Stranica 2 od 7 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 301

Tema: Zepter i tupperware

  1. #51
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Citiraj dolega prvotno napisa
    ali nikada ne bi kupila zepterove šalice,tanjure ili vilice jer je preskupo a ne vrijedi toliko,a i ne sviđa mi se.
    Popni se par katova u Varteksovoj zgradi na trgu i pogledaj ponudu šminkastog suđa, osobito pribora za jelo - zepter je turbo jeftilen kad se usporedi s nekima... A obično željezo. Rađe odem Krznariću i naručim srebrni ZA MANJU LOVU.

  2. #52

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    804

    Početno

    quote="ivarica"]
    Citiraj lali prvotno napisa
    bas sam veceras ugledala njihovu trgovinu, preko puta rode u savskoj. to je dobro? kakve su im cijene?

    Posuđe je zaista odlično.Dobili smo ga za vjenčanje od moje sestre.Neznam točno cijenu,pitati ću.Mi imamo baš ovaj komplet art. number 1117072

  3. #53
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Možda ovo suđe lijepo izgleda, možda i je lijepo kuhati u tome,ali fali ono najbitnije...

  4. #54

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    804

    Početno

    A to je?

  5. #55
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Secuquick, to je taj poklopac za ultrabrzo kuhanje. I ne to nije ekspreslonac, nije ni slično. A stvarno stvar koja čini čuda.
    Ne znam da li mi vjeruješ da se govedina može skuhati za 20-ak minuta, a da bude ko putar, bez trunkice izgubljenog okusa i vrijednosti...

  6. #56

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    804

    Početno

    Sigurno da vjerujem,ali ne kužim princip.NIje ekspress lonac,na kojem onda principu radi?Zvuči primamljivo!

  7. #57
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Imaš lonac(ja imam tri različite veličine, istog promjera) na koji se stavi taj poklopac i zadihta. On se kasnije kad se sadržaj lonca dovoljno ugrije zatvori(zaključa) i sve se kuha pod tim, ništa ne isparuje(znači sve se kuha u vlastitoj vodi,masti za neke stvari treba par kapi vode, ili ništa,ulja gotovo da i ne treba), povrće zadržava takav fini okus, nije bljutavo, znači ne treba ni puno soli...I kad se skuha, to se nauči s vremenom i imaju knjigu u kojoj piše kak se kaj kuha, pustši da lagano otpusti ili ga otvoriš pod mlazom vode. Recimo govedska juha 25 minuta, rižoto s plodovima mora 8 minuta, bolognese s tjesteninom 14 minuta,grah 20 minuta...i još puuuuno toga. Ali nije samo stvar u brzini, trebaš probati kako to bude fino. Recimo rižoto s plodovima mora, Staviš sve sastojke (rižu,vodu,plodove,luk,par kapi maslinovog ulja, začine po želji,malo vina,pasirani paradajz) poklopiš i kuhaš 8 minuta nakon što se poklopac zaključa. Za prste polizati. To je ukratko i na brzinu

  8. #58

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    804

    Početno

    Super!Zvuči fantastično!

  9. #59

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    NL - UK - NL
    Postovi
    724

    Početno

    Ja imam TEFAL pretis lonas i serpu, i sve kuham unutra bez dodatne masnoce i gluposti. Ja ko brzo i efikasno. Ubacis zaledjeno pile unutra, dinstas pola sata na laganoj vatri i fantasticno!!! Ne vidim potrebe za bilo kakvim bacanjem novaca u reklamno sudje. Sad', to sam ja, naravno. Ja i tenjire kupujem najjeftinije u IKEI, da ih mogu zamijeniti kad' mi dosade, a ne da ih moram gledati do kraja zivota.

    TW, ne znam!! Najzanimljiviji su mi argimenti 2 sedmiceu frizideru i sve frisko!!!! Kao prvo sto bi neko drz'o salatu (ili sta vec) 2 sedmice u frizideru, a kao drugo kod mene se to desava i salata/mrkva ... su odlicno friski!! Nime, zamotam povrceu kuhinjski papir, ondau kesu pa u frizider ... garantovano 2-3 sedmice u friskom stanju. Istina, ako sracunas koliko kostaja taj papir i kese !!!! Mozda se za nekih 100 godina isplati uzeti TW, ali ovako??? Jedini razlog zbog kojeg bi to uzela je kuhanje u magnetronki, je' TW to moze???

  10. #60
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    AMC nije reklamno suđe, dapače uopće se ne reklamiraju...

  11. #61

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    1,228

    Početno

    Citiraj lali prvotno napisa
    Joj nemojte to nikako kupiti. Ja sam to dobila za vjenčanje i nije tako dobro koliko to oni hvale. Evo ručkice na loncima bi navodno trebale biti hladne, ali nisu. Nemojte ni slučajno skidati lonac sa štednjaka bez krpa jer se ručkice jako zgriju. I termostati se jako zagriju na poklopcima pa se ni poklopci ne mogu podignuti bez krpe. Meni se jedan termostat na poklopcu otkinuo skroz pa mi je taj poklopac neupotrebljiv. Osim toga često se "prima" hrana za dno.

  12. #62
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    "Kamo s ovim?" je samo privremena stanica na putu u neki drugi podforum - sve što želite podijeliti s ostalim forumaši(ca)ma u vezi roditeljstva, a ne znate gdje svrstati.
    zaključavam.

  13. #63
    Gost 1 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    95,4 FM
    Postovi
    1,747

    Početno

    Zepter je dno života!

    Vaxy-paxy, dok vakumiraš, 120 decibela koji pokušavaju komprimirati zrak za vakumiranje 3 dkg parizera besprizorno paraju uši. Ili monstruozna ideja npr. dnevnog vakumiranja mljevene kave, koju trebaš "odvakumirati" barem 2 puta na dan. O kruhu da se i ne govori.
    Bolesni um koji je to konstruirao nije valjda nikad u životu zakoračio u kuhinju, a kamo li da se potrudio olakšati svakodnevnu rutinu.
    Koštalo ko svetog-petra-kajgana, no posude koristim za salatu pa nije skroz bačen novac.

    Smotaju te na prezentaciji i to je njihovih 5 minuta: računaju s time da ćeš se neugodno osjećati ako se netko potrudi, pa ti dođe u kuću kako bi ti nešto prodao, tamo petlja sat vremena s posudama, trudi se, a ti ne kupiš...

    Mixy:

    Tko je to dizajnirao, trebalo bi mu poništiti diplomu i uzeti dozvolu za rad.
    Miksajte povrće u juhi direktno u loncu! Napravite šlag od niskokaloričnog mlijeka!
    Ma možeš mislit.
    Mikser težak, a nestabilan. Neinteligentna konstrukcija niti ne pokušava prkositi zakonima fizike. Samo probajte tu nesretnu spravu na trenutak ispustiti iz ruke i prislonti uz rub plastične posude u kojoj, npr. pokušavate smiksati šlag. Prevali se u trenu.
    Također, mikser obrađuje vrlo malu površinu (ima samo jednu malu nožicu i propeler za miksanje promjera cca 3 cm (vrlo blagonaklona procjena).
    E pa sad pokušajte s takvom spravom loviti komade povrća u npr. 5 litarskom AMC loncu za juhu.
    A kabel...e kabel je posebna priča: dugačak približno 30 cm (također vrlo blagonaklona procjena), tako da sve radnje možete koliko-toliko neometano obavljati u radijusu približno 20 cm od utičnice. Dakle, tu istu lončinu vruće juhe s kuhanim povrćem juhe u kojoj nadobudno namjeravate smiksati krem juhu od povrća morate dovući do utičnice. Ni ne pokušavajte, uzaludan trud. Nikad, ali nikad s tom monstruoznom napravom nećete od kuhanog povrća dobiti krem juhu.
    Nikada, pa ni tada!

    Jedina prednost: možete od običnog šećera napraviti štaub, a od zrnaca maka sitni mak (a da pri tom ne zatupite nožić od nastavka miksera).

    A šlag od nemasnog mlijeka...e to je isto priča i pol. Prvo morate mlijeko zamrznuti, ali ne do kraja, onako na pola, pa ga izvaditi iz zamrzivača i odmah napraviti šlag, koji morate istog trena konzumirati, jer se u hipu transformira u tužnu lokvicu.
    Dakle, izradu šlaga morate planirati približno sat i pol prije upotrebe (onoliko koliko je potrebno da se smrzne točno onoliko koliko treba, inače ništa od svega).
    Potpuno neprimjereno situaciju koja se u životu najčešće događa, a to je da sa susjedom koja ti je došla na brzinsku popodnevnu kavicu (a na dijeti je, kao uosatlom i ti) bez grižnje savjesti uživaš u "pravom", a opet niskokaloričnom šlagu.

    I da, fantastično miksa paštete...koje svaki drugi multipraktik ili obični mikser od 150 kn miksa jednako tako odlično.

    I kompliciran je za pranje-u suđerici mi je popucala posuda namijenjena mrvljenju šećera, kave i maka.

    Neću ni pisati koliko to košta, jer me sram-mislila sebe sam uvijek smatrala racionalnom domaćicom sposobnom za objektivnu prosudbu.
    No, vrana mi popila mozak na prezentaciji kod frendice...

    Lonci-AMC pristojno rješenje, no zastarjelo, iz 80-tih i 90-ih godina. Od tada datira trend držanja u privatnim stanovima tzv. profesionalnih uređaja (što otvara jednako tako žalosnu temu 100 kg teških usisavača koji usisavaju kroz vodu i uništavaju grinje i blablaiblabla a koštaju, brrrr).
    Dakle po toj teoriji, samo je teški lonac dostojan profesionalca kvalitetan lonac! Malo sutra.
    Vok, pa duboke tave s rupama za cirkuliranje zraka (kako-se ono zovu te tave?), pa posebno izdvajam pećnicu na vrući zrak za pečenje bez masnoća (a hrskavo), a biskvit ne zagori (a mekan...), e to su prave stvari!!!
    I zašto ne mikrovalna! Kak je moja sveki izbezumljena kad joj ponudim savršeni, ali savršeni!!! rizibizi (kuhan u mikrovalnoj u vatrostalnoj posudi). Pripremiš rižu za kuhanje, naštimaš timer na 20 minuta, odeš se istuširati ili napisati post ili tako nešto, vratiš se otvoriš mikrovalku...i gotovo.
    Brzo, zdravo, lagano (po kilaži), lagano (za održavanje) i ne preskupo.

  14. #64

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    Jedina Tupperware posuda koju imam je kutija za kruh. I mrzim je. Svaka 2 dana se nalovi plijesan.
    Akviziterka mi je rekla da je to nemoguće, da vjerojatno stavljam unutra vruć kruh.

    Moš mislit. Direktno iz pećnice. :/

  15. #65
    Gost 1 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    95,4 FM
    Postovi
    1,747

    Početno

    Svaki ekspres lonac (osim, naravno, onog starinskog aluminijskog) je dobar!
    Ima pristojan njemački "Solingen" u Merkatoru za cca 170 kn. Peri deri-lagan, ništa se ne prima.
    AMC-ov Secuquick je samo porez na glupost koja se plaća kupovinom u slučaju direktne prodaje.
    Težak, smontiraj, razmontiraj...dva puta do sada sam već kupovala novu gumu, koja košta otprilike kao jedan pristojan expres lonac od materijala iste vrste i kvalitete, samo što stijenke nisu debele 1 centimetar.
    Pa ni ne treba mi oklop za obranu od Turaka.
    Potpuno sam odustala od upotebe.
    U Lagostina expres loncu, sjajno dizajniranom i laganom skuham sve jednako tako brzo i bez masnoća, ništa se ne zalijepi za dno.
    I taj mastodont, AMC lonac sequkvick ili kako se već ne zove niti ne možeš kupiti kao komad posuđa sam za sebe, a ne, ne!
    Posebnu čast da u kući držiš lončinu tešku 5 kila, (za razmontiravanje, pa namontiravanje, pa pravilno nasjedanje poklopca trebaš približno tri doktorata iz prirodnih znanosti), moraš zaslužiti obaveznom kupnjom još najmanje 3-4 iste takve nepotrebne lončine istog proizvođača. Dolaze ti u kuću, maltretiraju tebe i tvoje goste (koje si obavezan pozvati na klopu koji ti oni narede da moraš pripremiti), i još te ucjenjuju vezanom trgovinom.
    Sjećam se nestašice kave iz 80-tih godina kad su ti uz dragocjenost koja se zvala 10 dkg kave obavezno uvaljivali džezvetinu koju pet godina prije toga nisu mogli razumnom stvorenju prodati ni u ludilu.

  16. #66
    Gost 1 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    95,4 FM
    Postovi
    1,747

    Početno

    Da. živio TPW!!! :D

  17. #67

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    357

    Početno

    Moja Tupperware posuda za kruh je nakon nekoliko pokusaja da kruh ne dobije miris dobila novu funkciju. Sad je kutija za konce, vunu, dugmad...

  18. #68

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    Vanchy, odlična ideja!

  19. #69
    aries24 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    2,090

    Početno

    [quote="Gost 1"]Zepter je dno života!


    Mixy:

    Tko je to dizajnirao, trebalo bi mu poništiti diplomu i uzeti dozvolu za rad.
    Miksajte povrće u juhi direktno u loncu! Napravite šlag od niskokaloričnog mlijeka!
    Ma možeš mislit.
    Mikser težak, a nestabilan. Neinteligentna konstrukcija niti ne pokušava prkositi zakonima fizike. Samo probajte tu nesretnu spravu na trenutak ispustiti iz ruke i prislonti uz rub plastične posude u kojoj, npr. pokušavate smiksati šlag. Prevali se u trenu.
    Također, mikser obrađuje vrlo malu površinu (ima samo jednu malu nožicu i propeler za miksanje promjera cca 3 cm (vrlo blagonaklona procjena).
    E pa sad pokušajte s takvom spravom loviti komade povrća u npr. 5 litarskom AMC loncu za juhu.
    A kabel...e kabel je posebna priča: dugačak približno 30 cm (također vrlo blagonaklona procjena), tako da sve radnje možete koliko-toliko neometano obavljati u radijusu približno 20 cm od utičnice. Dakle, tu istu lončinu vruće juhe s kuhanim povrćem juhe u kojoj nadobudno namjeravate smiksati krem juhu od povrća morate dovući do utičnice. Ni ne pokušavajte, uzaludan trud. Nikad, ali nikad s tom monstruoznom napravom nećete od kuhanog povrća dobiti krem juhu.
    Nikada, pa ni tada!

    Ja imam Mixy, dobila od vjenčane kume, da nisam kupila bih sama, meni je odličan, radim super kremaste juhe od svakakvog povrća, meljem šećer, tvrdi sir, čokoladu... A kad već oni nisu mislili na duži kabel, MM je mislio na utičnice, ima ih svakih pola metra Kad ga ostavljam iz ruke ne naslanjam ga na ništa, može sam stajati.
    Ako ti je toliko loš probaj ga prodati na forumskoj burzi, sigurno će biti zainteresiranih.

  20. #70
    Gost 1 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    95,4 FM
    Postovi
    1,747

    Početno

    Mhda, možda sam razmažena, no za više nego troduplo manje novaca imam mikser na aku baterije (i to puno tiši-Mixy, valjda zbog visokog broja okretaja, zuji k'o kružna pila), pa mogu lijepo miksat u dnevnom boravku i usput gledati film, a juhu mi multipraktik smiksa u tri poteza, kao i prirodni sok od bilo kojeg voća, ili paštetu.
    U onoj uskoj dugačkoj posudi koja se dobije uz Mixy od nekakvih pola litre zapremine, a možda i manje, ne može se obraditi dovoljna količina kreme ni za kolač u najmanjem mogućem plehu.
    Mixy, ako s njim radiš u široj posudi veće zapremine jednostavno nije učinkovit.
    I ona namjenska posudica za štaub, čokoladu i npr. ribani sir je perverzno mala. Za naribat parmezana za npr. četvero ljudi treba ju najmanje 4 puta puniti i prazniti, a pri svakom pražnjenju još i barem malo počistiti.
    U multipraktiku naribano u sekundi, a zapremina posude 2 litre.
    Neću ga prodavati, pa da mi se poslije godinama štuca (nesretni kupac će me se garantirano sjetiti svaki puta kad pokuša upotrijebiti stroj, i to ne po dobru).
    Kupac će biti zadovoljan jedino ako mu je to prvi mikser koji je u životu kupio, pa za bolje ne zna.
    Da li je normalno da tako skupi stroj ima kabel dugačak 30 cm???
    To stvarno može smisliti samo bolesni um.
    A SVE je bolje od Mixija (dobro, i Mixy je bolji nego tuč bjelanjak s dvije vilice, to priznam).

  21. #71

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    1,057

    Početno

    Amalthea, Vanchy ne znam dal vam je prezentatorica rekla da se kutija mora ostavit barem pola sata do sat vremena dnevno sa malo odškrinutim poklopcem, da se prije stavljanja svježeg kruha moraju istrest stare mrvice i da kutija nikak ne smije stajat na niti neposredno blizu kakvog aparata, odnosno friždera, mikrovalne i sl. i da se ninimum jednom tjedno mora oprat i ostavit otvorena neko vrijeme.

    I inače se kod tupervera preporuča posudice koje se ne koriste držat otvorene.

    Ni meni to moja prvo nije rekla pa je bilo ko i vama i onda sam pitala zakaj se to događa i objasnila mi i sad mi fakat super služi.

  22. #72

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    696

    Početno

    Drage moje, sve ste toliko oduševljene TPW da je najbolje da se same uključite u prodaju. I sama sam prije nekih 5-6 godina bila oduševljena, ali kad se malo zagrebe ispod površine onda vidite koliko reklama čuda čini. Htjela bih pitati prosječnu domaćicu misli li ona stvarno da set od 2 plastične čaše sa poklopcem zaista vrijedi 73 kn? Naravno da su bez pozlate, a i sok se u njih ne nalijeva sam.
    Prezentatorice kažu da su posude izrađene od ekološke plastike - a-ha! A kad uz ostvarenu kupovinu od 300, 700 kn i više dobijete poklone; zar stvarno mislite da da su to pokloni ili ste to već platili? Trebate biti na jednom sastanku da biste vidjeli koliko se ulaže u njihovu sposobnost uvjeravanja i koliko moraju pljeskati jedna drugoj.
    Jako me muči to što smo mi žene tako podložne reklamama. Pogledajte samo one silne reklame za uloške, automobile, kredite... I recite da li stvarno vjerujete da je istina sve ono što nude?
    Nemojte misliti da sam razočarana plastikom, on je to što je, lijepa i skupa, ali ništa bolja od druge plastike.

  23. #73

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    357

    Početno

    Roko_mama kad sam kupila tu kutiju poklopac nisam mogla pravilno zatvoriti. Kad sam prezentrici rekla o cemu se radi, rekla mi je da se svi poklopci tesko zatvaraju i da treba vremena da to "legne". Dok sam ja utvrdila da to nije istina vise mi nisu htjeli priznati reklamaciju. Zato sad imam dobru kutiju za konce i ne kupujem vise Tupperware.

  24. #74

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    Ma, moja ti je stalno "odškrinuta", a perem ju 2 put tjedno i već mi je polako dosta :/

    Moja mama ima neku prastaru, metalnu, škripi i sve, ali nema NIKAKVIH problema s ostavljanjem kruha. Nikad meni više TPW u kuću!

  25. #75
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Gost1 uopće se ne slažem s tobm što se AMC-a tiče, ali dobro svatko ima svoje mišljenje.
    I ja isto tako mislim da je TPW čista glupost. Živim super i bez toga ali da kuham bez AMC-a ne mogu ni zamisliti. I svakome se tako nešto sviđa ili ne.

  26. #76

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    3,187

    Početno

    Mi dobili Zepter na poklon, a ja u njemu kuham kao u običnom suđu. Koma!
    Tko bi me htio poučiti kako da pravilno kuham u tome da služi svojoj svrsi? Ali, ono, sve.
    I u express loncu isto

  27. #77
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Ne znam da li je kuhanje u zepteru slično amc-u. Nisam sigurna ali kaj se AMC-a tiče, tu sam pred diplomom skoro! Više ništa skoro ne kuham bez toga. I radi i uštede vremena i energije i manje masnoća a i daleko finije...
    A jednostavnoooooo. Čak ne moraš znati kuhati, bitno da znaš koji sastojci idu, jest da je lakše ako imaš pojma o kuhanju, ali ide i bez toga

  28. #78
    haribo avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    deutschland
    Postovi
    1,353

    Početno

    Sve pohvale AMC posudju. Za sada imam 2 serpe, tavu, veliki lonac i jednu vecu posudu (to je momacko sudje MM, inace ne koristeno dok ja nisam doselila kod njega i pocela kuhati po pravilima za kuhanje u AMC sudju, poucena od moje tete koja ima AMC vec 20 godina).
    U skoroj buducnosti planiram kupiti jos neke stvari od AMC-a, jer sam prezadovoljna kvalitetom (vec sam gledala na ebay, pa koga interesira moze si pogledati i kako se cijene krecu).
    Sto se tice Tupperware imam i njega dosta, to mi je uglavnom svekrva kupovala, ali ja nisam bas ljubitelj plastike, vise volim staklene posude.

  29. #79
    haribo avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    deutschland
    Postovi
    1,353

    Početno

    Jos nesto da napomenem, malo me razocarao Tupperware, zelena posuda u kojoj obicno pravim pire od mrkve za K, sad ima narancasto dno. Moze li se to nekako oprati?

  30. #80
    Gost 1 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    95,4 FM
    Postovi
    1,747

    Početno

    Prema mom iskustvu neke vrste mrlja na TPW-u ne mogu se otkloniti-u zelenoj posudi (onoj za zagrijavanje u mikrovalnoj) držala sam friške šljive, ostale su ružne fleke, ne mogu ih nikako oprati.

    Mislim da je pri kupovini TPW-a najvažnije kupiti nekoliko uspjelih i traženih proizvoda, koji su već dugo na tržištu-npr. posuda za čuvanje suhomesnatih proizvoda, sireva i povrća, posuda za miksanje kreme (odličan štos s poklopcem koji ima u sredini rupu za mikser, pa šlag ne prska na sve strane) i slične stvari.

    Bez obzira na dopadljiv dizajn nema razloga kupovati plastične čaše, kalupe za jaja i slične stvari, jer se kod drugih proizvođača ista stvar može nabaviti jefinije, a podjednake kvalitete.

    AMC, Zepter i slično posuđe-tko voli neka izvoli, no omjer cijene i kvalitete mi je potpuno neprihvatljiv, a način prodaje besprizorna drskost.

    Vaxy, Mixy, Zepter depilatori i kamini i tko-zna-što-sve-ne su najobičnija pljačka.

  31. #81
    hildegard avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    769

    Početno

    Ovako Tuperwarw mi ima neke lijepe dezene ali mi je definitivno odvratno preskup. Ionako više volim staklo.

    Zepter i AMC mi je druga priča. Imam i jedno i drugo, kuham u tome negdje od '91. I jaaaaaaako volim to suđe. Jedina mana mu je što je jako teško. Imam i AMC-ov poklopac za ekspres kuhanje i genijalno mi je što mi se kokošja juha skuha za 5-10 minuta i definitivno ima puuuno bolji okus i miris nego kad se kuha u običnom loncu.
    Znam jako puno ljudi koja je kupila to suđe (AMC ili Zepter meni je isto) i ne mogu taj poduhvat prežaliti. No kad vidim kako kuhaju sve mi je jasno. Njima se fakat nije isplatilo davati tu lovu na suđe. I još si onak nedaju dokazati da se npr. palačinke mogu ispeći bez ulja (osim kap ulja za prvu palačinku) - btw. ja ipak volim masne palačinke.
    Ako nemam vremena posvetit se kuhanju - nema veze, sve stavim u lonac, čekam da se postigne potrebna temperatura, kuham koju minutu, ugasim i odoh ja. Kad se vratim doma sve je fino kuhano... i toplo pet sat nakon kuhanja.

  32. #82
    lara01 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,734

    Početno

    TPW duple posude (na principu cjediljke) ne preporučam nikome tko nema perilicu suđa. Mama mi je to kupila i u početku sam bila oduševljena jer se sav višak masnoće lijepo ocijedi. Ali nakon nekog vremena (možda godinu dana, ne sjećam se više) nije bilo apsolutno nikakve šanse da to operem. Imala sam osjećaj da se sva ta masnoća uvukla u plastiku koja je btw i požutila.
    Bilo mi žao jer sam znala koliko puno je to mama platila, ali je dotična posuda završila u smeću.

  33. #83
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    ja sam tak dobra kuharica - da često imam jelo "a la burn" (za one koji nisu čuli za taj pojam - kod nas ga znaju kao "zagoreno" ).

    muku mučim s posuđem, razmišljam o zepteru (iako definitivno NE putem kućne prodaje). ima i dućana.

    ali nikako ne mogu naći GDJE KUPITI suđe AMC?????? stalno čitam ovaj topik, i nemam pojma da li sam fulala informaciju :/ ...

    sve što kupim od teflona - za čas mi se sastruže - iako sam kupila i specijalni pribor (koji navodno štiti - mo'š misliti... grrrrr).

    taperver mi je koma. imam par zdjelica koje dobro dihtaju kad se zatvore - ali ih treba i otvoriti!!! (majko mila...) kad ih operem - nema šansi da se obrišu. treba fen za sušenje.

    kruh držim u plastičnoj vrećici, u rostfrei posudi - i sve štima. kad se malo sasuši - izrežem na šnjite, zamrznem - i povremeno ga ispoham. mljac...

  34. #84
    Gost 1 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    95,4 FM
    Postovi
    1,747

    Početno

    Sorcie, kupi kvalitetan expres lonac nekog dobrog njemačkog ili talijanskog proizvođača, a za ušteđenu razliku odi s djetetom na dobro, dugo ljetovanje.


    Kuhat ćeš jednako tako bez masnoća, brzo i ukusno.
    Uz potreban lonac nitko ti po sistemu vezane trgovine neće uvaliti pet nepotrebnih.

    Koliko znam, AMC možeš kupiti samo putem direktne prodaje. Imaju i servis, gdje sam nabaljala preskupe rezervne gume za express lonac koje su nemilosrdnom brzinom odlazile.
    Kod njih možeš pitati da li je moguća kupnja i bez maltretiranja prijatelja, rodbine i susjeda.

    Ako si baš zapela za kupnju, šaljem ti pp s podacima.

  35. #85
    Točkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Postovi
    978

    Početno

    Ja imam iskustva samo sa Tupperwareom jer sam ga nekad davno prodavala. Sama sebi sam bila najbolji kupac pa sam se fino opskrbila, zadovoljna sam iako su preskupi. Inače, odavno nisam čula da netko doma ima prezentaciju pa me baš zanima šljaka li to u Rijeci uopće?
    A evo i jedna anegdota iz rodilišta: izdajala sam se i sterilizirala izdajalicu, mm mi od kuće donio veliku plavu plastičnu zdjelu za sve to i tako ta zdjela stoji u sobi, ulaze sestre i oduševljeno komentiraju "super je, Tupperware?", ne, rekoh "Kaufland" Toliko.....

  36. #86
    melanija avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Du-Zg tamte vamte
    Postovi
    309

    Početno

    dina(napisa):
    Bas sam neki dan u Zepteru vidjela (ja mislim) super ponudu pa sam zapela bas za ovaj topic da prociitam vasa misljenja i na kraju se odlucila da ga kupim. Imaju vacsi set (sve posude koje idu u set a mislim da ih ima 8 ili 9 sa jos tri dodatna poklopca) i sad je na akciji za 2100kn
    Onda to nije ni slučajno cijena slična AMC posuđu kako neki to kažu.
    Mene je prezentator neki dan zadavio sa super ponudom,to doista i jest super jer nudi na akciji samo 3 lonca koja zapravo najvise i koristimo u kuhinji a na poklon ide tava. Akcija traje jos malo ali kosta 10 000 kuna čak malo i više. Ja sam zapravo željela samo jedan lonac pa bi se snašla s njima ali po komadu otprilike ispadne 3000 kuna i više pa me duša boli dati tolke novce za lonac.
    Na kraju je prezentator toliko bio uporan sa svojom set akcijom da sam ga se jedva uspjela riješiti. Pa koji pristup kao da je uvjeren da ću mu kupiti. Što oni misle da ljudi pljunu 10 000 bez razmišljanja.
    Ode hvala bogu ali mi je,ljut što ga odbih, zaboravio ponudit onaj jedan koji bi ja možda i kupila.
    Jeli to zbilja toliko može koštati?

  37. #87

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    176

    Početno

    Citajuci ovo sve ne dobijam nikakav odgovor zašto ne AMC, a zašto Zepter, Solingen?
    Ima nas svakakvih, ali razmisljajte da vecina ljudi ima ono sto mu je bilo dostupnije, sto ne znaci kvalitetnije.

    Imam Zepter i nikad nisam rekla da nisam zadovoljna, ne kuham strogo po njihovim pravilima, ali kad mi se zalomi stvarno mi je i zao sto to ne cinim svakodnevno. Cak sam dozivjela spotanciju dok su mi djeca bila mala. Trudim se usparati struju, pratim kazaljke, ne stavljam previše vode, ulja i ostalog, ali stvar je samo navike, u okusu i sl.

    Sve je stvar osobna, a neka mi netko dokaze da je suprotno? Doci cu na konzumaciju iz AMC da probam da razliku od Zeptera

  38. #88
    Drimm avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    245

    Početno

    Kupila sam nedavno u Getrou par plastičnih posudica da mogu držati neku hranu u njima u frižideru. Marka je Curver, cijena 30-ak kn.
    Ono što me fasciniralo bila je mala knjižica u nutra na kojoj piše da mi daju garanciju na posudice i poklopce 30 godina, ako ispravno rukujem s njima. :shock:
    I još jedna stvar zbog koje i postam, piše da ako se oboje voćem i povrćem da se stave na sunce i da će fleke izblijediti.
    Vrijedi li i da ih stavim u pećnicu i upalim svjetlo?

  39. #89
    ruby avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    387

    Početno

    http://www.quixtar.com/products/content.aspx?pid=1923

    to je posuđe koje ja koristim!!! Mislim da ima doživotnu garanciju, ako ne doživotnu, onda pustih godina! Oduševljena sam njime, pogotovo tavama. Imam kraljevski, obiteljski set. Kupuje se preko distributera (nema u trgovinama).

  40. #90

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,210

    Početno

    Saznala ja nešto igrom slučaja!
    Prošle god. u proljeće mi useljavali, imali malo para, trebali tonu sitnica, među ostalim suđe. Ja brže bolje pokupila sve prospekte od Zeptera i bila na prezentaciji. Srića da nisam imala para za taj sport, pa sam kupila komplet5 teća i lončića u Robota za 500 kn. Ko fol, za po godine sigurno se bacam na kredit za Cepter. I ja -sklona eksperimentiranju i u nadi da ću uništiti moje CLASSE teće i imat izgovor isprsit se za cepter, pokušam kuhat u jeftinjačama točno na cepterov način. I gle čuda, sve funkcionira savršeno. Btw, kad sam kuvala marmeladu u svekrvinoj Cepterici mojoj jeftinjči, njena je teća zagorila
    A kakav je to cepterov način- pa ugl.bitno je da poklopci odgovaraju i da para stvori sloj koji zadihta, posli se smanji temp. i ne otklapa se. Za friganje bez ulja- MM oduševljen, i ja također, svinjeći šniceli više nisu premasni, nego pravi gušt, i piletina odlična, ma sve- i to 5 teća za 500 kn :D

  41. #91
    melanija avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Du-Zg tamte vamte
    Postovi
    309

    Početno

    Gost 1(napisa):

    Tko je to dizajnirao, trebalo bi mu poništiti diplomu i uzeti dozvolu za rad.
    Miksajte povrće u juhi direktno u loncu! Napravite šlag od niskokaloričnog mlijeka!
    Ma možeš mislit.
    Mikser težak, a nestabilan. Neinteligentna konstrukcija niti ne pokušava prkositi zakonima fizike. Samo probajte tu nesretnu spravu na trenutak ispustiti iz ruke i prislonti uz rub plastične posude u kojoj, npr. pokušavate smiksati šlag. Prevali se u trenu.
    Također, mikser obrađuje vrlo malu površinu (ima samo jednu malu nožicu i propeler za miksanje promjera cca 3 cm (vrlo blagonaklona procjena).
    E pa sad pokušajte s takvom spravom loviti komade povrća u npr. 5 litarskom AMC loncu za juhu.
    A kabel...e kabel je posebna priča: dugačak približno 30 cm (također vrlo blagonaklona procjena), tako da sve radnje možete koliko-toliko neometano obavljati u radijusu približno 20 cm od utičnice.
    Nije da hvalim Mixsy jer je i meni glup ali na mome piše da mu je kabel dugačak 1,5 metara,20 cm jest možda duljina ali on je u onom spiralnom obliku(kao telefonski kabel) pa se može dosta rastegnuti a i nije da se ne može nasloniti na posudu samo treba malo pripaziti .

  42. #92
    klia avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,797

    Početno

    Neki dan smo bili na prezentaciji zeptera, ja se zapalila.
    Ali, moja sisterka koristi to suđe godinama i rekla mi je da ga ni slučajno ne kupujem jer su joj pri pranju u perilici sve ručke s poklopaca otpale (pokazala mi je suđe, sada izgleda stravično), a kad ih je pitala što je s doživotnim jamstvom, kako se reklamiraju, odgovorili su da se ono ne odnosi na ručke poklopaca!!! :shock:
    A ja ih pitala smije li se prati u perilici, oni mi odgovorili da sve - bez problema! Nakon ovoga, nema šanse. Radije ću svakih par godina mijenjati posuđe.

  43. #93

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    hrvatska
    Postovi
    160

    Početno

    Klia,

    meni se dogodilo isto što i tvojoj sestri. Teče su mi nakon kratkog vrimena katastrofa.
    Moj savjet, ne kupuj!!! To ti je jako, jako loša kvaliteta.

  44. #94
    pepi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    1,505

    Početno

    Ma ja sam Zepter dobila na poklon, a i kad sam se udala moja svekrva ga je imala (to mi je bilo fascinantno- bili su prognanici, bez krova nad glavom, a sveki i ostale žene su kupovale Zepter kao da je besplatan-zato ga je moja svekrva kupovala skrivećki da MM ne zna ).

    Nema ga smisla kupovati, ako nećete kuhati onako kako pokažu na prezentaciji (što je kao i smisao njegovog postojanja-zdravo i ekonomično kuhanje :? ).

    A što se tiče njegovog pranja!Katastrofa!Ako ga perete ručno i želite da nema na dnu mrlja onda vam treba jaka snaga u rukama za ribanje da te mrlje nestanu.
    U perilici se te mrlje i ne mogu oprati, tak da ona baš ne služi svrsi barem što se tiče Zepter lonaca.

    Ali svako ima svoje fetiše, nekome je to suđe, a mislim da se zdravo i ekonomično može kuhati i bez tog skupocjenog i precijenjenog suđa.

  45. #95
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Citiraj pepi prvotno napisa
    A što se tiče njegovog pranja!Katastrofa!Ako ga perete ručno i želite da nema na dnu mrlja onda vam treba jaka snaga u rukama za ribanje da te mrlje nestanu.
    U perilici se te mrlje i ne mogu oprati, tak da ona baš ne služi svrsi barem što se tiče Zepter lonaca.
    I ja sam dobila Zepter na poklon i koristim ga kao normalno posudje. a sto se tice pranja, one flake koje nastanu radi naseg tzv "nepravilnog" rukovanja i ne paženja na temperaturu i one kazaljke lako se skidaju octom i to onim najjefitinijim alkoholnim. Tako da ja prije nego stavim lonac u perilicu na dno stavim malo octa, kojeg kupujem iskljucivo za tu svrhu 6-7 kn 1 L. eto jos jedna pohvala octu. sluzi kao omeksivac i kao cistac zeptera . E da isto vrijedi i za rucno pranje i u sekund nestanu. sve fleke i bez ikakvog trljanja i umaranja mojih ručica

  46. #96
    pepi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    1,505

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa
    Citiraj pepi prvotno napisa
    A što se tiče njegovog pranja!Katastrofa!Ako ga perete ručno i želite da nema na dnu mrlja onda vam treba jaka snaga u rukama za ribanje da te mrlje nestanu.
    U perilici se te mrlje i ne mogu oprati, tak da ona baš ne služi svrsi barem što se tiče Zepter lonaca.
    I ja sam dobila Zepter na poklon i koristim ga kao normalno posudje. a sto se tice pranja, one flake koje nastanu radi naseg tzv "nepravilnog" rukovanja i ne paženja na temperaturu i one kazaljke lako se skidaju octom i to onim najjefitinijim alkoholnim. Tako da ja prije nego stavim lonac u perilicu na dno stavim malo octa, kojeg kupujem iskljucivo za tu svrhu 6-7 kn 1 L. eto jos jedna pohvala octu. sluzi kao omeksivac i kao cistac zeptera . E da isto vrijedi i za rucno pranje i u sekund nestanu. sve fleke i bez ikakvog trljanja i umaranja mojih ručica
    Ma sve ja to znam, i ja perem octom ili Cifom, ali iskreno, ako je već tako skup mislim da bi se trebao lako i čistiti.Znači, prašak za suđe, spužvica ili perilica to je to.Svejedno mislim da je precijenjen i preskup i nikada ga ne bih sama kupila.

  47. #97
    elie avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    zg
    Postovi
    364

    Početno

    ja 'naslijedila' zepter kolekciju od mame (negdje s pocetka 90-ih), buduci da ona bas i ne kuha, uglavnom, mi ga koristimo kao obicne lonce i imamo problema s ciscenjem koji su vec navedeni (probat cu s octom)

    imam par tpw stvari i dobro se drze godinama, s time da se sjecam kako su mi maline ostale jako dugo svjeze u jednoj od njih. ali sad da su revolucija, i nisu, posebno ne uz te cijene. inace, kod mene mm obavezno drzi sve posude poklopljenima pa oko toga ratujemo jer ih ja sustavno otklapam da se ne usmrde...

  48. #98
    klia avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,797

    Početno

    Sestra mi reče i da je jako zeznuto prati ga ručno zbog težine, a njen m da ne može na brzinu podgrijati jelo u njemu jer da treba masu vrimena.
    Curke moje, iskreno, može li se meso peći poklopljeno u običnoj inox tavi s poklopcem?

  49. #99

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,984

    Početno

    u više od 10 godina kuhanja u zepteru ručkice su još na svojim mjestima.

    suđe je svakodnevno prano u perilici zadnjih 4 godine i niš mu nije.

    vrlo se lako čisti jer ga ne treba ribati.

    mrljice,kao i na svakom rostfraju,se čiste s malo octa.


    samo se treba znati koristiti njime.

  50. #100

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Citiraj ana.m prvotno napisa
    Citiraj Tia prvotno napisa
    Jedninu prednost koju bi dala Zepteru je poklopac za brzo kuhanje. Mama ga je već dva puta dala popravljati kod nas no više ne drži. Sada pokušava poslati u servis u Njemačku pa se nada da će oni to srediti.
    I AMC ima poklopac za "ultrabrzo" kuhanje ima i joše neke stvari koje zepter nema.
    istu stvar imam od zeptera.

Stranica 2 od 7 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •