Stranica 2 od 3 PrviPrvi 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 109

Tema: Kako je ljetovati u Malom Lošinju?

  1. #51
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    Ali, što je rajčica - voće ili povrće?

    Nije tako jednostavno reći što je voće, a što povrće. Botaničari, agronomi i mi ostali nikada se nismo u potpunosti slagali. A od naroda do naroda, od kulture do kulture, od jezika do jezika, stvari su sve kompliciranije.

    U nas povrće raste u vrtu, tj. povrtnjaku, i bliže je kući nego voće koje raste u voćnjaku. Voće raste na drvenastoj biljci, na drvetu ili grmu, a povrće može biti i list, korijen, stabljika, a i plod. Pa je tako naša podjela potpuno logična, kao i ona koju je Vrhovni sud Sjedinjenih Američkih Država odredio daleke 1887. godine.

    Vjerovali ili ne, rajčica je stigla pred najviši američki sud. Uvoznik se žalio sudu tvrdeći da je rajčica voće te da ne treba platiti carinu, jer je uvezeno voće bilo oslobođeno nameta. Slučaj se otegnuo, a mudri je Vrhovni sud dobro provjerio sve botaničke i lingvističke posljedice odluke i zaključio: RAJČICA JE POVRĆE.

    A obrazloženje je bilo jednako mudro. "Jede se kao juha ili poslije juhe. S ribom i mesom kao bitan dio obroka, a ne kao voće koje se općenito jede kao desert". Tako je 4. veljače 1887. godine ostao zapamćen kao važan datum u životu rajčice.

    http://www.coolinarika.com/clanak/ra...iz-raja-izasla

  2. #52
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Ne moram na popravni :D

  3. #53

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    3,461

    Početno

    Evo podižem temu jer su me neke cure na pp pitale kako je bilo u Malom Lošinju, pa sad da kažem - bilo je odlično.
    Mali Lošinj je apsolutno prilagođen ljetovanju obitelji s djecom, nekako smo se s troje djece osjećali kao da je to mjesto baš za nas (i ostale takve - s brdom prtljage, napuhalica, rola i sličnih rekvizita), onako - za tegleće mazge .

    Dvije najveće prednosti - prekrasne, čiste i uređene plaže
    i puno, puno mjesta u dubokoj hladovini za (besplatno) parkiranje auta sasvim blizu plaže.
    Onaj tko je oprobao ljetovanje negdje na jugu, primjerice u Brelima, pa mu se omililo platiti 80 kuna za parking, zna što su blagodati komotnog parkiranja, osobito kad sa sobom imate djecu, kolica i milijun njihovih stvarčica. Pokušat ću idućih dana staviti i pokoju sličicu, ako koga zanima...ima još nešto vremena do ljetovanja 2010.
    Ja se nadam da ćemo mi opet u Lošinj.

  4. #54
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    više od brige je li mi auto u hladu, zanima me možemo li mi biti u hladu.
    odnosno, postoje li plaže sa prirodnim hladom.

    ja sam davno bila, ali smo se kupali na nekim stijenama jer nas tada nije bilo briga.

    i, postoje li plaže do kojih se može bez auta jer mi auto ugasimo kad stignemo i upalimo u trenutku povratka? ljenguze!

  5. #55

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    3,461

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    više od brige je li mi auto u hladu, zanima me možemo li mi biti u hladu.
    odnosno, postoje li plaže sa prirodnim hladom.

    ja sam davno bila, ali smo se kupali na nekim stijenama jer nas tada nije bilo briga.

    i, postoje li plaže do kojih se može bez auta jer mi auto ugasimo kad stignemo i upalimo u trenutku povratka? ljenguze!
    Dabome, kod svih plaža je hladovina, mi smo djecom cijeli dan u debelom hladu, 20 metara od ulaza u more.
    (Sutra stavim fotkice).
    Mala (s 8 mj.) je tamo i spavala svoje dnevne ture, mi smo jeli, odmarali se.

    Odmah da kažem da u Lošinju ne postoji ona verzija "iz apartmana u more".
    Tamo nema apartmanizacije i uz plažu su samo hoteli i par prekrasnih vila, sagrađenih još u Austrougarskoj.
    Zato pričam o autu i parkiranju.
    Ako ste smješteni u nekom od hotela, onda ste automatski na plaži, ali u privatnom smještaju to ne postoji.
    Morate ići na kupanje autom, pješice, busom....
    To je cijena fantastično očuvane prirode, uređene obale, čistog mora, jednostavno, sve ima svoju cijenu.

  6. #56

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    334

    Početno

    [Odmah da kažem da u Lošinju ne postoji ona verzija "iz apartmana u more".
    Tamo nema apartmanizacije i uz plažu su samo hoteli i par prekrasnih vila, sagrađenih još u Austrougarskoj.
    Zato pričam o autu i parkiranju.
    Ako ste smješteni u nekom od hotela, onda ste automatski na plaži, ali u privatnom smještaju to ne postoji.

  7. #57

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    334

    Početno

    N e znam kaj se desilo..u glavnom slažem se s gore napisanom i zato se mi ove godine spremamo u Vesperu...eka me dvore,. služe i spremaju zamnom 7 dana jer ja na moru ne radim ništa osim kaj se bavim sa svoja dva dečka- mužem i sinekom

  8. #58
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    kraj Vespere je krasna plaža na kojoj smo se mi kupali. Jedino kaj su tada klinci bili još jako mali, a plaža je prema otvorenom moru, pa su često bili valovi. Klincima se tada to nije svidjelo

  9. #59

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    3,461

    Početno

    Na mojoj rang listi, za obitelj s manjom djecom,
    - plaža br. 1 je Veli žal, ispod hotela Aurora. Ima šljunka, ima hlada u pozadini, čisto, predivno more, Plava zastava. Preporučujem parkiranje iznad plaže, u šumi kod vile Favorita (piše na putokazu) i onda spust niz stepenice do plaže.

    Odmah pored te plaže je i stjenovita obala, skakaonica za stariju djecu, divna šetnica, ma sve pet.

    -Plaža br. 2 je ona u uvali Čikat. To je ona posve pješčana, gdje djeca grade kule. Kod nje je također jako puno hladovine, tu obitelji s djecom praktički "kampiraju" u hladovini dok se djeca igraju. Tu smo išli izjutra jer na njoj ranije zađe sunce. Meni nije baš dobra jer ne volim taj pijesak, prevelika je gužva i prljavije je, zbog gužve, pijeska, i onog sjaja na površini od krema za sunčanje. To mi je malo gadljivo.
    Odmah kraj te plaže je hotel Helios i opet ogromno parkirališe u hladovini.

    -Plaža br.3 - ispod hotela Vespera, čisto, predivno, otvoreno more, uređen prilaz, ali je sve stjenovito pa nije lako ući sa sasvim malom djecom.

    -Plaža br. 4- to su sve ostale plaže, cijela obala i lijevo i desno pored navedenih, lijepe, velike stijene, s malim uvalicama, to bi bio moj izbor br.1 da nemam malu bebu.

    Moje starije cure ionako su brdske koze pa smo radi njih išli na te stjenovite, sigurno ćemo kad mala poraste izbjegavati Čikat i pijesak.

    Na istočnoj obali mjesta također su neke stjenoviute (ali svi su prilazi uređeni), a tek sam n akraju ljetovanja čul aod mejštnai z ajednu plažu blizu zračne luke, ali tamo nismo stigli otići.

  10. #60
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    nije mi bitno da skočim u more kroz prozor, ali bih da mi je na "pješkomet".
    i još mi je važno da preko podneva mogu ostaviti stvari na plaži, da ne teglimo cijeli "accessoire" četiri puta dnevno.

    htjela sam u Vesperu, ali me cijena ohladila jače nego skandinavska mora.

    Jabuko, aj stavi slike, da vidim je li to šljunak kakav volim (najdraži mi je onaj na južnoj strani Brača ili Hvara, pa bih da je takav)

  11. #61
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Mi smo bili s M. u Malom Lošinju - on je silno uživao u opremljenosti plaža u Čikatu i ispred Vespere. Svaki dan smo unajmljivali pedalinu s tobogan na barem sat vremena i svi troje se gore igrali kao mala djeca. Bilo je i tobogana i drugih vodenih igračaka, a na obali ljuljačke, sladoled, kiosk s novinama; svašta. Mene je smetala gužva na Čikatu, a pogotovo aerobik u vodi - to mi je . Ali, dobro, mali je uživao, a velika prednost je i to što zaista ima hlada koliko želiš - te plaže su zapravo austrougarski parkovi oko hotela. Na plažu smo se vozili od Malog Lošinja, gdje smo bili smješteni - volimo biti u gradiću za jutarnje kavice i večernje šetnje, a nije nam problem sjest u auto za ić na plažu. Ljeti se obožavamo vozikati - prešli smo čitav Lošinj i Cres, svuda smo bili. Za hodanje od ML do plaže je po mom sudu predaleko, pogotovo s malom djecom, iako sam vidjela da mnogi idu pješke. U svakom slučaju, to je bilo divno ljetovanje.

  12. #62

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    3,461

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    nije mi bitno da skočim u more kroz prozor, ali bih da mi je na "pješkomet".
    i još mi je važno da preko podneva mogu ostaviti stvari na plaži, da ne teglimo cijeli "accessoire" četiri puta dnevno.

    htjela sam u Vesperu, ali me cijena ohladila jače nego skandinavska mora.

    Jabuko, aj stavi slike, da vidim je li to šljunak kakav volim (najdraži mi je onaj na južnoj strani Brača ili Hvara, pa bih da je takav)
    Mislim da nije to to što tražiš. U Malom Lošinju ima pješačenja, i vožnje, ako si bilo gdje smješten, osim u hotelu. Mislim da ne možeš ostaviti stvari na plaži i vratiti se poslije ručka, ne u onom smislu kao kad je apartman jako blizu.
    Nama to nije smetalo, ali za one kojima je to iznimno bitno, to je mana.

    Po meni, s time i završava popis mana u Malom Lošinju.

    Ostalo su sve same ljepote.

    Evo svega par fotkica, ne mogu staviti više jer su ostale previše naše, obiteljske.

    http://public.fotki.com/NenaGirl/mali-losinj-2010/

  13. #63
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Nena, napokon izvještaj

  14. #64

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    3,461

    Početno

    Da, Angie, trebala sam i prije, dok su svi dojmovi bili svježi,
    ili bolje ne, onda bih pisala još opširnije nego sada...

    MM je od svega najzadovoljniji dobro organiziranim parkiranjem, tvrdi da zbog toga nije doživljavao živčane ispade, ni on sam, a ni drugi ljudi, a to se nerijetko sreće kad ljudi po ljetnog žegi nemaju gdje sparkirati ili su pak frustrirani cijenom parkinga blizu plaže ili grada.
    Primjerice, u Zagrebu sat vremena platiš 8 kuna, u Brelima na plaži čak 80, a u Lošinju imaš veliko parkiralište odmah na ulazu u trajektnu luku, na sjevernom ulazu u luku, za 12 sati parkiranja platiš 6 kuna.
    Dalje, normalno, ideš pješice po rivi i po gradu, nemaš se kud ni vozikati.
    A opet, ako trebaš obaviti nešto vrlo kratko, u pošti ili banci u gradu, 15 minuta, to se ne plaća.
    I na južnom izlazu iz grada, (prema Velom Lošinju, Čikatu itd.), iza policijske postaje, opet je veliko parkiralište, pa drugo južnije, kod apartmanskog naselja, svugdje je to lijepo organizirano i nemaš brige.
    Grad je smješten na brdu i ima milijun stepenica, pa se ne može vrludati ni s dječjim kolicima, a kamoli autom.
    Jednu smo večer, bila je neka pučka fešta tamo, htjeli otići u Veli Lošinj, došli smo tamo, kružili, kružili, gužva ogromna, nismo našli nijedno parkirno mjesto i razočarani smo se vratili u Mali Lošinj.

    E, našla sam i one konobe gdje se može pojesti fini domaći gablec, marenda, od 23 do 35 kuna.
    To su konoba "Kate" i još jedna, odmah pored nje (zaboravila sam ime, možda Chavia) odmah nasuprot trajektne luke, na sjevernom ulazu u luku (rivu).

    Dalje ću pisati ako koga bude šta zanimalo, vrlo smo aktivni turisti pa smo u 10 dana sve živo istražili...

  15. #65
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Mi se spremamo ovaj vikend na Cres, ne mogu dočekati, totalno sam nabrijana. Nisam bila od prošlog ljeta. Šparogeeee, čuvajte seeeee!

  16. #66
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Zanima me plaža u nerezinama, ima li hlada, kakva je podloga, pješak, šljunak, kamenje. Placa li se parking. Znam da ne spada pod mali Lošinj, ali vjerujem da vas se dosta tam kupalo
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 16.07.2017. at 13:21

  17. #67
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Zanima me plaža u nerezinama, ima li hlada, kakva je podloga, pješak, šljunak, kamenje. Placa li se parking. Znam da ne spada pod mali Lošinj, ali vjerujem da vas se dosta tam kupalo
    Koja?

  18. #68
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Bilo koja recite koja je ok

  19. #69
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Bilo koja recite koja je ok
    Meni je ova najbolja: http://visitlosinj.hr/ListItem.aspx?id=1313&lang=hr-HR

  20. #70
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Nisam vidla gdi je to točno, možeš li precizirati

  21. #71
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

  22. #72
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Nisam vidla gdi je to točno, možeš li precizirati
    Imaš tu na karti. Plaža najbliža Apartments Nerezine.
    https://www.val-losinj.hr/hr/accommo...ukom_1199-172/

  23. #73
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Magriz na telcu skoro ništ ne vidim

  24. #74
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Kolko je tam drveća, ili su to samo par drveta uz put

  25. #75
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    I zanima me punta križa jel neko bio tamo, hlad mi je jako bitan

  26. #76
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Jučer bili u Artatore, hlad, parking dnevna karta 20 kn. Plaža šljunčanu kamena s molom.
    Ali petak smo bili na Iloviku plaza Perzina, pjesak s ogromnim nanosim morskih trava duž cijele obale, od broda 30minuta po kamenjaru s klincima

  27. #77
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Da, tamo baš puno nanosi morske trave... kad netko uzme kafić u koncesiju, onda se čisti, inače ne. A plaža bi mogla biti tako predivna...

  28. #78
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    A jeste išli na vidikovac gore iznad Lošinja? To mi je jedno od najljepših mjesta na svijetu. Zalazak sunca (a i svaki drugi dio dana) gore je predivan.
    http://visitlosinj.hr/Resources/imag...5_bigImage.jpg
    Posljednje uređivanje od Angie75 : 17.07.2017. at 10:16

  29. #79
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Citiraj Angie75 prvotno napisa Vidi poruku
    Da, tamo baš puno nanosi morske trave... kad netko uzme kafić u koncesiju, onda se čisti, inače ne. A plaža bi mogla biti tako predivna...
    Je plaža je ok, ma za pol dana bi se mogla složiti ta trava,
    Ima puno Vidikovca sveti Ivan, ili onaj kod kafića ili to je taj koji si linkala ili preostala par, većinu smo ih obisli
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 17.07.2017. at 10:46

  30. #80
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

  31. #81
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Eto bili jučer, prvo se s kampirati ispred kampa Rapoca, voda odmah od početka visoka. Kamenje i stijene. Mali se za divno čudo htio kupati, ronilaca smo do bova, vozili suf dasku, onda se muž sjetio da idemo do jedne druge plaže, oni krenuli morskim, ja kopnenih putem s dio stvari. Došli u uvali usred sela Vrucic, na plaži oni sitni kamenčićima, na plaži samo par stabla, ali smo našli mjesta, ima tuš i novi wc. Popodne se muž sjetio da to nije Gabolka, pa je on s djelom klinaca morskim putem, a ja s velikim kopnenih prek skrapa, kamenja, došli na Gabolku. Uređena plaža, sitni kamenčići, voda, tuš, cijela šuma hlada, koji nam u to doba i nije trebao. Tam se iskupali. Deca veslali. Parkinga baš i nema, samo za apartmane. Ona su oni svi morskim, a ja kopnenih prek ceste za ni 5 minuta došla do stvari u Vrucicima. Možda padne Gabolka još koji put.
    Još uvijek tražim plažu na Punta Križa

  32. #82

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Ja sam bils jednom prije puno godina na Punta Križi. Prosli smo kroz ksmp i dosli do kraja, dalje nije bilo :D ispred nas samo more, i velike kamene ploče koje su vodile u more. Jako lijepo. Imalabsam osjećaj kao da sam dosla na kraj svijeta. Ne sjecam se ostalih detalja.

  33. #83
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Znači to bi bilo vrijedno vidjeti i opipat?

  34. #84

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    Jelena, mi idemo po peti put za redom u Nerezine, po treći u Rapoću. Zbog hlada idemo na Galboku, mi obožavamo tu plažu. Pakiramo se uvijek negdje blizu, uvijek ima mjesta.
    Nadam se da uživate na moru!

  35. #85

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    Angie, puno hvala za link na vidikovac, idemo obavezno, preeedivno izgleda!

  36. #86
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Skoro dođeš?

  37. #87

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    Tek za mjesec dana

  38. #88
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Tad me nema tu

    Danas kiši, navodno i sutra
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 24.07.2017. at 11:29

  39. #89
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Citiraj annie84 prvotno napisa Vidi poruku
    Angie, puno hvala za link na vidikovac, idemo obavezno, preeedivno izgleda!
    a evo internetom se širi i ova fotka slikana baš kod vidikovca http://www.vijesti.rtl.hr/novosti/za...iznad-losinja/

  40. #90
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Muž je bio na kriškoj jučer par minuta pred tu sliku, veli u par minuta ko da je smak svijeta. Ja sam u to doba bila na punti, tam se nije to vidlo

  41. #91
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Danas fešta sv. Ane, u subotu Veloselske uzance

  42. #92
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Danas promjena plana i otišli smo na Gabolku, te šetnja do Bucanja. Puno sportskih sadržaja ukoliko imaš rekvizite, puno klupica u hladu za sjest

  43. #93
    enchi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    renesansna zvijezda
    Postovi
    1,433

    Početno

    Galboka, na Gabolka.

  44. #94

    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    101

    Početno

    Citiraj Angie75 prvotno napisa Vidi poruku
    a evo internetom se širi i ova fotka slikana baš kod vidikovca http://www.vijesti.rtl.hr/novosti/za...iznad-losinja/
    Wow!

  45. #95
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Prekjučer bili s brodom do Ilovika, ovaj put bilo dosta ljudi većina s jedrilica i glisera, za razliku od prošlog puta kad nas je bilo samo dve familije. Posle preko uvalica do Kriške, pa prolazak ispod zatvorenog mosta, u povratku prolazak ispod otvorenog mosta, ajme kolko ljudi tam čeka da vidi otvaranje mosta. Ali veli jedan tam domaći da onaj most na Osoru na ruke se brže otvori nek ovaj elektricni
    Danas Veloselske ljetne uzance, pa ko je blizu nek svrati
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 29.07.2017. at 07:31

  46. #96
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Eh da smo bar blizu... ove godine nažalost nećemo (bar ne tijekom ljeta) na Lošinj, idemo južnije, ali srce mi plače za mojim Apsirtidesima

  47. #97

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    Angie, hvala na ideji, bili smo ovaj tjedan i stvarno je jaaaako lijepo.
    Ali, konobari su vrlo...da se izrazim politički korektno, nemotivirani...
    I cijene su preeepaprene.
    Ali, pogled je predivan pa se sve drugo odmah zaboravi

  48. #98
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,976

    Početno

    Citiraj Angie75 prvotno napisa Vidi poruku
    Da, tamo baš puno nanosi morske trave... kad netko uzme kafić u koncesiju, onda se čisti, inače ne. A plaža bi mogla biti tako predivna...
    Trava, odnosno posidonija se na čisti i ne bi se trebala čistiti jer služi kao prirodna zaštita od erozije plaža. Ako se trava očisti, valovi odnesu velik dio plaže. Plaže se zatim ponovno nasipavaju (i tako svake godine), pijesak/šljunak/nasipani materijal zatim more ponovno odnosi čime se zatrpavaju svi morski organizmi koji žive na dnu uključujući travu (koja je vrlo važna za bioraznolikost morskog dna i proizvodnju kisika. Može se usporediti s bioraznolikošću tropskih prašuma), zamućuje se more, nestaje stanište važno za mrijest, prehranu, razmnožavanje riba pa time nestaju i ribe. Kad vidite posidoniju u moru i na plaži, radi se o području sa zdravim eko sustavom i znači da se kupate u čistom moru
    Sad, znam da u travi može biti i često se nalazi smeće, ali to je skroz drugi problem.

    Kako je Oliver to otpjevao: Lipo li je, lipo li je na lažini suvoj ležat Lažina=morska trava

  49. #99

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    P.s. Muzej Apoksiomena je izvrstan, ali relativno mal.
    Svaki prvi utorak u mjesecu je besplatan ulaz, u sezoni je 75 kn po osobi, djeca do 12 su besplatna.

  50. #100
    enchi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    renesansna zvijezda
    Postovi
    1,433

    Početno

    Munkice, hvala na ovom objasnjenju.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •