Drage moje...

Želim podjeliti svoja iskustva poroda u Općoj županijskoj bolnici Pakrac sa Vama...

Vjerujem da kao i svakoj rodilji dok sam boravila u rodilištu, čeznula sam za svojom obitelji. Još bolniji osjećaj je taj da sam po ovoj pasjoj vrućini bila zatvorena 9 dana zbog carskog reza.

Što se tiče same operacije sve pohvale ekipi liječnika i sestara u bolnici jer su taj dio posla obavili vrhunski tako da sam "drugi" dan već bila na posjeti. Djete je bilo dobro zbrinuto dok je mama ležala nepomično u krevetu.

Nakon svega toga, dolazi naravno onaj dio o dojenju... Mlijeka ni od kuda, curica plače, a sestre tjeraju da "vuče"... Ne znam jedino što je mogla "vući" jer sam četvrti dan uzela pumpicu i nakon pola sata "vučenja" iscjedila 4 kapi iz jedne i 4 iz druge. Mlijeko je kasnije došlo, ali me živciralo to bespotrebno forsiranje.
I to je u konačnici jedina mala zamjerka osoblju, ako isključimo sestru Vesnu. Ona svima zadaje probleme pa je tako i meni, ali i njoj sam oprostila kad sam otišla kući.

Uglavnom i dalje preporučam bolnicu u Pakracu. Tako da ako netko želi može slobodno ići tamo.

Ono što zamjeram cijelom sustavu jest činjenica da vas zatvore 9 dana u bolnici zbog sekcije, umjesto da broj provedenih dana u bolnici ovisi o pojedinačnom oporavku pacijentice, odnosno rodilje. Ja sam 5.dan bila spremna za samostalni život, a morala sam tamo ležati (i dreždati) još 3 dana. Mogla sam otići na kućnu njegu i opustiti se kod kuće kako bi poboljšala dojenje, a ovako je stvoren samo dodatni stres bez potrebe...