Pokazuje rezultate 1 do 6 od 6

Tema: Crna mast

Hybrid View

prethodna poruka prethodna poruka   sljedeća poruka sljedeća poruka
  1. #1

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    10

    Početno Crna mast

    Našla sam temu o crnoj masti, ali nisam sigurna je li to ista mast, jer tamo se radi o masti koju rade u bolnici, a ova moja je iz apoteke, pa evo pokrećem novu temu. Ako to nije ok, ispričavam se i molim modove da spoje ili što već treba

    Dakle, imam problem: već par godina mi se znaju upaliti lojnice na preponama. Ako skužim na vrijeme, mažem crnom masti i to se povuče. No, prvi put to nisam znala, jako je oteklo i morala sam na rezanje (bez anestezije jer nisam htjela da me uspavaju i da tri dana ležim na kirurgiji, a lokalnu ne daju kad je upala). To, naravno, boli užasno i htjela bih to ako je ikako moguće izbjeći.
    Sad me zanima smijem li dok dojim mazati to crnom masti (amonij sulfogirodalata)? Na samoj masti ništa ne piše, nikakve kontraindikacije nisu navedene, pa pojma nemam što da radim. Ne znam ni koga da to pitam - apotekara, patronažnu...?
    Hvala

  2. #2
    NatasaM... avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Postovi
    2,656

    Početno

    bilo kojeg dr
    ako dr ne zna, moze nazvati nazvati Zavod za farmakologiju ili te uputiti tamo s uputnicom

  3. #3
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Ne znam ništa o crnoj masti, ali me zanima zašto su ti odmah "rezali lojnice". Meni su se nakon poroda upaljivale sve po redu lojnice, bile su ogromne upaljene i užasno bolne kvrge. Dr. kad je vidio isto je rekao da će vjerojatno trebati rezati, ali da je to zadnji korak. Moje su se na kraju same povlačile uz mazanje Rozamet kremom.

  4. #4
    Sun avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    ni na nebu ni na zemlji
    Postovi
    3,381

    Početno

    možeš pitati magistru u ljekarni, mogla bi znati. ja bih rekla da mazanje bilo čime sporadično u takvoj maloj količini (nije da cijelo tijelo premazuješ svakodnevno) ne može imati nikakve posljedice.

  5. #5
    L&L0809 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,190

    Početno

    ja si s tom crnom masti mazem zanoktice kad mi se upale. pitala sam u ljekarni i magistra mi je rekla da se moze koristiti dok se doji. i ja mislim da je to malo podrucje koje mazem, i ne mazem svaki dan, a i na papiru bi trebale pisati kontraindikacije ako postoje, a posto ne pise, ocito ne postoje.

  6. #6
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj Sun prvotno napisa
    možeš pitati magistru u ljekarni, mogla bi znati. ja bih rekla da mazanje bilo čime sporadično u takvoj maloj količini (nije da cijelo tijelo premazuješ svakodnevno) ne može imati nikakve posljedice.
    Sad sam se sjetila ovo je i meni dr. rekao. Takvo lokalno mazanje malih površina, u principu nije nikakav problem.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •