Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 89

Tema: Mama na porodiljnom i vrtić

  1. #1

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    54

    Početno Mama na porodiljnom i vrtić

    Hi!

    Moj Jere (2 god i 3 mj) ide privatni vrić. Problem je cijena koja je povišena za 300 kn i time nam je taj vrtić postao nedostupan ( sa 1200 na 1500 kn).

    Ja sam rodila prije 18 dana i htjela bi Jeru upisati u državni vrtić. Inače sam zaposlena, ali sam trenutno na poroidiljnom.
    Pomagajte savjetima.
    Može li mama na porodiljnom ostvariti pravo upisa djeteta u vrić?
    Igra li ulogu to što imamo troje djece?
    Nismo se prijavili za upis do sada jer nismo računali na povišenje cijene.

    Hvala.

  2. #2
    kajsa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,244

    Početno

    Koliko ja znam, nije problem to što si ti na porodiljnom, potrebna je potvrda od poslodavca da si zaposlena u fitmi xy.

    Problem bi mogao biti ovaj:
    Nismo se prijavili za upis do sada jer nismo računali na povišenje cijene.
    jer se prijave u Zagrebu primaju u svibnju.

  3. #3
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    kajsa dobro reče, problem je jedino u tome što se niste prijavili na vrijeme - u svibnju.

  4. #4
    Tami25 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    477

    Početno

    gdje stanuješ?
    ako si u centru ili u blizini, isplati se raspitati ima li mjesta u kojem državnom vrtiću tamo jer je manja navala nego na periferiji, pa ako neki vrtić ima još mjesta vjerojatno će vam izaći u susret i razmotriti prijavu.
    znam curu koja je uspjela dijete usred godine upisati u DV Bajka na Trešnjevci, a nije imala nikakvu vezu (to je bilo prije 2 i nešto god).
    u svakom slučaju, isplati se raspitati...

  5. #5
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    to je bilo prije 2 i nešto god).
    to je bilo prije 2 i nešto god).

    to je vrlo bitno
    više NEMA viška mjesta u vrtićima u centru, ove i prošle godine jako je puno djece koja nisu upala baš u te vrtiće u kojima je do prije par godina uvijek bilo mjesta

  6. #6
    Tami25 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    477

    Početno

    aha. a onda bed... :/

  7. #7

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,059

    Početno

    Pa raspitaj se u svim vrtićima bez obzira na lokaciju (ako bi ti to moglo biti ok) i vidi da li je još negdje ostalo mjesta.

  8. #8
    Tami25 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    477

    Početno

    osim toga, stalno se priča i piše po novinama da se otvaraju novi vrtići ovdje, ondje... u njih sigurno djeca još nisu upisana. a montažni vrtić se digne za 2 mj. možda dakle bude negdje nekih izvanrednih upisa...
    pod pretpostavkom da ima nekih koji su već u procesu gradnje..

  9. #9

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    54

    Početno

    Hvala svima na odgovorima.
    Ja ću pokušati predati prijavu u 3 vrtića, pa ćemo vidjeti.
    Silno bi željela da moj Jere upadne u vrtić. On je jako živo dijete i obožava odlazak u vrtić kao i štenje. Bojim se jeseni i zime kada će moja curica imati samo 2-3 mjeseca. Njega bi trebala šetati dva - tri puta na dan, a ako bude hladno mogla bi mi se bebica razboliti. To je glavni razlog zašto bi ga htejla poslati u vrtić. Sada kada dođe iz vrtića oko 17 h mi ga još jednom prošetamo predvečer jer on neprestalno želi "ići pa-pa". Također je naučio i puno riječi u vrtiću.

    Pozdrav.

  10. #10
    Tami25 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    477

    Početno

    svakako bi za njega vrtić bio najbolja opcija.
    nadam se da ćete se uspjeti upisati!

  11. #11

    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    23

    Početno

    bok cure nova sam na forumu nadam se ugodnom cavrljanju sa vama.imam curicu od 4 godine i mislili smo je upisat u vrtic ovu god.medutim malo smo se kasno sitili za prikupit sve potrebne papire,ja sam inace na porodiljnom 3 godine,nedavno sam rodila trce dijete.mislimo je dat u vrtic iduci godinu da se malo vise druzi sa djecom da se socijalizira jer doma i nema bas se skime igrat osim sa mladom sestrom a to su vise tuce i svade nego igra.samo me strah kako ce ona prihvatit odlazak u vrtic bez mame i tate,jer nikad nije nigdi ostajala sama svugdi je sa nama.

  12. #12
    magaly avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    110

    Početno

    odgovor je sljedeći...
    u nasem vrtiću ...zapadni dio zagreba...nisu primili niti jedno dijete čija je majka na trogodišnjem porodiljnom dopustu...
    tako i moje dijete nije bilo primljeno budući da nemozes koristiti dvije pogodnosti
    od drzave kako je stajalo u objasnjenju..
    dakle nemozes biti doma i skrbiti o djeci na trogodišnjem porodiljnom i ostvarivati pravo na upis djeteta u vrtić...

    s obzirom da sam kod zalbe predala rješenje o prekidu porodiljnog tek nakon uvida u isto je dijete primljeno unatoč tome što je imao i druge prioritete pri upisu..
    dakle dijete je hrvi, četvrto je dijete u obitelji, korisnici smo dječjeg doplatka i oboje zaposleni..
    eto ...raspitaj se ali situacija je ista u svim vrtićima ...
    kod nas u kvartu nije niti jedno dijete čija je majka u trenutku predavanja zahtjeva ostvarivala pravo na trogodišnji porodiljni nije primljeno..iako ja nisam nigdje navela isto !
    dakle uredno sam predala dokumentaciju da sam zaposlena...

  13. #13

    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    23

    Početno

    kad sam ja gledala upisat saru uvrtic,na vratima vrtica je bio zaljepljen popis za potrbnu papairologiju.

    najprije upadaju djecaa ciji je roditelj bio u domovinskom ratu,samohrani roditelji pa onda djeca koja u obitelji imaju troje ili vise brace,

    a papirologija je rebala:potvrda o sistemtskom pregledu rodni list i rodni listoi za drugu djecu ako ih je vise u obitelji,ali nisam nigdi procitala da triba potvrda od poslodavca ako ste na porodiljnom,sad mozda to zavisi od grada do grada ali i ako je tako to je malo blesavo.

    privatnoi vrtica 1200 kuna????????
    prestrasno,u splitu se cijene vrte max do 900 kuna sta je i to nenormalna cijena. :?

  14. #14
    ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,035

    Početno

    ooo, ima ih i po 2000 kn

  15. #15
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    1200 kn za privatni vrtić u zagrebu je malo

  16. #16

    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    23

    Početno

    strasno pa ti ljudi nisu bas u normali.po splitu su koliko ja znam do 900 kuna i to ne cjelodnevni boravak nego imaju odredene cijene za odredene sate..al ok to je isto previse.znaci roditelji koji su na poslu i neamju kamo sa dicon tribaju placat toliku cifru ajme ajme.

  17. #17
    magaly avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    110

    Početno

    Citiraj BUMBASOR prvotno napisa
    kad sam ja gledala upisat saru uvrtic,na vratima vrtica je bio zaljepljen popis za potrbnu papairologiju.

    najprije upadaju djecaa ciji je roditelj bio u domovinskom ratu,samohrani roditelji pa onda djeca koja u obitelji imaju troje ili vise brace,

    a papirologija je rebala:potvrda o sistemtskom pregledu rodni list i rodni listoi za drugu djecu ako ih je vise u obitelji,ali nisam nigdi procitala da triba potvrda od poslodavca ako ste na porodiljnom,sad mozda to zavisi od grada do grada ali i ako je tako to je malo blesavo.

    privatnoi vrtica 1200 kuna????????
    prestrasno,u splitu se cijene vrte max do 900 kuna sta je i to nenormalna cijena. :?
    daj nemoj biti naivna..
    ti prioriteti ne igraju nikakvu ulogu..
    evo ti naš primjer !!!!!!!!
    imali smo od svega 3-4 povlastice i odbili nas..
    tek nakon žalbe i prijetnje upali ...

  18. #18

    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    23

    Početno

    MAGALYMEni je to bija prvi put da sam isla gledat za upis u vrtic tako da sam samo napisala sta sam procitala,al posto u nasoj drzavi neke stvari rade reda radi nebi se ni cudila da je tako kako si ti rekla,stvarno neznam,mi ove godune nismo nista ali dogodine cemo obavezno ,pa cemo vidit na sta cemo naic

  19. #19
    magaly avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    110

    Početno

    Citiraj BUMBASOR prvotno napisa
    MAGALYMEni je to bija prvi put da sam isla gledat za upis u vrtic tako da sam samo napisala sta sam procitala,al posto u nasoj drzavi neke stvari rade reda radi nebi se ni cudila da je tako kako si ti rekla,stvarno neznam,mi ove godune nismo nista ali dogodine cemo obavezno ,pa cemo vidit na sta cemo naic
    želim Vam sreću jer je sve jako nepošteno i mislim da veze i vezice i koverte ulogu igraju

  20. #20
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj magaly prvotno napisa
    Citiraj BUMBASOR prvotno napisa
    MAGALYMEni je to bija prvi put da sam isla gledat za upis u vrtic tako da sam samo napisala sta sam procitala,al posto u nasoj drzavi neke stvari rade reda radi nebi se ni cudila da je tako kako si ti rekla,stvarno neznam,mi ove godune nismo nista ali dogodine cemo obavezno ,pa cemo vidit na sta cemo naic
    želim Vam sreću jer je sve jako nepošteno i mislim da veze i vezice i koverte ulogu igraju
    Žao mi je da je vaše iskustvo ovakvo.
    Kod nas je potpuno drugačije.Mi smo našeg sina upisali u jaslice prije pet i pol godina u željeni vrtić bez ikakvih problema regularnim putem(istok zagreba) ,isto tako smo ga prebacili u drugi nakon tri godine zbog preseljenja(zapad zagreba).I tamo su nas primili u željenu grupu makar je bila gužva samo jer sam ih lijepo zamolila (u toj grupi je bilo dvoje djece koju poznaje pa smo željeli lakšu adaptaciju).Suprug i ja smo zaposleni,ali nismo koristili nikakve druge povlastice,i stvarno nismo imali problema.

  21. #21
    magaly avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    110

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa
    Citiraj magaly prvotno napisa
    Citiraj BUMBASOR prvotno napisa
    MAGALYMEni je to bija prvi put da sam isla gledat za upis u vrtic tako da sam samo napisala sta sam procitala,al posto u nasoj drzavi neke stvari rade reda radi nebi se ni cudila da je tako kako si ti rekla,stvarno neznam,mi ove godune nismo nista ali dogodine cemo obavezno ,pa cemo vidit na sta cemo naic
    želim Vam sreću jer je sve jako nepošteno i mislim da veze i vezice i koverte ulogu igraju
    Žao mi je da je vaše iskustvo ovakvo.
    Kod nas je potpuno drugačije.Mi smo našeg sina upisali u jaslice prije pet i pol godina u željeni vrtić bez ikakvih problema regularnim putem(istok zagreba) ,isto tako smo ga prebacili u drugi nakon tri godine zbog preseljenja(zapad zagreba).I tamo su nas primili u željenu grupu makar je bila gužva samo jer sam ih lijepo zamolila (u toj grupi je bilo dvoje djece koju poznaje pa smo željeli lakšu adaptaciju).Suprug i ja smo zaposleni,ali nismo koristili nikakve druge povlastice,i stvarno nismo imali problema.
    eh tako je inama bilo prije 4 godine kad smo starijeg upisivali ali ne i sada

  22. #22

    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    23

    Početno

    a nego sta su nego igraju ulogu ali ne pada mi napamet jos i zato davat da bi mi dijete upalo u vrtic ocito su lovasi prioritet a mi koji jedva krpimo kraj sa krajem mi mozemo i cekat,nebi im davala ni novcica jer moje dite ima pravo ic u vrtic i bez koverti i svekrvine cere muz pa njegove setre sestra....postoje zalbe pa cemo se zalit ako bude potriba..

  23. #23

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    670

    Početno

    Citiraj BUMBASOR prvotno napisa
    a nego sta su nego igraju ulogu ali ne pada mi napamet jos i zato davat da bi mi dijete upalo u vrtic ocito su lovasi prioritet a mi koji jedva krpimo kraj sa krajem mi mozemo i cekat,nebi im davala ni novcica jer moje dite ima pravo ic u vrtic i bez koverti i svekrvine cere muz pa njegove setre sestra....postoje zalbe pa cemo se zalit ako bude potriba..
    na Žalbu će ti odgovoriti da je NEOSNOVANA...
    meni su lijepo objasnili da se ne treba žaliti nego POTEGNUTI vezu...

  24. #24

    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    23

    Početno

    vezu nemam za vrtic ali da je i imam nebi nikoga gnjavila a ja bi pisala tuzbe sve dok nebi bila osnovana...pa dokle god triba ada dajem pare nekome da je primi u vrtic mogli bi po tome svi vrtici zatvorit jer to nebi nikad ja sam doma 3 god na porod..pa je mogu cuvat,ali najvise bi je upisala radi nje same

  25. #25
    magaly avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    110

    Početno

    Citiraj navi prvotno napisa
    Citiraj BUMBASOR prvotno napisa
    a nego sta su nego igraju ulogu ali ne pada mi napamet jos i zato davat da bi mi dijete upalo u vrtic ocito su lovasi prioritet a mi koji jedva krpimo kraj sa krajem mi mozemo i cekat,nebi im davala ni novcica jer moje dite ima pravo ic u vrtic i bez koverti i svekrvine cere muz pa njegove setre sestra....postoje zalbe pa cemo se zalit ako bude potriba..
    na Žalbu će ti odgovoriti da je NEOSNOVANA...
    meni su lijepo objasnili da se ne treba žaliti nego POTEGNUTI vezu...
    e pa ja nisam imala vezu i lijepo su mi dijete na osnovu žalbe primili

  26. #26

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    670

    Početno

    Citiraj magaly prvotno napisa
    Citiraj navi prvotno napisa
    Citiraj BUMBASOR prvotno napisa
    a nego sta su nego igraju ulogu ali ne pada mi napamet jos i zato davat da bi mi dijete upalo u vrtic ocito su lovasi prioritet a mi koji jedva krpimo kraj sa krajem mi mozemo i cekat,nebi im davala ni novcica jer moje dite ima pravo ic u vrtic i bez koverti i svekrvine cere muz pa njegove setre sestra....postoje zalbe pa cemo se zalit ako bude potriba..
    na Žalbu će ti odgovoriti da je NEOSNOVANA...
    meni su lijepo objasnili da se ne treba žaliti nego POTEGNUTI vezu...
    e pa ja nisam imala vezu i lijepo su mi dijete na osnovu žalbe primili
    sa uvjetima koje ti ispunjavaš da je sve "regularno" nikada, ali baš nikada ne bi trebala biti u situaciji da pišeš žalbu

  27. #27
    icyoh avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    3,717

    Početno

    Nama su primili dijete na osnovu žalbe (da, i čudna čuda se dešavaju). No nakraju neće ići u dotični vrtić jer mi je cijela situacija prisjela - idemo u vrtić u susjednom kvartu koji me oduševio (i odmah su nas primili).

    Inače, isplati se provjeriti centar. Nakon što smo isprva odbijeni u matičnom vrtiću krenuli smo obilaziti vrtiće u koje uopće nismo predali papire - i u dva su nam rekli da misle da neće biti problema. No u međuvremenu smo upali u željeni vrtić pa se nismo dalje raspitivali.

  28. #28
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    od kud vrtiću informacija da mama koristi porodiljni? frendica je planirala biti na porodiljnom i dok traje adaptacija jer ima pravo na tri godine s trećim i prekinuti porodiljni naknadno jer kad počne raditi neće moći dolaziti ranije po malog itsl.u vrtiću su joj rekli da nema pravo na jaslice dok je na porodiljnom iako ona to nijednom riječju nije spomenula. Čim vide treće dijete ili što?
    Uglavnom ona ima takav posao da će malli biti tamood prvog dana 7-17h ako ne iskoristi par tjedana porodiljnog za adaptaciju...
    Jel to po zakonu tako ili njihova interpretacija?

  29. #29
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Je oni tak vide, ali moze rec da ce nakom mjesec dana pocet radit,
    Joj mene su pilili da joj u 5. Mjesecu donesem papir od kad cu 12 mjesecu pocet delat, jer su odma mi dali adaptaciju od 3 mjeseca, a sam rekla da to ne mogu 6 meseca unapred donest, kad sam pocela delati rekla sam da sam pocela, igraju oni kak hoceju
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 23.04.2015. at 18:13

  30. #30
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    znam samo me zanima jel to po nekom zakonu propisu ili slobodna procjena?

  31. #31
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj pikula prvotno napisa Vidi poruku
    znam samo me zanima jel to po nekom zakonu propisu ili slobodna procjena?
    Mislim da je slobodna procjena. Ako je suprotno neka joj pokazu clanak koji to propisuje.

  32. #32
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    nije po zakonu

  33. #33
    kasiopeja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    861

    Početno

    Nema pravilnika koji propisuje slicno, no kada u vrticu postoji vise djece sa istim bodovnim stanjem, logikom prednost ide zaposlenim roditeljima. Koliko god vrtici bili odgojno obrazovne ustanove , nema tih jaslica koje mogu zamijeniti mamu koja je doma. A ako je situacija takva da zena zeli iskoristiti jos malo vremena na produzenom porodiljnom zbog treceg djeteta , pa neka to otvoreno kaze, trebali bi joj izaci ususret ko ljudi, pa to je i u interesu djeteta i njegove bolje prilagodbe.

  34. #34
    zadarmamica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    1,910

    Početno

    Mi smo odlucili predat papire ali mislim da nemam sanse.dali da se nadamo?
    Muz zaposlen a ja nisam.imamo djecji doplatak i jedno dijete.trudna sam i rodit cu u 6.mj.
    Sin je u obradi zbog govora.predat cu nalaze.zelim ga dati u vrtić samo zbog socijalizacije,njegovog govora i da napreduje,da se igra sa drugom djecom.postoji li sansa?sto mislite?
    Sin ima 4god sada.
    Posljednje uređivanje od zadarmamica : 24.04.2015. at 20:38

  35. #35
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    sve ovisi koliko takve djece ima sa strane, predaj pa se onda nadaj

  36. #36

    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    669

    Početno

    Citiraj pikula prvotno napisa Vidi poruku
    znam samo me zanima jel to po nekom zakonu propisu ili slobodna procjena?
    Nije ni po zakonu ni po propisu. U natječajnim uvjetima nema spomena o tome da dijete nema pravo na vrtić dok je mama na porodiljnom. Pravedno, nepravedno, propust... ali tako je. Pitanje je samo koliko se čovjek ima vremena, snage i znanja boriti, ali po onome što je na papiru, sva djeca imaju jednake uvjete, bila majka zaposlena ili na porodiljnom (jer i kad je na porodiljnom, ona je zaposlena).

  37. #37

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    Citiraj sss prvotno napisa Vidi poruku
    Nije ni po zakonu ni po propisu. U natječajnim uvjetima nema spomena o tome da dijete nema pravo na vrtić dok je mama na porodiljnom. Pravedno, nepravedno, propust... ali tako je. Pitanje je samo koliko se čovjek ima vremena, snage i znanja boriti, ali po onome što je na papiru, sva djeca imaju jednake uvjete, bila majka zaposlena ili na porodiljnom (jer i kad je na porodiljnom, ona je zaposlena).
    tako je, rodiljni nema veze niti sa čim
    ako imaš potvrdu da si zaposlen onda si zaposlen i točka i na temelju toga dobivaš bodove za upis, to je dio koji je u kriterijima, a ne dopust

  38. #38
    Cheerilee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    2,617

    Početno

    Zadarmamica; što više papira od pedijatra, psihologa i sl preporuka da se djetetu preporča vrtić zbog socijalizacije....
    Ja sam na porodiljnom, do osme godine trečeg djeteta (koje sada ima 4,5g i autizam) i ide u vrtić, 4 sata dnevno jer je njemu to neki vid terapije, boravi među zdravom verbalnom djecom i super se prilagodio..

    Kod upisa, barem kod nas, se dobivaju bodovi za zaposlenje roditelj,a, dječji, i još hrpa stvari, neznam točno što sve, i prema toj listi se upisuju djeca...
    Moj nije bio bodovan zbog dijagnoze, već je na vrhu liste bio...

    S time da su ga prvu godinu odbili (s 3g) ali ne zbog mog porodiljnog, to me nitko nije ni pitao, nego jer je bio premali, kao....
    Posljednje uređivanje od Cheerilee : 25.04.2015. at 09:54

  39. #39
    zadarmamica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    1,910

    Početno

    A psiholog nam je 18.05. A prijava za vrtic do 08.05.
    Tako da imam stari nalaz.ali ce mi logoped dati novi nalaz.

  40. #40
    Cheerilee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    2,617

    Početno

    Prikupite preporuke koje možete, ostalo naknadno dostavite

  41. #41
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    naravno to skopiraj

  42. #42
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj pikula prvotno napisa Vidi poruku
    od kud vrtiću informacija da mama koristi porodiljni? frendica je planirala biti na porodiljnom i dok traje adaptacija jer ima pravo na tri godine s trećim i prekinuti porodiljni naknadno jer kad počne raditi neće moći dolaziti ranije po malog itsl.u vrtiću su joj rekli da nema pravo na jaslice dok je na porodiljnom iako ona to nijednom riječju nije spomenula. Čim vide treće dijete ili što?
    Uglavnom ona ima takav posao da će malli biti tamood prvog dana 7-17h ako ne iskoristi par tjedana porodiljnog za adaptaciju...
    Jel to po zakonu tako ili njihova interpretacija?
    Proslo je dosta vremena ali koliko se sjecam dok ispunjavas papire za zg vrtice ima i dio gdje trebas navesti da li si na porodiljnom i kad istjece. Tako da to znaju.
    Meni su djeca oba puta bila rodjena na "krivi" datum tako da sam ih ionako morala upisati u privatni vrtic, a tamo ih ni najmanje ne zanima jel radis ili si na porodiljnom ili nezaposlena - samo da dijete ima godinu dana.
    prema tome, ako joj dijete 1.9. Nece imati godinu dana ionako nema sanse za zalbu ako je odbiju, a ako ce imati godinu dana onda moze probati zalbu ali mora donijeti neki dokaz kad misli prekinuti porodiljni.
    s druge strane u privatni siguno moze upisati dijete pa ga prebaciti iduce godine. Kao sto je morala vecina nas zaposlenih jer je sustav u zg trenutno takav. Srecom u privatnima obicno ima mjesta i skuplji su 500-700kn od gradskog u prosjeku, sto i nije tako strasno (ja sam sa starijom npr placala priv jaslice 1500kn a gradske su bile 200 - samo zato sto je rodjena na "krivi" datum )
    Posljednje uređivanje od sillyme : 25.04.2015. at 15:40

  43. #43

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    nitko vas nema pravo pitati da li ste na rodiljnom ili ne
    neka pokažu akt temeljem kojeg to rade
    postoje odluke o kriterijima upisa, postoji pravilnik o upisu
    znam da je posvuda gužva, da onima koji fakat rade treba vrtić, da se ipak lakše snaći ako si na rodiljnom, pa možeš neko vrijeme zbrinuti dijete, ali i taj rodiljni će isteći i treba se vratiti na posao
    bez obzira na sve postoje pravila kojih se treba držati
    ako je netko mislio nekako drugačije trebao je to napisati, pa da se svugdje slijede isti propisi

  44. #44
    Cheerilee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    2,617

    Početno

    Ako se dijete upisuje radi socijalizacije zbog nekakve poteškoće u razviju nema veze dal je mama na porodiljnom, ili dal radi....
    To je u vašem slučaju ako sam ja dobro pohvatala ili? zadarmamica?
    Posljednje uređivanje od Cheerilee : 25.04.2015. at 17:37

  45. #45
    zadarmamica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    1,910

    Početno

    Citiraj Cheerilee prvotno napisa Vidi poruku
    Ako se dijete upisuje radi socijalizacije zbog nekakve poteškoće u razviju nema veze dal je mama na porodiljnom, ili dal radi....
    To je u vašem slučaju ako sam ja dobro pohvatala ili? zadarmamica?
    Da.mi ga zelimo dati u vrtić samo zbog socijalizacije i njegovog govora.
    Ja ne radim uopce i nije mi problem da je on doma samnom.i bila bi zadovoljna da nam odobre i pola vremena ako tako moze.
    Ako ne upadne dat cu ga u neki privatni.u drzavni predajemo papire jer svi hvale da su pod vecom kontrolom i ako je neki mentorski vrtic dolaze studenti i dosta se radi sa djecom.

  46. #46

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    npr.

    http://www.radost-zadar.hr/upisi

    zašto naglašavaju - djeca s lakšim teškoćama

    što je s djecom s težim teškoćama u razvoju

    ili ja ne vidim

  47. #47
    zadarmamica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    1,910

    Početno

    Citiraj ZO prvotno napisa Vidi poruku
    npr.

    http://www.radost-zadar.hr/upisi

    zašto naglašavaju - djeca s lakšim teškoćama

    što je s djecom s težim teškoćama u razvoju

    ili ja ne vidim
    To sam i ja vidila.
    Mislim da sa tezim teskocama idu u Laticu.a nama je receno da za Laticu triba imati bas dijagnozu neku.da taj vrtić nemozemo dobiti.

  48. #48
    Bodulica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    1,993

    Početno

    Citiraj zadarmamica prvotno napisa Vidi poruku
    To sam i ja vidila.
    Mislim da sa tezim teskocama idu u Laticu.a nama je receno da za Laticu triba imati bas dijagnozu neku.da taj vrtić nemozemo dobiti.
    ovo ne bi trebalo biti točno. bar prije nije bilo tako. moj nećak je krenuo u Laticu s nešto više od 3 godine, a dijagnozu je dobio tek kad je trebao poći u školu. jedino da se nisu poslije promijenila pravila. :/

  49. #49

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,727

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Proslo je dosta vremena ali koliko se sjecam dok ispunjavas papire za zg vrtice ima i dio gdje trebas navesti da li si na porodiljnom i kad istjece. Tako da to znaju.
    Meni su djeca oba puta bila rodjena na "krivi" datum tako da sam ih ionako morala upisati u privatni vrtic, a tamo ih ni najmanje ne zanima jel radis ili si na porodiljnom ili nezaposlena - samo da dijete ima godinu dana.
    prema tome, ako joj dijete 1.9. Nece imati godinu dana ionako nema sanse za zalbu ako je odbiju, a ako ce imati godinu dana onda moze probati zalbu ali mora donijeti neki dokaz kad misli prekinuti porodiljni.
    s druge strane u privatni siguno moze upisati dijete pa ga prebaciti iduce godine. Kao sto je morala vecina nas zaposlenih jer je sustav u zg trenutno takav. Srecom u privatnima obicno ima mjesta i skuplji su 500-700kn od gradskog u prosjeku, sto i nije tako strasno (ja sam sa starijom npr placala priv jaslice 1500kn a gradske su bile 200 - samo zato sto je rodjena na "krivi" datum )

    Čuj, ne znam kad je tvoje dijete išlo u taj privatni vrtić, ali stvari su se u Zagrebu davno promijenile. Privatni vrtić je jedva primjetno skuplji od gradskog. Gradski ured za obrazovanje sufinancira privatne i vjerske vrtić u istom iznosu kao i gradske. Ja sam za malog 2013. godine plaćala privatni vrtić 400 kn.

    Dakle, raspitajte se za privatne vrtiće i cijenu (govorim za Zg). Ljudima je ostalo u glavam da je privatni vrtić skuplji, a nije. Zavisi od posebnih programa u vrtiću, pa se cijena može razlikovat 100, 200 kn....

  50. #50
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    frendica je odustala od jaslica, kombinirat će baku i cuvalicu. kaze da ako se zakrvi s vrtićem oko upisa kak će im ikad ostavit dijete. na zalost, istina

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •