Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 95

Tema: Fotografije - koliko vam znače?

  1. #1
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno Fotografije - koliko vam znače?

    Koliko vam znače fotografije, koliko ih imate?
    Da pojasnim: imamo digitalni fotić i pun laptop fotografija djeteta, ali vrlo malo razvijenih. To mi je na neki način krivo, jer ja bih razvila sve, za sve nemam novaca, a žao mi birati.
    Ali opet nekako mi se čini da im ne pridajemo ogromnu važnost. Dakle, svakako mi je bitno da ih imam - negdje i nikako ih ne bih htjela izgubiti.
    Npr. maleni je imao drugi rođendan, ok, normalno mi je i obavezno da smo sve poslikali. Još je i došao frend kojem je hobi fotografija i sve lijepo poslikao. I to je to. MM i ja se fokusiramo da rođendan prođe odlično, poslikali jesmo, imamo fotografije da ih možemo negdje u budućnosti pogledati i točka. Npr. sveki me uvijek nakon takvih situacija mjesec dana ispituje dal smo razvili fotografije. Nismo! Ona bi razvijene, ne želi na CD - u.
    Nemamo naviku razvijati i pregledavati fotografije.
    Evo i draga Smajlić me je molila fotografije, snimili smo joj i CD i na kraju zaboravili dati. Evo, javna isprika, CD dolazi. Nismo ih dali jer jednostavno na fotografije uvijek zaboravimo.
    Imam svega nekoliko djetetovih slika na zidu i jednu našu od svadbe, nemam kuću punu fotografija.
    Čak samo i na porodu imali fotić i zaboravili malog slikati, slikala sam ga tek 3. dan s mobitelom.
    Nekako se uvijek fokusiramo na taj trenutak da što bolje prođe, a fotografije ako jesu jesu, ako ne ne. Kako je kod vas?
    Inače niti MM, niti ja se ne volim slikati - ne znam zašto, ali i to je sigurno dio objašnjenja. :/

  2. #2
    lillifee avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    brela/md/nbg
    Postovi
    252

    Početno

    ja sam non stop sa foticem u ruci (u proslom zivotu bila sam japanka ). imam preko 17000 slika koje sam u zadnjih 5 godina napravila sa svojim digitalcem. prije godinu dana suprug mi je poklonio eksterni drive disc da malo rasteretim laptop.
    jednom godisnje razvijem za svako dijete po 100 slika i lijepo im to slozim u album, naravno svakome svoj. ipak bi voljela da jednoga dana imaju "nesto za listanje".

  3. #3
    Marna avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    812

    Početno

    Anemona, slična situacija.
    Obožavam fotografije i najradije bih da imam kilometarske foto-albume, ali imamo ponešto razvijenih, a većina ih je na kompu (sve su 'bekapirane', jer nikad se ne zna!?).
    Žao mi je da se još nisam stigla detaljnije pozabaviti s fotkama (nekad mi je bio hobi razvijanje onih famoznih crno-bijelih!), ali valjda stignem do penzije. He, he.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    SZ Hrvatska
    Postovi
    1,942

    Početno

    Meni fotografije puno znače, čak više nego stvari koje imamo snimljene na videu, jer se samo fotografijom mogu zaustaviti određeni trenuci. Puno slikamo, a nakon 3,4 mjeseca se odvažim, sjednem za pc i nekako odaberem najdraže - najljepše i dam ih razviti. Nakon toga sve polijepim u fotoalbum uz poneki komentar. Meni su moji fotoalbumi neprocjenjivi, a u zadnje vrijeme ih i sin izvlači iz ormara i gleda, sad su mu najzanimljivije one gdje je bio u buši, i kad se rodio.
    Neprocjenjiva slika - u rađaoni, sat vremena nakon poroda, kad je mm poljubio J., a ja sam taj trenutak uhvatila. Milsim da je ta slika i uz moju priču s poroda.

  5. #5
    melange avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    ebay
    Postovi
    2,039

    Početno

    mislila sam da će se ova tema odnositi na pojam digitalnih fotografija.
    i kako sad imamo mogućnost milijun puta nešto uslikati, pa izbrisati, pa ponoviti. kako zapravo slikamo sve, a ne uslikamo ništa.

    i kako se te fotografije uopće ne izrađuju. jer ih se može vidjeti na laptopu. i jer ih ima toliko puno, pa je nemoguće odabrati.
    to mi je bezveze.

    fotografije svakom domu daju neku toplinu i osobnost.
    volim onako velike okvire, pa složen mozaik od manjih fotografija.

    izradite 10slika za baku. ne može se po susjedstvu hvaliti kako joj je unuk divan sa slikama na cdu

  6. #6

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    SZ Hrvatska
    Postovi
    1,942

    Početno

    mislila sam da će se ova tema odnositi na pojam digitalnih fotografija.
    i
    Pa ja mislim da se i odnosi tema na digitalne fotografije.
    A moram potvrditi da baka Anemoninog djeteta i moje djece ima jedan cijeli zid sa slikama naše djece, i to više slika u jednom okviru. Samo kaj bi ona vjerojatno htjela svaki mjesec po jedan novi okvir sa slikama

  7. #7
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Nisam neprekidno s foto-aparatom u ruci, ali mislim da su fotografije važne. One bilježe neko vrijeme, događaje, ljude, pričaju kako djeca rastu. Važne su.

  8. #8
    Dodirko avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,405

    Početno

    U slučaju evakuacije ponjela bi diskove sa slikama. To je ukratko.

    One što nisu slikane sa digitalnom fotiću scanirane su i sve lijepo pospremljene....

    I da... imam oko 30 000 slika.... i gledam ih često.

  9. #9
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    Gdje me nadje s ovom temom!
    Meni je fotografiranje istinski hobi tako da imam jako puno fotki, uzivam u njima svaki dan, bez pretjerivanja. Cesto ih pregledavam, sortiram, obradjujem, izradjujem kolaze, price... Tko me zna, zna da je fotic uvijek tu. Ne fotkam samo svoje dijete, volim fotografijama razveseliti i svoje najdraze u obitelji i prijatelje. Rijetko prodje dan da ne okinem bar nekoliko fotki. I izradjujem puno ali i sama doma printam. Bas sam sad sjela za komp i stavila da skida danasnji "ulov".

  10. #10
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    Citiraj Dodirko prvotno napisa
    One što nisu slikane sa digitalnom fotiću scanirane su i sve lijepo pospremljene....

    I da... imam oko 30 000 slika.... i gledam ih često.
    i kod nas isto, sve skenirano, slozeno po datumima.

    e, a kako znas koliko ih imas? Meni su sve u folderima po datumima, tesko mi je to zbrajat sve. Znaci, nisu sve u zajednickom folderu.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    BiH
    Postovi
    275

    Početno

    Ja sam tradicionalni tip-imam narvano digitalni aparat,fotografije pohranjene u računaru,na CD-u, ali se bojim da se nešto slučajno izbriše, one na CD-u unište ili slično (tudum za tehniku na kvadrat). Zato fino izaberem one najljepše, izradim i lijepo u albumiće. S vremena na vrijeme me pukne pa ih listam i listam....

  12. #12
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    ja jos uvijek imam rupu u srcu kad pomislim na hrpetinu fotografija iz 2003. koje sam greskom, prilikom presnimavanja preskocila snimit na CDe, a nakon toga sam obrisala disk i iste su ne po vra tno IZ GU BLJE NE
    evo i sad dok to pisem dodoje mi da vristim kak sam mogla bit tak blesava

    i da
    imam na tisuce fotografija
    snimam digitalcem od 2000. godine
    a okinem bar jednu fotku svaki svakcati dan -nemrem si pomoc
    ak odem bez novcanka iz kuce to jos nekak prezivim
    al ak odem bez foftoaparata ko luda sam

  13. #13
    Nikina mama avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    297

    Početno

    Stalno slikam svoju djecu, mislila sam da cu Roka kao mladje dijete manje slikati, ali i njega stalno slikam, uzivam u tome. Nastojim sve slike izraditi i staviti u albume, doduse sada ih se vec jaaaako puno opet nakupilo, ali ne odustajem od toga da se slike moraju izradjivati jer ima neke topline u tome da se listaju albumi...

    Inace, cijeli stan nam je u slikama, okviri na sve strane, uvecane slike na zidovima, uzivam u tome, a mjesta sve manje i manje

  14. #14
    spring avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    701

    Početno

    Obožavam slike,ali u zadnje vrijeme više snimam s kamerom. Sada uz fotić i kameru svakodnevno vucaram sa sobom. Slikamo puno,razvijamo rijetko-nažalost. Ipak kuća je krcata fotoalbumima,ja sam pravi obiteljski kolekcionar-pokupila sam albume od bake i djeda pa slika imam od početka prošlog stoljeća pa nadalje-i za mene je to neprocjenjivo bogatstvo

  15. #15
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,636

    Početno

    sramota me reci da j. nema nijednu razvijenu fotografiju od kad se rodio!!

    ok kada smo kupili digitalac, ima tome 4 god, nijednu sliku nismo razvili. stalni ih sniman na cd-e da nebi sludajno bile izgubljene ako se laptopu nesto desi.

    jedan od razloga je i sto ne mogu razviti sve a sve su mi tako drage i cesto ih gledam.

    sad cu opet danima razmisljat kako bi trebala razviti fotografije

  16. #16
    Pcelica Mara avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    3,285

    Početno

    Citiraj Dodirko prvotno napisa
    U slučaju evakuacije ponjela bi diskove sa slikama.
    Žena od mog brata nema nijednu sliku iz djetinjstva, sve izgorilo, to mi je tako pretužno, a i ona žali za slikama...

    Od zilijun slika na kompjuteru izaberem "the best of", izradim i slažem albume, lijepim slike, neke izrežem u zanimljive oblike i pišem komentare. M. uživa listat i gledat bebu . A i ja baš volim te albume.
    Za novu bebu ću tkđ. napravit tri velika albuma, a onda ćemo nastavit zajedničke (jer mrzim kad prvo dijete ima 10 albuma slika, a drugo jedva jedan).

  17. #17
    Pandora Aura Monroe avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    991

    Početno

    Volim fotografije, važne su mi i svaki čas nešto slikam: od običnih malih svakodnevnih stvari ka o što su npr. albumi "Danas jedem" ili "Godišnja doba u kvartu" pa do više ili manje egzotičnih životinja koje mi se nađu na putu ili nekih pojava koje se same po sebi ne čine posebno atraktivnima, ali ih ponekad i na svoje vlastito iznenađenje uspijem tako vidjeti, slikam na putovanjima, slikam obitelj, prijatelje, ljude, stvari, gradove, prirodu, odnose, samu sebe... slikam da zapamtim, da raskrinkam, da povežem, da objasnim, ukažem ili podijelim svoja ukazanja.
    Ne znam koliko fotografija imam. U svakom slučaju puno, a od početka digitalne ere ništa nisam razvijala (možda jednog dana).

  18. #18
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    malena beba ako te tjesi, ima nas jos takvih! Imam brdo okvira za slike ali praznihi, nema niti jedne jedine slike! Cak ni s naseg vjencanja!
    Na frizideru stoje dvije slike kad je malac bio skroz mali, to je sveki dala razvit pa nam poklonila.

    Imamo 2 kompa doma, u svakom nebrojeno mnogo slika, i onda se dogodi, kao sto se dogodilo, da izgubimo neke slike, npr. prosle godine s mora! Slika nema! Gdje su? Nemamo pojma! I naravno da me to ljuti i da sam razocarana ali...slika nema! Zasto? Jer smo lijeni!!!

    Btw. slike s vjencanja imam i na cd-u (imam i album ali na cd-u je oko 1000 slika) i eto obecala dragoj mi frendici ( ) poslat par slika mailom al cd-a nema...I nema! Sve sam pretrazila, mojih slika s vjencanja ne-ma!!

    I sad mogu samo sjest i plakat i ucit na greskama...

  19. #19
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,636

    Početno

    Citiraj koksy prvotno napisa



    Sve sam pretrazila, mojih slika s vjencanja ne-ma!!

    I sad mogu samo sjest i plakat i ucit na greskama...
    mozda te utjesi, ja sam bila isto tako sigurna za svoje i nasla sam negative nakon 6 god!! iako sam bila sigurna da sam sve pretrazila pa i tu di sam ih na kraju slucajno nasla

  20. #20
    (maša) avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zg, IR
    Postovi
    2,188

    Početno

    mi imamo samo za 27 mj koliko je malac sa nama 3500 slika...one prije ni neznam koliko ih ima...
    u procesu sam biranja za razvijanje...nije mi teško jer dosta situacija slikam više puta i uvijek je samo jedna najbolja..
    a kako je malac brz i nestrpljiv imam dosta slika leđa, tjemena i sl

    inače pržim sve na 2 DVD-a..jedan bude na polici da mogu pogledat kad hoću , druga kopija u kutiji sa uspomenama (na krstitke, narukvica iz bolnice i sl), zadnjih par mjeseci bude još i na laptopu
    dosta ih imam na Picassi pa ako se išta dogodi ovim CD-ima uostane mi bar nešto...

    da, puno mi znače, volim gledat slike..

  21. #21
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Hm, 'đe me nađe s fotkama...
    Nikad i nigdje bez fotoaparata. Barem jednoga.
    Nulla dies sine linea (u mom slučaju: bez fotografije).
    Imala sam i imam još uvijek jako dobar analogni fotoaparat, koji je nažalost sve rjeđe u uporabi, iako su fotke načinjene s njim neusporedive...
    Brdo albuma s fotografijama, kronološki poredanih, uređenih...
    Imam i dva jako dobra digitalca (jedan "mali" i jedan "veliki"),
    Začas sam zakrcala harddisk, problem riješila kupnjom eksternog diska od 1Tb...
    I da, još uvijek izrađujem fotografije... Puno fotografija...
    Jer, kako reče disidentica Dubravka Ugrešić:
    "Život nije drugo do album s fotografijama. Samo to što je u albumu postoji. To čega u albumu nema, nikada nije ni postojalo - kaže moj prijatelj."
    I još:
    "Fotografija je svođenje beskrajnog i nesavladivog svijeta na kvadratić. Fotografija je naša mjera svijeta. Fotografija je i uspomena. Pamćenje je svođenje svijeta na kvadratiće. Uvrštavanje kvadratića u album je autobiografija..."

  22. #22
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,597

    Početno

    gdje i mene nadje - upravo sam dva sata sredjivala slike na racunalu

    puno fotografiramo, disk je krcat slika (i backup na par mjesta), cesto ih pregledavamo, malisa obozava sjesti pa gledati i sam, a jedna od zadaca tijekom porodiljnog je napraviti best of folder i razviti albume

    fotic uvijek i svugdje ide s nama

  23. #23
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Sad ste me malo natjerale na razmišljanje. Moram i ja napokon odlučiti koje su najljepše, razviti ih i posložiti u albume. (To mi se baš ne uklapa u recesijske mjere). :/
    Gdje je u Zgb. najjeftinije razvijanje?

  24. #24
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    i ja svako toliko izaberem the best of pa razvijem. Otkad su digitalci ušli u igru, slika se puno i previše, i tko bi to sve razvio, uostalom ljepše su onako na velikom LCD ekranu. Ali ne možeš ih pokazati ako ne upališ komp, i veći problem - na kompu nema mjesta a cd-ovi nisu trajni. Pa ipak ne bih htjela da jednom ostanem bez svega toga. I ja imam neku rodbinu koja je u ratu izgubila kuću, kao i sve slike, onda je moja mama tražila fotke koje su nekad znali nama poslati da im vrati bar to malo da imaju koju uspomenu...

    Treba to gledati s druge strane: sve slike u digitalnom obliku shvaćam kao pokusne, a one koje su baš dobre razvijem. Prednost je što me više ne prži kao prije s analognim da svaku lošu sliku moram razviti. Ima ih dovoljno da mogu izabrati samo dobre.

  25. #25
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Tako sam ljuta na sebe što smo zapostavili razvijanje slika... Sad ih se nakupilo toliko da trebam dići kredit da razvijem pa makar samo i best of. Od drugog djeteta, koje sad ima već godinu i pol, imam razvijene ukupno tri slike. Od prvog, naravno, stotine.

  26. #26
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    ma trebala bih i ja dići kredit da razvijem sve redom, ali idem tako da kad imam malo volje izaberem 50-tak iz raznih razdoblja (imam u blizini foto-radnju gdje je format 10x15 1kn), i onda sam s time zadovoljna par mjeseci. Odlučila sam da neću razvijati redom, nego po par slika iz svake faze, tako da ako nedajbože sve nestane bar neke odabrane imam.

    Još one baš najljepše razvijem u par primjeraka za bake da se hvale okolo

  27. #27
    vjestica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    461

    Početno

    od kad sam počela koristiti digitalni fotoaparat, nisam izradila nijednu sliku
    sad kad bi ih počela tražiti, mislim da pola tih slika ne bih našla i da ne znam gdje su, i to mi je nekad krivo, jer ništa kao prava fotografija
    zato sam zahvalna svojoj svekrvi, koja je vjerna starom fotoaparatu i uvijek kad mi slikamo digitalnim, ona slika običnim, pa tako imam i koju običnu fotografiju

  28. #28
    brane avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,317

    Početno

    ja i fotoaparat smo ko sijamci...uvjek zajedno.... 8)
    imam jaaaaaaaako puno fotografija, svako toliko izdvojim stotinjak i razvijem ih....tako da imam pun komp slika ali i pune albume....

  29. #29
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    sad sam baš pitala mm da pogleda, na kompu imamo 35 GB slika. 8)

    i ja slikam sve i svašta stalno. oba djeteta imaju valjda svaki dan u prvoj godini života uslikan. svaki ima svojih nekoliko albuma. mm misli da je to razvijanje nonsens, ali ja se ne dam (ipak je on informatičar kojem ako nešto nije na kompu, ne postoji). svako toliko, kada mi se uklapa u financijsku konstrukciju razvijemo 100-tinjak slika. i to uvijek kronološki, imam program koji slike fino složi po datumu kad su nastale, pa ne moram puno mozgat što je na redu.

  30. #30
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    Citiraj Anemona prvotno napisa
    Sad ste me malo natjerale na razmišljanje. Moram i ja napokon odlučiti koje su najljepše, razviti ih i posložiti u albume. (To mi se baš ne uklapa u recesijske mjere). :/
    Gdje je u Zgb. najjeftinije razvijanje?
    U kiosku Tiska, provjereno. Ceka se nekoliko dana, maksimalno 7.

    Izradjujem slike svakih nekoliko mjeseci.

  31. #31
    Pcelica Mara avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    3,285

    Početno

    I u DM-u (ipak mislim da je Tisak i dalje jeftiniji, ali meni je u DM-a zgodno, pa iskoristim i onaj popust i ola).

  32. #32
    fegusti avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    pu
    Postovi
    2,033

    Početno

    i meni je teško odabrati što pretvoriti u opipljive fotografije, ali sam se krajem godine dosjetila i napravila foto-strip od fotki.
    lani je nono umro i htjela sam da ga djeca upamte jer više nećemo imati priliku fotkati ga.
    to je knjižica s osvrtom na naše posljednje, zajedničke 2 godine uz komentare.
    formatom je A4 i ima 16 stranica.
    baš sam zadovoljna tom svojom umo i ruko-tvorinom. 8)

  33. #33
    Dodirko avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,405

    Početno

    Ja idem sa time da mi ne trebaju najjeftinije izrade fotografija (jer ih jako malo izrađujem. A i imam priručni foto printer za par onih fotografija koje nosim sa sobom) već mi je važno da znam točno koji papir koriste i točne milimetre i kakvu kvalitetu slike dobijem na kraju.

    Malo je zeznut taj odnos digitalne fotografije i papira...

  34. #34

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    BiH
    Postovi
    275

    Početno

    Ja nikad neću prežaliti svoje fotografije iz djetinjstva koje su mi ostale kad smo bježali od kuće u ratu...Poslije smo od rodbine pokoju i sakupili,ali kući je ostala hrpa-maminih i tatinih iz mladosti,naših dok smo bili mali, mojih sve do 3.srednje...šmrc

  35. #35
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    Citiraj Dodirko prvotno napisa
    Ja idem sa time da mi ne trebaju najjeftinije izrade fotografija (jer ih jako malo izrađujem. A i imam priručni foto printer za par onih fotografija koje nosim sa sobom) već mi je važno da znam točno koji papir koriste i točne milimetre i kakvu kvalitetu slike dobijem na kraju.

    Malo je zeznut taj odnos digitalne fotografije i papira...
    A ja si mislim, princip je isti, sve ostalo su - nijanse.

    Salu na stranu, ma mi izradujemo zbilja dosta, pa mi je vazno da bude sto povoljnija cijena. No, one koje radim za zid izradjujem u jednom studiju u Savskoj, cijene su prosjecne.

  36. #36
    icyoh avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    3,717

    Početno

    Mi svakih 5,6 mjeseci izrađujemo slike (u Mulleru, mislim 90lipa po kom).
    One koje mi se najviše sviđaju stavljam u okvire pa po zidovima i policama. Već me sad gosti zezaju da nam stan izgleda kao oltar Lovri i MM.

  37. #37
    Strobery Shortcake avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,756

    Početno

    Jako mi znače, ne izrađujemo, volim kombinaciju mobitela i fotoaparata da mi je uvijek pri ruci. Planiramo kupiti digitalni foto-frame pa da se slikice vrte do u beskraj

  38. #38
    icyoh avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    3,717

    Početno

    Citiraj Strobery Shortcake prvotno napisa
    Planiramo kupiti digitalni foto-frame pa da se slikice vrte do u beskraj
    Ovo je odlično, naročito za ured gdje baš ne možete vješati sliku svoje bebe posvud. Moj okvir još i svira pa je dodatna fora

  39. #39
    piplica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    3,170

    Početno

    Fotografije su mi jako važne, da mi kuća gori, prije bih spašavala fotke nego zlatninu...
    Imam jedno prokletstvo vezano uz fotografiranje, ne volim se fotkati i uvijek bježim od objektiva, a poslije mi bude žao k´o psu kada me nema na nijednoj fotki...

  40. #40
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj icyoh prvotno napisa
    Citiraj Strobery Shortcake prvotno napisa
    Planiramo kupiti digitalni foto-frame pa da se slikice vrte do u beskraj
    Ovo je odlično, naročito za ured gdje baš ne možete vješati sliku svoje bebe posvud. Moj okvir još i svira pa je dodatna fora
    ova se opcija meni nekako ne sviđa, izgledalo bi mi kao upaljen tv :/

    trudnjača slično je bilo i s mojom rodbinom, pisala sam gore... baš tužno, kad si to zamisliš vidiš koliko ti znače te uspomene

  41. #41
    Pcelica Mara avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    3,285

    Početno

    Citiraj trudnjača prvotno napisa
    Ja nikad neću prežaliti svoje fotografije iz djetinjstva koje su mi ostale kad smo bježali od kuće u ratu...Poslije smo od rodbine pokoju i sakupili,ali kući je ostala hrpa-maminih i tatinih iz mladosti,naših dok smo bili mali, mojih sve do 3.srednje...šmrc

    Meni je bratova žena često opisivala svoju haljinu s maturalne, ni tu sliku nema Ni ne znaš koliko te slike znače dok ih ne izgubiš.

    Kad je kod nas preklani bio požar blizu kuće, pogodite što sam ja spakirala za nosit sa sobom u slučaju bijega... a M. je imala samo mjesec dana i već bezbroj slika (doduše, na laptopu)

  42. #42

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,059

    Početno

    Slikamo ih dosta, ovisno o situacijama. Ja nekad i pretjeram jer se zalaufam i onda ne znam stati sa škljocanje. I spadam u one "konzerve" koje sve slike izrađuju i slažu u albume ili kutije.
    Uglavnom klinci se jako vole gledati, a poseban im je gušt listati albume. Slike na kompu im nisu ni upola toliko zanimljive kao ove u fizičkom obliku.

  43. #43
    piplica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    3,170

    Početno

    Citiraj TeFil prvotno napisa
    Uglavnom klinci se jako vole gledati, a poseban im je gušt listati albume. Slike na kompu im nisu ni upola toliko zanimljive kao ove u fizičkom obliku.
    Ovo je istina!

  44. #44
    Ana i mamino zlato avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    937

    Početno

    Ja obožavam fotografije.
    Koristim digitalni, razvijam povremeno.
    Pokušavam biti racionalna i ne pretjerivati s količinom razvijenih slika iako je teško.
    Moja curica otkako se je rodila ima nekoliko albuma. Prvi je veliki, bijelih korica, a obuhvaća njena prva tri mjeseca.
    Sljedeći je punila do prvog rođendana. Isto je većeg formata sa 300 slika.
    Onda sam shvatila da tim tempom će doći do pretrpavanja.
    Kupila sam manji, koji se može nositi u torbici (jedna slika na stranici) a unutra je čini mi se 200 slika, pokriva od prvog rođendana do dvije i pol godine.
    Sljedeći put ću razviti još manje slika, samo one koje su ekstra drage.
    Ostalo ima na kompu i na nekoliko kopija na DVDu.

    P.S. Malo me muči koliko sve to ima smisla. Razvijene slike su "aktualne" u početku. Poslije mi stoje na polici i rijetko ih tko uzme u ruke osim mene svakih par mjeseci.

    P.P.S. Isto mi je koma nepravda među više djece. Frendica ima sina od 7 i kćer od dvije. Sin ima puno albuma (onda još nije bilo digitalaca). Kćer nema pa skoro ni jednu razvijenu. Sve je u kompu. Na ormariću u kuhinji stoje tri slike sina, a nijedna od kćeri. (A nije da nema, barem sam joj ja dala nekoliko). Voli ih ona jednako, ali izvana gledajući mi je malo :/

  45. #45

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    1,292

    Početno

    Više sam volila stare aparate... kad nije bilo namještanja... 301 pokušaja da slika ispadne kako treba... šta slikaš - to dobiješ i onda... razviješ!
    imaš fizički komadić povijesti..
    trenutak uhvaćen u tanki plastificirani papir...
    dradocjeno....
    svaka slika je bila iznenađenje na svoj način....

    a sad... fotografiranje digitalnim aparatom nikad nije bilo tako slatko... lipo je, ne mogu reći, ali fotografija u albumu je ipak.... predivna stvar.

  46. #46
    jkitanov avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    536

    Početno

    Nama se desila poplava prije koji tj, a u podrumu bile kutije sa uspomenama koje su tamo bile privremeno radi selidbe. MM je jecao i plakao kao neka prava tetica kada je vidio da je njegov album kada je bio beba stradao. Sve sam slike brzo obrisala, osušila i stavila u drugi album. Tek kada ih je skoro izgubio, shvatila sam koliko su mu bitne.

  47. #47
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj jadranka605 prvotno napisa
    Više sam volila stare aparate... kad nije bilo namještanja... 301 pokušaja da slika ispadne kako treba... šta slikaš - to dobiješ i onda... razviješ!
    imaš fizički komadić povijesti..
    trenutak uhvaćen u tanki plastificirani papir...
    dradocjeno....
    svaka slika je bila iznenađenje na svoj način....

    a sad... fotografiranje digitalnim aparatom nikad nije bilo tako slatko... lipo je, ne mogu reći, ali fotografija u albumu je ipak.... predivna stvar.
    Ovo mogu potpisati, digitalni mi s jedne strane dođe kao "varka". Jest da volim što ne moram stalno imati nekoliko filmova "na lageru" i ima nekih drugih prednosti, ali ovi stari su mi bili nekako draži.

  48. #48
    mrkvica05 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    916

    Početno

    Citiraj icyoh prvotno napisa
    Citiraj Strobery Shortcake prvotno napisa
    Planiramo kupiti digitalni foto-frame pa da se slikice vrte do u beskraj
    Ovo je odlično, naročito za ured gdje baš ne možete vješati sliku svoje bebe posvud. Moj okvir još i svira pa je dodatna fora
    nadam se da ne otkrivam toplu vodu, ali imate tu opciju na screen saver-u (ako vam je kao meni stalno upaljen laptop), jako je zgodno...

    inače, mi isto imamo milijun tih digitalnih fotki, mislila sam ih samo čuvati na cd-ima, ali! cd je roba kratkog vijeka trajanja i podložna fizičkim oštećenjima (a trebalo bi ih se čuvati i u određenim klimatskim uvjetima - mislim na temp. i vlagu), tako da sam ipak na kraju izradila fotke. nekako mi je ljepše sjesti i listati album nego klikati na kompu.

  49. #49
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Mi smo zadnjih nekoliko godina počeli raditi ovako - budući da bakama digitalne fotografije ne znače puno, za Božić svaka dobije albumić od tridesetak fotografija razvijenih i uredno poredanih. Eh, sad... Kad radimo njima, obično napravimo i jedan komplet za sebe. To je pregled najboljih fotografija iiz te godine i to je dovoljno. Ostale su na računalu i na backup diskovima. Rijetko kad to pregledavamo... dečki nešto češće...

    A što se MOJIH fotografija tiče, ista stvar - ima ih cijela hrpa, ali cijenim desetak odabranih. Kad su napravljene mislila sam "joj kak smo ispali grdi debeli" a sad, deset i dvadeset godina kasnije mislim si "joj kak smo BILI lijepi mladi..."

  50. #50
    Zubic vila avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    782

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa
    Kad su napravljene mislila sam "joj kak smo ispali grdi debeli" a sad, deset i dvadeset godina kasnije mislim si "joj kak smo BILI lijepi mladi..."

    dobro pogođena misao!
    Ja stalno razvijam digitalne fotografije i slažem albume. To mi je jako važno i fakat nije skupo (u dm-u i mulleru)

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •