Pokazuje rezultate 1 do 10 od 10

Tema: prijatelji u dvorištu

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    61

    Početno prijatelji u dvorištu

    pozdrav svima,tila sam podijelit s vama svoje nedoumic u vezi druzenja sa drugom djecom..
    ovako gdje da počmenmoja malena ima u dvoristu nesto stariju djecu koja su non stop na ulici tj.ispred kuće,mojoj je 4.god.i ona bi se nekad tu i tamo poigrala s njima ali ne svaki dan,nekad uz nas nekad bi je sa prozora promatrala.i dosa je period kad su njih 4 pocela odbijat od sebe,ono dječja posla ogovaranje i zadirkivanje,al to je sve pocelo zato sta je moja mala njima govorila ja imam ovo i ono od igracaka i stvorila je ljubomoru da su joj svasta govorili nakon toga i odbijali je u igri i ja kad sam to vidila nisam je vise htjela pustat s njima da se igra bili su jako neugodni nisam zelila da je povrijede,jer je to tako ruzno izgledalo kad bi ona izasla svadali su se s njom i micali od nje,nakon toga je vise s njima ne pustam van,pa me zanima kako bi vi reagirali u mojoj situaciji,ipak joj je samo 4 godine ja sam s njom o tome pricala i rakla sam joj da nema sta raditi tako malana ulici s njima,eto toliko od mene..

  2. #2
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    ne kuzim... jel ona nije htjela djelit igracke s njima ili sto?
    ja joj ne bi uskracivala druzenje
    rekla bi joj da ne prica ja imam ovo i ono nego da iznese pa da podjeli s drugima

    djeca bas ko i odrasli ne vole kad im neko dodje pametovat

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    61

    Početno

    hvala na komentaru,ne to su djeca koja traze tuđe igračke a svoje ne vade van iz kuće,tako da ja nju pustim van sa balunom isto sta i oni nose vani ali oni nikad mirni i stalno je nagovaraju donesi ovo donesi ono i stalno kucanje na vrata,na sta se meni dize kosa na glavi,sad se stanje smirilo ali je sad rijetkopustim snjima,imam osjećaj da trebam saćekat jos bar godinu dvi da bi je bez nadzora pustila s njima,jer me čisto strah zbog blizine ceste itd tako da mi je to njihovo ponašanje prema njoj malenoj bila u neku ruku izlika da je vise ne pustam toliko van,tako da ono popodne kad smo doma (kratko smo)letimo s njom u parkić na kavicu bilo gdje samo da nije ispred kuće,imam osjećaj da će postat divlja obozava se igrat sa dječacima,a opet mi je zao ne pustat je van ..

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    sama si si odogovorila na svoje dvojbe, s malom u park ,a dvorištarenje prepusti nekom drugom, nisu to više vremena od prije 20 i 30 godina

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    61

    Početno

    Citiraj maria71 prvotno napisa
    sama si si odogovorila na svoje dvojbe, s malom u park ,a dvorištarenje prepusti nekom drugom, nisu to više vremena od prije 20 i 30 godina


    da to i radim
    tila sam vidit i druga razmišljanja,

  6. #6

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    malo iza Zaprešića
    Postovi
    200

    Početno

    Ne znam, imamo i mi u susjedstvu takve djece, Jakov je najmlađi i igra se s njima, jer nema s kim drugim, osim u jaslicama. Obožava bit vani s klincima.
    Pa, jednostavno joj ne daj da iznosi svoje igračke van, koje misliš da bi druga djeca rasturila, a društvo joj pusti.
    Ima i kod nas jedna mala koja je starija od njega dvije godine, i stalno mu nešto šefuje i nagovara da me nešto traži, ja to ne volim, ali on stalno ide za njom. Za nešto kad traže kažem NE MOŽE, a ostalo odvagnem, pa s nekim se mora družiti. I to je još uvijek pod mojim nadzorom, koliko toliko.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    BiH
    Postovi
    275

    Početno

    Mi svog četverogodišnjaka ne puštamo uopće samog da se igra oko zgrade,iz razloga kojeg je navela maria71-nisu to više vremena od prije 20,30 godina...Druži se s djecom u vrtiću,a kad želi vani,onda je jedno od nas dvoje sa njim,ne pratimo ga u stopu,igra se slobodno s djecom,ali ga uvijek imamo na oku.

  8. #8
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj trudnjača prvotno napisa
    -nisu to više vremena od prije 20,30 godina....
    kad su se djeca družila i vani igrala...a sad su samo doma i ne odvajaju se od kompa...

    i...gdje je tu kvaka?

  9. #9

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    185

    Početno

    Citiraj trudnjača prvotno napisa
    Mi svog četverogodišnjaka ne puštamo uopće samog da se igra oko zgrade,iz razloga kojeg je navela maria71-nisu to više vremena od prije 20,30 godina...Druži se s djecom u vrtiću,a kad želi vani,onda je jedno od nas dvoje sa njim,ne pratimo ga u stopu,igra se slobodno s djecom,ali ga uvijek imamo na oku.

    i ja san se ka dite igrala stalno vani prije jedno 20-30 godina
    ali san sigurno imala više od 5 godina kad su me starci počeli puštat samu...

    bez obzira na "današnja" vremena, ako to i zanemarimo, mislim da jedan četvorogodišnjak nije dovoljno zreo da sam bez nadzora bude u dvorištu ili u "ulici".....ma ne mogu oni bit tolikop koncetrirani da neće možda za prijateljima odlutat negdje ili da stalno paze hoće li negdje naić auto ili motor...

  10. #10
    BP avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    863

    Početno

    Citiraj lana74 prvotno napisa
    Citiraj trudnjača prvotno napisa
    Mi svog četverogodišnjaka ne puštamo uopće samog da se igra oko zgrade,iz razloga kojeg je navela maria71-nisu to više vremena od prije 20,30 godina...Druži se s djecom u vrtiću,a kad želi vani,onda je jedno od nas dvoje sa njim,ne pratimo ga u stopu,igra se slobodno s djecom,ali ga uvijek imamo na oku.

    i ja san se ka dite igrala stalno vani prije jedno 20-30 godina
    ali san sigurno imala više od 5 godina kad su me starci počeli puštat samu...

    bez obzira na "današnja" vremena, ako to i zanemarimo, mislim da jedan četvorogodišnjak nije dovoljno zreo da sam bez nadzora bude u dvorištu ili u "ulici".....ma ne mogu oni bit tolikop koncetrirani da neće možda za prijateljima odlutat negdje ili da stalno paze hoće li negdje naić auto ili motor...

    potpis

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •