Pokazuje rezultate 1 do 13 od 13

Tema: Savjetovališta, predavanja i grupne radionice za roditelje

  1. #1

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    504

    Početno Savjetovališta, predavanja i grupne radionice za roditelje

    Molim da premjestite moj post ako je već otvorena ista/slična tema.

    Molim da me obavijestite o udrugama/organizacijama koje pružaju savjete roditeljima, te organiziraju predavanja, tečajeve i grupne radionice za njih.

    Dodatno - interesira me kakva su vaša iskustva s bilo kojim oblikom navedenih pomoći od takvih udruga/organizacija.

    Konkretno bih trebala savjet u pogledu balansiranja privatnoga i poslovnoga života, odvajanja od djeteta i privikavanja na jaslice.

    Unaprijed hvala,

  2. #2

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    504

    Početno Knjiga

    Pitanje dopunjujem s još 2:
    - posebno molim iskustva roditelja koja imaju 1godišnju djecu s organizacijama/udrugama
    - preporučite mi knjigu za roditelje s djecom iznad 1 godine.

    Hvala,

  3. #3
    cinderella avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    329

    Početno

    neki vrtići imaju radionice za djecu i roditelje, ali za vrtićku dob. nisam sigurna drže li za tako malu djecu. ne znam postoje li za tako male niti van vrtića

  4. #4

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    504

    Početno Savjetovalište i knjiga

    Osvježavam svoje pitanje, s obzirom da su u to vrijeme bili godišnji odmori, pa se skoro nitko nije javio (a možda niti nemate informacije).

    Hvala,

  5. #5

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    508

    Početno

    plavi telefon organizira školu za roditelje, ali s temama kao što je komunikacija, samopoštovanje... Mislim da se roditelji nalaze jednom tjedno. Škola je besplatna. Ali, i Roda organizira radionice o odgovornom roditeljstvu. Traju sat i pol, ne znam koliko često, ali možda ti pomogne.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno

    Evo nekoliko linkova - na svim tim mjestima organiziraju se radionice za roditelje:

    www.dpp.hr/hr/modus.php
    www.centar-sirius.hr/
    www.ocgz.hr
    www.familylab.hr

  7. #7

    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    VG
    Postovi
    250

    Početno

    Moja preporuka je www.centar-dmo-vg.hr. preporucam program "Roditeljstvo na drugaciji nacin".

  8. #8
    nenaa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    1,570

    Početno

    Evo moram...jednostavno moram ovo ispričati. Puknut ću ako ne izbacim to iz sebe.

    Moj nećak je krenuo u vrtić sa 3 kao i svi. Do tada uvijek doma i bio je pravi mali anđelak. I govno smo zvali đurica... Nikad ružne riječi.
    Krenuo u vrtić i ideeeee priča...

    U prvom tjednu već je došao doma pa svaki dan...glupačo...gusko...i da ne nabrajam. I ubrzo jednog dana pita on mene na samo..."teta šta je to pi...(ženski spolni organ)?" Dobro da nisam pala sa stolice. I obavim ja sa njim razgovor..."i zlato tetino to nije lijep izraz, to je ružni naziv za žensku pipicu...to se tako ne kaže...nemoj da te čuju mama i tata...itd. itd"
    I prošlo malo vremena ja sam to ispričala već bila ukućanima i mi se svi nasmijali i zaboravili. Došla meni u goste moja vjenč kuma i u vrtu ja joj kažem neka sjedne i proba novu ljuljačku, a ona će meni "ne mogu sjest na tu dasku bez jastuka prehladila sam se dole", mali se igrao nešto oko nas i ni dve ni tri pa ko iz topa "a šta si se prehladila na pi...?"

    Popadali smo dole. Znam da nije lijepo i sigurno iritira ako je konstantno, ali meni je ta scena ostala i svaki put se nasmijem kad se sjetim.

  9. #9
    s3ja avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    sunčana strana ulice
    Postovi
    391

    Početno

    U Zagrebu:
    - Obiteljsko savjetovalište (Caritas);
    Selska 165, Zagreb Tel: 01/4821-473

    - Udruga "Plavi telefon"; u okviru Udruge djeluje Obiteljsko savjetovalište u kojem se pruža psihosocijalna pomoć svakog radnog dana od 9-21 h. Termin je potrebno dogovoriti telefonom;
    Ilica 36, Zagreb Tel: 01/4833-888 e-mail: plavi-telefon@zg.htnet.hr , web: www.plavi-telefon.hr

    - CZSS Zagreb Ured zajedničkih poslova Besplatni telefon o socijalnim, obiteljsko-pravnim pitanjima: 0800/200 090 (8h-15h)

    - OBITELJSKI CENTAR GRADA ZAGREBA -savjetovanje, terapijski tretman, grupe podrške, obrazovanje (Rad savjetovališta je besplatan za sve korisnike.);
    Preobraženska ulica 4 (IV kat) i Ulica grada Chicaga 13 (Borovje); tel: 01/4577-194; ljerka.lackovic@ocgz.hr; web: www.ocgz.hr

    - "Društvo za psihološku pomoć - MODUS-Centar za djecu, mlade i obitelj - cilj je pomoći u razvoju sposobnosti i vještina članova obitelji za prepoznavanje, suočavanje i uspješnije rješavanje životnih izazova i problema; kroz raznovrsne aktivnosti: individualno i grupno savjetovanje, psihosocijalni tretman i kratkotrajna psihoterapija; predavanja, seminari.
    Ulica Kneza Mislava 11 (dvorišna zgrada), Zagreb; Tel: 01 4621 554; modus@dpp.hr; web: www.dpp.hr

    - Poliklinika za zaštitu djece grada Zagreba
    Argentinska 2, 10000 Zagreb, Tel: 01/3457-518, e-mail: info@poliklinika-djeca.hr , web: www.poliklinika-djeca.hr

    - Savjetovalište - predbračno, bračno i obiteljsko;
    Kumičićeva 5; Tel: 01/4550 926

    - Obiteljsko savjetovalište;
    Telefon: 01/4894 828

    - Bračno i obiteljsko savjetovalište;
    Telefon/faks: 01/3457 175

    - Udruga Hrabri telefon- telefon za zlostavljanu i zanemarenu djecu - Jedan od projekata udruge je Savjetovalište za roditelje i djecu. Cilj Savjetovališta je pružanje stručne, pravovremene i djelotvorne pomoći djeci s različitim psihičkim i razvojnim poteškoćama te poteškoćama u učenju, kao i jačanje roditeljskih resursa i unapređenje roditeljskih vještina.
    Škola za roditelje je aktivnost unutar projekta Savjetovalište za roditelje i djecu kojom se kroz grupni rad s roditeljima obrađuju teme odgoja, roditeljskog stresa, komunikacije,...
    Savjetovalište za roditelje i djecu, kao i Škola za roditelje besplatni su za korisnike.
    Telefon je 01/6112 758; e-mail: savjet@hrabritelefon.hr; web: www.hrabritelefon.hr

    - Udruga za unapređenje kvalitete življenja LET ;
    Radnički dol 10, Zagreb; telefon/fax: + 385 (0)1 4823 041 www.udruga-let.hr/; let@zg.t-com.hr
    - UDRUGA "RODITELJI ZA DJECU" Udruga je posebnu pažnju posvetila projektima koji se bave: preventivnim programima za djecu i mladež, edukacijom roditelja i njegovanjem međugeneracijske solidarnosti.
    Racinova 3, Zagreb; GSM: +385 91 797 0779
    - Suncokret - OLJIN "Odgoj za ljubav i nenasilje"
    Adresa: Avenija Dubrovnik 10, 10000Zagreb Telefon/Fax: +385 (0)1 655 6425 E-mail: zagreb@suncokret.hr
    - Udruženje "Djeca prva" Centar za djecu i obitelj - U okviru Centra realiziraju se programi: Igrom do škole, Savjetovalište, Pomoć u učenju te Program prevencije ovisnosti.
    Adresa: Hrvatskog proljeća 34/II, 10040 Zagreb Telefon: +385 (0)1 294 7066, +385 (0)1 294 7061; udr-djeca-prva@zg.t-com.hr www.djeca-prva.hr

    - Udruga roditelja "Korak po korak" za promicanje kvalitete življenja djece i obitelji;
    Adresa: Ilica 73, 10000 Zagreb Telefon: +385 (0)1 4854 022 Fax: +385 (0)1 4854 935 E-mail: udruga_roditelja@korakpokorak.hr ; Web: www.udrugaroditeljakpk.hr

    - Udruga – Na drugi način Škola za (potencijalne) posvojitelje; Kreativna radionica za djecu i roditelje - socijalizacijsko-kreativna grupa koja uključuje djecu predškolske i ranoškolske dobi i njihove roditelje; Roditelji na drugi način - grupa podrške roditeljima u procesu i nakon razvoda braka; Škola za mlade - suportivno-edukativni program; Škola za roditelje - edukativni grupni program često kombiniran sa individualnim savjetovališnim radom s roditeljima; Psihosocijalni tretman djece i mladih počinitelja nasilja nad vršnjacima - edukativni program za djecu i mlade; "Obiteljsko savjetovalište" - savjetovalište za djecu, mlade i obitelj, individualno, partnersko i obiteljsko savjetovanje i terapija Lašćinska cesta 133, 10000, Zagreb Telefon/Fax: +385 (0)1 2346 971 E-mail: emil.petroci@zg.t-com.hr

    - FamLab.hr - Europska škola za roditelje
    www.familylab.hr
    - Centar Sirius
    www.centar-sirius.hr; tel:6310 389

    - Psihološki centar Tesa - Psihološka pomoć - savjetovanje telefonom (svakog radnog dana od 10-22 h), internetom i u živo
    Trg Bana Josipa Jelačića 1/IIII, Zagreb; Tel: 01 48 28 888; psiho.pomoc@tesa.hr; www.tesa.hr

  10. #10
    nenaa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    1,570

    Početno

    Citiraj nenaa prvotno napisa
    Evo moram...jednostavno moram ovo ispričati. Puknut ću ako ne izbacim to iz sebe.

    Moj nećak je krenuo u vrtić sa 3 kao i svi. Do tada uvijek doma i bio je pravi mali anđelak. I govno smo zvali đurica... Nikad ružne riječi.
    Krenuo u vrtić i ideeeee priča...

    U prvom tjednu već je došao doma pa svaki dan...glupačo...gusko...i da ne nabrajam. I ubrzo jednog dana pita on mene na samo..."teta šta je to pi...(ženski spolni organ)?" Dobro da nisam pala sa stolice. I obavim ja sa njim razgovor..."i zlato tetino to nije lijep izraz, to je ružni naziv za žensku pipicu...to se tako ne kaže...nemoj da te čuju mama i tata...itd. itd"
    I prošlo malo vremena ja sam to ispričala već bila ukućanima i mi se svi nasmijali i zaboravili. Došla meni u goste moja vjenč kuma i u vrtu ja joj kažem neka sjedne i proba novu ljuljačku, a ona će meni "ne mogu sjest na tu dasku bez jastuka prehladila sam se dole", mali se igrao nešto oko nas i ni dve ni tri pa ko iz topa "a šta si se prehladila na pi...?"

    Popadali smo dole. Znam da nije lijepo i sigurno iritira ako je konstantno, ali meni je ta scena ostala i svaki put se nasmijem kad se sjetim.

    Jučer mi nešto nije šljakalo na kompu i sve mi se nešto ispremješalo, pa mi je topic za zdravlje odraslih završio u zdravlje djece, a ovaj post je trebao biti u topicu "stara baba" na izazovima roditeljstva. Molim moderatoricu da popravi. Ne znam kako je to moguće, ali sasvim sam sigurna da se dogodilo fantomski. hvala

  11. #11

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    504

    Početno

    Hvala svima na informacijama i kontakt adresama, a posebno s3ja.
    Kada budem birala savjetovalište, uzet ću sve vaše informacije u obzir.
    Hvala još jednom,

  12. #12
    Nika avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,535

    Početno

    Nikolina, Rodin dan za roditelje - možda bi te zanimalo

    [code]http://www.roda.hr/vijesti.php?ID=2694[/code]

  13. #13

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    504

    Početno

    Da li netko ima iskustva sa savjetovalištima koje je s3ja navela? Interesira me u kojemu savjetovalištu bih mogla pronaći grupu roditelja s djecom podjednakoga uzrasta u kojoj bi se u određenim kontinuiranim intervalima diskutiralo o problemima koji nas muče.
    Hvala

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •