Pokazuje rezultate 1 do 18 od 18

Tema: Trudnoća i nošenje

  1. #1
    mamal avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    231

    Početno Trudnoća i nošenje

    Trudna sam 6 tjedana i imam sina od 10ipo mjeseci. Htjela bih ga nositi što dulje...
    Do kojeg mjeseca trudnoće ću to moći? Ima li netko sa sličnim iskustvom?
    Hvala...

  2. #2
    mamal avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    231

    Početno

    nitko?
    ili je pitanje glupo...

  3. #3

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    675

    Početno

    ja sam ostala trudna kad mi je curica imala 7,5/8mjeseci....
    nosila sam je do 5mjesici trudnoće usprokos upozorenjima ginekologice, a tu je bilo i njezino prohodavanje pa sam stalno bila u pokretu(za njom...) ...
    i sa 31tj ostala u bolnici do poroda....
    neželim te plašiti, ali po mome je bolje ne nositi dijete ako za to nema pretjerane potrebe....
    neka puže, vozi je u kolicima i tako....

  4. #4
    mamal avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    231

    Početno

    daisy may, hvala ti...protresla si me, ali tako jest. treba prestati nositi...tužna jesam, ali nosit će ga tata gad dođe, a ja moram novoj bebi dati najbolje uvjete za rast i razvoj

  5. #5
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,178

    Početno

    Ima još tko kakva iskustva?

  6. #6
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj daisy may prvotno napisa Vidi poruku
    ja sam ostala trudna kad mi je curica imala 7,5/8mjeseci....
    nosila sam je do 5mjesici trudnoće usprokos upozorenjima ginekologice, a tu je bilo i njezino prohodavanje pa sam stalno bila u pokretu(za njom...) ...
    i sa 31tj ostala u bolnici do poroda....
    neželim te plašiti, ali po mome je bolje ne nositi dijete ako za to nema pretjerane potrebe....
    neka puže, vozi je u kolicima i tako....
    Nažalost isto, samo u sredini trudnoće. Ostala u bolnici na preparu intravenozno, od polovice trudnoće do prijevremenog poroda u 35 tjednu. Nisam imala priliku gledati svog starijeg kako prohodava. Po mom mišljenju, previsoka je to bila cijena za nošenje.

  7. #7
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,178

    Početno

    Našla sam još jednu temu u kojoj su iskustva ipak nešto bolja i ohrabrujuća:
    http://forum.roda.hr/threads/27681-T...i-nosenje-dece

  8. #8
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Našla sam još jednu temu u kojoj su iskustva ipak nešto bolja i ohrabrujuća:
    http://forum.roda.hr/threads/27681-T...i-nosenje-dece
    Super! Ja ti nisam neki etalon, jer sam imala blizu 40 kad se E. rodio, pa možda i to ima veze. Osluškuj svoje tijelo i napravi neki dobar kompromis. Nosi i vodi dijete, ali nemoj pretjerivati.

  9. #9
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Kod nas je veca razlika, ali sam dojila i nosala starije uvek. S Theom sam do 9. meseca trudnoce vozila lunu od 19kg na bajku (a trebalo je i podignuti i spustiti). Meni je dr stalno govorio da imam 'strong pelvic floor,' sto mi je bilo smesno ali bi me umirilo kad bih pomislila da sam preterala.

  10. #10
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj kli_kli prvotno napisa Vidi poruku
    S Theom sam do 9. meseca trudnoce vozila lunu od 19kg na bajku (a trebalo je i podignuti i spustiti).
    Mene frka i sama vozit da ne padnem. A bas bi mi prijalo malo biciklavanja.

  11. #11
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Mnoge zene se plase pada i to je realan strah. Mene toga nije bio strah jer sam se na bajku osecala kao da nisam ni trudna. Samo sad kupila jako siroko sediste jer inace vozim mountain bike. Prvih 9 nedelja sam cak i pomalo krvarila a vukla sam 40kg dece u prikolici. Meni je Thea 4. dete i vec sam znala da je za mene normalno da krvaruckam u 1. trimestru. Treba oslusnuti svoje telo, sabrati svoja iskustva.

  12. #12
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj kli_kli prvotno napisa Vidi poruku
    Mnoge zene se plase pada i to je realan strah. Mene toga nije bio strah jer sam se na bajku osecala kao da nisam ni trudna. Samo sad kupila jako siroko sediste jer inace vozim mountain bike. Prvih 9 nedelja sam cak i pomalo krvarila a vukla sam 40kg dece u prikolici. Meni je Thea 4. dete i vec sam znala da je za mene normalno da krvaruckam u 1. trimestru. Treba oslusnuti svoje telo, sabrati svoja iskustva.
    Dobra si
    Stvar je u tome sto ja inace stvarno puno vozim. Pa tu i tamo i padnem. Ne bas cesto. Mozda jednom u godini, dvi. I nisam se nikad udrila tako jako da nisam poslije mogla nastavit voznju. Al ne bih htjela tako bezveze past trudna. Al super mi je kad neko vozi u trudnoci Makar cu se ja ipak suzdrzat jos pola godine
    Posljednje uređivanje od Jadranka : 22.05.2016. at 23:43

  13. #13
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Ja nisam vozila do kraja trudnoce (zima/Minnesota), ali vozila sam dok je vrijeme dozvoljavalo, plus vukla prikolicu s jednim djetetom. Nosila sam ga, recimo uz stepenice, do samog poroda (imao je tad oko 15.5-16 kila). Mislim, nosila sam ga na rukama. Ne u nosiljkama.

  14. #14
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,178

    Početno

    Probala danas na leđima.
    Uglavnom, nezgodno je samo što mi se svakih 15 minuta ide na wc, a remen je taman dolje ispod trbuha, pa ne znam jel to ima veze, ili to što danas pijem puno vode. Putem sam namještala remen iza jer mi se učinilo da se spustio i da nisam dovoljno stegnula, a ona je spavala i rasplakala se kad sam je probudila. Minusi su znači to što 1 - ne znam što dijete radi, 2 - remen radi pritisak na mjehur. Opet, osjećam daleko veću fleksibilnost nego da furam kolica. Bože, mrzim kolica.

  15. #15
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    u cemu nosis na ledjima? maramu mozes zavezati i iznad stomaka inace. jest zeznuto kad ne znas sta radi kad je na ledjima, ali opet nema sta posebno da radi tamo gore :D

  16. #16
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,178

    Početno

    U Ergobaby. Presmotana sam za vezanje.

  17. #17
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,178

    Početno

    "Isuse. Jedno sprijeda, drugo straga."
    - komentar dok sam prolazila.

    Inače, nošenje je i u 35. tj sasvim ok. Ni ne osjetim je.

  18. #18
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    "Isuse. Jedno sprijeda, drugo straga."
    - komentar dok sam prolazila.
    :D

    Svaka cast za nosenje!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •