Stranica 1 od 3 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 148

Tema: Tijelo nakon poroda

  1. #1
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno Tijelo nakon poroda

    Kako izgleda vaše tijelo nakon poroda, ne mislim drugi dan, nego nakon nekog razumnog roka (9 mjeseci - 1 godine,...)?
    Na temu se me potakle slike u jednom našem časopisu za mame, slike se zovu "gola istina" i prikazuju gole žene - nakon poroda.
    Moje tijelo je mogu reči isto kao i prije poroda, cice su iste (skoro ih nemam), trbuh je isti (imam nekoliko šlaufa špeka), nema kože koja visi ili strija, guza je ista (dobro više je guzetina nego guza, ali takva je od uvijek). Dakle sve je isto, jedino što puno više cijenim svoje tijelo nego prije, jer je odradilo najvažniji posao na svijetu.
    Dakle koji su razlozi XY izgleda vašeg tijela?
    Mene su gore spomenute slike iznenadile, jer poznajem više mama koje su nedavno rodile i kod niti jedne nisam primjetila baš taj velik višak naborane kože po trbuhu, ili nešto takvo, sve su više manje u stanju prije poroda, koja kila više manje, ništa značajno.

  2. #2

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    675

    Početno

    da, ja sam isto vidla te fotke....
    nego, nisam skužila, možda mi promaklo, kad su one rodile?!

    ja sam već mjesec/dva poslije poroda imala tijelo kao prije trudnoće, jedino meni osobno izgleda ženstvenije i zrelije nego prije poroda, ista kilaža al se malo masa drugčije rasporedila....

  3. #3
    ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,035

    Početno

    mislim da je veliki faktor s koliko godina rađaš. ja sam prvo sa 34 a drugo sa 37. usprkos tome što od dvadesete idem redovno na aerobic, posljedice su vidne i nisam optimista da ću ikada izgledati kao ranije

  4. #4

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    675

    Početno Re: Tijelo nakon poroda

    Citiraj Anemona prvotno napisa
    Dakle sve je isto, jedino što puno više cijenim svoje tijelo nego prije, jer je odradilo najvažniji posao na svijetu.


    ovaj mi se dio posebno sviđa,

  5. #5
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    nakon prve trudnoće trebalo mi je 3,5 godine da se vratim u prvobitno stanje, vjerojatno što nisam tip od nekakvih dijeta pa ja to sve natanane.
    čak sam jedno vrijeme, prije nekih 5 godina bila ko štanga 55 kila na metar devedeset.

    sad još uvijek imam 10 kila viška (70 kg) i nadam se da ću bar do njegove četvrte izgledati kao nekad
    iako mi se sve više čini da to i neće baš biti tako, jer se puno toga promijenilo, dosta zadržavam tekućinu i jako teško kile idu dolje.
    imam trbuščić, jastučiće na bokovima i "finu" guzu
    nemam viška kože.

  6. #6
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj Tashunica prvotno napisa
    nakon prve trudnoće trebalo mi je 3,5 godine da se vratim u prvobitno stanje, vjerojatno što nisam tip od nekakvih dijeta pa ja to sve natanane.
    čak sam jedno vrijeme, prije nekih 5 godina bila ko štanga 55 kila na metar devedeset.
    sad još uvijek imam 10 kila viška (70 kg) i nadam se da ću bar do njegove četvrte izgledati kao nekad
    iako mi se sve više čini da to i neće baš biti tako, jer se puno toga promijenilo, dosta zadržavam tekućinu i jako teško kile idu dolje.
    imam trbuščić, jastučiće na bokovima i "finu" guzu
    nemam viška kože.
    Uh onda sam ja u gadnoj zabludi, imam 69 kg na 1,72 i ne smatram da imam neki specijalni višak kg. Bila bih preprezadovoljna s 65 kg.

  7. #7
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno



    ja ne mogu vjerovati, trebalo je pisati 1,69, sorite.

  8. #8
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj Tashunica prvotno napisa


    ja ne mogu vjerovati, trebalo je pisati 1,69, sorite.

    Hvala Bogu, več se 5 minuta ogledavam na poslu.

  9. #9
    L&L0809 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,190

    Početno

    tashunica- strasna si mi

    ja sam nakon 1. poroda, odmah kad sam dosla iz bolnice (dakle 3.dan) stala na vagu i imala isto kila kao i prije trudnoce (druga je prica sto sam i prije trudnoce imala viska kila). i nista mi na tijelu nije izgledalo kao da sam rodila (osim ruznog reza od epi).

    nakon 2. poroda imam samo 1 kilu vise, ali mi se pupak totalno promijenio, imam rupetinu, a kad uvucem trbuh izgleda ko neko oko koje iznad ima obrvu od koze, kak mi se koza iznad pupka nabora.

    strije su mi se pojavile na bokovima (u 1. trudnoci) i na trbuhu, ali samo ispod pupka (u 2.) usprkos mazanjima svim i svacim. s njima sam se vec pomirila.

    ali, kako sam vec u 1. trudnocu krenula s kilama viska, sada, od 9mj, planiram krenuti na vjezbanje. pa se nadam da ce se i taj pupak dovesti u red.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    623

    Početno

    Citiraj Anemona prvotno napisa
    Uh onda sam ja u gadnoj zabludi, imam 69 kg na 1,72 i ne smatram da imam neki specijalni višak kg. Bila bih preprezadovoljna s 65 kg.
    a u kakvoj sam tek ja zabludi........
    ja na 1,72 imam 75kg

    sad trenutno imam +10kg u 29.tj

  11. #11
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    ja sam se bas gadno uneredila sa svojim trudnocama i porodima. prije sam bila ok, 64 kile na 1,70, a sada imam 80 kila . i sve je od iznad koljena do cica, plus podbradak koji mrzim. izgledam si grozno, nije to onaj slatki visak, ovo je bas salo koje se trese dok hodam. uzas. cice su mi 3 broja vece nego prije i vise do struka, plus to sto sam dobila hiperpigmentaciju koja ne prolazi i to na brkovima , i dobila sam na tone madeza i onih sitnih koznih izraslina.

    uglavnom, koma. nemam predstavu kako da se vratim na neku normalu, jedino da prestanem jesti a to mi bas nekako ne ide

  12. #12

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    675

    Početno

    ah da, nisam napisala da sam u obje trudnoće dobila po 10kg, došla doma s 3kg viška i to otišlo u par tjedana...
    inače sam 160cm i 50/51kg...... (mala ženskica..... )

  13. #13
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    I ja izgledam isto kao i prije trudnoća.
    Nakon prvog poroda višak sam izgubila u roku od dva tjedna, nakon drugog su prošla oko dva mjeseca.
    Sve sam se nadala da će mi ostati bar cice, al nažalost, nakon dojenja su i one otišle u nepovrat :/

  14. #14

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    675

    Početno

    cice, meni se nakon prvog poroda smanjile za jedan broj,
    nakon drugog za još jedan tak da sam sad 75C....
    kaj bude nakon trećeg???


    s time da moram priznat da mi je odgovaralo smanjenje nakon prvog jer su mi ipak bile malo " too big" al drugo smanjenje mi nije baš po volji al kaj se može....

  15. #15
    smedja avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    863

    Početno

    Meni se 10-11 mj nakon poroda sve vratilo u normalu, osim sto su se cice ispuhale i objesile... pa vise nisu izgledale kao prije...

  16. #16
    melange avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    ebay
    Postovi
    2,039

    Početno

    Citiraj ivy prvotno napisa
    mislim da je veliki faktor s koliko godina rađaš. ja sam prvo sa 34 a drugo sa 37. usprkos tome što od dvadesete idem redovno na aerobic, posljedice su vidne i nisam optimista da ću ikada izgledati kao ranije
    baš sam o ovom jučer s mamom pričala.
    mene je rodila s 23, brata s 24 i iako je 2godine non stop bila trudna i u obje trudnoće se udebljala 20kg, uspjela je vratiti predtrudničku kilažu.

    najmlađeg brata je rodila s 32 i jest da se i uprasila neviđeno
    ali veli da 10kg viška još uvijek vuče (brat je rođen 93)(makar ja ne vidim di je tih 10 našla, uopće nije debela, samo ima trbuh)

  17. #17
    pirica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    2,873

    Početno

    Citiraj daisy may prvotno napisa
    cice, meni se nakon prvog poroda smanjile za jedan broj,
    nakon drugog za još jedan tak da sam sad 75C....
    kaj bude nakon trećeg???


    s time da moram apriznat da mi je odgovaralo smanjenje nakon prvog jer su mi ipak bile malo " too big" al drugo smanjenje mi nije baš po volji al kaj se može....
    u kojem roku su ti se cicce smanjile?? ja sam momentalno na 75F :shock: :shock: :shock: prestrašno

  18. #18

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    675

    Početno

    u roku od 5/6mj po porodu,

  19. #19
    Bebinja avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Malo Misto
    Postovi
    642

    Početno

    Nije bilo nekih većih promejna u trudnoći,ni previše kila a čudom niti jedna strija(očekivala sam ih dosta s obzizorm na moju nikakvu kožu)
    Nakon poroda kile brzo dole,jedno vrijeme sam užasno mršava bila,ajme...
    Sada sam malo punija,al opet svi komentiraju da sam mršava
    Prije trudnoće lijeva sisa bila veća,sada u dojenju,desna je veća,lijeva ko neka ispuhana vrećica.
    Samo sam primjetila da mi je rupa na pupku nekako povećana i to mi se nekako ne svidja.

    I guza mi se nekako smanjila i spljoštila
    Sve u svemu,ja zadovoljna.

  20. #20
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Meni je super osecaj tela posle druge trudnoce.
    Sve nekako imam osecaj da razumem svoje telo, da radimo zajedno
    Ono, tek sad sam nekako zena.
    Posle 1. trudnoce je ipak nekako sve bilo maglovito, posebno iz ove perspektive.

    I da, i meni se guza spljostila, ja se nadam da je privremeno

  21. #21
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    dobro ima li koja da se uprasila poput mene, u prvoj 27, u drugoj 20 kg?!

  22. #22
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj ivy prvotno napisa
    mislim da je veliki faktor s koliko godina rađaš. ja sam prvo sa 34 a drugo sa 37. usprkos tome što od dvadesete idem redovno na aerobic, posljedice su vidne i nisam optimista da ću ikada izgledati kao ranije
    Rodila s 39, skoro pa odmah kao da nisam ni rodila (u trudnoći dobila samo 8 kg zbog toga jer sam zbog kostiju morala pazit na kilažu), trbušni mišići nisu se razmakli, strije nisam dobila, prsi su vrlo brzo izgledale kao prije (nisam dojila zbog jake upale). Ali, nakon djetetove prve godine počelo je slaganje kila, pretpostavljam zbog mojih godina + ne stignem vježbat kao prije.

  23. #23
    Nia_Zg avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,276

    Početno

    I ja imam dojam da je isto kao i prije poroda, vratila sam se na staru kilažu nekih 1,5mj nakon poroda, jedino što bi trebala raditi ponovo trbušnjake da učvrstim malo više trbuh obzirom da sam prije redovito išla na aerobik.
    Osim toga, primjetila sam još u trudnoći da mi se guza opustila, tako da bi trebala raditi i vježbe za guzu, mislim da se to može bez problema kroz par mjeseci vratiti opet na čvrstu guzu.
    Strije nisam dobila, redovno sam se mazala uljem po trbuhu, a i dobila sam svega 11 kg, pa je vjerojatno i to razlog što sam tako brzo opet kao prije.

  24. #24

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG,R. Pešćenica
    Postovi
    2,191

    Početno

    Citiraj Tashunica prvotno napisa
    dobro ima li koja da se uprasila poput mene, u prvoj 27, u drugoj 20 kg?!
    Ima . Prva:35, druga:25.
    Posljedice: razvučena, strijava i smežurana koža na trbuhu (netko je to opisao kao spaljenu vrećicu), obješene cice iste veličine (ali završavaju malo niže nego prije) i 4 kg viška koje ne idu dole same od sebe (a ja sam lijena za dijetu). Strije imam i na drugim dijelovima tijela još od puberteta tako da je situacija na trbuhu bila za očekivati.
    I osjećam se super (u jednodjelnom badiću).

  25. #25
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj gita75 prvotno napisa
    Citiraj Tashunica prvotno napisa
    dobro ima li koja da se uprasila poput mene, u prvoj 27, u drugoj 20 kg?!
    Ima . Prva:35, druga:25.
    dobro je, već sam mislila da sam rekorderka na forumu

  26. #26
    ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,035

    Početno

    Citiraj Tashunica prvotno napisa
    Citiraj gita75 prvotno napisa
    Citiraj Tashunica prvotno napisa
    dobro ima li koja da se uprasila poput mene, u prvoj 27, u drugoj 20 kg?!
    Ima . Prva:35, druga:25.
    dobro je, već sam mislila da sam rekorderka na forumu
    ja sam to već potisnula, ali prva je bila oko 30, a druga 25

  27. #27
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    a, ne, nisi. ja sam u prvoj dobila 35 kila ili vise.

    u drugoj puno manje, ali sam i manje izgubila na porodu (5 kila naspram 20 (!!!) na prvom). i eto, taj visak stoji i nikako dole. nije pomagalo ni stalno dojenje, dijeta, vjezbanje, nakon toga sam odustala, reko za koji k da se mucim kad ionako imam isto kila jela ko prase ili se ubijala u dijeti i vjezbanju :?

  28. #28
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,635

    Početno

    ni moje tijelo se nije puno prominilo. da, iman koju kilu viska i naravno, sise mi ne stoje ko prije ali to je otprilike to.

  29. #29
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,412

    Početno

    Već danima razmišljam o ovoj temi jer me užasava moje tijelo nakon poroda. Istina, nije prošao taj razumni rok, točno mjesec dana je prošlo od poroda, ostalo mi je nešto viška kg, ali grudi su mi preogromne (dojim), a ostale su mi i strije na trbuhu oko (velikog!) pupka
    Uglavnom, imala sam divnu trudnoću, divan porod, uživam u svojoj bebi, majčinstvu dojenju, ali sa svojim tijelom se ne mogu pomiriti i ne mogu to nikako riješiti sama sa sobom.
    Uza sve borbe da imam savršeno prirodan porod, jedino što nisam uspjela jest izboriti se da mi ne rade epiziotomiju, bespotrebno su mi, unatoč mom protivljenju, napravili mali rez koji me čak nije ni bolio niti ga osjetim, ali užasavam se pomisli kako je to sve sada dolje, možda ima i to veze sa mojom slikom o mom tijelu?
    Moram to nekako riješiti sama sa sobom jer me stvarno to užasava i želim se vratiti u stanje prije poroda

  30. #30
    Banned
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    396

    Početno

    Citiraj *mamica* prvotno napisa
    Već danima razmišljam o ovoj temi jer me užasava moje tijelo nakon poroda. Istina, nije prošao taj razumni rok, točno mjesec dana je prošlo od poroda, ostalo mi je nešto viška kg, ali grudi su mi preogromne (dojim), a ostale su mi i strije na trbuhu oko (velikog!) pupka
    Uglavnom, imala sam divnu trudnoću, divan porod, uživam u svojoj bebi, majčinstvu dojenju, ali sa svojim tijelom se ne mogu pomiriti i ne mogu to nikako riješiti sama sa sobom.
    Uza sve borbe da imam savršeno prirodan porod, jedino što nisam uspjela jest izboriti se da mi ne rade epiziotomiju, bespotrebno su mi, unatoč mom protivljenju, napravili mali rez koji me čak nije ni bolio niti ga osjetim, ali užasavam se pomisli kako je to sve sada dolje, možda ima i to veze sa mojom slikom o mom tijelu?
    Moram to nekako riješiti sama sa sobom jer me stvarno to užasava i želim se vratiti u stanje prije poroda
    daj ma šta ti je. i meni se pupčić raširio, meni je baš smiješan jako stalno guram prst u njega i smijem se.
    sise su mi isto napuhnute i pune mlijeka.
    strije nemam po trbuhu ali imam po cicama.

    al tako sam si sva nekako lijepa i mekana
    ko prava žena.

    trbuh mi se praktički idući dan nakon poroda vratio u "normalu" tj splasnuo je totalno i postao ravan, ali je nekako.... mekan...
    a to je meni taaaaaako slaaaaaatko :D da ga non stop pritišćem prstima i oponašam one zvukove - bljum bljum bljum

    a što se tiče onoga dolje. daj si stavi ogledalo i pogledaj.
    ja sam očekivala da će mi sve dolje biti razrovano, široko i nekako mlohavo... al kad sam pogledala... peti dan poslije poroda... baš je izgledalo jakoooo fino i usko i čvrsto.. bila sam stvarno iznenađena. iskreno, više mi se sviđa moja pica sad nakon poroda nego prije.
    a mene su isto malo rezali, 2 ili 3 šavića... i kažem ti... nije loše uopće!


    ma ja mislim da ti je netko nametnuo te loše misli i da si već krenula s nekim predrasudama prema svom tijelu poslije poroda. nije uopće tako kako ti se čini. lijepa si vjeruj mi!

  31. #31
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Citiraj smedja prvotno napisa
    Meni se 10-11 mj nakon poroda sve vratilo u normalu, osim sto su se cice ispuhale i objesile... pa vise nisu izgledale kao prije...
    i strije, eh strije...

  32. #32
    dunja&vita:-))) avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,891

    Početno

    Kod mene je sve ostalo isto, možda čak imam i koju kilu manje nego prije trudnoće, samo se sad osjećam kao žena, a ne više kao curetak

  33. #33
    call me mommy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    334

    Početno

    jos je dosta kila,,dosta trbuha,ali nemam strijja, i imam grudi ,pa eto esto sam dobila,nesto izgubila.radim na dijeti.

  34. #34
    luci07 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,313

    Početno

    Ja sam natukla oko 25 kg u trudnoći, ali sve se istopilo nakon par mjeseci. Čini mi se da sam više-manje ista kao prije trudnoće, kilaža je ista, strijica samo par skoro nevidljivih ispod pupka. Ali treba to sve malo učvrstiti, sva sam si nekako mlitava, trebala bi se hitno primiti nekakvog vježbanja. I cice su mi nakon prestanka dojenja još minijaturnije nego su bile prije.

  35. #35
    ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,035

    Početno

    moje ogromne dugačke ljubičaste strije iz prve trudnoće su potpuno nestale :? , a u drugoj ih nisam ni dobila

  36. #36
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Ja sebi imam bolje tijelo sad nego prije svih poroda. Jedino što imam ružan trbuh radi hrpe strija a pupak više ni ne liči na pupak. Ali ostatak je bolji nego prije. Dobila sam bokove, nekakve ženstvenije obline kojih prije nisam imala, guzicu koje prije isto nije bilo..tijelo je i dalje čvrsto kao što je bilo i ja sam zadovoljna. (ali pretpostavljam da je stvarno velika razlika roditi prije ili kasnije.Ja sam svih troje rodila do 27.godine)

  37. #37
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Dobila 18kg u trudnoci, rodila s 34, 10 dana nakon poroda bila na +5 (znaci beba + nakupljena voda je bilo 13kg!), a 4 mjeseca nakon poroda imala isto kg kao i prije trudnoce. Nisam vjezbala, ali se nisam nesto narocito ni pazila/stedila kad sam dosla doma (imala sam CR), radila sam po kuci i oko bebe sve sama, nisam htjela da mi dodju ni mama ni svekrva, x puta sam jela prvi put u danu debelo iza podneva i tako to, kile su samo nestajale... I dojila naravno.
    Trbuh se vratio u normalu (i pupak fala bogu), ali je ostalo celulita po nogama i guzi. Makar... celulit je i prije bio tu.
    Sad imam 2 kile manje nego prije (56kg na metar sedamdeset), i svi mi govore da izgledam kao da nisam rodila.
    Ja sam inace prije trudnoce bila u ocajnoj kondiciji jer radim uredski posao i nisam se bavila nikakvom rekreacijom, tako da sam sad sa svim tim setnjicama s bebom i nosanjem vjerojatno ojacala u odnosu na onu kilavu mene prije poroda

  38. #38

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    684

    Početno

    Citiraj Tashunica prvotno napisa
    dobro ima li koja da se uprasila poput mene, u prvoj 27, u drugoj 20 kg?!
    ja sam 37 :žderonja:

    strije sam dobila na prednjoj strani butina, imam jos mrvicu viška kože i škembu koja je bila tu i kad sam imala 46kg na 1,65 tako da je se nisam ni očekivala rješit. proširila su mi se stopala a sise su jos uvijek veće nego šta su bile. sad sam c a bila sam b kosarica. jedva čekam da mi se vrate na staro ako ne i smanje.

    najveca promjena koja se na mom tijelu nakon trudnoće dogodila je to šta sam se nabildala. naročito u gornjem dijelu tijela. ja sam stvarno nesportski tip i mišiće sam mogla pronaći jedino u rječniku. a sad u kupaćem izgledam kao bonsai profesionalne plivačice.

  39. #39
    MIJA 32 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    3,516

    Početno

    Ja sam dobila 10 kg,no u trudnoću sam krenula s viškom (velikim )
    Sada nakon dvije godine se polako vraćam na normalu
    To znači da šlauf još uvijek imam no mali,cice lagano vise (to pripisujem godinama )
    Još imam viška kg,ali sada je to prihvatljivi višak
    Baš bi se mogla vagnuti,nemampojma kolko kg imam

  40. #40

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    69

    Početno

    Bok curke! Da se i ja "pohvalim",u trudnoći sam nabila 20 kg.Imala sam uvijek 53-54 na 164 i onda bum odjednom sam na 73 .....veliki šok za mene jer se -ni okrenula nisam- :? pa se čovjek zapita otkud sad tolike kile.... baš sve mi se primalo. Sada,mjesec i pol nakon poroda skupila sam hrabrosti i stala na vagu, (dragi mi je cijelo vrijeme otkako sam se vratila iz bolnice govorio da sam tvigi, da mu izgledam kao da imam manje kg nego prije trudnoće) kad ono 58kg ..... znači 15 je otišlo odmah,ali me muči ovih zaostalih 5kila .... gdje su Kak ću to skinit Jer nemam baš stomak/sala osim malo ovješene kože,u bokovima sam uvijek bila šira al mislim da sam sad još više pa možda zato nevidim višak,možda je baš u guzi tih 5kg......
    Uglavnom,kak da to kažem,nemam baš percepciju sebe.... ubedirana sam zbog viška a "kao da ga nevidim" (varam sama sebe,oči me izdale očito )
    Imate li i vi takav problem?možda će nekom bit smješno,svjesna sam toga al mene to muči
    Postala bi vam slike sebe prije trudnoće,za vrijeme trudnoće i sada nakon ali mi bed .....
    Možda da otvorim temu,pa netko bude hrabriji od mene i stavi slike prvi, onda bi i ja valjda pregrizla pa "se pokazala" ?
    što mislite? naravno,može biti prikazano samo tijelo,bez glave

  41. #41
    Frida avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    Loch Bundek
    Postovi
    5,532

    Početno

    Ja sam tek sada, nakon dva poroda zadovljna svojim tijelom, muči me jedino što se ne mogu natjerati u Veliki park da se malo istrčim i još mrvu zategnem.

    Strija nemam, nisam se puno udebljala (1. puta sedam, a drugi osam kila), sve je otišlo dok sam došla doma iz rodilišta, u drugoj trudnoći sam nakupila nešto celulita ali i to se istopilo.

    Dajte si vremena, tijelo se mjenjalo neko vrijeme treba mu da se vrati na staro.

  42. #42

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    275

    Početno Re: Tijelo nakon poroda

    [quote="Anemona"]
    Moje tijelo je mogu reči isto kao i prije poroda, cice su iste (skoro ih nemam), trbuh je isti (imam nekoliko šlaufa špeka), nema kože koja visi ili strija, guza je ista (dobro više je guzetina nego guza, ali takva je od uvijek). Dakle sve je isto, jedino što puno više cijenim svoje tijelo nego prije, jer je odradilo najvažniji posao na svijetu.
    Potpisujem!

  43. #43

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    808

    Početno

    Ja sam se nakon dvije trudnoce jako promijenila. Na gore.
    U prvoj trudnoci sam dobila 15 kg,a u drugoj 23.
    Najruzniji mi je naravno trbuh-koza mlohava, jako izborana strijama,salo visi, oziljci od 2 carska...fuj
    Cice su u trudnoci bile dosta vece,sad su se ispuhale.
    Sa ostalim sam manje-vise zadovoljna.

  44. #44
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Ja izgledam isto, čak bih se usudila reći bolje, nego prije dva poroda.
    Jedini vidljivi trag trudnoća je koža na trbuhu koja se dvaput jako rastegnula i kada se nagnem prema naprijed i odozdo gledam svoj trbuh vidim da se nabora kao ispuhani smežurani balon... no to je vidljivo samo u toj pozi, kada stojim ili sjedim ne primjećuje se.
    Strija od trudnoće nemam (imam onih pubertetskih od naglog rasta na bokovima i guzi), celulita isto kao i prije, cice su se ispuhale ali nikad nisu bile nešto, ni velike ni posebno čvrste.

    Pitanje je veliko kako bi bilo tko od nas izgledao samo protekom godina, sve i da nije bilo trudnoća u međuvremenu.

  45. #45
    Nina2007 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    239

    Početno

    Prije trudnoće : sve je bilo zategnuto, cice su bile čvrste, celulita nigdje..

    Nakon trudnoće: kilažu sam vratila jako brzo nakon poroda, ALI:
    - celulita se nagomilalo i to jako puno (tim više što sam dobar dio T morala odležati)
    - struk nikako da se vrati na staro (a prošlo je 19mj, dakle ako nije dosad - nikad ni neće) stoji na obujmu iz 3-4.mj trudnoće
    - cice su se "ispuhale" - ne samo da su se smanjile u odnosu na prije T, nego i vise (tek s dobrim push-upom stoje onako kako su, prije T, stajale same )


    Tako da (iako mi ljudi govore da imam zavidnu figuru s obzirom da sam rodila) mogu slobodno reći da je trudnoća nažalost dosta narušila moj tjelesni izgled.
    Možda se to toliko ne vidi kad sam obučena (celulit se hvala bogu ne vidi kroz odjeću, a i dobri push-up grudnjaci čine čuda ), ali jest.

  46. #46
    babel avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    jug
    Postovi
    163

    Početno

    Evo i mene.
    Prva trudnoća, dobila 17kg, iz bolnice izašla sa 8 manje. Niti jedne strije unatoč tome šta su mi grudi sa četvorke skočile na osmicu. Nakon god. dana ostala mi 3kg viška.
    A sada iman mj. dana do kraja, u plusu san 20kg ako ne i više, oko pupka strije a prsi kao da su pale na tricu. I dosta celulta. Sve drugačije. Ostala trudna sa 60kg.
    Inače iman 1, 72 a predhodna težina je 57kg.
    I da, čeka me i drugi ožiljak od carskog.
    Uglavnom mene ne muče kili. Znam da ću smršaviti. Ne muči me ni celulit, mazat ću se i vježbat. Mene ubijaju te strije jer oko čega se god potrudila, one će ostati

  47. #47
    ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,035

    Početno

    jel netko zna da li je moguće trbuh dovesti u prijašnje stanje, nakon dvije trudnoće i općepoznatog mlohavog izgleda ispumpane vreće, pomoću vježbanja (ili bilo čega)?
    ili on ostane mlohav bez obzira koliko smršaviš ili napraviš trbušnjaka

  48. #48
    anamar avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,334

    Početno

    Citiraj ivy prvotno napisa
    jel netko zna da li je moguće trbuh dovesti u prijašnje stanje, nakon dvije trudnoće i općepoznatog mlohavog izgleda ispumpane vreće, pomoću vježbanja (ili bilo čega)?
    ili on ostane mlohav bez obzira koliko smršaviš ili napraviš trbušnjaka
    na žalost mislim da tu nema univerzalnog odgovora. pitanje je kakva ti je inače konstitucija trbuha. ima onih lijepog ravnog trbuha nakon tri trudnoće (znam par takvih), a ima i onih kojima ostane trbuh nakon jedne (imam jednu takvu u ogledalu).

    jedino što sigurno pali za svakoga je kirurgija :/

  49. #49
    ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,035

    Početno

    vidiš, da mi je palo na pamet kad su me šivali poslije carskog, da to malo zategnu...

  50. #50
    babel avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    jug
    Postovi
    163

    Početno

    ivy mislin da nema.
    Ja san radila po 2 000 trbušnjaka nakon prve trudnoće pa je i dalje bija mekan
    Nakon ove ću probat sa šipkom ali ne očekujem neke rezultate. Pogotovo nakon ovih kila...
    Mislin da nema do noža :/ Bar za mene pošto mi je koža ostala mlohava posebno na području iznad reza

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •