Pokazuje rezultate 1 do 21 od 21

Tema: Dječja enigmatika

  1. #1

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno Dječja enigmatika

    Možda je nekad i bila slična tema, ali sad je ne mogu pronaći.

    Dakle, zanimaju me preporuke za dječje zagonetke tipa osmosmjerki, laganijih križaljki, rebusa i sličnih mozgalica. S obzirom da se time već dugo ne bavim, uopće ne znam što se nudi na tržištu, tj. kioscima...

  2. #2

    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    725

    Početno

    Imamo djecu istog godišta pa ću ti reć šta ja njemu uzmem.
    Škrinjica nije loša, ima za crtat bojat, rezat, lijepit, učimo slova i brojeve, spajanje točkica, neki pametan tekst i sl. nama se sviđa nešto može sam nešto uz pomoć, i cijena nije prevelika 12 kn, a za prvi put na kisoku potražiš dva pakiranja Škrinjice jer budu po dva kao stari brojevi po jeftinijoj cijeni, al ako nisi kupovala onda ti svejedno koji su brojevi. i ja sam otkrila Ribicu iake je nema na svim kioscima čini mi se. Naletjela sam na Rbicu kad su bila dva broja za 12 kn kao nešto ljetna akcija, i jedan broj je bio pun pogađalica križaljki tražilica, labirinta, bojanka , kviza, slagalica, a drugi onako malo bez veze ako za odrasle, ali taj u kojem je bilo svega to i piše na naslovnici šta ima. Ako kupuješ samo jedan broj onda malo prolistaj naravno pa ćeš vidjet.
    meni se sviđaju , a i cijena je pristupačna!!

  3. #3
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    mozes krenuti i sa laganim sudokuom

    ivar je vec veliki i presli smo na kviskoteke, kvizorame i sl kako se vec zove i ne mogu vjerovat da se ne moze kupit neki takav list bez slika golih zena unutra :shock:

  4. #4
    andrea avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,380

    Početno

    pogledaj "junior"- ima svega unutra, 19 kuna košta al pozamašniji je nego ovi ostali dječji

    otiđi na neki kiosk i prelistaj si malo, sigurno ćeš nešto naći

  5. #5

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj ivarica prvotno napisa
    i ne mogu vjerovat da se ne moze kupit neki takav list bez slika golih zena unutra :shock:
    Zato sam i otvorila topic
    Jer je A. na moru na plaži rješavao osmosmjerke iz "Kvizorame" s jednom curicom koja već ide u školu, pa je poslije na papiru ispisivao riječi kao što su fifica i incest
    Zato pitam za dječju enigmatiku - ne zbog težine zadataka, nego zbog primjerenijeg sadržaja

  6. #6
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    nemam pojma, mi nemamo takvih interesa
    samo hoću reć da sam vidjela u petak na TBJ dječaka sa digitronom u rukama
    nisam trebala pogledati lice da znam tko je to

  7. #7

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa
    nemam pojma, mi nemamo takvih interesa
    samo hoću reć da sam vidjela u petak na TBJ dječaka sa digitronom u rukama
    nisam trebala pogledati lice da znam tko je to
    A digitron je užicao od bake koju smo sreli u gradu, inače ga već dulje vrijeme, kao, ne nosi sa sobom

  8. #8
    Luminitsa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    223

    Početno

    Izlazi li još Dječji klub? Na njega sam bila pretplaćena od prvog broja pa do negdje 12te godine i puno mi je pomogao zavoljeti križaljke. Ali ne znam ima li još u njemu enigmatike ili se pretvorio u dječji Cosmo.

  9. #9
    branka0112 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    207

    Početno

    Postoji dječji enigmatski časopis koji izlazi u suradnji sa Hrvatskim društvom matematičara. Ja sam ga prije par tjedana kupila na kiosku jer je i moja E obožavateljica. Mislim da se zove Alkica ali nisam 100% sigurna i izlazi jednom mjesečno. Naziv mogu provjerit popodne jer sam sad na poslu.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj branka0112 prvotno napisa
    Postoji dječji enigmatski časopis koji izlazi u suradnji sa Hrvatskim društvom matematičara. Ja sam ga prije par tjedana kupila na kiosku jer je i moja E obožavateljica. Mislim da se zove Alkica ali nisam 100% sigurna i izlazi jednom mjesečno. Naziv mogu provjerit popodne jer sam sad na poslu.
    Ajde pliz provjeri naslov, jako mi zanimljivo zvuči (pogotovo ako ga matematičari rade).

  11. #11
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    ja sam F. isprintala s neta zabavu za ljetovanje:

    http://www.artrea.com.hr/zvjezdica/zvjezdica.html

    istina, nije ga dugo zabavljalo. Možeš isprintati sve do sada izašle brojeve

  12. #12
    Luminitsa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    223

    Početno

    Dječji klub još izlazi, ima na stranicama jutarnjiklub.com

    A evo i spomenute Alkice - http://www.alkascript.hr/alkica.html

  13. #13
    Luminitsa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    223

    Početno

    Usput, Alkica je za uzrast 1.-4. razreda osnovne, dok mi se čini da se DK prometnuo u nešto u stilu OKa i Teena, posteri i tako to. Trebalo bi prolistati uživo.

  14. #14
    branka0112 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    207

    Početno

    Luminitsa je odgovorila, časopis je Alkica. Ima dosta stranica, mada za moju E bio trebao da je tjednik a ne mjesečnik. Zadaci su matematičko logički nema križaljki, više sudoku, brojanje geom likova, uočavanje razlika, i sl. Više bi opisala ali smo ga ostavili na moru.

    Kako izgleda možeš vidjeti na linku koji je stavila Luminitsa.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Pogledala sam Alkicu, čini mi se jako zgodno, iako smo za nju ipak još premali, bit će možda aktualna kad krene u školu, zasad to još nije za njega.
    Što se tiče linka od NanoiBebe, isprintala sam s njega osmosmjerke, mislim da će to zasad biti najinteresantnije.
    Hvala svima na prijedlozima, jako su mi korisni

  16. #16
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa
    Pogledala sam Alkicu, čini mi se jako zgodno, iako smo za nju ipak još premali, bit će možda aktualna kad krene u školu, zasad to još nije za njega.
    Što se tiče linka od NanoiBebe, isprintala sam s njega osmosmjerke, mislim da će to zasad biti najinteresantnije.
    Hvala svima na prijedlozima, jako su mi korisni
    ima puno osmosmjerki na engleskom - neko vrijeme je to F. držalo pa sam dosta toga izlistala. Zgodno je bilo i za učenje jezila jer sam ih nalazila i sa slikama

  17. #17
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    ¸moj T obožava sve te enigmatske časopise i ja sam mu prije škole češće, sada rjeđe kupovala dosta toga.
    Junior i Limač su dosta dobar izbor, a i malo su deblji od ostatka, često imaju ta neka posebna izdanja di dobiješ dva ili tri broja o cijeni jednog.

    sad imaš i Miki Max - to je izdanje miki mausa baš za rješavanje zadataka, križaljki... zgiodno.

    prije je izlazio i Disney i mi, sad ih možda ima kod onih stričeka koji prodaju stare magazine.

    jednom sam vidjela i neki sudoku za djecu, ali ubi me, ne znam di, probaj isto pitat ove stričeke.

    a ako hoćeš printati, na ovom linku mu možeš sama kreirati križaljke, osmosmjerke i slično.

    http://puzzlemaker.discoveryeducation.com/

  18. #18
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Moji već dugo rješavaju standardne osmosmjerke i slično u običnim enigmatskim časopisima za odrasle (blaženi deda, ja to baš i ne kupujem, ali on im "ostavlja" te laganije stvari).

    Nedavno je moj sin dovukao Ben10 časopis (malo stripa, a zapravo dosta enigmatike i to vrlo jednostavne i za moje klipane čak i prelagane). Iznenadila sam se... nisam to očekivala unutra.

    Od časopisa koji se nude u početnim razredima škole zgodan prilog enigmatike ima Prvi izbor nakon čitanja (može se to i kupiti ili naručiti, vidjela sam ga i u našoj knjižnici).

    Sudoku - ne kupujemo ništa slično jer tata ga ima na mobitelu (to rabi stariji sin) a mlađi je dobio gamepad namjenski baš za sudoku i odličan je! Ima stupnjeve težine i baš je zadovoljan. JA za to baš nemam kliker, ali djeca imaju...

  19. #19
    Toril avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Možda je nekad i bila slična tema, ali sad je ne mogu pronaći.

    Dakle, zanimaju me preporuke za dječje zagonetke tipa osmosmjerki, laganijih križaljki, rebusa i sličnih mozgalica. S obzirom da se time već dugo ne bavim, uopće ne znam što se nudi na tržištu, tj. kioscima...
    Element je izdao seriju knjižica Dječje mozgalice.

    "Šašave glavolomke" i "Vesele glavolomke" su za osnovnoškolce, a ove ostale za predškolce (bojanke, labirinti, pronađi razlike itd.).

  20. #20
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    A nakon 8 godina? Imate li štagod enigmatskog za preporučiti, za završenu prvašicu?

  21. #21

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj ivarica prvotno napisa Vidi poruku

    ivar je vec veliki i presli smo na kviskoteke, kvizorame i sl kako se vec zove i ne mogu vjerovat da se ne moze kupit neki takav list bez slika golih zena unutra :shock:
    Samo ću ponovo citirati ovaj post
    Neki dan su ga u školi zezali da čita Playboy a on rješava Kviskoteku.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •