Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 60 od 60

Tema: Bušenje ušiju

  1. #51

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,261

    Početno

    nikad čula da se to radi na klinici. moja Klara je neki dan bušila uši i najnormalnije smo otišli kod zlatara. sve je koštalo 30,00 kuna.

  2. #52
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Naravno da možeš ići kod zlatara, ali...možeš biti kao ja kojoj treba sve biti kako treba, a pogotovo što se tiče bušenja živog tkiva. Lijepo sam zvala Medico i rekli su da, bušimo uši, pa i to je estetska operacija. Sićušna, ali oni rade i najsićušnije operacije.
    Meni se čini da je bilo 80 kuna, oba uha, ali prošlo je par godina, pa se možda i cijena mijenjala.

  3. #53

    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Postovi
    41

    Početno

    Mi smo bušili curkama uši u Argentumu. Jedna medicinka košta 45 kn, morate kupiti dvije (u paru) dakle 90 kn. Odabrati se mogu bubamare, svjetići u raznim bojama, cirkončići, sve majušno i sitno i zaista nisu kao one stare medicinke debele već je iglica toliko tanka. A što se tiče dezinfekcije, pred nama je teta stavila rukavice, koje je izvadila iz paketića, dakle čiste, nove, dezinficirala je sa dezinficijensom oba uha djetetu, preprisala je cijeli pištolj sa alkoholom. Za to vrijeme sam ja djetetu držala maramicu sa par kapi alkohola da joj malo utrne ušna resica. Zatim je iz zapakiranih kutijica izvadila medicinku, stavila u pištolj i okinula. Sve je bilo gotovo za 10 min. Čisto, dezinficirano, uredno, bez upale poslije. Sve pohvale...i curke sretne imaju bubamare na ušima

  4. #54

    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Postovi
    1

    Početno

    Citiraj SKDT prvotno napisa Vidi poruku
    Mi smo bušili curkama uši u Argentumu. Jedna medicinka košta 45 kn, morate kupiti dvije (u paru) dakle 90 kn. Odabrati se mogu bubamare, svjetići u raznim bojama, cirkončići, sve majušno i sitno i zaista nisu kao one stare medicinke debele već je iglica toliko tanka. A što se tiče dezinfekcije, pred nama je teta stavila rukavice, koje je izvadila iz paketića, dakle čiste, nove, dezinficirala je sa dezinficijensom oba uha djetetu, preprisala je cijeli pištolj sa alkoholom. Za to vrijeme sam ja djetetu držala maramicu sa par kapi alkohola da joj malo utrne ušna resica. Zatim je iz zapakiranih kutijica izvadila medicinku, stavila u pištolj i okinula. Sve je bilo gotovo za 10 min. Čisto, dezinficirano, uredno, bez upale poslije. Sve pohvale...i curke sretne imaju bubamare na ušima
    zanima me u kojem argentumu ste busili usi? ja planiram busiti jos dvije rupice ovaj tjedan, odlucila sam se za argentum, ali ne znam u koji bih isla. hvala! :D

  5. #55
    Lucky2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    skoro s obje noge na zemlji
    Postovi
    277

    Početno

    Ja sam busila usi kad sam isla u 6. razred, nije najsretnije zavrsilo. Na jednom mi se uhu medicinka zagnojila i to je pocelo zarastati pa mi je to na kraju skinula moja zubarka (ne biste vjerovali!). Na kraju je upala prosla, cak sam poslije dala izbusiti i 3. rupicu.
    Dugo sam nosila razne nausnice, bizuteriju i plemenite metale. Ali to je dosta posla s "odrzavanjem",
    mislim, redovito ciscenje, skidanje kod svakog pranja kose (imam gustu kovrcavu kosu)
    pa mi je na kraju dosadilo i odustala sam.

    Danas stavim nausnice samo u posebnim prigodama i svejedno mi nakon sat-dva uho pocne crveniti i naoticati. Uglavnom, svojoj kceri ne mislim busiti usi dok si sama to ne bude mogla odrzavati
    (iako je vec izrazila zelju).

    Naravno svatko razlicito reagira, meni se samo ne da zezati s tim u slucaju komplikacija.

  6. #56
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Mi smo L. probušili uši ima par mjeseci (s 4,5 god) kod Dodića u City Centru, ženskica je super baš ima smisla za rad s djecom. Bili smo gotovi za svega par minuta, nikad nikakvih problema.

    Ono što je obvezno je okretati medicinke prvih dana (ne sjećam se točno koliko dugo možda tjedan) i prskati s nekim antiseptikom. Mi smo prskali izvana s Octeniseptom i malena je sama okretala par puta dnevno, sve prošlo super.

    Znam cure koji su izbušili uši one nisu okretale naušnice i zagnojilo im se, ne znam jel to ima veze jedno s drugim.

  7. #57
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    I mi smo nakon par mjeseci stavili L. zlatne, pa onda srebrne naušnice.

  8. #58
    mačkulina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    1,625

    Početno

    moja starija kćer od 5 i pol godina ove godine na moru je izrazila želju da buši uši... i hrabro to odradila...
    na moje pitanje, jesi li spremna potrpiti da te možda i malo boli... rekla je jesam mama... rekla sam, ti si spremna sunce moje...

    i eto sad stalno nosimo rep i pokazujemo ih

    bušili smo ih na moru, nikakvi antiseptici, ja sam sa mora - nakon bušenja odmah sam joj rekla odi u more i okupaj se i namoči glavu.... ipak more je more

  9. #59

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,588

    Početno

    Moja curica me davi već neko vrijeme s naušnicama i sad razmišljam da li da joj popustim za 7. rođendan. Meni je to jako ružno na maloj djeci, i apsolutno nepotrebno. I ne bih htjela da uopće razmišjla na taj način, da mora trpjeti bol, ili bilo kaj na sebi bušiti da bi bila lijepa. Sve oko tih naušnica mi je baš bljak.

    Ali "svi" imaju i stalno mi gura pod nos da hoće i ona. Ali ako je to jedini kriterij da je ona izrazila želju i da je spremna, bi li trebalo onda isto popustiti ako bi s 10 godina poželjela piercing na pupku a s 12 tetovažu?

  10. #60
    mamitzi avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    1,466

    Početno

    ela žarko želi probušiti usta i uši. često mi pokazuje bebe i djecu koji su mlađi od nje a imaju probušene uši. ili mi govori da su moje probušene (ja sam bušila kad sam imala 13 ili 14 godina).
    za sad sam joj obećala da nakon 6. rođendana može probušiti uši, ali samo uši. povremeno me pita: jel odmah drugi dan?
    kad napuni 16 obećala sam joj dozvoliti da probuši usnicu kao njena sestrična i veliki idol. nadam se da će do tada to zaboraviti.

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •