Pokazuje rezultate 1 do 10 od 10

Tema: Još par pitanja

  1. #1

    Početno Još par pitanja

    Kada se počinje davati rižino mlijeko?
    Jeste li davali bebama one Plasmon jogurte (na njima piše čak s 4 mjeseca) i kada?
    Kada ste počele s glutenom?
    Koje povrće ste davali na početku dohrane i kako ste ga spremale?
    Zašto se uvijeg govori prvo voće pa povrće ili obrnuto, šta ne mogu davati npr. jabuku pa mrkvu, pa krušku, brokulu, šljjivu...?

  2. #2
    tinkie winkie avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    ZD
    Postovi
    2,297

    Početno

    1. rižino mlijeko prvi put dala kad sam uvela 3. obrok; dakle negdje s 10 mjeseci pomiješala s drobljenim petit keksima, mislim da može i ranije, jer je to po sastavu čisti rižin proizvod, a riža se može davati od nekih 7 mj (ili odmah na početku dohrane, zaboravila sam).
    2. Plasmon jogurte nisam davala, s običnim jogurtom smo počeli s 10.5 mj. (u komb. s voćem ili palentom), i sad smo uglavnom na bioaktivu ili eventualno na Vivis voćnom jogurtu (onom što nema dodatka šećera), kad mi se ne da miksati jogurt i voće.
    3. Gluten? Ako su to namirnice tipa krumpir, pšenica i sl. onda negdje s 8, 9 mj. Uglavnom sam pratila tablicu MPG
    4. Povrće na početku dohrane- mrkvu i blitvu i to na lešo s malo msl. ulja, često u kombinaciji s rižom.
    5. Nema pravila koji tip namirnice prvo ponuditi- voće ili povrće ili žitarica. Najbitnije je da bude iz one prve skupine.

  3. #3

    Početno

    Podižem i molim odgovore

  4. #4
    MalaSirena avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Maksimir, Zagreb
    Postovi
    2,721

    Početno

    1. nisam davala rižino (probala, ali nije htio pa nisam inzistirala)
    2. Plasmon jogurte nisam davala, s običnim jogurtom smo počeli s 11 mj. (u komb. s voćem ili palentom), i sad smo uglavnom na bioaktivu, kiselom mlijeku i sl. Voćne neće jesti, a ja presretna jer ionak jede voće samo
    3. Gluten? Uglavnom sam pratila tablicu MPG
    4. Povrće na početku dohrane - još nije baš bilo svježeg pa sam dala **** mrkvicu, pa brokulu i cvjetaču, pa krumpir...naizmjenično sam davala povrće, pa voće, pa žitarice i onda isprobane žitarice kombinirala s novim povrćem/voćem
    5. Nema pravila koji tip namirnice prvo ponuditi- voće ili povrće ili žitarica. Najbitnije je da bude iz one prve skupine. -->Meni je bilo bolje ponuditi prvo povrće pa voće jer mi se čini da se voće zbog slatkoće lakše prihvaća

  5. #5
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Što su plasmon jogurti i gdje ih ima za kupiti'

  6. #6
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    mi smo s rižinim počeli prije navršene godine dana, ali ne znam točno kad, recimo s 10, 11 mjeseci. još uvijek ga pije

    plasmon jogurte nisam nikad davala, kao ni plasmon kekse. ne vidim im svrhu?

    s glutenom smo počeli nakon navršene godine dana, negdje s 13, 14 mjeseci. meso, šećer, sol i ostale začine probala je još i kasnije.

    mi smo krenuli s voćem (5,5 mjeseci), a povrće smo uveli kad smo uveli i drugi obrok (7,5 mjeseci)

  7. #7
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    još vezano za bilo kakve jogurte - nikakav mliječni proizvod, ni jogurt, ni sir, ni namaz, a pogotovo ne kravlje mlijeko, nije probala prije navršene godine dana.

  8. #8

    Početno

    Lutonjice, kako to da ste tako kasno probali meso?

    Mi smo na početku dohrane i ja se totalno gubim u raznim tablicama i savjetima.

    Pedijatrica nam je savjetovala da do navršene godine dana dajemo **** i sl. kašice, jer je voće i povrće na tržnici tretirano raznim kemikalijama, a meso puno hormona. OK, neke stvari ćemo jesti (kršitelj koda)ove, ali neke koje mogu nabaviti, a za koje znam da, ako ništa drugo, nisu špricane ni gnojene umjetnim gnojivom ćemo jesti svježe.

    Za gluten kaže da možemo odmah davati. Kaže da u voće dodamo kekse a u povrće rižu.

    E sad, gledala sam malo te **** kašice i ne kužim kako sad čokolada i vrhnje nakon 4. mjeseca?!? Koje od tih (kršitelj koda)ovih kašica dati, a koje ne?
    Koju tablicu da gledam? Ona iz beba počinje s 4. mjesecom. Ima li netko tablicu koje se vaćina vas drži da mi pošalje?

  9. #9

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    490

    Početno

    najbolja je tablica iz 'moje prve godine', one knjizice iz paketa 'sretna beba' (i pocinje sa 6 mjeseci).
    a cini mi se da je bio i neki topic ovdje u kojem je netko prepisao tu tablicu.

  10. #10
    tinkie winkie avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    ZD
    Postovi
    2,297

    Početno

    evo par linkova onako na brzinu što sam našla:

    rižino mlijeko: http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewtopic.php?t=8371
    tablica dohrane- MPG: http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewtopic.php?t=3652
    gluten: http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewtopic.php?t=5881

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •