Pokazuje rezultate 1 do 18 od 18

Tema: Kako bebi dati žumanjak?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno Kako bebi dati žumanjak?

    Ne mogu pretraživati pa ako već postoji tema, dajte link.

    Kako pripremate žumanjak bebama (8 mjeseci). Rekla je pedijatrica da mu dajem, a ne znam što s njim. Razmišljala sam o tvrdo kuhanom; sirovi se ne usuđujem dati.

    Recepte na sunce!

  2. #2
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno

    Sirovi žutanjak nemoj dat ni djetetu niti bilo kome! Rizik od salmonele ti je 1:3 pa ti vidi!

  3. #3
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ja skuham jaje pa žutanjak zdrobim vilicom i pomiješam sa ostatkom ručka (povrće i žitarice u tom slučaju, bez mesa)

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    srbija
    Postovi
    586

    Početno

    Takodje, zumanjak dajem uz rucak bez mesa, mozda sa sirom pomesam, ili probaj za prvi put dati mu ujutru, skuvaj jaje, izvadi zumanjak i odlomi komadic i ubaci u usta! Ili daj komadic da sam stavi sebi u usta

  5. #5
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    a zašto uopće davati žutanjak?

  6. #6

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    591

    Početno

    nama je super išla kombinacija sa svježim sirom. neki to rade i s namazom. bembo to obožava.

  7. #7
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    a zašto uopće davati žutanjak?
    jer sadrži puno željeza. ja tvrdo skuham jaje (jaako tvrdo da žumanjak bude dobro skuhan!), pa zdrobim vilicom i umiješam u povrće umjesto mesa. jednom tjedno. sad, naravno, jede i bjelanjak.

  8. #8
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    aaa!!!
    zara uopće ne jede jaja, pa ni žutanjak.
    ponekad si mislim da premalo vodim brigu o svim tim mineralima i vitaminima, ali nekako ne želim biti preopterećena razmišljanima da li mi dijete uzima dovoljno kalcija, željeza, vitamina ovog ili onog. nekako mi se čini da kad organizmu nešto treba, sam to i traži. (recimo, zara jedno vrijeme nije jela meso, koje joj je valjda glavni izvor željeza, ali je zato tamanila one tamne sokove koji su ga također puni...)

  9. #9
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    ma to je nama pedica preporučila kad je andrejček bio anemičan. pa smo uveli jaje jednom tjedno (jest da je ona preporučila triput, ali to mi je bilo too much).

  10. #10
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    aha! ma nisam uopće znala da to preporučuju doktori kod anemije. mislila sam da je doktorica rekla da dijete sad već smije žutanjak, pa ga amalthea odmah ide spravljati...
    meni je totalno smiješna ta spika sad smije žutanjak, a za par mjeseci bjelanjak... onda ću radije počekati par mjeseci pa dati djetetu cijelo jaje
    ali vidim sad da je to i u zdravstvene svrhe, pa ok!

  11. #11

    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    778

    Početno

    Ja sam stvarno spora u dohrani. Eto, ni jaje još nismo jeli. Mi jedemo ko male bebe: povrće, voće i malo domaće piletine... Probali smo ajde sir i jogurt i to joj se sviđa...

  12. #12
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    A od kada tocno smije zutanjak?
    I mi smo anemicni pa pitam da znam kada prestanemo piti Ferrum.
    Amalthea, vidim da vec s osam mjeseci pocinjes. Po mojoj tablici se preporuca s godinu dana.
    Bjelanjak nicemu ni ne sluzi, jel? U smislu: nema nikakvih posebno minerala i vitamina, kolko znam, ili sam u krivu :?

  13. #13

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    244

    Početno jaje

    Bjeljanjak je čisti protein.
    Žumanjak se može jesti s 11 mjeseci, a bjeljanjak s 13.

  14. #14
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Po tablici u Moja prva godina žutanjak ide sa 10 mjeseci a bjelanjak sa 13; bjelaanjak je jedan od najčešćih alergena. Željezo iz žutanjka je dobro iskoristivo, kao i iz mesa, pa se zato preporuča kod anemije.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    Ma, mi liječimo anemiju.

    H je imao hemoglobina 113, a nakon terapije mu je PAO na 90 i sad pokušavamo sve moguće namirnice sa željezom uvesti u prehranu kako bi to malo kompenzirao.

    Pad je bio vjerojatno uzrokovan naglim porastom tjelesne težine i visine. A tako smo se veselili kako je lijepo dobivao na vagi...

  16. #16

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    I da usput kažem: jaje sam skuhala tvrdoooooo (kao ajvi) i onda pomiješala s malo cvjetače i vodice u kojoj se kuhala.
    Pojeo je pola, ali za prvi put super! Čak nije ni nakon prvog zalogaja napravio "bljak" facu, odmah je otvorio usta za još.

    Znači, miješamo s povrćem, kasnije ćemo probati sa svježim sirom.

    Thnx, cure!

  17. #17

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    42

    Početno

    Citiraj Amalthea prvotno napisa
    Znači, miješamo s povrćem, kasnije ćemo probati sa svježim sirom.
    Zar već može jesti svježi sir? Koji mu daješ (zanima me jer su nam bebe vršnjaci)

  18. #18
    Mostarka avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Francuska
    Postovi
    461

    Početno

    Ni slucajno mu sirov nemoj dati !!!!!!!!!!
    Ja mislim da je ipak prerano za zumanjak za bebu od 8mj. al ako tako tvoja pedijatrica kaze onda OK. i naravno, ako ti tako mislis .
    Moj pedijatar mi je rekao da ne dajem damo ribu i jaje do prve godine.
    Ja bih osobno pricekala 10mj. a ako ne onda je jednostavno.
    Kad pripremas npr. rizu sa piletinom, dodas skuhano zumance ili u gustu juhu sa krompirom i tikvicom, takodjer dodas kuhano zumance.
    To je jednostavno.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •