Pokazuje rezultate 1 do 19 od 19

Tema: Stezanja maternice

  1. #1

    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Postovi
    16

    Početno Stezanja maternice

    imam jako česta i nimalo ugodna stezanja, pogotovo mi se vole javiti navečer.

    inače me sad u trudnoći napale razne boleštine koje nikada prije nisam imala npr bakterije, gljivice i najnovije - e.coli. sad sam pila klavax 1000 mg dva puta dnevno i ta stezanja su u u ta 2 tjedna nestala. tj tjedana dana kako sam trošila antibiotik i tjedan dana nakon je bio mir a sad opet krenulo...

    jeli moguće da je to od te bakterije?
    mogu li to ikako ublažit? (osim magnezijem 300 kojeg redovito uzimam kad me uhvati)

    i u prvoj sam imala takva stezanja al nisu bila nimalo tako jaka.

    unaprijed hvala na odg

  2. #2
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Koliko si trudna, da nisu BH kontrakcije?

  3. #3
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    I da magnezij 1-2 puta na dan i normabel od 2 po potrebi, to bi trebalo zaustavit stezanja! (najbolji magnezij je šumeči dietpharmov)

  4. #4
    Lukina mamma avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    1,238

    Početno

    RozaGroza, nemoj tako olako propisivati terapiju. Pogotovo ne lijekove! :/ Čak da si i liječnica, ovako napamet ne bi davala savjete.
    Mala_bubica,magnezij možeš piti, ali nikako nemoj pojačavati dozu od ove od 300mg (na svoju ruku).
    I ja proživljavam ove kontrakcije i meni se čini da su mi u prošloj trudnoći bile slabije.
    Moglo bi biti da su od bakterijske upale, ali i ne mora biti. Vjerojatno su to "samo" BH kontrakcije o kojima piše RozaGroza.
    Meni se isto dešavaju najčešće noću i to znaju biti toliko snažne (ne osjećam bol, ali pritisak u svakom slučaju) da mogu napipati maternicu cijelu koja je tad tvrda kao glava. I ispupčena tako da se vidi. :shock: Znaje trajati 1-2 minute pa se smiri. Ima dana kad ih uopće nemam, a ponekad ih osjetim 3-4 po noći.
    Pitala sam doktora jel to normalno pa mi je rekao da ako me bude brinulo, dođem u ordinaciju na CTG da se vidi koliko su jake.
    Tebi savjetujem da probaš ne brinuti, pročtaj si ima puno topića na temu BH kontrakcija na Rodi. Sigurno će te umiriti. A ako budeš brinula, uvijek možeš otići (barem nazvati) ginića i nitko ni neće zamjeriti na tome.
    Čuvaj se i odmaraj!

  5. #5
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Meni je moj doktor rekao da bez problema uzmem 2 magnezija dnevno ako su mi BH jake :/ Puno cura uzima 2 magnezija kad ih baš stisne jer učinak BH može bit gori nego eventualno uzimanje minimalnog viška magnezija. A savjetovala sam joj ono što svaka druga trudnica uzima u ovom slučaju...

  6. #6

    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Postovi
    16

    Početno

    cure hvala na odgovorima.
    ovako, u 29-om tj trudnoće sam. i baš to što si napisala - tako jako da mi se maternica vidi, tvrda je, pipam je. malo više od 3-4 puta. kad krene onda ne staje.... a pijem maximalno 2 magnezija, viš normabela se uopće nisam sjetila a i to mi je rekla dr.... probat ću sa time, možda pomogne....

    hvala još jednom

  7. #7
    Lukina mamma avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    1,238

    Početno

    Ako je doktorica rekla da uzmeš, onda ok. To je druga priča. Nažalost, u svom se svakodnevnom radu srećem s raznim terapijama koje propisuju susjede, rođake i sl. pa pušem na hladno.
    A niti s Mg nije se za igrati. Ali, to je tema za neke druge forume...

  8. #8

    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Postovi
    16

    Početno

    rekla mi je da uzmem i uvijek mi pod th piše normabel.
    strašno sam protiv tableta i uvijek ako mogu nekako preskočit, pregrmit bol ili bilo što takvog pokušam to bez tableta. ali ako će mi u ovom slučaju pomoć - piti ću. barem kad će biti jaka. evo sinoć ih uopće nije bilo!!!

  9. #9
    argentina avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    646

    Početno

    evo meni jucer na pregledu ginić ustanovio da mi se grlić skratio na 3/4
    kaze da to nije nsita ozbiljno niti strasno, ali da smanjim malo dozivljaje.
    istina, tri tjedna na moru sam bila ful aktivna, skoro kao da nisam trudna..izlazili smo van, dosta hodali, puno se vozili autom i slicne aktivnosti koje su mogle dovesti do skracenja grlića.

    ima netko slicna iskustva?

  10. #10
    Lukina mamma avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    1,238

    Početno

    I meni je već sad cervix (grlić) skraćen (ali nije rekao koliko, a ja zaboravila pitati). A ja sam tek 20.tj. Dr je rekao da nije ništa strašno i da je za višerotkinje to skoro pod normalno, ali da ipak smanjim fizičke aktivnosti, ne dižem ništa teško i češće se odmaram.

    mala_bubica, super da ih nije bilo.

  11. #11
    argentina avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    646

    Početno

    Lukina mama jesi na bolovanju ili još radiš?

    Ja još šljakam, ali mislim da mi je idući tjedan zadnji.
    Nemrem više, sad pogotovo psihološki imam blokadu spram posla (dugotrajnog sjedenja), vožnje autom, duljih šetnji i slicčno.

    A htjela sam krajem mjeseca u Ikeu po stvari za bebača

  12. #12
    tinaka avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Iza...
    Postovi
    906

    Početno

    Kako u zadnje vrijeme zbog alergije puno kišem, kako kihnem tako me stegne i reže u maternici. Doktor mi na još na go. Jel neko možda ima iskustva s nečim sličnim?!

  13. #13
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Uf, ja sam isto pokupila nekakvu nahladu i kišem s prekidima več jedno mjesec dana. Užas, kako kihnem imam osječaj da se sve unutra odvojilo. Baš me probode, i zna me ta bol držat i po 10-15 sekundi...

  14. #14
    tinaka avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Iza...
    Postovi
    906

    Početno

    E da, Roza, tak je i meni. Što to duže traje, to sam više strahu da se dolje nešto loše ne dogodi :/

  15. #15
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Ma osim što je neugodno mislim da nije nikako opasno, ipak je to samo kihanje

  16. #16
    Elinor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    North
    Postovi
    1,490

    Početno

    Citiraj RozaGroza prvotno napisa
    učinak BH može bit gori nego eventualno uzimanje minimalnog viška magnezija
    Kakvi su to loši učinci BH? Nigdje nisam pročiala da bi BH mogle biti štetne.

  17. #17
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Citiraj Elinor prvotno napisa
    Citiraj RozaGroza prvotno napisa
    učinak BH može bit gori nego eventualno uzimanje minimalnog viška magnezija
    Kakvi su to loši učinci BH? Nigdje nisam pročiala da bi BH mogle biti štetne.
    Pa kad su zaista jake ponekad mogu potaknuti otvaranje. Pogotovo kod žena koje su recimo rizična skupina (prijevremeni porodi, oslabljen cervix itd.)

    Ako moram birat između otvaranja i magnezija, biram magnezij bez ikakvih sumnji...

  18. #18
    Elinor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    North
    Postovi
    1,490

    Početno

    Citiraj RozaGroza prvotno napisa
    Pa kad su zaista jake ponekad mogu potaknuti otvaranje. Pogotovo kod žena koje su recimo rizična skupina (prijevremeni porodi, oslabljen cervix itd.)

    Ako moram birat između otvaranja i magnezija, biram magnezij bez ikakvih sumnji...
    Moje su prestale, tj. opet su slabe i rijetke. :D
    Svejedno ću danas reći giniću pa ćemo vidjeti hoće li mi šta dati.
    Čuvaj se!

  19. #19
    gaggy avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Dubrovnik
    Postovi
    58

    Početno

    Ja od kako sam prestala u 15 tj.piti folnu prešla sam na prenatal i 1 tbl mg i kalcija dnevno ( jer sam počela dobivati grčeve u nogama ) i od kad tako svaki dan pijem nema grčeva u nogama a i te BH kontrakcije nisam još osjetila a evo me 31 tj.T....s time da kad uđem u 9 mj. ću prestati piti mg i kalcij da osjetim trudove kada počnu...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •