Stranica 3 od 7 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 301

Tema: Zepter i tupperware

  1. #101

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    986

    Početno

    i ja imam ekspres lonac od zeptera, vacsy, mixy i onu ovalnu tavu..
    za sada koristim samo mixy (preskupo,ali bio je poklon) ali lonac još nisam...
    kako s njim kuhati? čini se da ipak moram pročitati upute...

  2. #102
    klia avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,797

    Početno

    Dolega, moja ti je sestra kupila zepter prije 10-ak godina

  3. #103
    tratincica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Dubrovnik
    Postovi
    310

    Početno

    priznajem sve prednosti zeptera i inih posuda medutim preeeeeeeevise kostaju i ne pada mi na pamet kupovati ih. hrana mi je sva prefina i ovako u nasljedenim loncima od svekrve. nemam cak ni potrebe za posudicama za cuvanje jer sve pojedemo pa nemam sto spremati.

  4. #104
    AndrejaMa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Sesv. Kraljevec
    Postovi
    2,200

    Početno

    Termostat treba skinuti s poklopca prije stavljanja u perilicu!!!
    Na to su vas morali upozoriti kad ste kupili suđe!!!
    Meni savršeno, perem u perilici svakodnevno, već 5 godina i još uvijek izgledaju savršeno. Čak i kestenje pečem u njima, kasnije malo oribam i stavim u perilicu. Jako zadovoljna. Jest da je skupo, ali to je jedan od luksuza koji sam htjela imati i priuštila sam si.

  5. #105

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    981

    Početno

    Citiraj dolega prvotno napisa
    u više od 10 godina kuhanja u zepteru ručkice su još na svojim mjestima.

    suđe je svakodnevno prano u perilici zadnjih 4 godine i niš mu nije.

    vrlo se lako čisti jer ga ne treba ribati.

    mrljice,kao i na svakom rostfraju,se čiste s malo octa.


    samo se treba znati koristiti njime.
    Imam skoro sve od Zeptera i jako sam zadovoljna,baš kako kaže dolega.Zadnje sam kupila servis za ručavanje,12 osoba na nekom ludom sniženju za 5500 umjesto 13900 kuna.
    Ja imam poznanicu koja se bavi prodajom i ponekad me obavjesti kad je nešto na sniženju tj.na akciji.Termostat ne skidam prije pranja u perilici,malo se ponekad zamagli.Meni iskreno više niti ne treba.Ispraksirala sam se svih ovih godina pa na temperature niti ne obraćam pažnju.

  6. #106
    hildegard avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    769

    Početno

    koristim AMC 13 godina, Zepter nešto kraće. S pranjem nemam nikakvih problema. I ja skinem termostat prije nego što poklopac stavim u perilicu. Suđe mi izgleda ko novo. Sve ručkice su na svom mjestu.
    Jednom mi je AMC posuda pala s prvog kata (6 - 7 m) na makadam, stvarno gadan kameni put. Jedino što se desilo je da se malo svinuo rub posude pa na njega nisam više mogla stavljati ekspres poklopac. No za sitne novce sam dala izravnati rub.
    Klanjam se mami koja mi je polako kupovala to posuđe jer ja ne znam kako bi ga sama kupila a čini mi se da bi mi bio jedan od većih propusta u životu ne kuhati i ne jesti hranu kuhanu u tom posuđu.

  7. #107
    melanija avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Du-Zg tamte vamte
    Postovi
    309

    Početno

    Cure koje imate Zepterov poklopac za kuhanje pod pritiskom tzv. Synkro clik , dogodi li vam se da se termostat zamagli?
    Naime meni se je zamaglio nakon prvog kuhanja i to nakon što me podučavala žena koja mi ga je prodala.
    Poslala sam ga na servis a oni kažu da se to nikad još nije dogodilo.
    Uredno perem ručno poklopac al ne skidam termometar.
    Dobila sam sad drugi termostat (koji izgleda znatno modernije nego prvi?- ovaj je crni) ali nakon par pranja opet ista stvar.
    Toliko se zamaglio da se ne vidi kazaljka kao i onaj prvi.
    Pitam se tko je tu lud?
    Da opet idem reklamirati ili da se sramim jer se to kao samo meni dogadja?


  8. #108

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZADAR
    Postovi
    1,828

    Početno

    Citiraj tratincica prvotno napisa
    priznajem sve prednosti zeptera i inih posuda medutim preeeeeeeevise kostaju i ne pada mi na pamet kupovati ih. hrana mi je sva prefina i ovako u nasljedenim loncima od svekrve. nemam cak ni potrebe za posudicama za cuvanje jer sve pojedemo pa nemam sto spremati.
    potpisujem od riječi do riječi
    i moje teće su naslijeđene od sveki

    išla sam vidit što piše na njima
    na nekima piše Transtherm Boden , a na nekima bome Gorica- Yugoslavia

  9. #109
    rula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Skoplje
    Postovi
    171

    Početno

    Cure, moze pomoc?
    AMC tavu sam dobila od mame na poklon koju je ona uredno i brizljivo cuvala (citaj: nije uopce upotrebila) duuuugih godina. Tava je zaista velika i ima poklopac na kojem je nekakav regulator sa kazaljkom koja postepeno "raste" od lijevo na desno: veliko zeleno polje prema crvenom ili , ne daj boze, crnom polju. Moze li mi tko malo bolje objasniti kako da je koristim i sta znace ta polja? Jel` to regulator za brzo (express) kuhanje?

  10. #110

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    1,228

    Početno

    Citiraj rula prvotno napisa
    Cure, moze pomoc?
    AMC tavu sam dobila od mame na poklon koju je ona uredno i brizljivo cuvala (citaj: nije uopce upotrebila) duuuugih godina. Tava je zaista velika i ima poklopac na kojem je nekakav regulator sa kazaljkom koja postepeno "raste" od lijevo na desno: veliko zeleno polje prema crvenom ili , ne daj boze, crnom polju. Moze li mi tko malo bolje objasniti kako da je koristim i sta znace ta polja? Jel` to regulator za brzo (express) kuhanje?

    To ti je termostat na poklopcu. Ti trebaš regulirati temperaturu tako da kazaljka bude u zelenom polju tj. smanjiti plin ili struju ako kazaljka pređe u crveno polje. Ja već godinama uspijevam ignorirati moje termostate i temperaturu smanjujem ako mi juha počinje kipiti.

  11. #111
    melanija avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Du-Zg tamte vamte
    Postovi
    309

    Početno

    Cure koje imate Zepterov poklopac za kuhanje pod pritiskom tzv. Synkro clik , dogodi li vam se da se termostat zamagli?
    Naime meni se je zamaglio nakon prvog kuhanja i to nakon što me podučavala žena koja mi ga je prodala.
    Poslala sam ga na servis a oni kažu da se to nikad još nije dogodilo.
    Uredno perem ručno poklopac al ne skidam termometar.
    Dobila sam sad drugi termostat (koji izgleda znatno modernije nego prvi?- ovaj je crni) ali nakon par pranja opet ista stvar.
    Toliko se zamaglio da se ne vidi kazaljka kao i onaj prvi.
    Pitam se tko je tu lud?
    Da opet idem reklamirati ili da se sramim jer se to kao samo meni dogadja?

  12. #112

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Krk
    Postovi
    51

    Početno

    Dali netko zna kako ispeć kolač/biskvit u zepterovoj peki???

  13. #113
    aries24 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    2,090

    Početno

    ja sam zepter dobila od mame, koristim ga oko godinu dana i jedno 2 termostata su mi se rasula
    funkcioniraju, ali kako ih često skidam zbog perilice ide mi na živce što ih svaki put moram slagati prije nego ih navidam natrag na poklopac i to mi ide na živce

    može li se to reklamirati?

  14. #114

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    40

    Početno

    i ja glasam za AMC. Imam ga i prezadovoljna sam. Posebno pokolopac za brzo kuhanje. Grah za 4 minute svježi i za 12 suhi. Njam!! a povrće i voće spremam u AMC posudu s posebnim poklopcem za vukumiranje i super je. Npr. sljive ostale jednako svježe i nakon mjesec dana!!!!

  15. #115
    makka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    slavonija
    Postovi
    785

    Početno

    Citiraj aries24 prvotno napisa
    ja sam zepter dobila od mame, koristim ga oko godinu dana i jedno 2 termostata su mi se rasula
    funkcioniraju, ali kako ih često skidam zbog perilice ide mi na živce što ih svaki put moram slagati prije nego ih navidam natrag na poklopac i to mi ide na živce

    može li se to reklamirati?
    tako sam i ja uvijek skidala tremostate prije nego ih stavim u perilicu...do nedavno..sad ih bubnem unutra skupa s poklopcima.i nisam primjetila da im smeta.

    šta im se uopće može dogoditi :? , ući voda unutra?

  16. #116
    AndrejaMa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Sesv. Kraljevec
    Postovi
    2,200

    Početno

    Novija generacija poklopaca se "raspada" i to je kao normalno. Nije stvar u greški pa ni nemojte tražiti reklamaciju. Ja imam i starije, crne koji ostaju u jednom komadu, novije slonova kost, koji se "raspadne" na dva dijela,a navodno ima i najnoviji koji su opet u jednom komadu.

    A što se može desiti u perilici?
    Pa može ući voda, onda se zamagle i onda se žalite da su zamagljeni, a vi ne znate kako i zašto. I termostat je kontaktni, dakle mjeri temp, površine poklopca, i nije u doticaju s vodom ili parom pri kuhanju, ali u perilici svakako je i to ne samo u kontaktu s vodom nego i s parom koja se zavlači svugdje!

  17. #117

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Koprivnica
    Postovi
    507

    Početno

    Ja smatram da se od Zeptera isplati dati novce samo za lonce za kuhanje jer su stvarno kvalitetni i trajni. Ja više ne znam kuhati bez njih. Super je preso poklopac s kojim npr sarmu skuhaš za 15 min, a juhu isto tak. Velika ušteda vremena za ljude koji rade. Što se tiče šalica za kavu, pribora za jelo i slično, to je sve lijepo, ali je i puno preskupo i to si priuštiš ako voliš luksuz. Porculan mi je bezveze je se tanjur iz njihovog seta koji košta 4000 kuna razbije isto ko i onaj iz seta za 400 kn. Što se Tuperwera tiče - bolji ti je zepterov Vacsy jer s njime stvarno vakumiraš hranu dok ti u Tuperwareu ostane zrak pa se brže kvari. Ali Vascy je skuplji.

  18. #118
    AnneMary avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    1,230

    Početno

    Meni je Zepter super, imam mali komplet + veliki lonac i to mi je dovoljno.
    Perilica ga opere kao novo i nema glanjcanja i slično.

    Što se tiče Tupperware-a mogu samo reć da nemam nijednu drugu plastičnu posudu, jer sam protiv plastike, a T to sigurno nije.
    Dugo se već bavim prodajom tog suđa pa znam što govorim jer ga i sama koristim, a najveći dokaz kvalitete je kad moj muž svako malo pohvali neku posudu kao ovo im je najbolji izum, i tako je već nabroja 10 različitih stvari, ovisi šta je koristio.

    A svima koji imaju bilo kakav pitanja oko posuda koje ne koriste javite se na pm pa ću vam rado sugerirat kako ih dobro upotrijebit.

    Još vezano uz mrlje, mrkva, cikla, šalša, cedevita se ne koriste u prozirnim ili bijelim posudama, ili uopće u T jer je to prirodni polimerski materijal koji upija tako jake pigmente, i jako mi je žao što vas na to nisu upozorili oni od kojih ste kupovali.

  19. #119

    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    AT
    Postovi
    1,317

    Početno

    odlicno,napokon mi mozda moze neko pomoci :D ,pisem pp

  20. #120
    vjerujem u bolje sutra avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    552

    Početno

    sto ljudi sto cudi...
    ja sam prezadovoljna tupperware-om i koristim ga vec godinama...
    zepter me nikada nije odusevljavao..mozda zato jer ne kuham na taj nacin...a i cijena je bila uvijek dosta visoka...

    ima li ovdje netko tko se bavi prodajom tupperwarea? Anne Marry...??Jesi ti u Zgb-u?

  21. #121
    la11 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,163

    Početno

    a ima li netko u Rijeci tko se bavi tupperwerom?

  22. #122
    slava avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    890

    Početno

    Mislim da TW ne vrijedi te novce. Ja ga nemam, ali sam kod drugih vidjela da se nakon nekog vremena isfuca, isgrebe i poprimi kojekakve boje. Što se tiče čuvanja svježine i dihtanja, kupite bilo koju plastičnu posudu s poklopcem za 10-ak kn, poklopite opranu salatu i stavute u fružider. Bit će ok par dana. Tako je i s drugom hranom i sa zamrzavanjem hrane.
    Neke stvari koje stoje u frižideru 2 tjedna, ne bi pojela da su čuvane u ne znam čemu. Toliko ipak stignem kupiti svježe namirnice .
    Zepter mi je ok, ali previše para. Mislim da je inox suđe s duplim dnom jednako dobro ili vrlo blizu Zeptera. Sad je pitanje koliko je tko spreman platiti za eventualne nijanse u kvaliteti. Ja nisam. Meni je moj Solingen odličan.

  23. #123

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,137

    Početno

    ja sam prezadovoljna tupperware-om i to na kvadrat :D Imam skoro svu plastiku njihovu :D do sada sam imala samo jedan problem s plasticnom posudom koja se pocela ljuskati nakon 3 godine ali sam ju reklamirala i dobila novu .. posebno sam prezadovoljna s
    kompletom kuhača,grabilica itd. to imam cca 5 god. stalno je u upotrebi i nikad mu nista kao novo je sto se tice zep. imam 3 serpe i super su ali tava me ubija uvijek mi sve zagori (ne hrana nego tava pogotovo po rubovima) sto mi je full tesko oribati i ostaju neke bijele točkice vjerovatno nesto krivo radim jer svima dobro meni nevalja

  24. #124

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    464

    Početno

    Ako kad naletite na posuđe Hoffman by Solingen,
    a čula sam da je bio komplet od 5 posuda kakav ja imam u Pevecu Zg za 400 kn, svakako i obavezno kupite. Ima sve odlike Zeptera - debelo dno koje nikada ne zagara i drži jelo toplim sigurno 10 sati. Moja je sveki, kad je kuhala u njemu, rekla da je kao Zepter (kojeg inače ne može dovoljno nahvaliti), ako ne i bolje.

  25. #125

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    56

    Početno

    Preporučam AMC. Imam ga više od 10 godina i kako se drže, nadživit će me. Jednom mi je padela pala na pod i nije joj bilo baš ništa. Rado bih pogledala što se sada novoga od AMC-a nudi i kakav je dizajn. Svi termostati mi rade, sve gumice od poklopaca za brzo kuhanje su kao nove. Nemam niti jednog prigovora. Kad smo ih kupovali muž je bio šokiran što dajemo toliki novac za "obične" padele :shock: . Sad smatra da je to bila dobra investicija.
    Imam i nešto tupperwarea. Posebno preporučam posudu za čuvanje sira, kutiju za kruh i posude za mikrovalnu.

  26. #126
    Točkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Postovi
    978

    Početno

    Citiraj la11 prvotno napisa
    a ima li netko u Rijeci tko se bavi tupperwerom?

    Ima, na Drenovi, zaboravila sam ime firme ali na glavnoj cesti je oznaka "tupperware"pa se skreće lijevo (Kurirski put, čini mi se).
    Inače to još uvijek funkcionira po principu prezentacija ali kako nitko nema vremena danas većina naručuje putem kataloga.

  27. #127

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    235

    Početno

    moja mama kuha u Zepteru već 17 godina i suđe je još kao iz dućana...od tada bez Zepter ranjgle na more nismo išli

  28. #128
    la11 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,163

    Početno

    Točkice a gdje ima taj katalog?

  29. #129

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Koprivnica
    Postovi
    507

    Početno

    marinna nije istina da je solingen jednako dobar kao zepter, ali je istina da je AMC jednako dobar kao Zepter. Ja osobno imam Zepter, ali ne baš dugo. Zato ga moja mama ima 20 god i još je ko novi. Ima i Solingen, ali nije tak dobar, nije istina da ne zagori, a ako zagori teže se pere ako se uopće pere jer sve pougljeni.
    Imali smo mi svakakvih težih slučajeva s zepterom (npr ostaviti otklopljen grašak na plinu za koji smo mislili da je ugašen - ne moram pričati na što je ličilo, a dobro da se nije kuhinja zapalila) i sve se opralo, lonac ko novi.

  30. #130

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    464

    Početno

    Ne znam za Zepter jer nemam, prenosim što je moja sveki zaključila. Ovo posuđe je Hoffman ali policenci od Solingena, bar su mi tako objasnili. Nikada mi se nije dogodilo da ne mogu oprati i što je najvažnije hrana je odlična. Ne izgleda mi sad nakon 3 god. kao novo, ali ni ne vodim baš previše računa o održavanju. Cijeli komplet za 400 kn...po meni vrijedi bar 5 puta više.

  31. #131

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Koprivnica
    Postovi
    507

    Početno

    Ma da, ovisi kak gledaš.... Recimo jedan Zepterov 6 litreni lonac košta dvije i pol tisuće kuna što znači da za njega dobiješ 6 ovakvih setova. A jedan lonac samo po sebi ti nije ništa. Ili jedan mali Zepterov komplet je 4000 kn, znači deset ovih. Dok tak gledaš, na istom si. Samo si ja mislim - kupim jednom pa sam mirna. Ali nema pravila što se više isplati.
    Da sam ja to sama kupila, ne bi nikad dala te novce. Al kad sam dobila, cijenim poklon.

  32. #132
    Točkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Postovi
    978

    Početno

    Citiraj la11 prvotno napisa
    Točkice a gdje ima taj katalog?
    Jedan mi se motao tu na poslu pa ako ga nađem ću ti ga dostaviti. Sigurno se mogu nabaviti i na Drenovi u toj firmi (ime se očajnički pokušavam sjetiti ali ne ide...)

  33. #133
    cvijetak avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Antunovac
    Postovi
    1,132

    Početno

    Znate li koga tko je kupio ono Vector Inox posuđe sa tv-shopa? Zanima me kakvo je. Oni tvrde da je to inox 18/10 ali glupo mi je kupiti suđe bez da ga opipam, ili da čujem neka iskustva. Sad je na akciji, a kako nama treba pošten set suđa voljela bih čuti mišljenja.

  34. #134
    Rene2 avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Na svom mjestu.
    Postovi
    1,906

    Početno

    Moja mama ima Zepter i jela sam iz njega gotovo čitav život i još uvjek povremeno i nemam zamjerke, međutim mama je nakon 10 godina ponovno uzela nekakav dodatni lonac, koji je puuuno lakši nego "stari" Zepter i nije zadovoljna s ovim sada.

    Ja nisam kupovala jer se nadam da ću ovaj njen jednog dana naslijediti, a od pok. svekrve sam naslijedila profesionalno inox posuđe, koje mi je bolje od Zeptera.

    Jedino što sam si priuštila je Vacsy i njime sam oduševljena.
    Sve ostatke raznih ručkova čuvamo u staklenim posudama, također vakumiramo i u vrećice za zamrzivač. Npr. ako je danas ostalo od ručka, a sutra nam se to ne jede, ja spremim u Vacsy i mogu to koristiti za 4-5 dana.
    Naročito je dobar za čuvanje sireva i narezaka.

  35. #135
    Rene2 avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Na svom mjestu.
    Postovi
    1,906

    Početno

    Eh, da. Za mene je Tuperware precijenjena plastika.
    Imam dovoljno plastičnih posuda (i za dizanje tijesta) koje su savršene, a normalna im je cijena bila.

  36. #136

    Početno Re: Zepter i tupperware

    Citiraj dille prvotno napisa
    Uspjela sam usparati nesto sitno, pa razmisljam o kupovini jednog seta Zepter posudja i par komada Tupperwarea...
    Vrijedi li to toliko koliko kosta?
    zepter imam pribor za jelo i lijepo je i sve ali nije kvalitetno. meni je pao sa malo veće visine i više nemam nekoliko vilica i noževa. a ja mislila... da su neslovljivi :/

  37. #137

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    176

    Početno Re: Zepter i tupperware

    Citiraj Veronika2 prvotno napisa

    zepter imam pribor za jelo i lijepo je i sve ali nije kvalitetno. meni je pao sa malo veće visine i više nemam nekoliko vilica i noževa. a ja mislila... da su neslovljivi :/
    A jesi li reklamirala? Znam žena koje su reklamirale i dobile kak spada!!!

  38. #138

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,218

    Početno

    Imamo Zepter. Termostati svi otišli za cca 1,5 godina, a nemamo perilicu. Sad smo otkrili Fisler i pomalo kupujemo komad po komad da promijenimo skroz garnituru, a Zepter liframo na more.

  39. #139
    AndrejaMa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Sesv. Kraljevec
    Postovi
    2,200

    Početno

    Moja mama ima zepte nebrojeno godina, ja tri godine i svi termostati kao novi!
    Možda kuhaš na previsokoj temperaturi? Ili su ti popadali? Ne razumijem. Ali možeš ih reklamirati, pa ako nije neki od ova dva razloga, sigurno će ti zamjeniti.

  40. #140

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Koprivnica
    Postovi
    507

    Početno

    Ma kak su termostati otišli? Ne kužim! Ja ih ili perem ručno ili ih odšarafim i stavim poklopce u perilicu. A mami se strgao samo jedan nakon dvadeset godina i kupila je novi. Ali dvadeset godina je već razuman staž za termostate.

  41. #141

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,218

    Početno

    Ne znam. Ne isključujem nestručno baratanje 8) . Nema veze. Fisler nam se sad više sviđa jer je elegantniji. Ručke nemaju plastičnih dijelova, a ipak se ne zagrijavaju. Poklopci su od vatrostalnog stakla pa se vidi što se kuha a ne mora se dizati poklopac.

  42. #142

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    3,187

    Početno

    ja bih molila pro i contra AMCov Secuquick i Zepterov Synkro clik.

    jesam li dobro vidjela da zepter ima 1, a AMC 2 sigurnosna ventila?

    i kod AMCa se para nakon kuhanja može ispustiti i nije vruća, a kod zeptera se mora čekati da se ohladi ili politi vodom. nema mogućnost ispuštanja pare

    dalje?

  43. #143
    iva2405 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    360

    Početno

    cure, jel ima koja od vas tupperware valjak? ja sam dobila na poklon, ali bez uputstava, a ne znam kad kakvu vodu unutra stavljati (toplu, hladnu)

  44. #144
    paci avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    752

    Početno

    Citiraj iva2405 prvotno napisa
    cure, jel ima koja od vas tupperware valjak? ja sam dobila na poklon, ali bez uputstava, a ne znam kad kakvu vodu unutra stavljati (toplu, hladnu)
    Imam ja, toplu (vruću) vodu stavljaš ako trebaš razvaljati npr. zamrznuto lisnato. Hladnu stavljaš za sve ostalo, da bude teži. Ima on još neke funkcije, ali ne sjećam se koje, to će ti znati netko od cura koje se bave time.

    Inače, meni je tupper. nezamjenjiv, pogotovo nožić za guljenje krumpira (imam ih već 10-ak godina i ne znam kako bih bez njih ogulila krumpir - probala i neke no-name ali niš ne valjaju ) i shaker za palačinke - kad god se smislimo, palačinke su gotove za doslovce 5 minuta.

  45. #145
    babyblue avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    305

    Početno

    Topla voda ti ide u valjak za sva dizana tijesta (ona s kvascem), a hladna za tijesta s maslacem/margarinom (tipa tijesta za kekse, lisnata isl.)

  46. #146

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    54

    Početno

    Citiraj marinna prvotno napisa
    Ako kad naletite na posuđe Hoffman by Solingen,
    a čula sam da je bio komplet od 5 posuda kakav ja imam u Pevecu Zg za 400 kn, svakako i obavezno kupite. Ima sve odlike Zeptera - debelo dno koje nikada ne zagara i drži jelo toplim sigurno 10 sati. Moja je sveki, kad je kuhala u njemu, rekla da je kao Zepter (kojeg inače ne može dovoljno nahvaliti), ako ne i bolje.
    hmmmmmm Hoffman nije tako jeftin i ovo o cemu ti pricas je ocito neka full jeftina kopija...... Kod nas se njihovo sudje jako tesko moze kupit a bestek za 12 osoba kosta 2000€ ( dobila sam ga za vjencanje i netko zaboravio katalog sa cijenom ).
    Inace originalni Hoffman je u rangu za zepterom ako ne i u vecem jer je to profesionalno sudje koje se koristi u kuhinjama restorana .

    Zepter je meni super :D , dobila sam od mame ( kao astafirung ) cijeli komplet za kuhanje i vacsy i nemam rijeci prigovora..... sve perem u sudjerici ukljucujuci i pokloce sa termostatom i sve funkcionira ......... jedino mi je mrsko kada zdjelu nekoliko puta operem na ruke i onda dobije flekove od kamenca ali jedno pranje u masini sve to poglanca

    Jel ste pekli kokice u zepteru? .... kak se super spreku, sve do jedne i netreba drmati zdjelu

  47. #147
    iva2405 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    360

    Početno

    hvala!!!

  48. #148
    SNOOPY avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZAGREB, Novi Zagreb
    Postovi
    387

    Početno

    Citiraj Wedding prvotno napisa
    Jel ste pekli kokice u zepteru? .... kak se super spreku, sve do jedne i netreba drmati zdjelu
    O da, moj dragi to fantastično radi uz pomoć Zepter-a!

  49. #149
    retha avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    zemlja neizlazeceg sunca
    Postovi
    1,599

    Početno

    Citiraj slava prvotno napisa
    Što se tiče čuvanja svježine i dihtanja, kupite bilo koju plastičnu posudu s poklopcem za 10-ak kn, poklopite opranu salatu i stavute u fružider. Bit će ok par dana. Tako je i s drugom hranom i sa zamrzavanjem hrane.
    Iako koristim TW (dobila na poklon) nisam totalno zaludena tom plastikom..ali s ovim sto ti kazes naprosto se nemrem slozit. Nemres usporedivat losu/jeftinu/smrdljivu plastiku s TW plastikom.

    vjerujem u bolje sutra,ako ti treba netko u Zg-u za taj Tw saljem broj na pp.

  50. #150

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    464

    Početno

    Wedding, kopija je, ali odlična.

Stranica 3 od 7 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •