Pokazuje rezultate 1 do 23 od 23

Tema: Bakrena spirala

  1. #1
    riba26 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Lokacija
    more i sunce
    Postovi
    459

    Početno Bakrena spirala

    Evo ja imam rodit za neki misec i pol dana i već razmišljam o kontracepciji (vidite popis za razlog )...

    Znam da ima topić o spiralama al se večinom prića o Mireni tamo a odlučila sam nakon čitanja sve te komentare da ipak to nije za mene... a jedino mi preostaje bakrena spirala (ili mini pilule, što stvarno nebi volila koristit jer tako ionako zaboravljam)...

    Kakva su vaša iskustva sa bakrenom spiralom?

  2. #2
    kristina_zg avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,206

    Početno

    pridružujem se pitanju...pošto su mi obje trudnoće bile neplanirane, (ali željene) imam paničan strah od nove...Dvoje djece mi je taman, ako se i odlučim na treće, ne želim prije 3-4 godine. Dojilja sam pa ne mogu ni pilule ni mirenu, za bakrenu se nadam da nema prepreka?? Kada se stavlja? Trebam li pričekati prvu menstruaciju?

  3. #3
    Marsupilami avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,253

    Početno

    Znam da se bakrena spirala stavlja za vrijeme menstruacije jer i mama i sestra su je imale prije ne znam koliko godina.
    Nazalost njihova iskustva nikako nisu dobra :/

    Mami se oko spirale stvorila ogromna cista, posljedica toga bila je hitna operacija i gubitak desnog jajnika.
    Iako je sve na kraju proslo dobro i lijevi jajnik je preuzeo funkciju desnog nikada joj vise nije palo na pamet da ju ugradi ( a ta joj je spirala bila 4., dakle nije ju stavljala prvi puta)

    Moja sestra, stavila spiralu i nakon 9 mjeseci u roku 48h joj se razvila tako jaka upala da je jedva izvukla zivu glavu.
    Nakupine gnoja iz maternice prosirile su se i na trbusnu supljinu.
    Spasili su joj oba jajnika i maternicu, ali posljedica toga je neplodnost

    Nije mi namjera da vas plasim, ali imala sam potrebu da vam opisem njihova iskustva :/ :/

  4. #4
    kristina_zg avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,206

    Početno

    Marsupilami, hvala Stavljanje bakrene spirale mi nije dugotrajno rješenje, to sam mislila samo u periodu dojenja a kasnije pilule, no, kad si malo razmislim, opet se mora čekati prva menstruacija za stavljanje spirale, pa mi se to ni ne isplati..nekak mi se čini da će mi najdjelotvornija i najpouzdanija metoda biti apstinencija

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    1,652

    Početno Re: Bakrena spirala

    Citiraj riba26 prvotno napisa
    Evo ja imam rodit za neki misec i pol dana i već razmišljam o kontracepciji (vidite popis za razlog )...

    Znam da ima topić o spiralama al se večinom prića o Mireni tamo a odlučila sam nakon čitanja sve te komentare da ipak to nije za mene... a jedino mi preostaje bakrena spirala (ili mini pilule, što stvarno nebi volila koristit jer tako ionako zaboravljam)...

    Kakva su vaša iskustva sa bakrenom spiralom?
    jes čula kad za kondome/kurtone/prezervative??? :?

  6. #6
    anjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    3,849

    Početno

    Citiraj kristina_zg prvotno napisa
    Dojilja sam pa ne mogu ni pilule ni mirenu, za bakrenu se nadam da nema prepreka?? Kada se stavlja? Trebam li pričekati prvu menstruaciju?
    zasto ne mozes mirenu uz dojenje?

  7. #7
    Marsupilami avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,253

    Početno Re: Bakrena spirala

    Citiraj Moover prvotno napisa
    jes čula kad za kondome/kurtone/prezervative??? :?
    A jes ti cuo kad da to zna puknut? :?

    Na kraju krajeva ne mogu ih svi koristiti, npr MM je alergican na ta cudesa i nakon navlacenja on umjesto u svod gleda u pod

  8. #8
    slava avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    890

    Početno Re: Bakrena spirala

    Ja imam mirenu i dojim

  9. #9
    japanka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    na rubu znanosti
    Postovi
    859

    Početno

    bakrena se spirala može staviti i bez menstruacije
    ja sam je stavila kad je I. imao 6 mj., još sam dojila i nisam imala menstr.
    nije bolilo.

  10. #10
    anjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    3,849

    Početno Re: Bakrena spirala

    Citiraj slava prvotno napisa
    Ja imam mirenu i dojim
    i ja sam u imala uz dojenje pa mi nije jasno zasto ne moze

  11. #11
    kristina_zg avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,206

    Početno

    mirena je hormonska, ne? :/ vjerujem da ipak malo smeta...a i ruku na srce..ne riskira mi se 1000 kn ako mi nedaj Bože organizam ne prihvati..Što se tih stvari tiče MM nije ni za jedno od tog, no ja sebe želim zaštiti i mislim da mi je momentalno najprihvatljivija bakrena. Znam da ima ružnih iskustava, a ja se eto nadam da neću biti jedna od tih..

  12. #12

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    196

    Početno

    evo ja je imam vec godinu dana i ovih dana idem na kontrolu(trebala sam davno(()
    krvarenja su jako obilna sto je i normalno kad imas bakrenu spiralu i jace me boli nego inace a ponekad osjetim nekako da je tu ne znam kako da to objasnim ali ponekad ,pri odnosu npr.jednostavno osjetim da mi nesto smeta
    ali eto nisam htjela hormonsku pa sam se na ovu drugu odlucila i mogu isto reci da je pri stavljanju dosta bolilo

  13. #13

    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Postovi
    18

    Početno

    potpis na ksenu.

    Moja frendica ju takodjer ima, bez problema nekih. Al ona je htjela da uzme plus jos pilule, jer joj je lice grozno, i event. da se malo udeblja. Zna li neko dali smiije to svoje da kombinira, spiralu i pilule? Jer spirala nije hormonska,vec bakrena

  14. #14

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    1

    Početno

    imam ja bakrenu već dvije godine i nikakve nuspojave
    stoji lijepo na svom mjestu,bez upala i sl
    što se tiče krvarenja imam isto obilna kao što sam imala i prije,nikakva promjena

  15. #15
    Djenka avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb/Jarun
    Postovi
    311

    Početno

    Imala ja tri godine bakrenu, i bila izuzetno zadovoljna do nedavno kada su krenule nus pojave, pojačano krvarenje, s manjim intervalima između, naglim početcima krvarenja bez najave. Sad sam na mireni, ali tek mjesec dana. Zasad sve 5.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    107

    Početno

    Imam bakrenu spiralu godinu i pol i povremeno osjetim probadanje u donjem dijelu trbuha i povremene grčeve i bolove prilikom odnosa, nešto slično kao kad mi ju ne doktor postavio pa je nekoliko dana trajalo privikavanje na nju. Bila sam na pregledu kod dr. i kaže da je na mjestu, papa test je uredan, vadila urin i krv i sve ok. Je li moguće da su smetnje koje osjećam povezane sa njom i bi li ju možda trebala izvaditi?

  17. #17

    Datum pristupanja
    Jan 2014
    Postovi
    6

    Početno

    pozdrav! nova sam na forumu, mada vas vec duze vrijeme redovito citam. vidim da se vec dugo nije na ovu temu pisalo, a neznam gdje bi dalje. imam par nedoumica oko spirale. iza mene su dva carska reza. nakon godinu dana od drugog carskog sam stavila mirenu(odnosno doktorica mi je stavila na moj zahtjev) bila sam uvjerena da je savrsena, ubrzo sam se razuvjerila. najvise sto me smetalo su produzene menge, trajale su mi od 15-20 dana, jest da su bile vrlo oskudne,bezbolne, ali nema seksa, kupanja ljeti(inace nekoristim tampone) i to stalno cmrljenje mi islo na zivce. tu su i ostale nuspojave kao sto su: stalna napuhnutost, ceste gljivicne infekcije, akne posvuda( lice, prsa i ledja su mi bila osuta) dala sam joj sansu godinu dana, misleci treba malo vremena da se tijelo privikne, ali uzalud,nakon godinu dana sam je izvadila. otvorio se sljedeci problem, sto sad? prije trudnoca sam koristila jasmin, no on sad nedolazi u obzir, zbog novih problema kao sto su prosirene vene. razmatramo sterilizaciju, ali i ja i mm smo jos premladi za to, pa sam pocela ozbiljno razmisljati o bakrenoj spirali. na stranu moralna dvojba, zanimaju me konkretno iskustva.
    da li je netko imao i mirenu i spiralu, da li se osjetila razlika?
    hvala

  18. #18
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,908

    Početno

    A koje su to moralne dvojbe kod bakrene a da ih kod mirene nema?
    Ja sam nedavno pitala ginekologicu koje su to točno prednosti mirene, kaže smanjeno krvarenje i manja mogućnost trudnoće zbog utjecaja hormona na sluznicu maternice.
    ostalo je manje više isto.
    No najbolje se posavjetuj sa ginekologom.

  19. #19
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,387

    Početno

    Citiraj indy82 prvotno napisa Vidi poruku
    pozdrav! nova sam na forumu, mada vas vec duze vrijeme redovito citam. vidim da se vec dugo nije na ovu temu pisalo, a neznam gdje bi dalje. imam par nedoumica oko spirale. iza mene su dva carska reza. nakon godinu dana od drugog carskog sam stavila mirenu(odnosno doktorica mi je stavila na moj zahtjev) bila sam uvjerena da je savrsena, ubrzo sam se razuvjerila. najvise sto me smetalo su produzene menge, trajale su mi od 15-20 dana, jest da su bile vrlo oskudne,bezbolne, ali nema seksa, kupanja ljeti(inace nekoristim tampone) i to stalno cmrljenje mi islo na zivce. tu su i ostale nuspojave kao sto su: stalna napuhnutost, ceste gljivicne infekcije, akne posvuda( lice, prsa i ledja su mi bila osuta) dala sam joj sansu godinu dana, misleci treba malo vremena da se tijelo privikne, ali uzalud,nakon godinu dana sam je izvadila. otvorio se sljedeci problem, sto sad? prije trudnoca sam koristila jasmin, no on sad nedolazi u obzir, zbog novih problema kao sto su prosirene vene. razmatramo sterilizaciju, ali i ja i mm smo jos premladi za to, pa sam pocela ozbiljno razmisljati o bakrenoj spirali. na stranu moralna dvojba, zanimaju me konkretno iskustva.
    da li je netko imao i mirenu i spiralu, da li se osjetila razlika?
    hvala
    ja sam imala bakrenu, ali sam ju fizički osjetila...možda zbog veličine maternice? neznam razlog, ali nije mi pasala tj. baš mi je smetala
    sam već 10 mjeseci imam Mirenu, ništa ne osjetim...imam povremeno to brljavljenje o kojem pričaš, ali mene ne smeta
    (niti kod sexa, a za kupanje stavim tampone)
    što se tiče ostalih stvari koje si navela: ja nisam napuhnuta niti nemam gljivice, a nekoliko (doslovno 3) prištića dobijem dan prije nego bi trebala dobiti M

  20. #20
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,387

    Početno

    Citiraj Kosjenka prvotno napisa Vidi poruku
    A koje su to moralne dvojbe kod bakrene a da ih kod mirene nema?
    Ja sam nedavno pitala ginekologicu koje su to točno prednosti mirene, kaže smanjeno krvarenje i manja mogućnost trudnoće zbog utjecaja hormona na sluznicu maternice.
    ostalo je manje više isto.
    No najbolje se posavjetuj sa ginekologom.
    kod bakrene spirale dolazi do implantacije, ali naknadno i do AB ili čak do vanmaternične trudnoće
    Mirena s hormonima sprječava implantaciju

  21. #21
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,908

    Početno

    Frendica je imla vanmateričnu uz mirenu.
    Ja sam ajmo reći imala moralne dvojbe pa sam se nekako nadala da hormoni imaju utjecaj na jajašce, ali nemaju imaju samo na maternicu i manja je mogućnost trudnoće.
    Taman nakon mog informiranja je prijateljica imala vanmaterničnu, a kako ja ostajem trudna na mogli bi odustala sam od takve kontracepcije.
    No to sve je jedno iskustvo i kratak razgovor s ginekologom, možda tu ima još more toga.

  22. #22

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Mogucnost vanmatericne postoji i kod bakrene spirale ( tj. nesto veca nego kod zena bez ikakve spirale).

    Imala sam bakrenu skoro 2 godine. Izvadila sam ju kad sam shvatila da bih mogla ozbiljno iskrvariti, menstruacije preduge i preobilne. Krvna slika katastrofa, bez obzira na stalnu terapiju zeljezom.

    Sad imam Mirenu 9 mjeseci. Prezadovoljna, nuspojava nemam, krvna slika se popravila, umjesto M imam 8-10 dana smeđeg iscjetka, ali ne smeta mi to ni za kupanje ni za sex. Preporodila sam se.
    Savrsena kontracepcija ne postoji, ali za mene je za sada Mirena tome najblize.

  23. #23

    Datum pristupanja
    Jan 2014
    Postovi
    6

    Početno

    hvala na odgovorima, spomenula sam moralne dvojbe jer citajuci ovu temu vidjela sam da se puno spominje. nije doduse da je nemam, ali s mirenom sam mislila da je manja nego s bakrenom spiralom ( za bakrenu sam mislila da je iskljucivo abortivno sredstvo). probala sam s mirenom, i jednostavno mi nije dobra. mene najvise muci sto sada? jedna doktorica je rekla da je predmenom minimalno 15g kontracepcije, i da mnogima se dogodi da zatrudne u 40.g s prirodnim metodama i mehanickim sredstvima, tako da to iskljucujem. cini mi se da ce mm malo na vazektomiju, jer ja nakon dva carska, nedam se vise rezati i za mene bi bilo skuplje.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •