Pokazuje rezultate 1 do 21 od 21

Tema: Rodilište Pakrac - lijepo iskustvo

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2

    Početno Rodilište Pakrac - lijepo iskustvo

    Drage moje...

    Želim podjeliti svoja iskustva poroda u Općoj županijskoj bolnici Pakrac sa Vama...

    Vjerujem da kao i svakoj rodilji dok sam boravila u rodilištu, čeznula sam za svojom obitelji. Još bolniji osjećaj je taj da sam po ovoj pasjoj vrućini bila zatvorena 9 dana zbog carskog reza.

    Što se tiče same operacije sve pohvale ekipi liječnika i sestara u bolnici jer su taj dio posla obavili vrhunski tako da sam "drugi" dan već bila na posjeti. Djete je bilo dobro zbrinuto dok je mama ležala nepomično u krevetu.

    Nakon svega toga, dolazi naravno onaj dio o dojenju... Mlijeka ni od kuda, curica plače, a sestre tjeraju da "vuče"... Ne znam jedino što je mogla "vući" jer sam četvrti dan uzela pumpicu i nakon pola sata "vučenja" iscjedila 4 kapi iz jedne i 4 iz druge. Mlijeko je kasnije došlo, ali me živciralo to bespotrebno forsiranje.
    I to je u konačnici jedina mala zamjerka osoblju, ako isključimo sestru Vesnu. Ona svima zadaje probleme pa je tako i meni, ali i njoj sam oprostila kad sam otišla kući.

    Uglavnom i dalje preporučam bolnicu u Pakracu. Tako da ako netko želi može slobodno ići tamo.

    Ono što zamjeram cijelom sustavu jest činjenica da vas zatvore 9 dana u bolnici zbog sekcije, umjesto da broj provedenih dana u bolnici ovisi o pojedinačnom oporavku pacijentice, odnosno rodilje. Ja sam 5.dan bila spremna za samostalni život, a morala sam tamo ležati (i dreždati) još 3 dana. Mogla sam otići na kućnu njegu i opustiti se kod kuće kako bi poboljšala dojenje, a ovako je stvoren samo dodatni stres bez potrebe...

  2. #2
    Bebinja avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Malo Misto
    Postovi
    642

    Početno

    I moja rodica je rodila tamo.
    Samo riječi pohvale ima.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    23

    Početno

    Nisam još čula negativne komentare o pakračkom rodilištu i jako sam ponosna i sretna zbog toga jer sam Pakračanka i uskoro trebam roditi...

  4. #4

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    5

    Početno

    Ja sam čula da je tamo jedino dobar dr.Šarac s kojim se možeš dogovoriti oko carskog reza, pa je to idealo za one koji se boje prirodnog poroda. A da je sve ostalo u rangu sa ostalim bolnicama u hrvatskoj. I da je o.k jer je obnovljeno i novo, te iz tog razloga žene imaju riječi hvale. Pa ako netko ima nekakvih pametnijih i većih razloga za veliko DA :D pakračkom rodilištu neka nam jave sa jednim lijepim postom za nas koje smo pred porod .

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    23

    Početno

    Porodila sam se prije 20 dana u pakračkoj bolnici i mogu samo reči:HVALA cijelom osoblju,posebno sestrama(pa i sestri Vesni o kojoj svi pričaju negativno,ali ima žena iza sebe 40 godina staža-nešto je stekla i iskustva za to vrijeme pa zna i dat pokoji savjet) na pomoći, trudu,strpljenju i savjetima a posebno tijekom poroda koji u mojem slučaju nije bio nimalo lagan i kratkotrajan.

  6. #6
    kljucic avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    početak Slavonije
    Postovi
    2,138

    Početno

    Zanimaju me friška iskustva sa ovim rodilištem. Da li se poštuje informirani izbor, tj. da li se prevrće očima na "zahtjevne pacijentice s planom poroda" i sl.? Možda neka usporedba sa Varaždinskim?

  7. #7
    AdrianovaMamica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Lokacija
    Daruvar
    Postovi
    464

    Početno

    Ja sam rodila 2 puta u Pakracu. Prvi put prirodno, porodio me dr.Šarac, a drugi put je bio hitni carski i tu je operaciju vodio dr.Dakic. Što se tice dr.Šarca, zadovoljna sam kako mi je vodio porod, kad sam pocela tiskat u tri sam truda rodila svoju kcerku, mozda bi i dulje trajalo da se on nije za vrijeme treceg truda naslonio na moj stomak i pomogao mi pogurat djete van. On vise ne radi, u mirovini je. Što se tice sestre Vesne po imenu neznam koja je to, znam za dvije nabrusite, da mi ih pokazete znala bi koja je koja. Iskreno malo me i sram da im neznam imena, pogotovo jer sam 2 tjedna sad tamo lezala. Beba je cjelo vrijeme uz majku, odvedu bebu na kupanje i na preglede i to je ono malo kratkog vremena kad ti mozes da se odmoris. Kad sam prvi put rodila odma iduce jutro sam se angazirala oko moje bebe, sve sam sama htjela radit, presvlacila ju, hranila, nosila.. S obzirom da je drugi porod bio na carski, bilo mi je jako tesko i osjecala sam se nemocno sto ne mogu sama uzet svoje djete kada place, nego moram zvonit sestri da mi ga doda, pa zvoni da ga odnesu.. Jedina zamjerka je sto sestre vec treci dan nakon carskog vise nemaju volje da ti pomognu, da ti dodaju djete.. bilo je komentara: jel ti to ne mozes sama, i druge su mame rodile pa same uzimaju svoju djecu.. Da, druge su mame rodile prirodno, a ja jos ne mogu ni hodat kak spada. Na to ih vise nisam zvala, nego kad mi djete zaplace meni prvo treba 5 min da sjednem, da se ustanem, uzmem djete i namjestim na krevet i jos 5 min da se ja namjestim nazad na krevet, u meduvremenu djete place gladno, ali ja ne mogu brze, a sestru ako zoves dobivas samo bezobrazne komentare.. Kad su inace ljubazne sestre bile na smjeni, usudila sam se pozvonit kad me je trebalo moje djete, ali i od takvih sam dobila: Jel ti to sama ne mozes? I to je bio zadnji put kad sam ijednu zvala. Ja sam glupa pa sutim. Ocito im je politika da 3 dana nakon carskog majci vise ne treba pomoc oko djeteta. Ja nisam ostala 9 dana u bolnici nakon cr, rodila sam u ponedjeljak navecer, a kuci su me pustili u nedjelju ujutro.
    No kako god, i iduci put idem roditi u Pakrac, ali ovaj put necu ostat duzna sestrama, tko zna.

  8. #8
    bijelko avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    983

    Početno

    Podizem temu, ima li koje svjeze iskustvo?
    Posljednje uređivanje od bijelko : 16.02.2015. at 01:05

  9. #9
    AdrianovaMamica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Lokacija
    Daruvar
    Postovi
    464

    Početno

    za 3 mj ja mogu opet dat recenziju

  10. #10
    bijelko avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    983

    Početno

    Onda cu ja prije

    s obzirom na nekad, svi kažu da je sad tamo super. U Viroviticu ne idem, pa onda tu kako bude... Samo me zanimalo trebam li se pripremiti i za natezanja s njima

  11. #11
    AdrianovaMamica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Lokacija
    Daruvar
    Postovi
    464

    Početno

    Pa mislim da nema bas puno natezanja, kod prirodnog poroda, ako dodes sa trudovima obrade te za radaonu, i nakon toga ides na stol, spajanje na ctg.. i tako do trenutka dok ne rodis..

  12. #12
    bijelko avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    983

    Početno

    Super, jos nek je ctg na ledjima...... Bit ce natezanja :D

  13. #13
    zelimo_bebu avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Vallis Aurea
    Postovi
    1,510

    Početno

    Da li još uvijek radi DR Dumančić u bolnici kao ginekolog? Dok je radio u PŽ, imao je hrpu pacijentica i svi smo bili prezadovoljni s njim, zato su ga i potjerali...znam nekolicinu žena iz PŽ koje su išle poroditi se u Pakrac...

  14. #14
    AdrianovaMamica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Lokacija
    Daruvar
    Postovi
    464

    Početno

    Ja sam neki dan cula da on odlazi iz Pakracke bolnice. Ali super je doktor.

  15. #15
    bijelko avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    983

    Početno

    Prije dva tjedna je radio, navodno je od ovog mjeseca privatnik.

    Izvješće:
    Odusevljena sam rodilistem! Ne stignem sad puno pisati, uglavnom pustili su me da hodam, cupkam na lopti, tusiram se, prigusili svjetla, upalili radio... ma super je bilo!

  16. #16
    zelimo_bebu avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Vallis Aurea
    Postovi
    1,510

    Početno

    Drago mi je da ti je bilo tako

  17. #17
    AdrianovaMamica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Lokacija
    Daruvar
    Postovi
    464

    Početno

    Ja takvo gostoprimstvo nisam primila, kod njih samo ''aj lez ti na stol ako treba lezat ces i dva dana dok se ne porodis'' ukratko

  18. #18
    bijelko avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    983

    Početno

    Toga sam se ja bojala, na kraju je stvarno bilo ugodno. Samo jedan pregled kod prijema i idući nisam docekala, cura je htjela van.
    Jos je sestra naglasila kako su oni jako susretljivi.
    Cimerica je imala drugu smjenu i također su ju pustili da šeće dosta dugo, mozda je sad stvarno takva praksa a ne cista sreca.

  19. #19
    AdrianovaMamica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Lokacija
    Daruvar
    Postovi
    464

    Početno

    Evo da kazem da sam ovaj put prezadovoljna. Na dan poroda upala sam Dr. D. u smjenu, on mi je vodio carski. I sestre su bile dobre. Ja sam takoder se mnogo brze i bolje oporavljala nego prvi put.

  20. #20
    bijelko avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    983

    Početno

    Bas mi je drago, i cestitam ti od srca!

  21. #21

    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Postovi
    1

    Početno

    Bok cure!
    znam da nije vezano za radjanje, ali imam trudnicko pitanje..
    da li znate da li mogu urinokulturu obaviti u Pakrackoj bolnici?
    Hvala

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •