Pokazuje rezultate 1 do 46 od 46

Tema: "sjedalica" za po kući

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,410

    Početno "sjedalica" za po kući

    Stvarno ne znam kako se to zove, uglavnom to je ona fotelja ili sjedalica s ručkama i metalnim nogama u kojoj dijete boravi dok je u stanu.

    Je li to korisno i koje su dobre? Koliko koštaju i gdje ih ima za kupiti?

    Razmišljam o tome kao poklon za krštenje ...
    Ja sam svoju držala u autosjedalici ...

  2. #2
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    misliš ovo
    http://www.turbolimac.com/ShopCode/S...e/90090226.jpg ??

    ima u turbolimaču, cijene koliko vidim na sajtu, od 300 do 500 kuna

  3. #3

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,973

    Početno

    Ovu mi imamo (500 kn). Imaš i jeftinijih u adaxu po 200 kn.
    A što se korisnosti tiče; nama je to bila jedna od najkorisnijih stvari do sada.
    Nažalost, Leo je brzo dostigao 9kg koji su gornja granica za siguran boravak u njoj.

  4. #4
    brane avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,317

    Početno

    moja je do 20kg :?
    koristili je sve do danas a danas ide jednom malom bebaču kao hranilica će služit
    luka sad ima 12kg

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,410

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    misliš ovo
    http://www.turbolimac.com/ShopCode/S...e/90090226.jpg ??

    ima u turbolimaču, cijene koliko vidim na sajtu, od 300 do 500 kuna
    da, to je to.

    potražit ću
    hvala

    zanima me je li to stvarno korisno

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    744

    Početno

    to je mrak stvar, nešto najkorisnije, uz autosjedalicu, što možeš kupiti za dijete

  7. #7
    Ines avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,594

    Početno

    meni je bilo jako zgodno-
    kupila u adaxu

    ja cu prodavat svoju, al nije zgodno posto ti je za poklon

  8. #8
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Vrijeska, pazi da se može izravnati na 180°.

  9. #9
    mamaduda avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Postovi
    919

    Početno

    Citiraj brane prvotno napisa
    moja je do 20kg :?
    koristili je sve do danas a danas ide jednom malom bebaču kao hranilica će služit
    luka sad ima 12kg
    Koja je to marka?
    Ja sve što sam vidjela do sad je do 8-9 kg! :/

  10. #10

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,410

    Početno

    Da i meni nije jasno, kako do 20kg.

    U TL su do 8 kg što mi se čini malo. Znači negdje do 7-8 mjeseca (naravno ovisno o bebi) ...

  11. #11

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    244

    Početno

    Vrijeska, imam Inglesina stolac- mislila sam ga pokloniti Rodi za rasprodaju, ali evo, bum ga dala tebi, može se regulirati u nekoliko položaja- totalno ravno do totalno okomito- i naslon i dio na kojem se sjedi. Pogledaj na slici
    http://www.babababies.com/images/pic...043_5-1479.jpg

  12. #12

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,410

    Početno

    Citiraj MamaAna prvotno napisa
    Vrijeska, imam Inglesina stolac- mislila sam ga pokloniti Rodi za rasprodaju, ali evo, bum ga dala tebi, može se regulirati u nekoliko položaja- totalno ravno do totalno okomito- i naslon i dio na kojem se sjedi. Pogledaj na slici
    http://www.babababies.com/images/pic...043_5-1479.jpg
    Ma, neeee!
    Hvala ti!

    Pokloni Rodi - ali ga rezerviraj za mene na rasprodaji - ja ću ga kupiti za sebe (ali za ozbiljno tako napravi - stvarno - nadam se da će mi uskoro trebati - odredi cijenu!).

    Ovo je ipak poklon - pa je red da se donese u originalnom pakiranju - ipak se poklonima gledaju "zubi"

  13. #13
    hildegard avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    769

    Početno

    Imali smo je doma (sad smo je posudili), Jakob je malo bio u njoj jer je Apricot (i ostale cure) puno pisala o štetnosti. Uglavnom je ležao unutra i to kad sam kuhala. Bio je negdje do svog šestog mjeseca, onda je počeo puzati i nije bilo potrebe stavljati ga u sjedalicu. Kada je sam mogao doći do onog što ga zanima lijepo se zaigrao tako da sam mogla skuhati ručak.

  14. #14
    Macak2

    Početno

    Mi svoju platili 260Kn, još nam je super. Znali smo je nositi kad smo išli u goste pa je u njoj bila i razgledala. Jedno je vrijeme i spavala u njoj. Sad ju hranim u njoj kad papa kašice, jer još ne sjedi čvrsto pa ju neću stavljati u hranilicu. Super stvar i lijep poklon!

  15. #15
    lidac2004

    Početno

    meni je to najisplativiji komad djecje opreme koji imam u kuci....

  16. #16
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    I nama je bila dobra, prvo smo imali neku posuđenu a onda smo kupili novu, neku najobičniju u Baby Media Shopu, i ja ću svoju prodavati

  17. #17
    brane avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,317

    Početno

    uh....mislim da je ABC designe ali nisam sigurna...
    kod mene nije ona standardna ležaljka
    miče se u više položaja postolje za noge a i ima zada držaće kad je dijete već veliko i može samo sjediti pa da ne padne
    to je ujedno i ljuljalica i ležaljka i sjedalica...

    pokusat cu nac negdje sliku pa je stavim poslije

  18. #18
    Mostarka avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Francuska
    Postovi
    461

    Početno

    Ja isto glasam ZA! Mi je nismo imali jer ja nisam Luku skoro do 5tog mjeseca nisam nikako sjedala ni blizu u sjedeci polozaj strahujuci da ne iskrivi kicmu i sl. pa me je strah malo bilo i ovakvih sjedalica al kad sam prije ne bas dugo vidjela kako to bebe furaju i uzivaju i nema nikakvih posljedica.. ja cu je ako Bog da drugom kupiti.

  19. #19
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno

    Imali i bili prezadovoljni.

  20. #20

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    1,002

    Početno

    A s kolko mj. bebe mogu početi koristiti to čudo?

  21. #21
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj Mostarka prvotno napisa
    al kad sam prije ne bas dugo vidjela kako to bebe furaju i uzivaju i nema nikakvih posljedica.. ja cu je ako Bog da drugom kupiti.
    ovo je na nivou: meni je mama sa 6 mjeseci davala špeka i luka, pa šta mi fali!

    Dakle, da ponovo ne bismo pisali ono što smo već 100 puta prežvakali, rastezali topice na 6 stranica, svađali se i prepucavali... sve mame koje imaju ikakve sumnje najbolje da nazovu nekog fizijatra ili ortopeda (pedijatri često nisu dobro upućeni).
    Na Forumu je stvarno do sada puno rečeno, ali nažalost, pretražnik nam ne radi pa vam ne možemo staviti link.
    U svakom slučaju, baš na ovom, 0-1 Podforumu, ako vam se da kopati po topicima, možete naći svakakvih informacija. Naslove ćete prepoznavati po riječima "sjedenje", "stajanje", "hodanje"...

  22. #22

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    744

    Početno

    Apricot, olakšaj mi da ne tražim prijašnje topice - mi smo tu ležaljku-sjedalicu dobili na poklon čim se Fran rodio, i ako nije bio u kinderbetu, ležao je u toj ležaljci, posve izravnanoj, koja se dala i malo ljuljati. Kako je rastao, tako smo najmeštali položaj do polusjedećeg i u svakom slučaju, dok je bilo sigurno od prevtranja i sl., svo vrijeme je provodio u tome jer u stanu nismo imali mjesta za kolica, a meni je bilo praktično u ležaljku nostit svegdje za sobom. Ako bi kuhala - bio bi u kuhinji. Ako bi se tuširala, bio bi u kupaoni. Isto je bilo i s Ozrenom, i nije bilo ni jedne situacije u kojoj bi pomislila da mi je dijete na nesigurnom. Pokušat ću staviti par slika.
    Malo si me sad uplašila mogućom štetnoću pa daj pliz ukratko napiši nešto o tome.

  23. #23
    brane avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,317

    Početno

    ma čekaj malo...a samo razmislite u kojim položajuma je sve dijete bilo u trbuhu i onda razmislite o štetnosti ove ležaljke...
    ja ću je preporučiti svima
    mi smo je koristili čim je izišao iz bolnice i bila nam je fenomenalna

  24. #24

  25. #25
    MalaSirena avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Maksimir, Zagreb
    Postovi
    2,721

    Početno

    Ja sam je dobila na posudbu i koristila sam je jako kratko jer mi nije baš bila praktična; moglo se to malo izgurati i s auto-sjedalicom koja ima onu ručku... Nekak mi je bilo bolje mališu držati na ravnom - prvo na krevetu, a onda na podu u dnevnom boravku pa se mogao vrpoljiti; činilo mi se kao da je u toj ležaljki sputan.

  26. #26

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    744

    Početno

    Pa u tome je na ravnom! Autosjedalica nam nikako nije bila opcija jer su u tome provodili puno vremena, a nikako nij eravna

  27. #27
    Njojza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    1,709

    Početno

    F i dan danas preko dana spava u ovoj, samo u ravnom polozaju
    http://public.fotki.com/mamaNjojza/s...smijalica.html

  28. #28
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Evo samo nekoliko okršajnih topica...
    Bilo ih je puno više, ali ako se vama, zainteresiranima, ne da tražiti... ne da se ni meni...

    http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewtopic.php?t=8358

    http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewtopic.php?t=11546

    http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewtopic.php?t=12359

    http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewtopic.php?t=8575

  29. #29
    Mostarka avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Francuska
    Postovi
    461

    Početno

    Citiraj brane prvotno napisa
    ma čekaj malo...a samo razmislite u kojim položajuma je sve dijete bilo u trbuhu i onda razmislite o štetnosti ove ležaljke...
    ja ću je preporučiti svima
    Potpisujem!

  30. #30
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Idem probuditi Orku da je okrenem naglavačke - u tom položaju je u trbuhu provela najviše vremena!

  31. #31

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa
    Idem probuditi Orku da je okrenem naglavačke - u tom položaju je u trbuhu provela najviše vremena!
    I, molim te, obavezno ju uroni u mali bazencic i zakelji nekom poduzom vrpcom za sebe...

  32. #32
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno

    Citiraj Mostarka prvotno napisa
    Citiraj brane prvotno napisa
    ma čekaj malo...a samo razmislite u kojim položajuma je sve dijete bilo u trbuhu i onda razmislite o štetnosti ove ležaljke...
    ja ću je preporučiti svima
    Potpisujem!
    Stvarno ne vidim nikakvu vezu između ovoga i te ležaljke. U trbuhu je beba u vodi pa joj ni težina nije onakva kakva je "na suhom".
    Mi smo ležaljku koristili puno i bili jako zadovoljni, ali je prve mjesece bio isključivo u ravnom položaju.

  33. #33

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa
    Idem probuditi Orku da je okrenem naglavačke - u tom položaju je u trbuhu provela najviše vremena!
    Moja je uz to još bila i licem prema dole

  34. #34
    Njojza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    1,709

    Početno

    a ovo mi je najdraze
    kad se "zakuha" onda samo virnem i od srca se nasmijem

  35. #35
    brane avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,317

    Početno

    Citiraj dille prvotno napisa
    Citiraj apricot prvotno napisa
    Idem probuditi Orku da je okrenem naglavačke - u tom položaju je u trbuhu provela najviše vremena!
    I, molim te, obavezno ju uroni u mali bazencic i zakelji nekom poduzom vrpcom za sebe...
    ako smatrate da je to za vašu djecu ok...pa zašto ne...svaka majka zna što je za njeno dijete najbolje pa ako VI smatrate da će Vaša djeca u tom položaju uživati pa napravite to...
    svaka majka najbolje poznaje potrebe svog djeteta

  36. #36
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    da malo smirimo loptu - iako je i meni zabavno, ovo su ipak preozbiljne stvari.
    brane, nažalost, nije majka ta koja mora baš sve znati - inače ne bi postojali stručnjaci (bilo liječnici, bilo obućari, bilo frizeri).

    kako ti je brunda napisala, dijete je u maternici plivalo u plodovoj vodi i nije bilo apsolutno nikakvog opterećenja niti za skelet niti za mišićno tkivo (i sama znaš kako u vodi možeš podignuti i najteži kamen).
    potpuno je druga stvar kada se dijete rodi.
    evo, možda će ti ovaj primjer najbolje kazati o čemu govorim: nećakinja moga muža je svog četverogodišnjeg sina odvela logopedu jer mali jako tepa (doćao ćam iđ ćetnje). I Petra joj govori: Mi njemu NIKADA nismo tepali, uvijek smo mu čisto govorili. A logopedica će njoj: možda ste ga, npr. prerano stavili sjediti!

    A, vidiš, ona se, kao majka, nikada ne bi sama dosjetila tome. Ni ja! Ali sume potreba i znatiželja natjerale da se malo više raspitam Pa onda to prenesem ovdje.
    Pa se neki s time izruguju.

    Puno ljudi na ovom Forumu je spremno podijeliti svoja znanja i iskustva s ostalim korisnicima.
    Ali samo neki su ih spremni prihvatiti.

    Hvala curama koje su mi omogućile da postanem savjetnica na SOS telefonu.
    Hvala Ancici koja me je "odškolovala" za instruktoricu za autosjedalice.
    Je li još netko voljan podijeliti svoje znanje sa mnom?

  37. #37

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    203

    Početno

    Vidiš, vidiš, interesantno je ovo za tepanje! Nikad mi ne bi palo na pamet da to može imati veze.

    No dobro. Meni je fizijatar na Goljaku to preporučio za Mihu kad mu je bilo mjesec dana jer se dijete jako izvijalo unazad. Rekao je da je takav fetalni položaj dobar jer ga na neki način ravna, tj. sprečava izvijanje. To je neki polusjed, slično polegnutoj autosjedalici, nije 180, ali je i jako daleko od punog sjeda. Mi redovito koristimo ovakvu sjedalicu-ljuljalicu da mali ne bude sam kad smo mi npr. u drugoj sobi ili ručamo.

    Btw, s Mihom ju nisam baš dugo koristila. On je propuzao već sa 6,5 mjeseci i ne bi ga niš zadržalo unutra. Čak je bila i situacija da je puzao s tim zavezanim za guzu. Kak se okrenul, ne sjećam se više...

  38. #38
    andrea avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,380

    Početno

    apri, daj malo detaljnjije o toj vezi preranog posjedanja i tepanja; ako znaš, pliz.


  39. #39

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    744

    Početno

    Apricot, hvala ti što svoje znanje dijeliš s nama.
    Stvarno je dragocjeno dobiti informacije od onih koji znaju bolje i imaju iskustvo sa problemima s kojima se neki od nas susreću.
    Gotovo se u potpunosti slažem s tvojim postom, imam samo jednu malu rezervu. Naime, kada bi svaki svoj postupak prema djetetu, naročito tako malom, gledala pod tolikom lupom (npr. ako ga stavim u klokanicu, za par godina će tepati), bojala bih se trepnuti, a da to ne ostavi nekakve posljedice koje u datom trenutku ne mogu pojmiti.
    Jučer navečer sam baš razmišljala o onome što si napisala na jedom od ranijih topica i sjetila se jednog bedastog primjera iz nekog glupog američkog filma: frajer bi se uzbudio svaki put kad bi njegova ljubavnica, jer se ženi to bojao priznati, zgazila žohara na podu. Zašto? Zato jer je njegova mama, kad je on imao 3 ili 5 godina, zgazila žohara što je u njemu potaknulo 'nešto' zbog čega puno godina kasnije njega ništa drugo nije moglo tako uzbuditi. Ma znam da je primjer blesav, ali samo sam htjela reći da ako ću početi strepiti nad tim da li je ok baš svaki moj postupak prema ili pred djetetom, u kontekstu neke posljedice koja mi je u tom trenutku nedomisliva, onda svi skupa možmo pod stakleno zvono.
    Naša ležaljka se može posve izravnati, dijete je na njoj ravno kao da je na podu, osim što je na mekanom. S vremenom se može pomaknuti u polusjedeći položaj, a kada je beba dovoljno velika za sjedeći, tada nam više ni ne treba. Bilo mi je drago pročitati da je to ok (najviše me frka one posljedice s neznanjem matematike Tko zna što su meni radili u djetinjstvu, matematika mi nikad nije išla ) jer bi inače imala grižnju savjesti da sam naštetila djetetu da sebi olakšam, a trebala sam znati bolje. Kako nebi upala u tu zamku i zavrtila se u krug razmišljanja o baš svakom svakodnevnom i uobičajenom postupku u smislu moguće posljedice, ja obećajem da ću se (i dalje) revno informirati, a podredno ipak vjerovati svom instinktu.

  40. #40
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    ma naravno da nismo dovoljno lude (ili?!) da sve što radimo u odnosu prema djeci, radimo "s predumišljajem".
    Ni moja mama nije razmišljala da ću ja zbog njezinih meko kuhanih jaja koja sam jela sa tri mjeseca, možda jednog dana biti alergičar (a jesam), ili da ću se zbog bacanja u zrak (ovo je čista fikcija), boriti za redoksima...
    Najljepše je kada se sve radi spontano, ali ako već postoji neko saznanje, ako si dobio neku informaciju... ne trebaš je i prihvatiti, ali nije dobro ni odmahnuti rukom.

    andrea, otrovat ću te - bila si na svim topicima na kojima smo razgovarali o povezanosti mozga i krivih informacija... brzo doma pisati zadaću! :beljković:
    nema sjedenje veze sa tepanjem - ima s lošim inputom. Odrazilo se na tepanje (možda - to je logopedica rekla "onako"), a moglo je na loš osjećaj u prostoru... ili nešto drugo... ili ni na što...

  41. #41
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    ne bih sada ulazila u diskusije, vec je bilo dosta o tome, mada je moje misljenje u globalu isto kao od apricot.

    htjela bih ukazati na jos jednu dimenziju teme, a to je kakva je vasa bebai i opcenito vas nacin.
    kada je nasa ina preko dana spavala, onda u maloj koljevci sa kotacima tako da je uvijek bila s nama, a ponekad je i na rukama spavala.
    kad je bila budna nosili smo je, sto je bili milo njoj i nama.
    (imala je u pocetku spreizhose - to je nesto slicno remencicima, pa je marama bila nespretna).
    sa manje od dva mjeseca (kad je skinula te "remencice") smo joj na podu slozili "staniste" - one djecje podloge, pa na to janjece krzno, pa dekica, pa okolo jastuk za dojenje i slicno. pa bi ponekad i tu lezala ako je htjela sici sa ruku. i to je bilo jako smjesno kako se i onako mala gmizeci pomicala.
    ja ne znam da li je to vezano na tu slobodu kretanja koju je imala, ali ona se vec sa dva i pol mjeseca okretala na trbuh i leda, odlicno dizala glavu, jako rano propuzala i to onako pravo na sve cetiri (pedijatrica se samo cudom iscudavala), a u kolicima (ravna kao kosara ali nije kosara , ne mogu bolje objasniti, ali predvideno za tek rodene bebice da mogu ravno lezati, model inglesina) je htjela biti na trbuhu uzdignuta na rukicama, kao poza kobre u jogi, sa glavicom koja zvijera oko sebe, pa smo bili atrakcija u beckom 1. bezirku.

    i sada posudili nama prijatelji tu sjedalicu. da kao isprobamo. pa mi probali. polegli mi inu, ali ona se naravno vrti (zivahna curica). pa mi zakopcali onu kopcu, a meni cudno pri srcu, jer me ta zakopcavanja uvijek unezvijere. dijete nas gleda razrogaceno, hoce maknuti tu kopcu, pocne plakati i mi je izvukli van. i nakon par dana probali ponovo sa istim rezultatom. pa mi vratili sjedalicu misleci kako je super da takvo sto nismo prije kupovali.
    i cura nastavila biti sto nosena, sto na podu, sve mobilnija i znatizeljnija i nesputana.

    sto hocu reci?
    ako je vase dijete jako mirno i vise lezeci tip i hoce biti (naravno u lezecem, ravnom polozaju) tako svezano i mirno dok vi na pr. kuhate ili sl. onda ce vam se taj izum ciniti pametan.
    ako imate bebu kao sto je bila moja, koja se jako voli nesputano kretati, vrtiti, istrazivati sto na podu, sto priljubljena na vase tijelo, (a ako ste pri tom i mama i tata koji se ne osjecaju dobro sa napravama tipa ogradica i sl.), onda te novce mozete potrositi za nesto drugo, a dijete ima vas, bake, dede i pod.
    i naravno krevet, kolijevku ili nesto slicno za spavanje.

  42. #42
    andrea avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,380

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa
    bila si na svim topicima na kojima smo razgovarali o povezanosti mozga i krivih informacija... brzo doma pisati zadaću! :beljković:
    nema sjedenje veze sa tepanjem - ima s lošim inputom. Odrazilo se na tepanje (možda - to je logopedica rekla "onako"), a moglo je na loš osjećaj u prostoru... ili nešto drugo... ili ni na što...
    :?
    izgleda da je onda i meni loš input .

  43. #43
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    U ovim sjedalicama dijete definitivno ne razvija motoriku, i nema uopće sumnje da je za razvoj motorike najbolje da beba bude stalno na rukama ili na podu - meni je, međutim, ova sjedalica bila odlično mjesto u kojemu sam mogla ostaviti Leu na par minuta, dok bih otišla na WC ili samo oprati ruke, a i hranila sam je u toj sjedalici. Danas nemam takvo mjesto (osim hranilice u kojoj je nekako ne volim ostavljati).

  44. #44

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,765

    Početno

    Sta mislite koliko su sjedalice dobre za spavanje djeteta?
    da Sami noci ne bi budio Editu ja se sa njim u pola noci selim iz spavace u dnevnu sobu. Do sada je od pola noci spavao u korpi od kolica(uskoro ce je prerast), ali danas smo kupili sjedalicu i nekako mi se cini da je odlicna za Samijevo spavanje u dnevnoj (ne mogu kindac vuc za sobom). E sad, koliko je dobro da dijete odspava neka 3-4 sata u potpuno polegnutoj sjedalici? Sta cu kad u dnevnoj nemam nista siroko za spavanje, nego se sklupcam ko kokos ma kaucu.
    A ovaj polulezeci polozaj je bas kao i maxi cosi?

  45. #45
    Njojza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    1,709

    Početno

    Hej Snorki, uranila ja
    tek sam vidjela da te zanima koja sjedalica je dobra za spavanje....pa ako te jos zanima.
    Mogu reci samo nase iskustvo, da Faris i dan danas spava u toj sjedalici i da smo bili jako zadovoljni (dok nije otezao)
    evo vidi link http://www.neonato.it/schedaprodotto...d_prodotto=122

    mana joj je sto je do 9 kg, pa ja ovom prilikom molim forumasice ako znaju da postoji slicna sjedalica za bebe od 12kg i vise da mi hitno jave.
    Nasa se od tezine pocela bukalno rastavljati a F je pravi ovisnik o spavanju u njoj preko dana.
    Vrlo rado cu primiti svaki prijedlog kako da naviknem F da spava u krevetu preko dana. Uzmite u obzir da sam ja na poslu a on osim u sjedalici jedino zna zaspat uz ciku.

    F inace u njoj samo spava a zna i sjesti na pod pa je ljuljati onako kako mi njega ljuljamo kad treba da zaspe

  46. #46

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    591

    Početno

    nismo je imali iz razloga koje je aprikot navela. sigurna sam da bi nam s njom bilo lakše, ali nama to nije bio prioritet. i ako Bog da pa opet rodim neću je ni onda koristiti.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •