Pokazuje rezultate 1 do 3 od 3

Tema: Meksička kuhinja - chimichange

  1. #1
    Nia_Zg avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,276

    Početno Meksička kuhinja - chimichange

    Recept za chimichange, vrijeme pripreme je oko 45 minuta.

    Sastojci za 3-4 osobe:

    za tortilje
    1 paket tortilja (8 komada)
    2 veće glavice luka
    2 crvene paprike
    1 paprika babura
    1 manja konzerva kukuruza
    2 čajne žličice vegete
    maslinovo ulje
    malo korijandera
    malo čilija (vršak čajne žličice)
    20 dkg sira (gauda ili sl)
    (po želji mogu unutra ići tikvice, grah, šampinjoni, meso i sl, ali mi najviše volimo samo ove sastojke)

    za bijeli umak
    2 jogurta
    1 režanj češnjaka
    malo soli
    (po želji možete staviti umjesto jogurta vrhnje)

    za crveni umak
    rajčica umak
    malo soli
    (čili po želji)

    zelena salata narezana na tanke rezance

    Luk i papriku narežemo na kockice i popržimo na woku da ostane još hrskava paprika (ukoliko nemate wok, može biti bilo kakva posuda), dodamo kukuruz, začinimo korijanderom, čilijem, vegetom.
    Ovaj nadjev razdijelimo na 8 jednakih dijelova, punimo time tortilje i usput stavljamo naribani sir u svaku tortilju. Zatvaramo u obliku pravokutnih torbica, prvo zarolamo kao palačinku i onda zatvaramo sastrane rubove.
    Ovako napunjenje tortilje stavljamo na maslinovim uljem namazan protvanj za pečenje, tortilje i gore premažemo maslinovim uljem i još na vrh dodamo malo naribanog sira.
    Zapečemo u pećnici na 10-ak minuta (dobije blago žućkasto - smećkastu boju), paziti da se ne osuše previše.

    Pripremimo umake i serviramo tako da na svaki tanjur stavimo prvo zelenu salatu narezanu na rezance, na to stavimo 2 tortilje te prelijemo bijelim i crvenim umakom.

    Tortilje su super i hladne, muž nosi ostatak od 2-3 tortilje idući dan na posao

    Po želji možete eksperimentirati i s drugim sastojcima, tikvicama, šampinjonima, grahom, mesom. Meso obavezno prepržiti prvo na tavici, onda ga narezati i dodati u povrće i puniti time tortilje.

    Mogu se doma raditi i domaće tortilje, ali iz osobnog iskustva sam prestala raditi domaće tortilje jer samo na to izgubim oko sat vremena, treba zamijesiti tijesto koje mora 15-ak minuta odstajati, pa se trebaju razvaljati u okrugle oblike i peći na tavici.
    Osobno kupujem tortilje Spar u Intersparu ili Ippercoopu, ali postoji i par drugih firmi koje se može naći u Konzumu, Mercatoru i drugim većim trgovačkim lancima. Neke su ponekad presuhe i trgaju se kad se pune, u tom slučaju ih treba staviti u vlažnu krpu da se malo omekšaju.

    Dobar tek!

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Na poluotoku
    Postovi
    66

    Početno

    obožavam ovaj recept
    i ja vrlo slično pripremam čimičange!!!!
    ja tortilje sama pripremam jer ne volim onaj misis octa što se osjeti u onim kupovnim!!!!

  3. #3
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno


Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •