Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 89 od 89

Tema: Mama na porodiljnom i vrtić

  1. #51

    Datum pristupanja
    May 2011
    Postovi
    466

    Početno

    Citiraj pikula prvotno napisa Vidi poruku
    od kud vrtiću informacija da mama koristi porodiljni?
    upravo sam ispunila ovogodisnji formular za upis i pritom morala odgovoriti na pitanje na str.2 da li trenutno majka/otac ima rjesenje o koristenju rodiljnog/roditeljskog dopusta,te navesti od kad do kad..
    Posljednje uređivanje od Sony : 05.05.2015. at 10:25

  2. #52

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,737

    Početno

    Citiraj pikula prvotno napisa Vidi poruku
    od kud vrtiću informacija da mama koristi porodiljni? frendica je planirala biti na porodiljnom i dok traje adaptacija jer ima pravo na tri godine s trećim i prekinuti porodiljni naknadno jer kad počne raditi neće moći dolaziti ranije po malog itsl.u vrtiću su joj rekli da nema pravo na jaslice dok je na porodiljnom iako ona to nijednom riječju nije spomenula. Čim vide treće dijete ili što?
    interesira me je li se netko nedavno susreo sa ovakvom situacijom jer nam se blize prijave za vrtic a ja sam na porodiljnom sa 3. klincem

    zanima me je li to otegotna okolnost ukoliko cu jos koristiti porodiljni dopust u vremenu dok budu trajale prijave i dok bude trajala adaptacija u vrtic? planirala sam se vratiti na posao nakon odradjene adaptacije...
    nedavno sam u kvartu čula sličnu priču kao što je u citiranom postu (bilo je vise djece sa istim brojem bodova i odbijena je beba čija je mama na porodiljnom sa 3. djetetom jer njoj, kao, vrtić nije nužan... to što je ona planirala NE iskoristit cijeli porodiljni od 3 godine, to je nitko nije pitao...)
    nadam se da je ova glasina samo to - glasina
    ili nije?
    Posljednje uređivanje od buba klara : 08.03.2016. at 16:44

  3. #53
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,388

    Početno

    Citiraj buba klara prvotno napisa Vidi poruku
    interesira me je li se netko nedavno susreo sa ovakvom situacijom jer nam se blize prijave za vrtic a ja sam na porodiljnom sa 3. klincem

    zanima me je li to otegotna okolnost ukoliko cu jos koristiti porodiljni dopust u vremenu dok budu trajale prijave i dok bude trajala adaptacija u vrtic? planirala sam se vratiti na posao nakon odradjene adaptacije...
    nedavno sam u kvartu čula sličnu priču kao što je u citiranom postu (bilo je vise djece sa istim brojem bodova i odbijena je beba čija je mama na porodiljnom sa 3. djetetom jer njoj, kao, vrtić nije nužan... to što je ona planirala NE iskoristit cijeli porodiljni od 3 godine, to je nitko nije pitao...)
    nadam se da je ova glasina samo to - glasina
    ili nije?
    na upise moraš donijeti s posla potvrdu da se vraćaš raditi s određenim datumom, ostalo je sve rekla-kazala
    obzirom da je strašna gužva za vrtiće, onda postupaju upravo kao što si navela u postu

  4. #54
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    A jel poslodavac može unapred dati papir da za 4 mj i 23 dana dolaziš na posel
    Inače kad sam najmanjeg upisivala, tad je bio 2,3 godine star, rekli su isto da moram donest papir, a odma mi i rekli da će ga upisat prvo samo na 3 sata i tak 3 mjeseca, na to sam rekla da ja ne mogu dobit potvrdu sad da za 6.5 mjeaeci počnem raditi, kad sam počela radit samo sam to usmeno rekla, a i mogli su to videt i po hrpi oapira za crtanje koji mi je škart

  5. #55

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,737

    Početno

    hvala!
    već imam rješenje od HZZO-a sa tocnim datumom vraćanja na posao a donijet cu i sa posla...
    no, ko zna sto ce bit sa cuvanjem...
    Posljednje uređivanje od buba klara : 08.03.2016. at 17:40

  6. #56

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,737

    Početno

    naime, sad smo vec kod produljavanja porodiljnog nakon 12 mj. morali napisat do kojeg datuma mislim bit doma...

  7. #57
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Papir od hzzo je dovoljan ujedno si za njega i s posla trebala dobit papir kad se vraćaš

  8. #58
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Buba klara nadam se da računaš na stari inovi go?

  9. #59

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,737

    Početno

    Da

  10. #60
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,388

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    A jel poslodavac može unapred dati papir da za 4 mj i 23 dana dolaziš na posel
    ...
    naravno da može, dogovoriš se u firmi i daju potvrdu da počinješ raditi s xx datumom, njima ionako odgovara da znaju od kada mogu računati
    na nekoga

  11. #61
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Meni unapred 6 mjeseci i koji dan nisu mogli dat potvrdu

  12. #62
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,388

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Meni unapred 6 mjeseci i koji dan nisu mogli dat potvrdu
    prijave u vrtić su sredinom 5 mjeseca, obzirom da u vrtiću nema čuvanja mjesta, podrazumijeva se u tom slučaju da će mama tražiti povratak na posao
    u 9. mjesecu (znači to je 4,5 mjeseca ranije) i jedino onda te vrtić uzima u obzir

    i kao što sam već napisala ranije, tvrtka voli/želi znati s kim/čim može računati unaprijed

    ako se dobro sjećam, negdje si napisala da si ti u HŽu?
    to je specifična tvrtka po više stvari...

  13. #63
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Ja?nisam hz, ali radim u firmi koja posluje s njima ponekad

  14. #64

    Datum pristupanja
    May 2016
    Postovi
    57

    Početno

    Kada bi trebala prijaviti dijete ako trebam roditi krajem 7 mjeseca? Ako dijete prijavim sljedeće godine, kako vidim piše da je rok u 5. mjesecu, kad se onda najranije kreće u vrtić/jaslice?

  15. #65
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Ako trebaš roditi krajem 7.mjeseca, prijavljuješ dijete u 5.mjesecu iduće godine za kretanje u vrtić 1.9.
    Posljednje uređivanje od Vrci : 29.05.2016. at 11:58

  16. #66
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    A SAD iLLY AKO JE TVOJ KVART TJ. VRTIĆ U KOJI BI PREDALA PAPIRE BAŠ NENAPUČEN MOŽDA MOŽEŠ DETE DAT TJ. DA POČNE IĆI U VRTIĆ VEĆ IDUĆE LJETO, ZNAM JEDNU MAMU KOJA JE DETE TAK DALA U VRTIĆ 1.6. ALI TO JE BILO U GRADU, MADA TETE NE VOLE TAD UZIMATI DJECU JER SE JAKO MJENJAJU I GRUPE I TETE U LJETO

  17. #67

    Datum pristupanja
    May 2016
    Postovi
    57

    Početno

    Hvala Vrci i Jelena.
    Budem se onda raspitala i da ranije krene u vrtić, a ako neće moći onda 1.9.

  18. #68
    Mila majka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2016
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    311

    Početno

    Na porodiljnom sam s drugim djetetom do studenoga 2018., no kako imam posao koji je dosta fleksibilan, postoji mogućnost da tek od ožujka 2019. moram dolaziti na radno mjesto, a do tada raditi od kuće. Voljela bih da starije dijete u studenom ili čak u ožujku krene u vrtić. Ima li šanse da nas tada prime? Ima li netko novijih iskustava? Naravno, prijavili bismo se u svibnju, ali bih napomenula kakva je situacija. U pitanju je Novi Zagreb - istok.

  19. #69
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    predaj papire, možda će ti nešto uvjetovati, ali pošto je starije od 3 godine možda i neće

    sad dal ćete primiti sve ovisi kolko ih se novih prijavljuje, prijavu moraš napraviti kad se raspiše natječaj

  20. #70

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,737

    Početno

    Koliko se sjećam, na formularima za upis je bilo pitanje koristi li roditelj porodiljni dopust i do kada. Ne vidim razloga zašto ti dijete ne bi upalo u vrtić ako si ti do XI 2018. na porodiljnom (znači, od tad ti treba vrtić).
    Druga je stvar ako ćeš ga moći zadržati doma do ožujka, to probaj objasniti na razgovoru na koji ćete svi biti pozvani (prije objave rezultata). Važno je da dobijete mjesto.
    Što se tiče lokacije, mislim da NZ istok i nema toliku navalu (znam konkretno za DV Zapruđe i Utrine jer djeca iz našeg vrtića (NZ zapad) koja nisu upala u naš vrtić, dobila su mjesto u tim spomenutim vrtićima. Ja doduše pišem za jaslice (upisivala sam dijete prošle godine).
    I što se tiče polaska vrtića u sred godine, u grupi do naše je 2 djece krenulo tek nedavno na adaptaciju, kako su to izgregulirali sa vrtićem ne znam (prije se plaćalo čuvanje mjesta, min. mjesečni iznos, ali toga više nema, barem se tako pričalo).
    U svakom slučaju predajte papire u svibnju, i naznači do kad si na porodiljnom.

  21. #71
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,466

    Početno

    Citiraj Mila majka prvotno napisa Vidi poruku
    Na porodiljnom sam s drugim djetetom do studenoga 2018., no kako imam posao koji je dosta fleksibilan, postoji mogućnost da tek od ožujka 2019. moram dolaziti na radno mjesto, a do tada raditi od kuće. Voljela bih da starije dijete u studenom ili čak u ožujku krene u vrtić. Ima li šanse da nas tada prime? Ima li netko novijih iskustava? Naravno, prijavili bismo se u svibnju, ali bih napomenula kakva je situacija. U pitanju je Novi Zagreb - istok.
    Dva praktična pitanja:
    1. jel imaš neku pomoć sa strane?
    2. Kakav ti je plan s manjim djetetom, imat ćeš tetu čuvalicu ili će i on ići u jaslice?

    Pitam te jer je puno praktičnije da ne prolaziš istodobno 2 adaptacije. Poznajući te s foruma, rekla bih da ćeš naći neku drugu varijantu za mlađe dijete a da nisu jaslice.

    Kako si zamislila da ćeš moći raditi posao od doma uz dvoje male djece oko tebe (1 i 3 god)? Netko ih može pričuvati par sati ili misliš odrađivati posao noću a djecu biti s djecom?

  22. #72
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,466

    Početno

    I da, ja bih normalno upisala dijete i naglasila dokad sam na porodiljnom, ne bih spominjala mogućnost prolongacije, kad za to dođe vrijeme to bih tad rekla.

    I obavezno uzmi ako možeš 10ak dana za adaptaciju starijeg djeteta prije nego se službeno vratiš na svoje radno mjesto. Sretno !!!

  23. #73
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Tak i tak ne može ići na obje adaptacije, osim ako upiše neku mješovitu grupu

  24. #74
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,466

    Početno

    Ne kuzim te.
    Svako dijete, svoju grupu, svoju adaptaciju.
    Odradi adaptaciju dok jos nije pocela radit u uredu.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 08.02.2018. at 21:28

  25. #75
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Da ali ne obje u isto vrijeme

  26. #76
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,466

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Da ali ne obje u isto vrijeme
    pa čak i to može, ali kažem da treba izbjegavati. Znam roditelje kojima je oboje djece išlo istodobno na adaptaciju (1 i 2 god). Tete bi im u prvim danima podesile sate ostanka (svako dijete u svojoj grupi), a poslije ionako djeca ostaju sve duže.

    No sigurna sam da Mila majka ima drugo rješenje za bebu jer nije ljubiteljica vrtića do 3 god.

  27. #77
    Mila majka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2016
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    311

    Početno

    Hvala vam puno na komentarima, uz dvoje malenih od kojih je jedan bolestan, nisam imala vremena za pisanje.
    Ma zapravo su oboje bili bolesni i bila sam malo očajna pa sam si pomislila kako će to biti na godinu ako starije dijete bude sve žive viroze kupilo u vrtiću i donosilo doma. Pa sam razmišljala kako čim duže odgoditi polazak u vrtić.
    No, osim što, kako je Lili75 vjerojatno i pretpostavila, od doma uz njih ne bih stigla zapravo ništa napraviti, čini mi se da je možda bolje za dijete da krene od jeseni kad se grupa tek formira, da nije padobranac. No, nisam još skroz sigurna. Možda krene i krajem studenoga, kad i ja počinjem raditi.
    A beba ostaje doma, nadamo se dok i ona ne napuni 3 godine.

  28. #78
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,466

    Početno

    i ja mislim da ti je bolje da starije dijete krene kad i ostala djeca, uostalom sigurno će mu godit društvo vršnjaka. Jedino budi spremna da u toj dobi već postoje mali "klanovi" jer ta djeca već 2 godine su u istom kolektivu, al uz ok tete, to se sve da premostiti bez većih poteškoća.

  29. #79
    Mila majka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2016
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    311

    Početno

    Ali vjerojatno neće biti jedini koji je novi u grupi.

  30. #80
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,466

    Početno

    To ćeš znati za koji mjesec (kad vidiš popise), kod kćerke uopće nisu dolazila nova djeca (oni koji su se upisali u jaslice su tamo bili do polaska u školu, jedno dijete je odselilo iz kvarta pa tako i iz grupe).

    Kod sina, je došlo 1 novo dijete sad u zadnjoj godini vrtića i jedno dijete "problematičnog" ponašanja su im prebacili u grupu (iz druge grupe) prije 2 godine (zbog tog djeteta su imali i još imaju 3 tete).
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 14.02.2018. at 13:39

  31. #81

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,737

    Početno

    Mojih dvoje starijih su krenuli od 3. godine. Istina je, recimo 80% grupe su već bili uhodani, bivši jasličarci, a ovih 20% je dokapalo novih, uključujući i moje.
    Naravno da je sve individualno, ali ni kćer ni sin nisu imali nikakvih problema sa adaptacijom u grupu iako su karakterno potpuno različiti.
    U tom periodu mi se doista činilo da imaju potrebu za društvom, puno veću nego ranije, i brzo su se skompali. Da su ostali doma dulje od tog razdoblja, sigurna sam da bi im bilo najblaže rečeno dosadno...

    I mislim da ti je ok ideja da krenete na prilagodbu u rujnu, dok si ti jos na porodiljnom (bilo je takvih slucajeva i kod nas u grupi). Adaptacija će moći ići po vašem ritmu, bez presinga, moći ćeš ga kupiti i ranije doma... Onako kad znaš da se za cca 7 dana mora adaptirati, htio-nehtio, jer se ti vraćaš na posao, sve je nekako stresnije... Ovako - laganini...

  32. #82
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    ja znam par klinaca koji nisu imali uopće adaptaciju, već ostavljeni ujutro starci došli popodne

  33. #83

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,737

    Početno

    kad je sila, svašta ljudi rade
    ali ukoliko već Mila majka ima mogucnost odraditi adaptaciju "kako spada", odnosno koliko bude trebalo djetetu, može si to priuštiti kad je tih prvih dva mjeseca vrtića doma

  34. #84
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Mi nismo imali iskustvo s “klanovima” i druženjem... moji su oboje krenuli u jaslice s 15 mj. i u istoj su grupi od početka ... a djece se nemali broj ispisivao i upisivao u grupu kroz godine... i znalo se događati da im najbolji prijatelj odseli preko ljeta, a na jesen im najbolji prijatelj postane dijete koje je tek krenulo u vrtić i njihovu grupu... i među “starom” djecom bi svakih X mjeseci mijenjali prioritete u prijateljima... kod mojih ti vrtićki odnosi nisu baš bili nešto zacementirani da ne bi bili otvoreni prema novima.

  35. #85
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,466

    Početno

    BB vasi bome prevrtljivi ha ha salim se. Nasi bome iste prijatelje od pocetka do kraja vrtica.
    Razlika je jel dijete krenulo s 15mj kao tvoji ili s 36mj. sto je dvostruko vise(u vezi klanova).
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 14.02.2018. at 16:36

  36. #86
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    He he .
    Pa nije se to dogodilo 17 puta, ali za oboje imam barem 2 primjera gdje su u nekoliko godina vrtićkog staža dijete koje je tek došlo u grupu svrstali u najbolje prijatelje. A baš im se i dogodilo da im se najbolji prijatelj odseli. Ali sto oni znaju s 3 godine. Prodje ljeto, dodje jesen, on zaboravi da se ovaj odselio. Al gle, došao je neki drugi lik .

  37. #87
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,466

    Početno

    Kod mene ne zaboravljaju.
    Mom F. se odselio prijatelj u drugu zemlju u toj dobi, jos ga se sjeca I pamti
    A L. odrzava komunikaciju sa starom prijom iz vrtica (idu na druzenja) iako su sad 3.razred I nisu u istom kvartuni istoj skoli. Iima nove prijateljice al voli itekako I "stare". Bas su im cvrsta ta prijateljstva, mislila sam da ce izblijediti s polaskom u skolu al nisu evo vec 3 god nakon vrtica.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 15.02.2018. at 10:15

  38. #88
    Mila majka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2016
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    311

    Početno

    Hvala vam svima na komentarima. Nadam se da će sve biti dobro. Već mi je velika stvar što je veliki i što zna da će se mama vratiti.
    Što se klanova tiče, ako bude karakterom na mene, uvijek će si naći neku manju grupicu "nepopularnih" i s njima se dobro osjećati.

  39. #89
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,466

    Početno

    naravno samo pozitivo, uživat će s dječicom

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •