voli i nakon toga, ali ako treba onda je za iza 16tj. Moj prvi vagin.pregled je bio 16+3, zbog briseva, jer sam ja tako zeljela i osjecala. I zadnji 36tj. zbog rodilista. svi su nalazi negativni.

  7. #7
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Arkana hvala velika, sad si me umirila, ja sam isto mislila napravit negdje iz 16-17 tjedna...Hvala još jednom!

  8. #8
    LIMA avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    997

    Početno

    Ne znam, meni su i ginićka i žena u ljekarni kada sam bila trudna rekle da može čaj od brusnice ali NE koncentrirana brusnica :/ , za svaki slučaj još provjeri. Što se tiče iscjetka, ja sam ga imala cijelu trudnoću - žućkasti, nije bilo ništa zabrinjavajuće.

  9. #9
    babel avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    jug
    Postovi
    163

    Početno

    Evo i ja prijavljujen iscjedak. Na početku trudnoće tamno smeđi, sve je bilo ok, a sada tamno žuti. Isto je sve ok. Također san imala prvi vag. pregled sa 16tj.

  10. #10
    Kavin avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    926

    Početno

    Roza

    Za dezinfekciju i ispiranje dolje je dobar i čaj od kadulje u rinfuzi ( imaš u dm-u ) - nisam trudnica, ali ne vidim razlog zašto nebi smjela probati, ali svakako još možeš provjeriti da budeš 100% sigurna, a možda i netko od cura zna.
    Ako nosiš dnevne uloške i počne te svrbuckati izbaci ih i probaj sa onim vatenim tipa vir ili sl. tako je meni gin svojevremeno savjetovao, ja sam imala iscjedak, ali me je i svrbuckalo.

  11. #11
    LIMA avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    997

    Početno

    Citiraj Kavin prvotno napisa
    Za dezinfekciju i ispiranje dolje je dobar i čaj od kadulje u rinfuzi
    Stvarno? Moja mama uzgaja kadulju u lončanicama i zasad je koristim samo kao začin u jelima . Ne znam samo da je sušim ili kuham svježu?
    Ja sam još u 1. trudnoći na savjet ginekologinje izbacila dnevne uloške i stanje mi se općenito dolje popravilo. Ako imam iscjedak samo češće mijenjam gaćice, pa bilo to i 5 puta u danu, sada više ne mogu zamisliti da nosim dnevni uložak.

  12. #12
    Kavin avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    926

    Početno

    Pa da, to za kadulju sam pročitala tu na forumu
    Pa mislim da je ova za čaj sušena, a ne znam da li može i svježa :/

  13. #13
    smedja avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    863

    Početno

    Takodjer (u obje trudnoce) imam iscjedak uvijek, samo sto se kod mene cesce javljaju blage upale ili gljivice... pa tada osjetim tocno promjenu iscjedka...

    Najbolje je definitivno pamucne gacice i mijenjati puno puta na dan... dok sam radila torba mi je bila puna gacica

    Sto je kantarionovo ulje? Jel mu to ime ili ima i neko drugo? Moze li se kupiti u ljekarni ili?
    Hvala!!

  14. #14
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Kantarionovo ulje ti je ulje Gospine Trave, crvene je boje i najčešče ga prave bake, tetke, mame...a može se kupit na pjaci od bakica.

  15. #15
    LIMA avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    997

    Početno

    Pronašla sam svašta o kadulji ali ovo je zanimljivo:
    Čaj od kadulje je veoma važan za majke koje doje, jer povećano uživanje čaja kod odbijanja djece od majčinog mlijeka, umanjuje izlučivanje mlijeka. (!)
    Uživanjem čaja od kadulje može se, pod stanovitim uvjetima, otkloniti sklonost pobačaju.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Mkd
    Postovi
    1,667

    Početno

    Citiraj RozaGroza prvotno napisa
    Kantarionovo ulje ti je ulje Gospine Trave, crvene je boje i najčešče ga prave bake, tetke, mame...a može se kupit na pjaci od bakica.
    moze se kupiti i u apotekama, kod nas i u velikim marketima, proizvode ga laboratorije.

  17. #17
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Da ima kantariona i u apotekama. Neđe oko 30 KN bočica. Kad nemam domačeg kupujem to.

    A što se tiće kadulje, pa nekako su mišljenja različita, a na mnogo sam sajtova i foruma pročitala da se Nikako ne smije u trudnoči jer izaziva grčenje maternice :/

  18. #18
    Kavin avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    926

    Početno

    Zanimljivo sve ovo o kadulji, možda bi trebalo pitati i na nekonvencionalnoj medicini možda netko zna više.

  19. #19

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    632

    Početno

    jako je fin i aktivni kiseonik u spreju.
    naprskati ga na vaginalni deo i sacekati malo.
    vrlo je prijatno i ima efekta.

  20. #20
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Citiraj frost prvotno napisa
    jako je fin i aktivni kiseonik u spreju.
    naprskati ga na vaginalni deo i sacekati malo.
    vrlo je prijatno i ima efekta.
    Što je to? I zašto se koristi?

    A cure OT obavila sam svoj zadnji pregled, vađenje briseva itd. sve OK. Nisam radila UZV jer sam več skoro 16 tjedana pa sam rekla da radije ne bi vanjski. Krečem u ZG za 2 dana i zanima me povašem mišljenju, ako se budem dobro osjećala i sve bude OK, kad da obavim sljedeći pregled, i kakav da bude?

  21. #21

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    632

    Početno

    to je bas kao sto ime kaze, aktivni kiseonik.

    jako dezifekciono sredstvo.
    unistava gram pozitivne i gram negativne bakterije, viruse i gljivice.

    za dezinfekciju otvorenih rana, posekotina, opektoina, u kozmetologiji
    za poboljsanje cirkulacije kod prosirenih vena idr

    rasprsi se tecnost na mesto koje se tretira 4 x dnevno u trajanju od 10 minuta.

    moze da se prsne u grlo kad boli.
    na lice protiv bubuljica i upala koze
    da se sumnjiva voda napravi pitkom u slucaju hitne potrebe za vodom itakoo

    u srbiji ima po apotekama od vise proizvodjaca a prodaje se i u drogerijama jer nije lek.
    stoji obicno tamo gde su i kapi za nos od morske vode, razne kremice za vene i tako ta pomocna lekovita sredstva

  22. #22

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    632

    Početno

    ja sam UZ uradila tek u 20 nedelji u sklopu triple testa.
    tj. collor dopler koji prati triple test a radi se u periodu od 18-20 nedelje.

  23. #23
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Super zvuči taj sprej, mogla bi ga nabaviti pošto imamo bazen i počinjem se kupati, pa da se našpricam nakon toga, za svaki slučaj, ipak se kupa cijela obitelj. Samo da mi je znati kako ga ovdje zovu, ne znaš možda? I kažeš apsolutno je siguran za trudnoču?

    A vezano za preglede, ja ne idem na UZV sve do prije poroda, nego sam mislila na vaginalni pregled, dal uopče moram ići dok se osječam dobro?

  24. #24
    kole avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    965

    Početno

    Ja bi rekla da ne radis vaginalni pregled pogledaj ovde http://www.roda.hr/forum/viewtopic.p...7ca65c4ba95926

  25. #25
    mina30 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    696

    Početno

    Citiraj RozaGroza prvotno napisa
    Super zvuči taj sprej, mogla bi ga nabaviti pošto imamo bazen i počinjem se kupati, pa da se našpricam nakon toga, za svaki slučaj, ipak se kupa cijela obitelj. Samo da mi je znati kako ga ovdje zovu, ne znaš možda? I kažeš apsolutno je siguran za trudnoču?
    ]
    Mene ovo isto zanima, jal netko kupio nesto slicno u Hrvatskoj i kako se zove?
    Meni je dok dao vaginalete ali prije bi probala sve prirodno sto ima, sad koristim cesnjak i actigel od multigyna-a tj bioclin-a.

  26. #26
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Ja sam skroz zbunjena sa ovim iscjedkom.

    Imam ga skoro od početka trudnoće, ponekad je proziran, ponekad žučkasto proziran a nekad mi se ćini kad se zagledam da bi se mogao opisati i kao žučkasto zelenkasti, isto proziran...najčešče se pojavi jednom na dan, i onda bude baš onako kao lagana grudvica toga (promjera 3-4 mm)...nema nikakav miris. Vag. brisevi su mi uredni, krv ne pokazuje nikakvu infekciju...nemam pojma da li je normalno imati takav iscjedak? Mogu ga opisat kao šmrklju iz nosa, rasteže se, slinav...

    Pored toga, stavila sam canesten zadnja 2 dana (planirala sam se kupati u bazenu) i mislim da mi je ta tabletica lagano iziritirala rodnicu, jeli to moguće?

  27. #27

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    632

    Početno

    evo tek sad vidim ..

    evo ga jedan od proizvodjaca, nemoguce da to nema u hrvatskoj. kod nas bas ima dosta proizvodjaca i jako je dostupan.

    http://www.aktivnikiseonik.com/

    ja trenutno koristim od nekog drugog prizvodjaca, ali sve je to isto.
    ovde ima u svakoj drzavnoj apoteci pa i privatnoj i u drogerijama..

    a sto se tice iscedka..
    mene je sramota opisivati moj
    brisevi uredni sve vreme, a skoro uvek je zelenkast.
    nalazila sam na netu iskustva drugih, na mothering forumu po stranim forumiima sajtovima..to je normalno ako su brisevi uredni.

    razlog.. pa tu su uvek neke bakterije..uvek je neka borba "dobra i zla" unutar tebe.. neke bakterije umiru pod dejstvom drugih..
    uglavnom, dole ne treba biti sterilna sredina, normalno je imati raznoraznu floru dokle god nije patogena.

    ajde pogledajte ima li kod vas tog aktivnog kiseonika, ako ne da smisljamo nacin kako da vam dostavim.
    jeste da mogu da se porodim svaki cas i stopiram akciju, ali mozda i uspem

  28. #28
    betty boop avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Opatija
    Postovi
    632

    Početno

    ja imam cijelu trudnoću neugodan isjcjedak, od prozirnog i rijetkog do žućkastog i gustog (šmrkljavog)
    vrlo često se usmrdim, točnije sam iscjedak nema nekog mirisa ali ako ne mjenjam gaćice često, doslovno svakih par sati i ne operem se pri tome svakakvi mirisi se razviju...
    zapravo ako ikako imam priliku onda ležim gola, bez gaćica i luftam ju

    napravljeni svi brisevi i sve je ok, nema nikakvih patogenih bakterija....

  29. #29
    mina30 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    696

    Početno

    Citiraj frost prvotno napisa
    evo tek sad vidim ..

    evo ga jedan od proizvodjaca, nemoguce da to nema u hrvatskoj. kod nas bas ima dosta proizvodjaca i jako je dostupan.

    http://www.aktivnikiseonik.com/

    ja trenutno koristim od nekog drugog prizvodjaca, ali sve je to isto.
    ovde ima u svakoj drzavnoj apoteci pa i privatnoj i u drogerijama..

    a sto se tice iscedka..
    mene je sramota opisivati moj
    brisevi uredni sve vreme, a skoro uvek je zelenkast.
    nalazila sam na netu iskustva drugih, na mothering forumu po stranim forumiima sajtovima..to je normalno ako su brisevi uredni.

    razlog.. pa tu su uvek neke bakterije..uvek je neka borba "dobra i zla" unutar tebe.. neke bakterije umiru pod dejstvom drugih..
    uglavnom, dole ne treba biti sterilna sredina, normalno je imati raznoraznu floru dokle god nije patogena.

    ajde pogledajte ima li kod vas tog aktivnog kiseonika, ako ne da smisljamo nacin kako da vam dostavim.
    jeste da mogu da se porodim svaki cas i stopiram akciju, ali mozda i uspem
    Evo ja cu provjeriti danas u ljekarni, ali stvarno nisam nikad cula za to, hvala ti sto si se ponudila za dostavu, nadam se da ipak neces morati

  30. #30
    lucij@ avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,759

    Početno

    Citiraj RozaGroza prvotno napisa
    Ja sam skroz zbunjena sa ovim iscjedkom.

    Imam ga skoro od početka trudnoće, ponekad je proziran, ponekad žučkasto proziran a nekad mi se ćini kad se zagledam da bi se mogao opisati i kao žučkasto zelenkasti, isto proziran...najčešče se pojavi jednom na dan, i onda bude baš onako kao lagana grudvica toga (promjera 3-4 mm)...nema nikakav miris. Vag. brisevi su mi uredni, krv ne pokazuje nikakvu infekciju...nemam pojma da li je normalno imati takav iscjedak? Mogu ga opisat kao šmrklju iz nosa, rasteže se, slinav...

    Pored toga, stavila sam canesten zadnja 2 dana (planirala sam se kupati u bazenu) i mislim da mi je ta tabletica lagano iziritirala rodnicu, jeli to moguće?
    RozaGroza, čini mi ese da imamo isti problem. Ni kod mene nema nikakvog mirisa, ništa me ne smeta.
    Čaj od brusnica bi mi mogao pomoći? Baš sam neki dan kupila plod brusnice za čaj.

  31. #31
    dorica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb- Stenjevec
    Postovi
    948

    Početno

    i ja imam iscijedak od početka
    sa 11 tj sam imala malo iscijetka (žućkast bez mirisa) to su su bile gljivice i riješila sam canestenom
    a nakon 20 tj mi se ponovo pojavilo ali sve više i više iscijedka a gin. je rekao sve ok a na kraju su mi na merkuru na pregledu s 27 tj. rekli da imam jako proširene gljivice i potrošila sam 2 kutije canestena a sad sam na Gyno-Daktarinu i stavljam ih svaki drugi dan

  32. #32
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Lucij@ brusnica ti je ludilo, ja je pijem dosta, bila sam prestala jedno 5-6 dana i od prekjučer opet počela, evo več 2 dana nema "tog" iscjedka. Ako ti se ne pije sok ili vruč čaj, mi skuhamo onaj encianov čaj, i onda prelijemo u boce pa u frizer da se ohladi, savršen ledeni čaj i super za žeđ i osvježenje!

    A meni se evo pojavio i nekakav iscjedak iz bradavica, malo ništa previše, i proziran :? zar več? Nije li 17 tjedana malo prerano za takvo što?

  33. #33

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    632

    Početno

    nije prerano..
    nekome pre nekome kasnije, nekom nikad

  34. #34
    lucij@ avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,759

    Početno

    Eto, jutros sam si skuhala čaj od brusnica. Nadam se da će mi pomoći.

  35. #35
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Lucij@ bude sigurno...jedino što češ se družit sa školjkom malo češče, meni se odmah piša kad popijem i 1 čašu

    A moj iscjedak iz bradavica danas bio mlječno žučkast...skroz sam zbunjena, iako sad ga nema, to je bilo jutros...

  36. #36

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    632

    Početno

    meni bude do narandzaste boje, kao pomorandzina kora..
    ostavlja fleke na belom brusu kao da je zardjao

    kazu sve do tamno braon je normalno.

  37. #37

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Mkd
    Postovi
    1,667

    Početno

    Roza normalno ti je

  38. #38
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Thanks cure ne brinem baš previše, danas ga nema...iako cice su mi dosta tople.

  39. #39
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Ps: Arkana svaki put se skroz rastopim na tvoj avatarčić...dečko ti je prekrasan!

  40. #40

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Mkd
    Postovi
    1,667

    Početno

    Citiraj RozaGroza prvotno napisa
    Ps: Arkana svaki put se skroz rastopim na tvoj avatarčić...dečko ti je prekrasan!
    zelim ti od

  41. #41
    lucij@ avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,759

    Početno

    Cure, čini mi se da ste dosta upućene i vjerojatno ćete mi znati pomoći. Ja dosta konzumiram čajeve, ne one iz filtar vrećice već od ubranih biljaka. U trudnoći čak i više jer mi je od samo gutljaja kave zlo cijeli dan, a moram imati u ruci nekakvu šalicu i pijuckati. Postoje li neki čajevi koje ne bi trebalo piti?
    Možda da otvorim zasebnu temu, ali mislim da nema toga baš toliko.

  42. #42

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    632

    Početno

    ono sto je sigurno bezbedno jesu sipak, hibiskus, kamilica, nana, lipa..
    dosta ti je
    mozes da pravis i hladni caj od djumbira + limun to je prefinooo.
    svez koren djumbira skuvas kao kompot (jako malo je potrebno, radi po ukusu) i kad se prohladi dodaj limun.

    od makrobiotskih smes kukicha caj, bancha vec ne.

  43. #43

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    632

    Početno

    e da, mozes i koprivu

    svakako ovo nije za ovaj topic, pa neka se premesti gde treba

  44. #44
    habibi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    241

    Početno

    nesto mi zvoni da lipa nije preporucljiva...

  45. #45
    habibi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    241

    Početno

    ...a sto se tice iscjetka uzrokovanog gljivicama (zućkasto do zelenkasto, moguće i sirasto), jogurtna kultura jako pomaze, tj. kad opazite promijenjenu boju i/ili miris iscjetka smanjite jednostavne ugljikohidrate (izbacite slatkiše, kolače ) i pojačajte fermentiranie mliječne proizvode. to vraća stanje na staro ako se infekcija nije razbuktala, a i poboljsava ucinke terapije ako ju vec primjenjujete. provjereno!

  46. #46
    mina30 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    696

    Početno

    Meni bas nista ne pomaze jer imam gljivice i to crijevnu infekciju pa onda stalno dolaze iz crijeva u rodnicu. Probala sam bas sve i pomogla je jedino stroga dijeta bez imalo ugljikohidrata, a to u trudnoci ne dolazi u obzir.
    Evo mene sa zakasnjenjem za aktivni kisik. To kod nas nema u ljekarnama ali sam nasla gdje ga ipak mozemo kupiti, zove se endoasept, imaju kontakte za Hrvatsku
    http://www.lihnidos.com/?lang=hr&section=products&id=5
    probat cu nabaviti, meni se cini ok opcija. I nemojte da vam prodaju sto je meni teta ponudila u ljekarni onaj neki sprej za grlo sa okusima

  47. #47
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Do sad sam iscjedak imala samo kad se obrišem i nakon mokrenja, nikad mi nije ostajao na gačicama. A prije 5 minuta odem na wc, kad ono veličine kovanice od 1 KN bjeli mljekasti na gačicama. Mislite da je to normalno? Jel vi nosite neke uloške? Nekako bi ih rado izbjegla ako baš ne moram :/

  48. #48
    anjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    3,849

    Početno

    ja koristim platnene uloske

  49. #49
    smedja avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    863

    Početno

    Imam cesto bas takav iscjedak...
    Uloske ne nosim, nego nosim cijeli arsenal rezervnog rublja

  50. #50

    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Postovi
    233

    Početno

    Pa evo i ja imam iscjedak, ali ništa obilno, nekad proziran, nekad nježno bijel (nije sirkast ništa), nekad žućkast... bez mirisa... ništa ne svrbi, ništa ne boli... s tim se uopće ne opterećujem, jer sam to znala imati i prije trudnoće... meni to nekak prirodno. Uopće ne nosim uloške, nego promijenim gaćice i to je to. Nije obilno. A ne nosi mi se plastika među nogama ili oni veliki VIR ulošci. Ovo mi najprirodnije s gaćicama. Išla sam dva mjeseca za redom, jednom mjesečno, dati krv/urin, sve ok (iz drugih razloga ne isjetka). Mislim da se ne trebaš brinuti. A uvijek ti je najsigurnije pitati svog ginekologa, ako se brineš.

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •