Pokazuje rezultate 1 do 27 od 27

Tema: Vrlo "direktna" pitanja o seksu...

  1. #1
    piplica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    3,170

    Početno Vrlo "direktna" pitanja o seksu...

    Danas je moj devetogodišnjak počeo priču o pubertetu, pa kada će on u pubertet, kada će mu početi rasti dlačice i sl.

    Tako mi razgovaramo, a on će meni:" Mama, da li je istina da neki muškarci stavljaju svoj pišulin u usta žene????" :shock: :shock: :shock:


    Nešto sam promrmljala u stilu da ljudi imaju pravo svašta isprobavati i okrenula priču na to odakle njemu ta informacija, kaže od prijatelja, ali ne želi reći od kojega itd...

    Uglavnom, znala sam da će pitanja o seksu postati konkretnija sa vremenom, ali nisam znala da ćemo tako brzo doći do ovakvih pitanja. :/

    Ovaj puta sam se nekako izvukla, što da mu kažem sljedeći puta ako me opet nešto tako upita, ne mogu reći da to nije normalno, a ako kažem da je, pitati će me i da li mi to radimo....


    Isuse, ovo je previše za mene, sada kužim da sam ipak konzerva...

  2. #2
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    uvali ga boljoj polovici - nek razgovaraju ko muškarac s muškarcem

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    uf, iskreno .... ne znma što bih... meni je mama uvalila nekakvu knjižurinu o sesku sve sa latinskim nazivima... pregledala sam i nije me impresioniralo tada .... ok imala sam cca 12 godina

  4. #4
    Vishnja avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    ...gde Dunav ljubi nebo...
    Postovi
    1,976

    Početno

    Uh... znam da nije prijatno, ne bude ni meni, ali duboko udahnem i prihvatljivim recnikom objasnim bas sve sto me pita...

  5. #5
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Ja sam mojima kupila Egmontovu knjigu "Govorimo o spolnosti" Po mom mišljenju, do 18 godine ne bi smjeli znati ništa o tome, ali s obzirom da to tako ne ide ovo je bilo rješenje.
    Knjiga me na sniženju došla oko 50 kuna, i u principu mi se čini OK. Vidjet ću kako će se djeci svidjeti.

  6. #6
    Berlin avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    uz more
    Postovi
    784

    Početno

    Piplice vjerujem da ti je neugodno ali po meni je super što je maleni pitao tebe i što mu to nije problem.
    Čini mi se da bi baš iz tog razloga trebala "njegovati" to njegovo povjerenje i pokušati pto normalnije odgovoriti na njegova pitanja.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG,R. Pešćenica
    Postovi
    2,191

    Početno

    Zamisli da govoriš o autu i djelovima motora...

  8. #8
    kinder avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    2,341

    Početno

    Uh i kod nas je počelo, ne tako direktno ,ali tu je tata preuzeo glavnu ulogu , obajsnio mu je nešto u stilu " pa sigurno si već zato čuo ! "

  9. #9
    Maslačkica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,720

    Početno

    Joj, mene je moja nećakinja pitala o seksu kada je bila mlađa, dosta mlađa. Danas ima 18 i isto me pita i pričamo...
    Iiiiii....čini mi se da joj isto odgovaram i kada je imala 13 i 18 godina.

    Što se tiče direktno tvog pitanja, ja bih rekla da je to istina i da je tzv. oralni seks i da ne zadovoljava svakoga i da to svako ne radi, ali da, da...postoji itd.
    Eeeee... a pitanje ono koje mene brine, a koje je jako moguće: "Da li ti i tata "radite" oralni seks?" - aha!

  10. #10
    Maslačkica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,720

    Početno

    I iskreno, budi sretna što se osjeća dovoljno slobodnim da te pita - sada to treba njegovati i graditi za dalje...

  11. #11
    piplica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    3,170

    Početno

    Citiraj Maslačkica prvotno napisa
    Eeeee... a pitanje ono koje mene brine, a koje je jako moguće: "Da li ti i tata "radite" oralni seks?" - aha!
    Naravno da ne...

  12. #12

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    1,652

    Početno

    Citiraj maria71 prvotno napisa
    uf, iskreno .... ne znma što bih...
    Jel to moguće? :?

    Citiraj gita75 prvotno napisa
    Zamisli da govoriš o autu i djelovima motora...
    Da, pa kad te dijete pita jel ima ljudi koji stavljaju pišu u auspuh, odgovori mu da ima, naravno...

    Moj sin još nije u toj fazi pa ne mogu govoriti iz osobnog iskustva, ali mislim da meni neće biti problem odgovoriti mu (istinito i točno) na sva njegova pitanja o seksu. A ako pita mamu, ona će reći da ne zna i da pita tatu.

  13. #13
    Maja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    iznad oblaka
    Postovi
    4,748

    Početno

    Mene recimo ta pitanja o seksu uopće ne brinu, o tome oduvijek lako pričam, ne mislim da ćemo imati neki problem. Moji već sad znaju nešto pitati, ponekad prasnem prvo u smijeh jer mi bude smiješno kako oni to formuliraju, ali snađemo se. Obično ne skrivam ništa, tj ako nešto mislim da ne trebaju još čuti onda kažem ne možeš to još skužiti pitaj me kad budeš malo veći/veća pa ću bolje objasniti.

    Citiraj Maslačkica prvotno napisa

    Što se tiče direktno tvog pitanja, ja bih rekla da je to istina i da je tzv. oralni seks i da ne zadovoljava svakoga i da to svako ne radi, ali da, da...postoji itd.
    Ne radi to svatko, a? Meni iz ovoga oralni seks zvuči ko neka rijetka zvjerka, kao, ima negdje ljudi koji to upražnjavaju, čuli smo o njima, ali ih vidjeli nismo

  14. #14
    Maslačkica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,720

    Početno

    Citiraj Maja prvotno napisa
    Citiraj Maslačkica prvotno napisa

    Što se tiče direktno tvog pitanja, ja bih rekla da je to istina i da je tzv. oralni seks i da ne zadovoljava svakoga i da to svako ne radi, ali da, da...postoji itd.
    Ne radi to svatko, a? Meni iz ovoga oralni seks zvuči ko neka rijetka zvjerka, kao, ima negdje ljudi koji to upražnjavaju, čuli smo o njima, ali ih vidjeli nismo
    Može biti... Može biti da to baš i ne odrađujem najbolje... ne znam...

    Hajde daj prijedlog tvog

    I daaaa...pročitah gore ovo što sam napisala opet, pa da.. .baš si dobro rekla! Ali, to je ono u suštini što bih rekla - ne znam bolje da bi se izrazila...
    Sada kada je malo starija ja to potkrijepim i primjerom svojim, naravno...

    I opet - hajde ti reci kako bi ti rekla, pa da promjenim pristup...

  15. #15
    Maja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    iznad oblaka
    Postovi
    4,748

    Početno

    Pa kajaznam, ne bih se isto razgovarala s djetetom od 8 i curom od 18. I, možda sma u krivu, nisam provela istraživanje, možda je oralni seks zbilja rijedak. Ali, normalno je da ćemo u te odgovore uvijek unijeti i malo svoje perspektive (ali ne nužno i iskustva, s ovako malom djecom mislim da ne bih nikako išla u osobne primjere)
    Svojima obično kažem da kad se dvoje odraslih zaljube, vole, (ne ulazim u kompleksnost odnosa, ostajem pri ljubavi kao motivu) imaju potrebu biti jako blizu, grliti se, ljubiti posvuda, i to im bude jako ugodno. I to je onda seks. A iz toga posve prirodno proizlazi i potreba i ugoda oralnog seksa. Ja uopće ne bi išla u to dal to rade svi ili ne i kome paše

  16. #16
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    pitati će me i da li mi to radimo
    na ovakva pitanja ne mislim odgovarati
    za mene je seksualni život pojedinca i/ili para njihova vrlo privatna i intimna stvar, te o detaljima svog seksualnog života u stvari ne pričam s nikim (niti s najboljim frendicama), niti od ikoga trazim da meni prica o svojim preferencijama
    takav odgovor dat cu i svojoj djeci ako me to pitaju

    što se tiče općenitih pitanja o oralnom, analnom, grupnom ili bilo kakvom drugom seksu, malo mi je to još mutno...
    zara za sada seks vidi samo kao nešto što služi da se napravi beba. prvo trebamo doći do toga da se ljudi ne seksaju samo onda kad zele bebu, nego da je to uzitak i zadovoljstvo, a onda i do toga da postoje razni nacini da se taj uzitak postigne.

    namjeravam izbjegavati rečenice tipa neki ljudi nekad ovo ili ono

  17. #17
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    Ja uopće ne bi išla u to dal to rade svi ili ne i kome paše
    e točno to, bolje si se izrazila od mene

  18. #18
    Maslačkica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,720

    Početno

    Da, da ... razumijemo se...
    Kažem, ta ista cura me pitala sa 7 godina o seksu i o menstruaciji itd.
    Danas isto pričamo, ali naravno da ne pričamo isto, niti su njena zanimanja ista.
    Ali, ne bih voljela niti njoj niti svojoj djeci da ostavim neki gorak okus tog seksa... jer mislim, meni je bio dok nisam probala...

    E da, a to me ponukalo baš zato što si rekla da moje objašnjenje izgleda kao neka zvijer tamo - nepoznata... a ne bih htjela da bude, je li.. .iako je meni bila zvijer koja će me zaskočiti negdje - dok me stvarno nije zaskočila...

  19. #19
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    Mama, da li je istina da neki muškarci stavljaju svoj pišulin u usta žene????"
    konkretno, na to pitanje bih odgovorila:
    Da, to se zove oralni seks. Ali također, i muškarac može oralno zadovoljavati ženu.
    i to je to
    nikakvi neki to vole, nekima je to ok i slično.
    btw, čim odgovoriš "neki to vole", ili "ljudi mogu raditi/ isprobavati što hoće" - djetetu si zapravo rekla da tebi to nije ok

  20. #20
    Maslačkica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,720

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    Mama, da li je istina da neki muškarci stavljaju svoj pišulin u usta žene????"
    konkretno, na to pitanje bih odgovorila:
    Da, to se zove oralni seks. Ali također, i muškarac može oralno zadovoljavati ženu.
    i to je to
    nikakvi neki to vole, nekima je to ok i slično.
    btw, čim odgovoriš "neki to vole", ili "ljudi mogu raditi/ isprobavati što hoće" - djetetu si zapravo rekla da tebi to nije ok
    Aha, kontam... da...

    A ja to u svemu i svačemu upotrebljavam... morat ću to onda okrenuti...

  21. #21
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    A ja to u svemu i svačemu upotrebljavam
    pa ovisi o tome da li želiš djetetu prenijeti tu poruku ili ne
    ako želiš da ono zna da tebi nešto nije ok, nema problema

    npr. meni nije ok da roditelji tuku djecu, i onda kad me cure pitaju o tome, normalno da kažem "da, neki ljudi to rade." i sama vidiš kako to zvuči. automatski iz toga slijedi "ali mi to ne radimo/ mi to ne opravdavamo/ nama to nije normalno"

    a možda netko baš želi da njegovo dijete primi poruku da oralni ili analni seks nije ok

    razne su tu varijante

  22. #22
    Maja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    iznad oblaka
    Postovi
    4,748

    Početno

    Degustibus..

  23. #23
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    pitati će me i da li mi to radimo
    na ovakva pitanja ne mislim odgovarati
    za mene je seksualni život pojedinca i/ili para njihova vrlo privatna i intimna stvar, te o detaljima svog seksualnog života u stvari ne pričam s nikim (niti s najboljim frendicama), niti od ikoga trazim da meni prica o svojim preferencijama
    takav odgovor dat cu i svojoj djeci ako me to pitaju
    meni je ovo bas super odgovor. (vidi se da mi dijete raste , doduse jos nije pocela sa tako "detaljnim" pitanjima)
    dijete super dobro razumije da svatko od nas ima svoju granicu intimnosti.
    dakle odgovor: da roditelji se seksaju, ali detalji o tome kako, gdje i ostalo su privatna i osobna stvar, mi se cini jako dobar.
    interesantno je kako nam je svima lakse odgovarti na onako "tehnicka pitanja", ali kad te bas pitaju: a i vi to tako radite, nekako se nades zbunjen.

    osim toga citala sam da djeca zapravo od roditelja niti ne zele cuti detalje, te obicno ni ne pitaju "kako" roditelji to rade, niti to zele znati.
    jer bez obzira na to sto zanju da i roditelji vode ljubav, naprosto roditelje ne zele dozivljavati kao "seksualna" bica.
    malo sam zbrckala, ali se nadam da razumijete.

  24. #24
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    osim toga citala sam da djeca zapravo od roditelja niti ne zele cuti detalje, te obicno ni ne pitaju "kako" roditelji to rade, niti to zele znati.
    jer bez obzira na to sto zanju da i roditelji vode ljubav, naprosto roditelje ne zele dozivljavati kao "seksualna" bica.
    da, istina je

  25. #25
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Da, istina je... Moji su puno više ispitivali za detalje kad su bili manji (još su mali, da se razumijemo, ali više razumiju).

    Imam od prije deset i više godina neku knjigu Seks za neznalice. Baš sam nedavno na nju naletjela (stoji na polici u dječjoj sobi, ali izvan njihovog vidokruga). Pregledah ponovno da vidim ima li smisla to držati tamo. Ima! Pisano je vrlo korektno i etično. Za koju godinu (ako ju klinci sami ne spuste niže i prije) ja ću je staviti na nižu policu, nek se nađe...

    A na pitanja već godinama odgovaram jednom riječi/rečenicom, kak mi je zgodno. BEZ detalja. Pokazalo se dobrim, za sada...

  26. #26
    Handy avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    226

    Početno

    I meni je neobično razgovarati s malim o tome, a opet mi je bolje da me dijete pita, nego da samo čaprka po internetu i čita koješta.

  27. #27
    Ripcord avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,160

    Početno

    Ja sam jako otvorena u pogledu seksa i jedva čekam da me mali nešto pita da mu sve fino objasnim. Dragom ne bih dala ni pod razno da mu objašnjava jer nije tak otvoren i mislim da bi se stiltao i da bi mu svašta-nešto napričao, a kad se sjetim kakve sve neistine klinci međusobno pričaju, stvarno mu želim ja prave informacije dat.

    No on nikako da pita

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •