Pokazuje rezultate 1 do 7 od 7

Tema: što protiv komaraca??

  1. #1
    Evitta avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    386

    Početno što protiv komaraca??

    zanima me s cim stitite djecu protiv komaraca, nemam bas iskustva jer doma s tim nemamo briga, al sad smo na moru i uzas zivi kolko ih ima i kolko su nam ispikali maloga. izgleda ko da ima ospice.
    prije svakog spavanja sve provjerimo i potamanimo koje vidimo,al uvjek se ih par sakrije..
    kupila sam u ljekarni gel za ubode s cim mazem al nije nista bolje.
    isla sam u ducan s namjerom da kupim autan il tako nesto PROTIV komaraca, al citajuci upozorenja odustala od kupnje istih.
    sve nesto da se mora pazit da je prostorija dobro prozracena, ne blizu ociju i usta, ne djeci na ruke.. a moj obavezno ako vec ne lizne malo kreme, bar pomirisat mora..
    ima jos onih aplikatoru za struju sa neko, zastitom protiv komaraca, al inace sam misljenja da su ti strujni mirisi nezdravi i ne vjerujem bas da bi bilo koristi od toga.
    pa, ako netko zna mozda kakvu ucinkovitu zastitu protiv komaraca, a da je prikladna za djecu, i kolko je to moguce da nije stetna??[/list]

  2. #2
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG,R. Pešćenica
    Postovi
    2,191

    Početno

    Samo da se požalim: M. je poseban slučaj što se komaraca tiče, prvo ju izbodu ko švicarki sir, a onda ona to sve izgrebe do krvi i trga kraste još mjesec dana. Jednom riječju-izgleda strašno. Trenutno ima na sebi min. 10 flastera. Da stvar bude još gora od flastera dobije alergiju.
    Ovo ljeto smo u sobi imali uključenu tabletu raid, nju sam prskala s off losionom prije spavanja, a i sobu smo povremeno prskali s raidom u spreju. Uz sve to došli smo u zg, a M. izgleda ko da je došla s fronte, a ne s mora.

  4. #4
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Mreža. Ima ih po Bau-nešto dućanima i dobre su čak i za najgoru najezdu. Pod mrežom sam spavao u pravoj pravcatoj džungli i bilo je OK.

  5. #5
    Lukina mamma avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    1,238

    Početno

    A narukvice protiv komaraca? Sigurni su za veću djecu i osnova su im eterična ulja (citronela i sl.).
    Inače mi se sviđa aromaterapija za tu svrhu. Postoje i gotove mješavine eteričnih ulja koja se mogu nanositi i na kožu kod veće djece. (Aromara ima Insect off). Naravno, mogu se kapati i u aroma lampice koje se zapale što je zgodno za zatvorene prostore.

  6. #6
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Sve je to OK ako nije najezda, a najezda dolazi s vlažnim vremenom. Ne privlači ih svjetlo nego miris, a idu na CO2 i osobito na "vjetrove". Mirisi im jednostavno zbune osjet njuha i zato mirisne lampe funkcioniraju, ali kad je najezda sigurno će koji i zalutati, a kad je već tu...
    Komarci jako ovise o vlazi u zraku i mogu se od rodne bare udaljiti proporcionalno vlažnosti zraka. Dakle, ako je zrak vlažniji dolaze masovno. Ako ostanu u prostoru gdje nema vlage jednostavno dehidriraju i krepaju.

    Papatače privlači svjetlo i ne šljive mirise ni 2%.

  7. #7
    lara01 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,734

    Početno

    Mi na svu sreću nismo doživjeli nikakvu najezdu komaraca o kojima priča Davor i narukvica funkcionira savršeno.
    Nosimo ju svi troje, po noći je negdje u sobi i nitko nema niti jednog uboda.
    Ja sam prezadovoljna.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •