Pokazuje rezultate 1 do 13 od 13

Tema: "Teška hrana i dojenje"

  1. #1

    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Postovi
    2

    Početno "Teška hrana i dojenje"

    Molim neka mi netko odgovori na jednostavno pitanje.Koliko treba proći vremena od unosa teže hrane u mamin želudac do slijedečeg podoja male bebe?Hvala
    Beba se i dohranjuje. :?

  2. #2
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    kak to mislis, ne kuzim?

    da ta hrana smeta bebi ili?

  3. #3

    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Postovi
    2

    Početno

    pa da,da bebas ne dobije grčeve.Najela sam se čevapa.

  4. #4
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Ja nisam smjela 2 i pol godine ni pomisliti na takvu hranu. Stariji sin mi je imao grčeve, a ja sam morala jako jaaaako paziti što jedem. Ako bih za ručak pojela zelenu salatu, navečer bi bila dernjava za podivljati...

    I tako, osim zelene salate nisam jela luk, češnjak, špek i masno meso, grožđe koje inače obožavam (pa me muž zafrkaval da nek radije pijem vino) ni drugo voće s kožicom tipa trešnje i višnje... Sve je to klince napuhavalo, zapravo starijeg, a s mlađim se nisam ni usudila pokušati. Grah, grašak, mahune.... sve sam to izbjegavala ili jela u malim količinama.

    Ipak, ne smeta sve svakom djetetu. Moj mlađi je bolje podnosio moje prehrambene "ispade" tipa odojak za Novu godinu, ali nisam puno eksperimentirala. Ustupak dojenju bio je u smjeru zdravije prehrane.

  5. #5
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    hranu ne trebas izbjegavati preventivno, izbaci nesto tek ako vidis da bebi smeta. mojima nije smetalo nista, a ne hranim se bas nesto prezdravo, mislim jedem i przeno i pohano i slatko i slano..

    ono na sto bebe navodno najcesce reagiraju je kravlje mlijeko i proizvodi s istim.

    daj bebi da sisa kad trazi, pa ako vidis da joj smeta, izbaci tu hranu na neko vrijeme.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,519

    Početno

    Mojima nikad nista nije zasmetalo, a ja bas ponekad jedem ko prasica.
    Jedino sto ne pijem mlijeko pa smo valjda samim tim izbjegli probleme.

  7. #7
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    Citiraj ninet prvotno napisa
    Mojima nikad nista nije zasmetalo, a ja bas ponekad jedem ko prasica.
    Jedino sto ne pijem mlijeko pa smo valjda samim tim izbjegli probleme.
    Kod mene točno ovako

  8. #8
    LIMA avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    997

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa
    grožđe
    Pa to je onda to! Stalno razmišljam što je mojoj moglo naškoditi, posumnjala jesam na grožđe ali nisam bila sigurna. Jučer i danas sam jela grožđe i L. mi se stalno napinjala i prduckala, večeras je bila jako nervozna prije spavanja, a to nam se još nije dogodilo.

  9. #9
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Brzo će i to proći....

  10. #10

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    258

    Početno

    Svaka beba drugačije reagira tak da nema smisla ne pokušavat jest razniliko. Starijem klincu je smetao poriluk koji sam pojela kad je imao tri tjedna, a maloj nije smeta niti grašak s tjedan dana...

    Najbolje je probat pa vidit

  11. #11
    kristina_zg avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,206

    Početno

    sa prvom sam jako jako morala paziti kaj jedem, a sad jedem gotovo sve (osim luka, graha) i dobro je. Jedino si mislim da joj možda smeta čajna salama što ju jedem svako jutro..no ne plače mi svaku večer, pa si nekako mislim da to nije zbog tog.. :/

  12. #12

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    33

    Početno

    ja bi čak rekla da mojoj paše teža hrana . dok sam pazila stalno je nešto kenjkala, sad kad ne pazim super je!

  13. #13
    darva avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    385

    Početno

    Drugi put nisam apsolutno nista pazila, a prvi put, kad bi jela prsut ili slicno smanjila bi kolicinu( ne bi onoliko pojela koliko mogu ), nikad nista posebno nisam primjetila kod njih sto bi imalo veze sa hranom

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •