Pokazuje rezultate 1 do 10 od 10

Tema: pranje navlake

  1. #1

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    1,650

    Početno pranje navlake

    Kupili smo novu sjedalicu maxi cosi cabrio, i prvo što smo napravili, razmontirali smo sve što se razmontirati dalo. Oduševila sam se što se navlaka može skroz skinuti (i mijenjati). Zanima me da li je netko prao navlaku u perilici. U uputama piše da se mora prati ručno na najviše 30 °, ali kako ja nikada ništa ne perem na ruke, nego sve stavim na program za "ručno pranje" u perilicu, ne znam koliko dobro to mogu oprati ručno. Može li centrifuga oštetiti navlaku, i da li se može stisnuti, iako ju stavim na 30°? Htjela bih prije prve upotrebe navlaku što bolje oprati jer nikad ne znaš kud se ta sjedalica povlačila prije nego smo ju mi kupili.

  2. #2
    Njojza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    1,709

    Početno

    podizem!
    i mi imamo chicovu sjedalicu ali mi je jako mrsko da ju perem na ruke a ne smijem u masini iz istih razloga.

  3. #3
    Ines avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,594

    Početno

    ja perem na ruke jer isto tako pise na navlakama.

    ne znam kakav je to program za rucno pranje na masini ( znaci- nemam ga ) pa ti na to ne znam odgovorit.

    (inace- i meni je to jedino kaj operem na ruke; ostalo- ak ne prezivi masinu- nije ni vrijedno da imam)

  4. #4
    Nika avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,535

    Početno

    svakako perite kako piše na uputama. 8)
    jer ako se navlaka bar malo razvuče ili nešto slično može omesti putanju pojasa, gdje automatski smanjuje sigurnost.

  5. #5

    Početno

    Imam dvije Chiccove sjedalice (do 13kg i do mislim 24kg) i sve perem u masini na 40. U zadnje 4 i pol godine nista se nije rasirilo, skupilo, raspalo ili slicno... jedino su boje posteno izblijedile.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    1,650

    Početno

    joj, već sam mislila zasukati rukave i oprati tu navlaku na ruke, i onda uleti dille A ako ju sad i ne operem u mašini, bojim se da će mi jednog dana, kad više neće biti tako nova biti manje žao i da ću ju prije ili kasnije ubaciti u perilicu. Zasad moja sjedalica stoji tako sa skinutom navlakom i čeka da se ja odlučim...

  7. #7

    Početno

    Ja sam bas prije neki dan oprala obadvije (da ne pricam kakve su bile nakon dva mjeseca ljeta i vise od 3500km, a bilo je i piskanja i kakanja i povracanja i znojenja i svih ostalih ljepota) i kao nove su! Ma nema sanse da bih ih na ruke uspjela tako dobro i temeljito oprati. Vjerujem da se strojno pranje ne preporuca iskljucivo zbog one plastike koja ucvrscuje presvlaku, a ne zbog tkanine...

  8. #8

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    3,026

    Početno

    Da utvrdimo gradivo:

    Citiraj Nika prvotno napisa
    svakako perite kako piše na uputama. 8)
    jer ako se navlaka bar malo razvuče ili nešto slično može omesti putanju pojasa, gdje automatski smanjuje sigurnost.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    1,650

    Početno

    srećom da imam još 19 dana da se odlučim

  10. #10
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,318

    Početno

    da ne otvaram novu temu..Lemia ima akciju 20% na pranje autosjedalica, na faceu je objava.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •