Mm i ja idemo sljedeći tjedan pogledati nekoliko imanja u kontinentalnoj Hrvatskoj. Želja nam je kupiti veliko imanje na kojem bi mogli uzgajati svoje voče-povrče-vino-začine-čajeve i imat par krava i koza za mljeko i sir, kokoši za jaja, magarca... Također tražili smo imanja koja su blizu izvora i več imaju bunare, koja nisu okružena kućama, i imaju malo šume...našli smo nekolicinu koji su cjenom u našem dometu, več imaju vočnjake i vinograde zasađene, i život bi praktički kroz godinu-dvije kad se uhodamo mogao početi normalno funkcionirati.

Razlog našoj odluci je taj što smo oboje siti urbanosti, biznisa, i kako je beba na putu htjeli bismo joj pružiti nekakvo lijepo prirodno odrastanje kakvo u gradu nije baš moguće. A isto tako željeli bismo provat živjeti skroz ekološki, proizvoditi svoju struju kolektorima, i živjet više ko što su ljudi živjeli prije 100 godina nego ko što danas ljudi žive (naravno bez odricanja interneta i takvih nekih stvari )

Ja sam radila na eco farmama i znam puno o uzgoju povrča, voća, imamo i vrt koji tendim, ali nemamo pojma ništa o održavanju životinja, pravljenju mljeka, sira, uzgoju jaja...neznamo ni vino pravit.

Mislite li da smo totalni idealisti i da nema šanse da to sve bude kako planiramo, ili se netko od vas također okuražio i započeo takav život? Bilo kakav savjet, prijedlog ili upozorenje je više nego dobrodošlo!

Ps: moderatorice nisam znala da li da ovu temu stavim ovdje ili pod Obiteljski kreativan kutak, pa preseli ako misliš da ovdje ne paše