Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 72

Tema: Pripreme i pakiranje za putovanje, te sve usputne glavobolje

  1. #1
    ornela_m avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Njemacka
    Postovi
    854

    Početno Pripreme i pakiranje za putovanje, te sve usputne glavobolje

    Pokusala sam pronaci temu na kojoj smo razgovarali o pripremama za putovanje prije nekih 2 godine (sjecam se jer smo tada isli na prvo dugacko putovanjem sa data 6mjesecnom bebom), no nema je. Stoga, idemo iz pocetka. Osim ako se vec negdje ne razgovara o slicnoj problematici...

    Mozda se cini da je odgovor na pitanje iz naslova jednostavan "sve dobro isplaniram i spremim stvari na vrijeme", ali mene zanimaju vase konkretne strategije. Kada se pocinjete spremati, sta neposto ne smijete zaboraviti, brojeve kojih sluzbi na odredistu nabavite unaprijed (npr. pedijatar, zubar,...) kome ostavljate kucu na provjeru i cvijece na zalijevanje, kako se osiguravate da se ne morate s pola puta vratiti jer niset sigurne je li plin iskljucen,... itd, itd... molim napisite sve sto je vama VAZNO prilikom spremanja na put.

    I da, posebno me zanimaju pripreme koje vam osiguravaju da glavobolja u zadnji tren nece biti, te odgovori mama (i tata) koje putuju na dalekim relacijama, pozeljno prekokontinetalnim. Koliko se stvar pojednostavljuje ili dodatno komplicira kada dijete vise ne koristi pelene, nego "pravi "wc? Ima li razlike u spremanju jednog, dvoje ili vise djece?
    Ima li u koferima mjesta za vase stvari uopce

    Da li nakon svakog veceg/duzeg putovanja skuzite da nesto od onoga sto ste mislili da je neophodno, zapravo niste niti trebali.

    Nas cekaju tri tjedna putovanja sto autom sto avionom (a i vlakom izpod La Manceha), uz nekoliko prelazaka granica i nepoznat broj cekanja, zastoja i drugih nepredvidivih situacija. Program je vrlo kompleksan, ukljucuje krace i duze boravke na nekoliko lokacija, i vec par dana doslovce razradjujem shemu sta ide u koji kofer i za koju etapu putovanja.

    Tezim minimalizmu, ali nekako mi ne uspijeva u zeljenoj mjeri. Cekam prosvjetljenje, pomozite.

  2. #2
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    za mene je jedini i najvažniji ključ:
    NAPISATI POPIS
    I to je vrhunac moje strategije... o ostalom ne brinem previše

    Popis je super stvar, ali dobro ga je napisati par dana ranije, pa ga dopunjavati kako vam što padne na pamet. I onda se spakiraš dan prije, na dan polaska provjeriš, i to je to...

  3. #3
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Apsolutno podržavam popis. Ja se počnem spremati danima ranije - na papiru (zapravo u Wordu). Zapišem kategorije: hrana, lijekovi, kozmetika, odjeća, igračke, pa označavam raznim bojama što još trebam kupiti, mijenjam oznake itd. Onda kad spakiram napišem u kojem je što paketu i gdje stoji.

    Stan nam provjeravaju i cvijeće zalijevaju muževi roditelji.

    Osiguranje da se ne moram vratiti sa pola puta radi plina i sličnog: neposredno prije puta obiđem kritične točke u stanu i govorim glasno: PLIN JE ISKLJUČEN! ANTENA JE IZVAĐENA IZ TV-A! itd.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    745

    Početno

    x na pomikaki
    popis je ključna riječ. Napisan u Wordu i brižno njegovan i dopunjavan.

    s tim da moj obuhvaća i sve radnje koje se obavljaju prije izlaska iz stana - kao npr provjera plina.
    Na popisu je osim odjeće i obuće dio s potrebnim dokumentima, dio s priručnom apotekom, tehnički dio koji obuhvaća punjače i sl, dio koji se odnosi na kućanske potrepštine ukoliko idemo u poludivljinu i sl.
    Tako da ovisno o destinaciji i godišnjem dobu modificiram taj sveobuhvatni niz popisa - neke dijelove izbacim, neke dopunim.
    Takav popis isprintam i stavim na friž pa po potrebi još dopunjujem/križam.

    Osim popisa, korisno mi je u nekom trenutku prije puta -(može to biti i tjedan-dva ranije) oformiti mjesto na koje pomalo stavljam stvari za put - odjeću koju sam pripremila i sl.

  5. #5
    MamaRibice avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    581

    Početno

    Ja sam tek nedavno skuzila da bih mogla bas i cuvati svoje popise za put :/
    Prije svakog putovanja radim novi, umjesto da imam npr. zimski/ljetni...pa ih samo dopunim.

    Obicno nosim previse stvari, ali nek se nadju, za svaki slucaj

    Ako ti bude bila na raspolaganju vesmasina, super - ne moras nositi tolko odjece.

    Ko sto vidis, savjeta bas i nemam.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG,R. Pešćenica
    Postovi
    2,191

    Početno

    Ja se spremam totalno kaotično. Ako idem rano ujutro onda večer prije. Stvari stavljam na krevet da ih vidim, tek ih onda pakiram u torbe. Nosim minimalno robe.
    Trudim se ne zaboraviti putovnice, novac i kartice, a sve ostalo mogu i kupiti. Lijekove ne nosim.
    Obavezno nosim hrane i pića više nego što treba za put u slučaju da zaglavimo.
    Stan povjeravam mami ili susjedu. Ja zadnja izlazim iz stana i na izlasku napravim krug, povadim utikače iz utičnica, zavrnem plin i izbacim smeće.

  7. #7
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Ooo, koja tema.

    Imam kofere.
    Nemam popis.
    Ne znam stane li sve u kofere.
    Stan ostavljam starcima, koji ostaju u njemu. Cvijece sam sama poubijala. Uvijek mu se to dogodi.
    Odjecu i sve ostalo nemam gdje staviti prije trpanja u kofere jer vec sad nemam gdje hodati, sve je u nekim vrecama. Uglavnom s novim stvarima. Jerbo mi je to, bas jako, trebalo za put. Ili za zivot tamo.
    Ne znam gdje mi je pamet.
    Znam gdje mi je glava, jer boli vec danima.
    Ocekujem jos gore glavobolje.
    Nadam se da cu pospremiti putovnicu, misterioznu kovertu za imigraciju, haljinu i cipele za vjencanje te pripadajuce sitnice, kosulju i kravatu za buduceg muza. Usput se nadam da navedeno necu putem pogubiti.
    Opcenito se nadam da mi avio kompanije nece pogubiti kofere.
    Opcenito se nadam da leteca kutija moze bez problema preletjeti Atlantik. I Europu. O onda dijelove Amerike koje moram preletjeti.
    Ne znam jesam li pozaboravljala nekoga opunomociti za nesto cega se uopce nisam sjetila.
    Valjda sam obavila sto sam trebala.
    Ne smijem nositi nikakvo pice, sendvice, kazu, smijem. Pa onda i hocu, jer mi se gadi, vec unaprijed, ideja o avionskoj hrani. Narucila sam nekakav vegetarian/Asian/Spicy, kazu da je jestivo. No bojim se da nije.
    Hoce li me ikada prestati boljeti glava?
    Ah, vec rekoh, bit ce jos gore glavobolje.
    Moze li glava koja boli eksplodirati u visinama? Vidjet cemo.
    Putujem za dan i pol, a nista nisam spakirala.

    I tak'.
    Dobra tema.

    Boli glava.


    Sto se tice kracih putovanja, ljetovanja i slicno, nikad nisam nista zaboravila i uvijek se pakiram u zadnji cas.

    Sad mi se valjda nesto pobrkalo.

  8. #8
    Lucas avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    village...long village
    Postovi
    1,638

    Početno

    popis popis popis....

    mjesec dana unaprijed blok stoji na vidljivom mjestu i onda usput nadopisujem kad se čega sjetim
    2 tjedna prije puta rasortitam u skupine
    tjedan dana prije provjerim da li sve imam, da li je čitavo, opeglano, oprano, da nije istekao rok trajanja i sl....
    par dana prije kupim još šta fali
    večer prije sve (pokušavam) spakirati jer, naravno ne stane sve....
    šizim i pokušavam izbaciti par majica, hlača i cipela koje ću možda nositi jer pašu sa nekom 10om majicom....
    po 15-ti put sve ponovo preslagivam jer mi se ne sviđa kako je složeno...
    opet šizim jer je popis stoput prekrižen pa više neznam šta sam stavila a šta ne....
    nakon "uspješnog" pakiranja, odem pod tuš i još škicnem na jutarnji popis - tipa- iznjet smeće, ištekat komp, mikrovalnu, mašinu, zatvorit prozore, spustit rolete i sl...
    cvijeće nemam a svekiji žive ispod nas tak da sam u tu ruku donekle mirna (osim šta znam da će u našoj prisutnosti uredno biti pregledani sadržaji ladica, ormara, špajze i sl... )
    ujutro još spakiram putne frižidere i u torbu ubacim još jednu majicu ili japanke, nedaj bože da mi usfale
    šta mogu, djevica- perfekcionista
    a ove godine smo povećani za novog člana....
    frka me sad već lovi kad vidim koliko mi je ovogodišnji popis i pitam se kud će sve to stat (..."nema šanse, nema teorije ")
    tako da se divim ženama poput gite koje se u roku par minuta mogu spremiti i bez stresa otputovat na ljetovanje....

  9. #9

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    molim pomoć pri pakiranju za španjolsku, idemo autobusom...

    ja ako sam i išla kud van ,nisam išla busom i vraćala se brodom....


    kofer sam posudila, ali trebau mi konkretni savjeti, kako preživjeti 2 dana u busu i jedan na brodu )

  10. #10
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    imamo dvoje djece starosti 2 i 6 godina.
    ne nose pelene.
    idemo na 3 tjedna na more.

    za početak, NEMAM popis
    a nemam nikad ni glavobolje.

    par sati prije puta izvadim 3 torbe

    u jednu idu MM-ove stvari, to si on sam pakira, nema veze sa mnom

    u drugu idu moje stvari. strpam sve što imam ako je nešto prljavo i/ili neopeglano, a drago mi je, ponijet ću sa sobom i prati/ opeglati na putu

    u treću ide dječja odjeća, isto strpam sve što mi dođe pod ruku, i ako je neoprano/ neopeglano a curama drago, ponesem pa sredim na moru

    lijekovi - u našoj kućnoj apoteci ionako su samo lupocet tablete, panadol sirup i tomplomjer, te moj euthyrox - samo uzmem tu torbicu sa sobom

    kozmetika - samo pokupim sve što nam stoji na polici uz umivaonik (a toga ima malo, četkice, kalodont, dezodorans i jedna moja krema)

    cure si same u ruksake sloze sto zele nositi od igracaka i crtića

    i to je to

    uglavnom ništa ne zaboravimo, a ako zaboravimo, bože mili postoje dućani

  11. #11
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Upravo sam iz ormara izvadila 21 par cipela bez kojih ne mogu.

    Ok, nema mi pomoci. Pet kofera nece biti dovoljno.

  12. #12
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Zaboravila sam vjencane i slicne cipele. 24 para.

    Mozda cu do kraja dana morati nazvati centar za krizne situacije, psiholosku pomoc, i slicno.

  13. #13
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    ja ko lutonjica

    a ti Kaae budi realna
    koliko ti cipela STVARNO treba?

    1. sandale/natikace za na plazu
    2. neke za navecer van
    3. neke za ruzno vrijeme

    i to je to

    milsimono kam ides s tolko cipela?

  14. #14
    iridana2666 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    tamo gdje je srce
    Postovi
    1,638

    Početno

    Ja sam nekih 12 godina stalno stalno putovala. Najprije sama, a onda sa djetetom. Znalo se desiti da bih u mjesec dana i po 6-7 puta pakirala kofer.
    Imala sam sve duplo (sve higijenske proizvode - gel za tusiranje, losion za tijelo, pastu za zube, cetkicu, sredstva za skidanje sminke, kreme za lice...) i sve lijekove (paracetamol za dijete, flastere, neki prasak a la Bivacyn, Autan, Aspirin i neki antiacid)i maleni kisobran i to sve drzala u koferu, tako da sam u svakom trenutku bila spremna, samo bih u kofer pobacala garderobu ovisno o sezoni. Na kraju krajeva, lako kupis koju krpicu ako ti prefali. Jako se cesto desavalo da sam se morala spremiti sa djetetom na daleki put u roku od sat vremena (a 20 min mi je bilo do aerodroma) i skoro pa nikad nisam nista zaboravila. Ok, osim jednom putovnicu - uzela od male i stranu i nasu mislceci da je ova njena Hrvatska, u stvari - moja pa je avion malo pricekao dok mi sogorica nije donijela moju (muz bio pilot ).
    Jednom su me (prvi i zadnji put sto sam sletjela na Pleso) u Zagrebu pretresli i pitali sto ce mi 20 pari cipela .

  15. #15
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj Mukica prvotno napisa
    ja ko lutonjica

    a ti Kaae budi realna
    koliko ti cipela STVARNO treba?

    1. sandale/natikace za na plazu
    2. neke za navecer van
    3. neke za ruzno vrijeme

    i to je to

    milsimono kam ides s tolko cipela?
    Zivjeti preko bare. Dakle... trebaju mi i gojzerice i tenisice i ovo i ono....

  16. #16
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    imamo dvoje djece starosti 2 i 6 godina.
    ne nose pelene.
    idemo na 3 tjedna na more.

    za početak, NEMAM popis
    a nemam nikad ni glavobolje.

    par sati prije puta izvadim 3 torbe

    u jednu idu MM-ove stvari, to si on sam pakira, nema veze sa mnom

    u drugu idu moje stvari. strpam sve što imam ako je nešto prljavo i/ili neopeglano, a drago mi je, ponijet ću sa sobom i prati/ opeglati na putu

    u treću ide dječja odjeća, isto strpam sve što mi dođe pod ruku, i ako je neoprano/ neopeglano a curama drago, ponesem pa sredim na moru

    lijekovi - u našoj kućnoj apoteci ionako su samo lupocet tablete, panadol sirup i tomplomjer, te moj euthyrox - samo uzmem tu torbicu sa sobom

    kozmetika - samo pokupim sve što nam stoji na polici uz umivaonik (a toga ima malo, četkice, kalodont, dezodorans i jedna moja krema)

    cure si same u ruksake sloze sto zele nositi od igracaka i crtića

    i to je to

    uglavnom ništa ne zaboravimo, a ako zaboravimo, bože mili postoje dućani
    :D
    samo ja spremam i mm-u i manje od jednog kofera, jedan je za nas dvoje
    i imam pelene (beba, ne ja )

    što teglite u 10 kofera :shock:

  17. #17
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj Mukica prvotno napisa
    ja ko lutonjica

    a ti Kaae budi realna
    koliko ti cipela STVARNO treba?

    1. sandale/natikace za na plazu
    2. neke za navecer van
    3. neke za ruzno vrijeme

    i to je to

    milsimono kam ides s tolko cipela?
    Koliko sam shvatila - SELI SE.

  18. #18
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    ahaaaaaa
    onda nis
    ja misla ides na more s tolko cipela

    ja bi ti savjetovala da uzmes 3 para kao sto rekoh - ove ostale pokloni prijateljicama za uspomenu

    tamo ces i onako nabaviti nove - novi zivot - nove shuze 8)

  19. #19
    iridana2666 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    tamo gdje je srce
    Postovi
    1,638

    Početno

    Kaae, ne uzimaj si toliko stvari, akd budes dosla ovamo na go, opet ces morati sve vuci. U USA ti je sve jeftinije, sa vremenom ces si kupiti sve sto ti treba, a kad budes dolazila ovdje imati ces samo najnuznije jer ce ti kofer ionako biti pretrpan poklonima. Samo moje iskustvo.

  20. #20
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa
    Citiraj Mukica prvotno napisa
    ja ko lutonjica

    a ti Kaae budi realna
    koliko ti cipela STVARNO treba?

    1. sandale/natikace za na plazu
    2. neke za navecer van
    3. neke za ruzno vrijeme

    i to je to

    milsimono kam ides s tolko cipela?
    Koliko sam shvatila - SELI SE.
    Kaae je bila brža.-SORRY

  21. #21
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj iridana2666 prvotno napisa
    Kaae, ne uzimaj si toliko stvari, akd budes dosla ovamo na go, opet ces morati sve vuci. U USA ti je sve jeftinije, sa vremenom ces si kupiti sve sto ti treba, a kad budes dolazila ovdje imati ces samo najnuznije jer ce ti kofer ionako biti pretrpan poklonima. Samo moje iskustvo.
    Joooj. Ne mogu. Hahaha. Ide nas cetvero odavde, mozemo svaki nositi 2x22.5 kila, tako da na mene, kao jedinu koja zapravo seli, otpada 5. S obzirom da mi je transport ukljucen u cijenu karte... ima da natrpam svih pet. Ako stane. Ako ne, a nis', nek bude tu.

  22. #22
    iridana2666 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    tamo gdje je srce
    Postovi
    1,638

    Početno

    Pripazi na 'overweight' jer su cijene :shock: .

  23. #23
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Ja nekako slicno kao lutonjica.
    Pokusavala sam nekad da zamislim kako bi ti spiskovi izgledali, ali to je nemoguce.
    Sta da napisem
    MOJE IME - 5 pari gacica :?


    Nacelno znam sta nam treba, razmisljam, preispitujem, proverim ponekad, obidjem stan pri izlasku, zamisljam situacije i to je to.
    Na kraju samo pomislim bez cega je putovanje nemoguce (a to je uvek samo malo stvari), proverim to i novac i srecan put!

    Pakujem se po malo nekoliko dana, onako usput, i jedan dan pred put malo udarnickije.

  24. #24

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,135

    Početno

    Iz djetinjstva pamtim pakiranja kao nešto nevjerojatno zabavno - za djecu, i istovremeno nevjerojatno stresovito - za mamu
    Kasnije sam se u životu istrenirala u pakiranjima za dvodnevne i višednevne planinarske ture. Toliko sam se dobro istrenirala da me više ništa ne može izbaciti iz takta.
    Kad smo dobili trećeg člana obitelji, neko vrijeme me bilo strah hoće li nam sva prtljaga stati u auto (dok smo još nosili na put kolica, putni krevetić, paket pelena, i slične kabaste stvari). Kad sam se uvjerila da hoće, više se ne uzrujavam oko toga.
    Ne radim popise (pokušala sam, ali vjerojatnije je da ću nešto zaboraviti staviti na popis, nego u kofer).
    Uglavnom - rekla bih da je sve to stvar prakse.

    Veća mi je muka raspakiravanje po povratku, ali samo zato što su koferi puni prljavog veša.

  25. #25
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    I mi često putujemo, a moja deviza je postala "čega nema - bez toga se može".

    Tu i tamo radim popis, ako je neka izvanredna situacija ili tajming (recimo, ako će nas na putu zateći djetetov rođendan, pa odmah tu kupimo što treba i spakiramo).

  26. #26

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Lux
    Postovi
    905

    Početno

    Ja se u glavi spremam već mjesec dana prije, onda preselim na papir, pa par dana prije krenem grupirati stvari i noć prije, kad klinci zaspu obično pakiram do 3 ujutro. Ako fulim ovo sa spavanjem djece, mali miš(3 god) obično izvati ono što sam tek spremila čim odem do kuapnice po još nešto, pa onda to tražim po kući.
    Nama je to što ovog ljeta nemamo pelene jako olakšalo kofere. Na more nosim čak i peglu( imam neku super sklopivu Rowenta al na paru još iz studentskih dana i fen) lijekove, flastere sprejeve za dezinfekciju, protiv komaraca....I nekako iz godine u godinu mi treba sve manje kofera. Evo za 3 tjedna, more, Sarajevo....smo nosili jedan oooogromni samsonite kofer, jedan veličine cxarry on jednu ručnu torbu i klinci ruksake sa igračkama, čak smo imali i motornu pilu na batreije
    E da obavezan je još prenosni DVD palayer, jer veliki dečko uglavnomne spava u vožnji ne spava, pa kad je put 6-7 sati do Brača onda gleda crtiće...
    Cvijeću stavim staklene kugle za zalijevenje, navučem rolete i uglavnom preživi...
    Ujutro doručkujemo, stavimo suđe u perilicu i uključimo je, zavrnemo plin i ventil za mašinu, ponesemo smeće i ne osvrćemo se više...

  27. #27
    Frida avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    Loch Bundek
    Postovi
    5,532

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    imamo dvoje djece starosti 2 i 6 godina.
    ne nose pelene.
    idemo na 3 tjedna na more.

    za početak, NEMAM popis
    a nemam nikad ni glavobolje.

    par sati prije puta izvadim 3 torbe

    u jednu idu MM-ove stvari, to si on sam pakira, nema veze sa mnom

    u drugu idu moje stvari. strpam sve što imam ako je nešto prljavo i/ili neopeglano, a drago mi je, ponijet ću sa sobom i prati/ opeglati na putu

    u treću ide dječja odjeća, isto strpam sve što mi dođe pod ruku, i ako je neoprano/ neopeglano a curama drago, ponesem pa sredim na moru

    lijekovi - u našoj kućnoj apoteci ionako su samo lupocet tablete, panadol sirup i tomplomjer, te moj euthyrox - samo uzmem tu torbicu sa sobom

    kozmetika - samo pokupim sve što nam stoji na polici uz umivaonik (a toga ima malo, četkice, kalodont, dezodorans i jedna moja krema)

    cure si same u ruksake sloze sto zele nositi od igracaka i crtića

    i to je to

    uglavnom ništa ne zaboravimo, a ako zaboravimo, bože mili postoje dućani
    gotovo identično, osim starosti djece i eutthyroxa, nikada nisam shvaćala pakiranje po poisu i glavobolje oko toga.

  28. #28
    tropical avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    934

    Početno

    popis popis popis. nažalost nosimo hrpu lijekova, ariannu, inhalator, babyhaler, takva sranja i tone smijemo zaboraviti, bez ostalog se može!

  29. #29

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    380

    Početno

    Popis sam imala dok je S. bila beba i dok sam jos nosila hranu za nju(a to je bila jedna te ista lista koju sam napisala kada smo prvi put putovali).

    Sada mi je glavni deo pakovanja-pranje i peglanje vesa. Par dana pred put trudim se da sve sto imamo bude cisto i ispeglano pa mi za samo pakovanje treba nekih 10ak minuta. Nosim ceo neseser sa Sarinim lekovima, dakle, nema razmisljanja sta treba a sta ne. Ostalo stavljam u torbe neposredno pred put. Dok se MM i S. pakuju u auto, ja protrcim kroz kucu, pokupim sve sto mi je na dohvat ruke a deluje korisno za put(punjaci, tuta i slicne stvari kojih se nikada ne setim na vreme) i proverim da li je sve iskljuceno. Cim sidjem, MM-u izdeklamujem sta sam sve proverila i iskljucila pa posle nema razmisljanja jesam li ili nisam. Mishica svoje igracke sama pakuje u svoj ruksak.

  30. #30
    MalaSirena avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Maksimir, Zagreb
    Postovi
    2,721

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    imamo dvoje djece starosti 2 i 6 godina.
    ne nose pelene.
    idemo na 3 tjedna na more.

    za početak, NEMAM popis
    a nemam nikad ni glavobolje.

    par sati prije puta izvadim 3 torbe

    u jednu idu MM-ove stvari, to si on sam pakira, nema veze sa mnom

    u drugu idu moje stvari. strpam sve što imam ako je nešto prljavo i/ili neopeglano, a drago mi je, ponijet ću sa sobom i prati/ opeglati na putu

    u treću ide dječja odjeća, isto strpam sve što mi dođe pod ruku, i ako je neoprano/ neopeglano a curama drago, ponesem pa sredim na moru

    lijekovi - u našoj kućnoj apoteci ionako su samo lupocet tablete, panadol sirup i tomplomjer, te moj euthyrox - samo uzmem tu torbicu sa sobom

    kozmetika - samo pokupim sve što nam stoji na polici uz umivaonik (a toga ima malo, četkice, kalodont, dezodorans i jedna moja krema)

    cure si same u ruksake sloze sto zele nositi od igracaka i crtića

    i to je to

    uglavnom ništa ne zaboravimo, a ako zaboravimo, bože mili postoje dućani

    Otprilike tako, osim što nemam dvoje djece i ugl. ne perem na putu pa uzimam samo čistu (i opeglanu) odjeću.

    (pretprošle godine sam s mališom išla na more - u 9 h sam odlučila da idemo, a u 10.30 smo izašli iz kuće prema Autobusnom kolodvoru; imali smo sjedalicu, torbetinu sa stvarima, svaki svoj ruksak i frižider torbu s klopom jer je put trajao oko 7 sati )

  31. #31
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    popis - da
    više od jednog kofera - ne

    sve mora stati u jedan kofer, to je moje pravilo još od djevojačkih dana.
    prvo sastavim popis, stavim u kofer, onda ako ne stane, samo križam i vadim.
    ili dodajem...

  32. #32
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Čekaj, jedan kofer po osobi ili za svo četvero :? (ovo drugo je mission impossible)

  33. #33
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    nas četvoro - kofer jedan!

  34. #34
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    :shock:
    Morat ću kod tebe na tečaj

  35. #35

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    draga apricot smiluj mi se molim te

    i napiši mi što bi ti nosila u jednom koferu na 8 dana u španjolsku, putovanje busom a povratak brodom.


    hvala

    u potpisu , imam 3 tjedna do puta i van sebe sam

  36. #36

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,059

    Početno

    Meni je popis nepoznanica. Čak sam ga imala volje napraviti, ali kao da mi nije suđeno...
    Uglavnom kaotično, ali nismo do sada ništa dramatično zaboravili.
    MM se pakira sam - neka torba, cipele u vrećicu.
    Klinci (blizanci) i ja - jedan ogroman kofer tzv. sarkofag i cipele u vrečicu sa strane.
    Nemam neki pametan razlog zašto cipke idu posebno, takva nam je navika.
    I još jedna torba (ne prevelika) sa igračkama i knjigama.
    Klopu i cugu za po putu stavim u ruksak i krećemo...!

  37. #37
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    ovako: prvo garderobu prilagodiš putovanju: ja za ljeto imam one 4 košulje-haljine od "gaze", ono što se po štandovima prodavalo za 80 kuna. to i dva tanušna parea - stanu u kovertu
    tri, četiri majice kratkih rukava (da se može "za večernji izlazak" uz pareo)
    plus donje rublje.
    i četkica za zube.
    (samo jedne sandale/natikače i one su na nogama)
    gotovo.

    maria, ti sama za sebe imaš koferčić i za osam dana ti je dovoljan onaj maleni.
    imaš li kakvih širokih lanenih hlača koje ne treba peglati?
    to ti je zgodno i za avion, i za bus i za brod...
    pretpostavljam da ti, kao profesorica, nećeš hodati u vrućim hlačicama i topićima do pupka?
    ja ti imam dvoje kargo hlače, crne i maslinaste i one su mi za sve. uz to majica onoliko koliko je dana.
    toliko rublja.
    jedna majica na ciferšlus dugih rukava.
    jedne sandale i jedne tenisice (putuješ u tenisicama jer zauzimaju više prostora).
    kozmetika.
    meni je to - to, nemam nikakvih više potreba.
    ako se hoćeš "zrihtati", na isti taj outfit nabaciš kakvih drangulija u vidu Fridinih fimo-ogrlica, i eto te spremne za sva događanja.

  38. #38

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    :D thanks, sad mi pomalo sviće.... mene je najviše strah tog busa i broda

  39. #39
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    majicu i hlače na sebe, nešto na kopčanje oko struka
    (ja sam jako gadljiva pa uvijek sa sobom nosim i plahtu koju stavljam na sjedala u javnom prijevozu)

  40. #40

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    ručna prtljaga? jel tu imaš koji tip, trick


    ipak smo skoro 18 sati u busu do prvog odredišta

  41. #41
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    moje torbe su velike i imaju puno džepića
    dokumenti, telefon, mokre maramice, voda, narezano voće i povrće u plastici od sladoleda (da ne moram brinuti o gubljenju)
    "konkretnije" pojedem u autogrillu ili marcheu, ovisno o državi i stajalištu.

  42. #42
    Sun avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    ni na nebu ni na zemlji
    Postovi
    3,381

    Početno

    mislim da se ne može baš to tako uopćavat i izjednačavat. mogu i ja s jednim kuferićom za nas tri kad se ide negdje gdje te sve čeka spremno. a druga je priča kad treba nositi po dva ručnika za svakog, po plahtu za svaki krevet i tako to.
    ja nemam nikad glavobolje. vizualiziram si prije pakiranja kamo se ide i šta sve realno treba. povadim te nužnne stvari na krevet, još malo razmislim dal mi to sve stvarno treba, treba li mi još što. I onda ovisno o količini stvari izvlačim kofer, torbu i utrpam. I pičim

  43. #43
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    rijetko gdje te danas ne čekaju ručnici :/

  44. #44
    Sun avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    ni na nebu ni na zemlji
    Postovi
    3,381

    Početno

    ne znam uopće što bi ti i da li bih ti uopće odgovarala na ovaj komentar.

    bit će da su nam afiniteti jako različiti.

  45. #45
    Sun avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    ni na nebu ni na zemlji
    Postovi
    3,381

    Početno

    ne znam uopće što bi ti i da li bih ti uopće odgovarala na ovaj komentar.

    bit će da su nam afiniteti jako različiti.

  46. #46
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa
    rijetko gdje te danas ne čekaju ručnici :/
    Istina, ali za naš ukus često ih bude nedovoljno.... Ja to riješim tako da uzmem 2 rezervna ručnika za plažu, pa ako usfali, mogu se koristiti po potrebi i kao obični ručnici.

    Btw. za ljetovanje imam 2 popisa - jedno je odjeća i ostala krama, drugo je hrana. Popise radim recimo tjedan dana unaprijed, kako mi što padne na pamet samo dopišem, a onda prekontroliram zadnja 2 dana i u torbu. U principu mm i ja imamo manju torbu, a djeca veću (jer za njih nosim toplije stvari, rezervne cipelice + gumene koještarije za koje treba mjesta).

    Hranu obično nosimo (ne sve, imam već dosta iskustva što se gdje može i isplati ili ne isplati kupiti) i to po sistemu da iz vlastite špajze samo preselim u putnu torbu svoj domači pekmez i drugu zimnicu... već prema afinitetima. Ove godine spekli smo praseći but u pekari i to mi je uštedjelo dosta kuhanja, a moj mali sin je samo govorio "El Pajco, El Pajco" kad god bih pitala što bi jeo... Kad su bili manji, još sam pažljivije planirala prehranu.

    A kad su djeca išla s vrtićem na more, imala sam popise stvari u računalu (jedan isprint meni, jedan odgajateljicama - nikad se ništa nije izgubilo). Popis je dobra stvar i za provjeru kad se pakiraš za povratak.

    Eh, sad.... kad sam bila mlađa i sama, puno sam se više tepla okolo avionom i drugim javnim prijevozom. Huda sila me naučila da u ručnoj prtljazi (ruksak ne prevelik) imam četkicu + pastu za zube, rezervne gaće, nešto dugih rukava, bocu vode i nekakve grickalice ili jabuku. Sad, uz klince, njihove "okologuzine" zauzmu 3xviše prostora, ali čovjek se snađe...

    Ključeve od stana ostavimo kod svekrve. Ne ostavljamo stan nikom na brigu, a rizično cvijeće koje baš treba zalijevati stavim u posude s vodom u stanu ili van na stepenište, pa se susjede smiluju.

  47. #47
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    ne razumijem zašto te to uzrujava.
    naravno da ne možemo generalizirati, govorimo o nekom prosjeku.
    sasvim sigurno da je drugačija "oprema" ako ideš u kamp, na svjetionik, ako ideš u svoju kuću, prijateljevu kuću, unajmljeni apartman...
    je li ovo negdje upisano kao prijedlog nekog zakona?

  48. #48
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ovise stvari i o tome na koliko dugo se putuje. Mi na ljetovanje idemo u vlastitu vikendicu ali na dugo - ove godine kraće ali otkad se Lea rodila pa do ove godine MM i Lea su na moru bili po dva mjeseca. Kuća mi je naravno opremljena posteljinom i ručnicima, a imam i veš mašinu, ali svejedno se uvijek nešto kupi za vikendicu, pa se nosi amo-tamo itd.
    Osim toga, nosimo i stvari bez kojih bismo - naravno - mogli, ali koje nam uljepšavaju taj dugački boravak.

    maria računaj po jedne hlače za bus i jedne brod jer će se zaprljati, pa teško da će nakon 18 sati puta biti nosive. Uzmi koju rezervnu majicu u ručnu prtljagu da se možeš presvući. I neku zabavu za bus, mp3 player, knjigu (i kirurške maske i latex rukavice, te alkoholno sredstvo za pranje ruku obzirom na destinaciju )

  49. #49
    Sun avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    ni na nebu ni na zemlji
    Postovi
    3,381

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa
    je li ovo negdje upisano kao prijedlog nekog zakona?
    jok, ovo je topic o savjetima kako se uz što manje nerviranja spakirati za dug i zahtjevan put. I baš bih te volila vidjeti sa svojom obitelji kako s jednim kuferom ideš na ovakav put:
    Nas cekaju tri tjedna putovanja sto autom sto avionom (a i vlakom izpod La Manceha), uz nekoliko prelazaka granica i nepoznat broj cekanja, zastoja i drugih nepredvidivih situacija. Program je vrlo kompleksan, ukljucuje krace i duze boravke na nekoliko lokacija
    naravno sve je moguće, može se i samo s putovnicom u džepu poć na taj put i glavom u kuferu.

  50. #50

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    1,078

    Početno

    ja nešto kao i lutonjica, muž se sam pakira, a ja malu i sebe

    uzima se i mokro (osuši se na odredištu), prljavo ak se ima gdje oprati i ako su razmaci između putovanja bili mali da se nije stiglo oprati kao i zgužvano - jedno vrijeme sam na poslovne puteve nosila sve zgužvano+peglu, pa peglala u hotelu

    što se tiče kozmetike, za prvo i neophodno preživljavanje, lijepo je ne zaboraviti četkicu za zube (barem jednu ), i gel za tuširanje..ostalo ili nije neophodno ili se kupi

    lijekovi - protiv glavobolje, za skidanje temperature i čepići za uši-meni (jer njih dvoje hrču)

    obavezno pederuša u koju idu dokumenti i novčanik i pasoš..i to je to

    moja najnovija metoda za kraća putovanja je slaganje odjevnih kombinacija po danima (otprilike), tako da točno i odmah znam što trpam (ne treba popis) u torbu

    ak putujemo samo ja i mala - načelo je - ligt traveling, a to će reći jedna ruka je za torbu, druga za malu

    uostalom svako putovanje je veselje (meni), pakiranje je najmanji
    problem

    eh da, u četiri putujem na vikend (frend dolazi po mene), a ne samo da se nisam spakirala nego sam još na poslu

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •