Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 95 od 95

Tema: Fotografije - koliko vam znače?

  1. #51

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    835

    Početno

    Ja sam za vrijeme rata u sklonište sa sobom nosila samo fotografije. Računala sam na to da se sve drugo može nadoknaditi, ali ti komadići prošlog vremena nikada više.

  2. #52

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    SZ Hrvatska
    Postovi
    1,942

    Početno

    Moj kolega je u ratu sve izgubio - sve fotografije su izgorjele zajedno s kućom. I danas kad priča o tome naviru mu suze. Najviše mu nedostaju - fotografije.

  3. #53
    katepe avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    206

    Početno besplatne fotke

    insiderski info: na www.smijesak.hr mozete naruciti besplatno razvijanje i dostavu fotografija. da, besplatno je. kako? uz razvijenu fotografiju sa strane dobijete i reklamnu pasicu. smijesak postoji od ljeta, i razvijao je fotke za manje grupe, testere i odabrane. od danas su fotografije dostupne svima. jedini catch je da je broj paketa ogranicen brojem sponzora. tko prije njemu fotke.

  4. #54

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    Meni fotke znače jako puno i imam ih po cijelom stanu i čim je akcija u DM-u razvijam oko 150 komada, radim poklone od njih itd...

  5. #55
    abonjeko avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    1,121

    Početno

    vidite, ja sam tip osobe kojoj fotke na znače baš puno...osim fotki i uspomena mojeg djeteta.... inače, sama se uopće ne volim slikati i mislim da još, nažalost, nemam niti jednu sliku zajedno s N.

    tip sam osobe koja intenzivno i vrlo emocionalno prima mentalne slike, a fotografije gotovo da nikada ne gledam! :/

  6. #56
    donna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    2,021

    Početno

    nama znače jako puno..još odmalena mi mama usadila tu naviku slikanja ,uvijek smo imali puuuno albuma sa fotkama i to su zaista divne uspomene dok kod MM nema toga,ima možda svega 5 fotki iz djetinjstva ali zato on sa svojom kako ju on naziva BEBOM NIKONOM stalno ide,i na posao čak ima predivne fotke,pobjedio je na nekolikoo natječaja...naša curica će imati zaista lijepu uspomenu

  7. #57
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Hop!

    Gdje ste s fotografijama, diskovima, albumima...?

    Sjetili smo se krštenja drugog djeteta, mm želi naći nešto na fotkama od tog dana, pregledavamo sat vremena komp i eksterni hard, i ne mogu pronaći te fotke.

    Nisam razvijala fotke par godina, a stvarno želim to srediti, i foldere sa slikama, i napraviti albume. Dala sam si rok od dvije godine .

    Htjela bih napraviti one kolaž albume, je l netko to radio sam? Koji su programi dobri?
    Koliko košta ako daš nekome drugome?

    Gdje ste s izrađivanjem fotki i albumima? Imate neke dobre prijedloge?

  8. #58
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Razvijanje je tipa 150 kn. Ja izradjujem kceri za rockas tipa 30-40 od prosle god. Zasad se tome bas raduje.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 04.03.2018. at 12:21

  9. #59
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Jaoooo, Bubilo, pogodi me u bolnu temu...

    Upravo pročitah vlastiti post ovdje iz 2009. i samo što se ne rasplačem od tuge...
    Ubila me digitalija i to nepregledno more nalupanih fotki, pa evo unatrag nekoliko godina nisam ama baš niti jednu fotku izradila .
    Jednostavno, nikad ulovit' dovoljno vremena za bavljenje s tim, na žalost.
    Valjalo bi to sve srediti, onda napraviti odabir za izradu, onda odabrane fotke malo urediti... Ahhhh...
    Baš me tuga uhvati kad se toga sjetim...

    Inače, i ja sam se bavila mišlju da možda za svaku godinu napravim po jednu foto-knjigu, ali kad sam to pokušala, došla sam do zaključka da mi je preteško odabrati toliko malo fotografija, a u jednoj godini se toliko toga izdogađa!
    Onda sam mislila, ajde, svaku ću "cjelinu" puknuti u posebnu knjigu... Ali, avaj, tih bi knjiga onda trebalo biti puuuno, a i koštalo bi k'o svetog Petra kajgana...

    Tako da sa, pretumbavajući mogućnosti razne, ostala bez ičega
    Sad imam fotke razbacane po hardovima, eksternim diskovima, mobitelima...
    Tugica...

  10. #60
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Redovno radim fotke. Sad ih imam stotinjak za koje moram kupiti album. I vec imam novih za napraviti
    Imamo doma puno albuma,i meni je to krasno

  11. #61
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,176

    Početno

    Ja sam fotke dala isprintati, i onda stavila u Ikea okvire. Ne vidi se da nije prava fotka. Stalno je na pogledu, nije negdje spremljeno i zatrpano.

  12. #62
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Da Forka, baš to.
    Trebaju mi neki novi kućni aparati i manji komadi namještaja, ali baš si mislim da bi umjesto toga napravila sve te albume/fotoknjige.

    I ja ih imam milijardu... npr. trenutno u mobitelu imam 2900 fotki, od 31.8. do danas . S tim da sam ih tonu i obrisala jer naravno nemam toliko mjesta. I da, mnoge se ponavljaju, ali isto ne bi godinu mogla svesti na 30-40. Možda na 300-400 .
    Ajme, nikad to neću napraviti.
    Možda će mi biti lakše sad s odmakom napraviti album za 2014. npr., sto mi je zbilja važno, pa uspijem filtrirati...

    Žuta koliko imaš tih okvira? Pričam o puno vise fotki nego sto bi stalo na sve zidove koje imam.

    Ako netko čuje za kakve akcije i sl., javljajte.

    Ima li netko iskustava s nekim aplikacijama? Izguglala sam nešto tipa sam povučeš fotke u aplikaciju pa slozi knjigu koju pošalješ na izradu.
    Posljednje uređivanje od Bubilo Bubich : 04.03.2018. at 15:53

  13. #63
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Bubilo, amaterko. Moj telefon upravo cuva oko 16,800 fotografija.

    (Spremljene su i na hard driveu i NAS-u)

  14. #64
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Ja sam u ovih 15-ak godina izgubila nekoliko tisuća slika. I to sam primijetila sasvim slučajno, kad sam krenula tražiti neke određene slike. I shvatim da ih je nestalo previše. Prije nekoliko godina sam razvila jedan album ali mislim da je vrijeme za nove. Meni slike znače puno i ova digitalizacija ih je ubila.

  15. #65
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Ja nisam izgubila niti jednu digitalnu sliku ali mi je problem da ih imamo u vise primjeraka (tipično: napravim back-up mobitela, pa još jedan bez brisanja starih slika, pa još jedan, pa ih on backupira na Cloud....) Mislim da imamo pol tere slika, bar trećina su duplici. Sad je pala odluka da od njih napravimo par albuma na NAS-u gdje su pa kad nam dodaju poznati da mogu pokazati 50 najboljih od 1000 slika s putovanja

    Jedino sto bih htjela je napraviti od par fotki print na staklo da nam malo ukrase zidove, da li netko ima preporuku gdje ih otprintati?

  16. #66
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,176

    Početno

    Imam dva okvira. Mislila sam napraviti manji mozaik fotki pa na zid, ali nemam vremena sada za to.

  17. #67
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Kaae da imam mjesta na mobu, i moj bi čuvao toliko. Teškom mukom ih brišem taman toliko da mogu uslikati 15 novih dnevno. Ovih 3000 su samo one koje mi je u zadnjih 6 mjeseci bilo teško obrisati .

    Sto je NAS? Guglam, ali tako se zove netko poznat pa ne mogu zguglat.

  18. #68
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Sto je NAS? Guglam, ali tako se zove netko poznat pa ne mogu zguglat.

    I ja sam malo guglala:

    https://en.wikipedia.org/wiki/Network-attached_storage

  19. #69
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,176

    Početno

    Zašto ih ne prebaciš na komp?

  20. #70
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Prebacila sam ih. I isto imam barem 5 back up-a.
    Ovo je 3000 “osnovnih” koje ne brišem jer mi “trebaju”... za pokazivanje, gledanje, slanja na vocap i viber, svaku mi zao obrisat... .

  21. #71
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,176

    Početno

    Onda u cloud.

  22. #72
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    “your icloud storage is full”

    Ma nije meni problem spremanje fotki... ja njih želim izraditi.

  23. #73
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Prebacila sam ih. I isto imam barem 5 back up-a.
    Ovo je 3000 “osnovnih” koje ne brišem jer mi “trebaju”... za pokazivanje, gledanje, slanja na vocap i viber, svaku mi zao obrisat... .
    Ja išla provjeriti, imam ih skoro 4000 na mobitelu.

  24. #74
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Ljudi, što ćete s tipa desecima tisuća fotki? Kako ćete to pregledavati i odabirati? Ja nasumično (tipa najdulje u sat vremena) od tih tisuća odaberem maks 60 po godini za razvijanje, a ostalo dam mužu da negdje u Cloudu pospremi... a pretpostvljam da će se to vjerojatno vjerojatno jednog dana zagubit kad se mediji koji ih čuvaju pokvare ili postanu zastarjeli. Tolike kočinine fotki mi se čine overwhelming za neki menadžment...

  25. #75
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Ja ih toliko ni ne slikam. Nema mi smisla, ne bih nikad tu kolicinu gledala. Mozda jednom i to je to.

    Od malca imam 300tinjak slika od prosle god na mobu (back up je na google photos), 100 napravljenih.

    Ok vise bi ih bilo da smo isli na more i uokolo, a ne da sam doma mirovala

    130 slika imam od ove godine, samo zato jer je dosla beba pa je vise slikanja tak male
    Posljednje uređivanje od Vrci : 05.03.2018. at 09:58

  26. #76
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Istina, ima ih puno, a nadam se da će jednom doći dan kad ću uspjeti napraviti reda u to... slike prije djece su sve složene u folderima po godinama, i unutar po folderima kronološki po događajima . Spremljeno na eksternom hardu i par duplih CD-a. Best of izrađeno u albumima. I isto ih ima tona, tona... sigurno barem tisuća po godini (bila sam ograničena foto aparatom pa nije moglo biti par tisuća ).
    Volimo to pregledavati... znaju ljudi da sve imam pa nam je nekad fora otvoriti foldere i smijati se... npr. na poslu...

    E da mi je takav red postići s fotkama otkad imam djecu... istina, puno toga bi se dalo i izbrisati, ali opet je tona. Stalno slikam... budni smo dva sata već imam 5 fotki (ili tek ). Kad mi dječurlija postanu narcisoidni selfi mejkeri .

    Kad napravim reda javit ću vam na koliko sam tisuća srezala. Rekoh, kroz cca 2 godine.

  27. #77
    tocekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,373

    Početno

    Ja sam mislila da mi ne znače i nisam puno fotkala klince, ai pokvarila mi se kartica i izgubila sam 3 godine slika (nije bilo puno, kojih 300). Nedavno je moj sin imao zadatak da napravi poster "moje desetljeće" i morala sam otići na FB i skidati vlastite fotke da napravi zadatak.
    Posljednje uređivanje od tocekica : 05.03.2018. at 11:19

  28. #78
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Stalno slikam... budni smo dva sata već imam 5 fotki (ili tek ). Kad mi dječurlija postanu narcisoidni selfi mejkeri .
    racunaj da ce doci vrijeme kad ti vise nece dati da ih non stop fotkas, ili da ih fotkas uopce, pa ce kolicina prirodno opasti

  29. #79

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,738

    Početno

    Mi smo stvarno "old school" - slikamo fotićem, razvijamo cca 2x godišnje najbolje fotke sa raznih događanja, spremamo po albumima (svako dijete ima svoj, plus obiteljski, plus MM-ov i moj prije djece...).
    Svaku toliko (posebice u dugim zimskim popopodnevima) izvučemo nečiji album pa listamo, komentiramo (narocito se preko fotki vole prisjecati putovanja), pa se uspoređuju kad su bili mladji, baš vole to listat...
    Isto tako povremeno baki i didi razvijemo najbolje fotke pa im pošaljemo poštom, to ih fakat razveseli...

  30. #80
    bella77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,478

    Početno

    Od svake godine, pocevsi s 2011 imam po jednu foto knjigu, one foto-cewe. Uzmem veliki format knjige i dodam 20ak stranica na njihov standardni broj stranica i primi zaista zavidan broj slika... Netko je napisao da je bolje birati slike s vremenskim odmakom, i to je tocno. Sad sam isla gledati za 2017 da slozim knjigu, previse slika koje bih htjela ubaciti. Pricekati cu pola godine, sigurna sam da ce se profiltrirati... jos imam jako puno kratkih filmica cca 1min -5 min, e s time ne znam sto bih. Imala sam ideju da ih stavim na DVD i zalijepim u foto knjigu za svaku godinu, ali mi je taj DVD tako out...

    Imam i neke slike po zidovima, tj okvire, pa onda svako malo mijenjam slike u tim okvirima. Radim ih kod foto badrova.

    Sve slike mi stoje na google photos i na eksternoj memoriji. S mobitela brisem redovito.

  31. #81

    Datum pristupanja
    Mar 2018
    Postovi
    3

    Početno

    meni su najdraže fotke iz rane mladosti, neprocijenjive

  32. #82
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    neki dan sam pronasla par cd.ova sa fotkama, i skuzila da mi laptop uopce nema ulaz za cd

    razmisljam da kupim eksterni hard, i prebacim sve sto nadjem od fotki na njega
    sada su razbacane po cd.ovima (koje pronalazim kad radim cistku ), usb.ovima, na kompu (ono sto skinem s mobitela) ...

    kako vi radite?

  33. #83
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Brzo se prislim misliti na nešto drugo, prije nego me uhvati panika

  34. #84
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Dala sam hrpu para za externi hard i stavljam ih tamo.
    Dok jednom 2028. ne uspijem napraviti albume.

  35. #85
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Slažem na externi, već godinama, ali i tamo je već gužva

  36. #86
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Ja sam u novo računalo prebacila stari hd i tamo je sve. Eksterni imaju sinovi, ali to je druga priča - tamo je njihova krama. Imam i zbirku cd-a (to je backup).

  37. #87

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    1,448

    Početno

    Ajme bolna tema, tisuće i tisuće fotki godišnje, obečajem si napraviti albume, bar jedan godišnje, ali nisam ni jedan...
    Jedne god sam uspjela složiti digitalni foto album kao poklon za baku i didu. Trebalo mi je 2 mjeseca intenzivnog rada na odabiru fotki i preslagivanju albuma kako bi složila best of te godine. Slijedeće(ih) god jednostavno nisam imala više vremena.
    Nadam se da ću uspjeti kad dođem u penziju...
    Ponekad ih pogledamo, volimo to, zajedno se prisjetiti događaja situacija, prokomentirati ih... Nevjerojatno kako se djeca sjećaju situacija...
    Do tada, stoje na externom disku, specijalno kupljen u tu svrhu...
    Sad sam ga stavila i pod šifru jer mi curke brljaju po tome... Skužila sam da mi nedostaju 2 foldera (i tko zna koliko još) i zabranila im pristup... Ufff kako sam bila ljuta/tužna!!!

  38. #88
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Ja isto imam na dodatnim diskovima. Po meni jedan je apsolutno nedovoljan moraš imati minimalno na dva jer jedan disk se može relativno lako pokvariti. Imam i sve fotke s mobitela u cloud, stavila sam postavki da čuva izvornu veličinu no kako mi svaki novi mobitel ima sve veće slike mislim da ću uskoro morati plaćati ekstra prostor. A stvarno ne slikam puno djecu, recimo prošli mjesec 6 slika od čega u stvari 3 prigode ali par primjera da bar jedna bude ok. No kako imam digitalni fotić preko 15g na kraju imamo skoro 40.000fotki (baš mi nedavno izbrisao moj disk )

    Bake i deda su se srećom digitalizirali, sad im samo mailom posaljemo nove fotke

  39. #89
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Dala sam hrpu para za externi hard i stavljam ih tamo.
    Dok jednom 2028. ne uspijem napraviti albume.
    Bubilo, to je neki posebni hard, pa je jako skup ili?

    Kakve su cijene uopce, i koju velicinu harda uzeti?
    Posljednje uređivanje od emily : 06.12.2018. at 09:17

  40. #90
    bella77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,478

    Početno

    Potaknuta podizanjem teme, sinoc sam pocela raditi cewe foto knjigu 2016/2017. Ako covjek nije previse zahtjevan i ne trosi po 5 minuta razmisljajuci hoce li ovu ili onu sliku u albumu, brzo se moze sloziti.

  41. #91
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj emily prvotno napisa Vidi poruku
    Bubilo, to je neki posebni hard, pa je jako skup ili?

    Kakve su cijene uopce, i koju velicinu harda uzeti?
    Ma nije to bogznakaj.... evo tu imaš špajskartu https://www.instar-informatika.hr/25...-hard-diskovi/

    Njih sam odabrala, jer je moj stariji kod njih kupio svoj eksterni hard, ovakava (1TB): https://www.instar-informatika.hr/ek...30704/product/

    On to koristi za video materijal, pa mu treba tako veliki. Za fotografije može proći i manji i jeftiniji.

    Cijene su slične u većini prodavaonica informatičke opreme, pa pitaš u najbližoj. Osim toga, sad će biti popusti za BOžić...

  42. #92
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Meni nije jasno cemu imati na tisuce i tisuce slika iz svake godine. Jel iskreno ikad gledate bas sve?

    Ja napravim za album 200-300 slika godisnje. Na mob ih za ovu god imam 660, prosla bila 300 (duplo vise djece, duplo vise slika )
    I imam mozda 100 na foticu

    Evo sad upravo ceka 150 za razvijanje, to je druga runda ove godine

    To gomilanje slika gdje ima xy skoro istih mi nikad nije bilo jasno. Kad mi netko od frendova sharea neki takav album samo brzinski pogledam slike

  43. #93
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Meni nije jasno cemu imati na tisuce i tisuce slika iz svake godine. Jel iskreno ikad gledate bas sve?

    Ja napravim za album 200-300 slika godisnje. Na mob ih za ovu god imam 660, prosla bila 300 (duplo vise djece, duplo vise slika )
    I imam mozda 100 na foticu

    Evo sad upravo ceka 150 za razvijanje, to je druga runda ove godine

    To gomilanje slika gdje ima xy skoro istih mi nikad nije bilo jasno. Kad mi netko od frendova sharea neki takav album samo brzinski pogledam slike
    Mi obično za Božić odaberemo dvadesetak najboljih slika iz te godine, to razvijemo i darujemo bakama i dedi, a kopiju ostavimo i sebi. Ostalo čuči na hd.

  44. #94
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Ja trenutno u mobu imam 5000 slika

    Hard sam kupila za 660 kn, 2 terabajta

  45. #95
    marla-s avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    otok ljubavi
    Postovi
    424

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Ostalo čuči na hd.
    I meni je tako vec goooodinama - sve na eksternom disku. Malo me i sram te neorganiziranosti i jednako kako ono ljudi govore "od ponedjeljka prestajem pusiti/idem na dijetu/vjezbam...", e tako ja isto na dusi nosim terabajt slika i video zapisa...

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •