Pokazuje rezultate 1 do 39 od 39

Tema: Prirodni pristup trudnoci i dojenje u trudnoci

  1. #1
    smedja avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    863

    Početno Prirodni pristup trudnoci i dojenje u trudnoci

    Opet smo trudni

    Planirali smo drugu trudnocu, ali nekako smo mislili da ce nam ovaj put trebati vise vremena... a kad evo ti srece uspjelo opet od prve
    nisam jos bila na pregledu, pokusat cu ovu trudnocu zivjeti prirodnije sa manje pregleda i maltretiranja....

    e sad, prvorodjena nam ima 13 mjeseci i alergije na sve i svasta tako da joj je cica jos uvijek glavna hrana... sad dok ima dovoljno mlijeka sve je ok, ali brine me ako mi se mlijeko pocne smanjivati... sto onda? hoce li za ta 3-4 mj biti odraslija i jesti bolje pa ce joj manje trebati ili?
    ne smije km, jogurte ni nista slicno i ne bi joj ga ni davala, a od pomisli na to neko posebno adaptirano koje bi smjela mi se nakostrijesi svaka dlaka na tijelu i preko toga ne mogu prijeci

    prosli put sam imala "rizicnu" trudnocu i preko 20 vaginalnih pregleda, ovaj put ih imam namjeru odbijati... tako da necu znati koliko sam eventualno otvorena... cime da se rukovodim?
    svojim osjecajem?
    je li izostanak krvarenja zapravo znaci da je u trudnoci sve ok i sve dok se eventualno ne pojavi nije frka?
    vjerojatno vam je jasno da ne zelim ugroziti ovu trudnocu ali nema dokaza da bi ju dojenje ugrozilo, zar ne?
    U prvoj trudnoci sam se rano otvarala i na porod dosla otvorena 5 cm a da nisam osjetila sto znaci trud ili kontrakcije

  2. #2
    Tiwi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    on the edge
    Postovi
    3,231

    Početno

    Prije svega čestitam na trudnoći.

    Što se tiče izbjegavanja pregleda u rizičnoj trudnoći i osjećaja otvorenosti ili ne postojanja istog - nemam ti što za reći. Činjenica je da se može trudnoća iznijeti do kraja ako je trudnica otvorena isto kao i da se trudnoća može izgubiti mada nema otvorenosti, jer postoji niz raznih faktora koji mogu uzrokovati gubitak. No, koliko je tko spreman riskirati zna svatko za sebe.

    Mislim samo da bi bilo iznimno neodgovorno od bilo koga od nas da te, kao trudnicu s prošlom rizičnom trudnoćom, upućujemo na nešto ili savjetujemo. Najbolje bi bilo prepustiti to stručnjacima. I tebi naravno. Ja ti želim sretan ishod

    No - da ne ispadne da nemam korisnih savjeta mogu ti reći nešto o dojenju u trudnoći. Moj sin je bio mrvicu stariji od tvoje curice, kad sam ostala ponovno trudna. Mlijeka je bilo ispočetka jednako kao i prije. Smanjila se proizvodnja negdje u 4. mjesecu. No, nije mu smetalo. On je dojio svo vrijeme, čak i na kraju kad je bilo samo kolostruma (ili što bi trudnice dojilice u šali govorile vegeta mlijeko ), a dojio je i kad se brat rodio pa još sljedećih 6 mjeseci u tandemu.

    Meni je također bilo to važno, jer je imao kao beba Atopijski dermatitis, a kako sam ja alergična na neke stvari, nismo htjeli riskirati. Ja nisam uvodila kravlje mlijeko do nedavno, tj nije tražio a ja mu nisam ni nudila.

    Bez kravljeg se mlijeka i njegovih nus produkata može najnormalnije živjeti, stoga ne brini. A dojiti možeš sve dok ti dojenje ne prouzroči kontrakcije koje bi mogle pojačati otvaranje. Dalje od toga ne bih - mislim da će te tvoj ginekolog znati savjetovati. (ako ne bude, promijeniš i dobro)

    Još jednom - sretno!

  3. #3
    smedja avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    863

    Početno

    prije svega od srca ti hvala na odgovoru

    moja ginekologica mi nije vodila trudnocu zbog mog nepovjerenja u nju (neotkrivanje cin3-cis sto je dovelo do konizacije), nego mi je vodio dr u petrovoj koji je tamo za rizicne trudnoce. Moja trudnoca je bila rizicna zbog konizacije (e sad je li to dovoljna pretpostavka za definiciju rizicne trudnoce o tom ne znam dovoljno) i pocela sam se otvarati negdje mozda u 20 tj (ako me sjecanje dobro sluzi) na sto mi je poznanica koja isto radi u petrovoj rekla da to nema veze s konizacijom. Od 25 tjedna sam strogo mirovala do 37. ali to ih nije sprijecavalo da me svaka 2 tjedna cackaju... neki pregledi su bili iznimno bolni i neki dr su silom gurali prst prema mojoj ovojnici kako bi odredili koliko sam tocno otvorena katastrofa!
    u 37. tj sam ustala na noge i krenula u svijet :D dan nakon sam na ledu pala na trbuh i od straha zavrsila na hitnoj. na ctg-u su vidjeli neke trudice al ja nisam nista osjetila nit sam bila jako otvorena pa su me poslali kuci. na kontroli sa 38+5 i 2 tjedna mojeg ponovno burnog zivota dr je ispipao 4 prsta otvorena, ctg pokazivao samo neku sicicu... pitao me hocu li ostat ili idem doma, ali da se vratim cim nesto krene....
    sutradan mi se ucinilo da mi je napukao vodenjak i da mi nesto curka pa smo otisli u bolnicu, i dalje otvorena 5 cm ali sad me vise ne pustaju doma nego cekam tamo 2 sata nista se ne dogadja te mi buse vodenjak i onda tek prvi put u zivotu osjecam trudove... odmah na 2,5 min, trajali oko min i za sat i pol se otvorila do 9 cm.
    onda mi daju drip???? zasto pobogu, mogu samo mislit jer je bila skoro ponoc i nije bilo nikog osim mene pa da ne cekaju predugo i uskoro radjam princezu...

    e sad, meni se nakon svega tu procitanog cini da se vjerojatno ja ranije otvaram i da to ne znaci pocetak poroda, ali ako uspijem u naumu da mi ovaj put prirodno pukne vodenjak, vjerojatno cu relativno uskoro roditi....

    imam problema s odabirom dr za ovu trudnocu jer ne zelim da je to netko tko radi samo s patoloskim trudnocama, jer moja to nije i zelim da je netko s mekanim pristupom tko ce moci razumski razmotriti sve cinjenice, kao i cinjenice iz moje prve trudnoce i poroda...
    joj oduzila sam...

  4. #4
    Tiwi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    on the edge
    Postovi
    3,231

    Početno

    Ako želiš poslat ću ti na pp preporuku

  5. #5
    majoslava avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    sthlm
    Postovi
    654

    Početno

    na osnovu cega je tvoja trudnoca bila rizicna?

  6. #6
    majoslava avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    sthlm
    Postovi
    654

    Početno

    pardon, nisam pazljivo citala, sad vidim...

  7. #7
    Ms. Mar avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    830

    Početno

    Citiraj Tiwi prvotno napisa
    Ako želiš poslat ću ti na pp preporuku
    Tiwi, jel problem da i meni na pp javiš tko bi bio takav ginekolog? Nisam trudna, ali voljela bih jednog takvog upoznati i prije nego budem.

  8. #8
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno Re: Prirodni pristup trudnoci i dojenje u trudnoci

    Citiraj smedja prvotno napisa
    Opet smo trudni

    Planirali smo drugu trudnocu, ali nekako smo mislili da ce nam ovaj put trebati vise vremena... a kad evo ti srece uspjelo opet od prve
    nisam jos bila na pregledu, pokusat cu ovu trudnocu zivjeti prirodnije sa manje pregleda i maltretiranja....

    e sad, prvorodjena nam ima 13 mjeseci i alergije na sve i svasta tako da joj je cica jos uvijek glavna hrana... sad dok ima dovoljno mlijeka sve je ok, ali brine me ako mi se mlijeko pocne smanjivati... sto onda? hoce li za ta 3-4 mj biti odraslija i jesti bolje pa ce joj manje trebati ili?
    ne smije km, jogurte ni nista slicno i ne bi joj ga ni davala, a od pomisli na to neko posebno adaptirano koje bi smjela mi se nakostrijesi svaka dlaka na tijelu i preko toga ne mogu prijeci

    prosli put sam imala "rizicnu" trudnocu i preko 20 vaginalnih pregleda, ovaj put ih imam namjeru odbijati... tako da necu znati koliko sam eventualno otvorena... cime da se rukovodim?
    svojim osjecajem?
    je li izostanak krvarenja zapravo znaci da je u trudnoci sve ok i sve dok se eventualno ne pojavi nije frka?
    vjerojatno vam je jasno da ne zelim ugroziti ovu trudnocu ali nema dokaza da bi ju dojenje ugrozilo, zar ne?
    U prvoj trudnoci sam se rano otvarala i na porod dosla otvorena 5 cm a da nisam osjetila sto znaci trud ili kontrakcije
    ja nisam imala medicinske indikacije, pa sam zbog otvaranja(ULOŽIVOSTI OBIČNE!!) prošla ko i ti.
    Petrova, valjda ih je 15ak čačkalo po meni.
    Tamo sam, majkemi, izgubila osjećaj za strah i sram
    došla sam na amnioskopiju tjedan nakon "termina", tj. u terminu, u 41.tj., otvorena 4-5 cm, trudovi me uopće nisu boljeli....ono, isto ko i lažni tjednima prije.
    Umjesto da kažu "jes, vidi kako super prvorotkinja" ja sam završila na indukciji, drip odtad do kraja...koma i užas, bol iz 1/10 odmah na 10/10.

    sada, dozvolila sam 2ipo(jedan je trajao 30sec) vaginalna pregleda. Na zadnjem sam opet utvrdila "uloživost" i rekla da me baš briga.
    UZV dr ne forsira ni ne radi osim onaj u 20.om, na SD nema odbijanja, tamo mi rade sada od 20inekog tjedna


    Osjećam se bolje, ljepše, sigurnije, sretnije, mirnije...prepalo bi me jedino jako krvarenje il nešto slično...
    mm kaže da sam krasna, apaurin pravi od trudnice, neusporedivo s prvim putom...

  9. #9
    Fidji avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,248

    Početno

    smedja, kako ide s dojenjem?

    Meni je najteži dio dojenja u trudnoći bila užasna osjetljivost bradavica (posebno sam u zadnjoj trudnoći kad se dojenje otegnulo skoro do samog kraja). Kad se toga sjetim...brrrrr.

    Inače do smanjenja produkcije mi je došlo tek u drugoj polovici trudnoće, iza 20. tjedna.

  10. #10
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Meni se uopste nije smanjila kolicina mleka kroz celu trudnocu.

  11. #11
    smedja avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    863

    Početno

    Citiraj Fidji prvotno napisa
    smedja, kako ide s dojenjem?

    Meni je najteži dio dojenja u trudnoći bila užasna osjetljivost bradavica (posebno sam u zadnjoj trudnoći kad se dojenje otegnulo skoro do samog kraja). Kad se toga sjetim...brrrrr.

    Inače do smanjenja produkcije mi je došlo tek u drugoj polovici trudnoće, iza 20. tjedna.
    ide nekako... da boli, boli... vratila sam se u prva dva mjeseca dojenja kad sam cesto dojila placuci... ali nije prestrasno... nekad kad je njezna skoro ne boli, a nekad mi je tesko podnosljivo... pogotovo po noci... jer ima novi djir da od pola 4- 4 pa do 6 i pol kad se probudi ne pusta cicu, tj ak pusti place pa opet i tako a ja ne mogu spavati dok ona doji pa sam premorena...
    imam i nesto manje mlijeka jer manje jede a kad jede zeli da ima pola litre mlijeka u svakoj pa je nekad malo frustrirana.. pa i ja s njom
    nekad kad sam jako umorna itd onda steka let down

    ocekujem da ce dojiti do kraja jer i ne znam sto bi joj dala umjesto mlijeka (jelovnik joj je jos uvijek jako uzak)

  12. #12

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Cro Susedica
    Postovi
    1,732

    Početno

    Cure, a šta se dešava sa kolostrumom? Jel se on pojavi kad rodite bebu, bez obzira na to što dojite starije dete?

  13. #13
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Da, kolostrum se pojavi bez obzira na dojenje, jer se tijelo prilagodjava onome sto je u njemu, tj. bebi.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Cro Susedica
    Postovi
    1,732

    Početno

    Pitanje koje sledi je malo budalasto, ali mi nije jasno, a zanima me:

    Evo, ja imam kolostruma već nekoliko nedelja (sad sam 39+1).
    Da, na primer, ja sad dojim, jel bi to dete posisalo kolostrum ili bi on opstao sve dok se beba ne rodi :?

  15. #15
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Citiraj vanesax prvotno napisa
    Pitanje koje sledi je malo budalasto, ali mi nije jasno, a zanima me:

    Evo, ja imam kolostruma već nekoliko nedelja (sad sam 39+1).
    Da, na primer, ja sad dojim, jel bi to dete posisalo kolostrum ili bi on opstao sve dok se beba ne rodi :?
    Ostao bi kolostrum, naravno.
    Mleko koje starije dete sisa pred kraj trudnoce je polukolostrum, ali kad se beba rodi sve ide ispocetka, s tim da, bar u mom slucaju, svega ima vise.
    Kolostrum prelazi u zrelo mleko nekoliko dana nakon porodjaja, i ako postoji i ako ne postoji stariji sisavac.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Cro Susedica
    Postovi
    1,732

    Početno

    Citiraj kli_kli prvotno napisa
    Citiraj vanesax prvotno napisa
    Pitanje koje sledi je malo budalasto, ali mi nije jasno, a zanima me:

    Evo, ja imam kolostruma već nekoliko nedelja (sad sam 39+1).
    Da, na primer, ja sad dojim, jel bi to dete posisalo kolostrum ili bi on opstao sve dok se beba ne rodi :?
    Ostao bi kolostrum, naravno.
    Mleko koje starije dete sisa pred kraj trudnoce je polukolostrum, ali kad se beba rodi sve ide ispocetka, s tim da, bar u mom slucaju, svega ima vise.
    Kolostrum prelazi u zrelo mleko nekoliko dana nakon porodjaja, i ako postoji i ako ne postoji stariji sisavac.


    Tako sam i ja mislila, jer mi je to bilo kogično, ali sam čitala negde da stariji sisavac "potroši" bebin dragoceni kolostrum.

    Ok, ja ne dojim, ali mi je bilo interesantno da znam

  17. #17
    Baby avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    321

    Početno

    smedja, ugodno me je iznenadio topic koji si otvorila! Imamo puno dodirnih točaka i zato ću sigurno pratiti tvoje postove na temu prirodnog vođenja T. Kada ti je termin i kada ćeš na prvi pregled?

  18. #18
    smedja avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    863

    Početno

    Citiraj Baby prvotno napisa
    smedja, ugodno me je iznenadio topic koji si otvorila! Imamo puno dodirnih točaka i zato ću sigurno pratiti tvoje postove na temu prirodnog vođenja T. Kada ti je termin i kada ćeš na prvi pregled?
    Na prvi pregled kod dr idem sutra... vec sam bila na prvom uzv jer me na samom pocetku trudnoce jako pikao jajnik... uspostavilo se cista...

    termin po zm je negdje 25.9. ali ja si racunam po datumu oplodnje i uzv negdje 2-5.10

    Ajde bas mi je drago da nas ima jos

  19. #19
    bimba iaia avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    820

    Početno

    A kako dojenje može utjecati na sam porod?
    Mi dojimo sve manje,praktički samo za popodnevno uspavljivanje ako spava doma.
    Naravno da ona planira tandem,"ova za mene,ova za bebu"

  20. #20
    kailash avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    1,821

    Početno

    Citiraj bimba iaia prvotno napisa
    A kako dojenje može utjecati na sam porod?
    Mi dojimo sve manje,praktički samo za popodnevno uspavljivanje ako spava doma.
    Naravno da ona planira tandem,"ova za mene,ova za bebu"
    Vrlo pozitivno! Naime, pri dojenju se luči oksitocin koji je vrlo važan hormon koji djeluje na kontrakcije maternice. Kod žena koje doje su ti receptori aktivni, "uhodani" i vjerojatnije je da će i porod biti brži, lakši radi efikasnijih kontrakcija.

    Samo vi dojite

  21. #21
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Citiraj bimba iaia prvotno napisa
    A kako dojenje može utjecati na sam porod?
    Mi dojimo sve manje,praktički samo za popodnevno uspavljivanje ako spava doma.
    Naravno da ona planira tandem,"ova za mene,ova za bebu"
    Ja nisam docekala da mi porodjaj prirodno krene (jesam se otvarala ali nisu bili krenuli trudovi) pa sam dobila minimalnu indukciju.
    Materica je neverovatno dobro reagovala na sintocinon (valjda se tako nekako zove, taj sinteticki oksitocin), bas ovo sto pise kailash.
    Tada sam imala 3 godine i 3 meseca dojilackog staza.

  22. #22
    MarikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    710

    Početno

    Moja Pika sisa za oba uspavljivanja,a od gorepomenutih kontrakcija ni k ......a ja jedva čekam da krene porodjaj i sve računam na taj oksitocin

  23. #23

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    156

    Početno

    Ja sam prva dva mj. zadnje trudnoće dojila, dok to nisam rekla gin. , koji mi je rekao da isti čas moram prestati, zbog rizika od pojave prijevremenih kontrakcija maternice uslijed izlučivanja prolaktina. I rekao je da tako misli za sve trudnice, ne samo u slučaju komplikacija. Ja sam tada prestala dojiti, ali zapravo ne isključivo zbog te izjave gin.. Naime, dojenje mi je postajalo sve bolnije i bolnije (za bradavine) pa se nisam mogla ne upitati šalje li meni moje tijelo signal kroz tu bol da bih trebala prestati?? I sama sebi dala sam potvrdan odgovor, iako sam nekako ostala u nedoumici, jer sam znala da bi da nisam bila trudna ja i moja dojilica sigurno imale još staža (dojenje je trajalo godinu i 10 mj.).

    Pretpostavljam da vam stav mog gin. neće sjesti kao što nije ni meni, ali zanima me kako bi vi odgovorile na moje pitanje koje sam gore napisala? Je li u redu ignorirati bol kao signal svog tijela? Zašto je ona prisutna ako je dojenje u trudnoći O.K.? Znam da neke nemaju uopće smetnje kod dojenja u trudnoći; na njih se ova pitanja naravno ne odnose (jasno da samo različiti). :? :? :?

  24. #24

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    156

    Početno

    ne za bradavine nego bradavice

  25. #25
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Fish, vidi gore sta smo napisale, ni jedna od nas nije dobila te kontrakcije, a ja sam ih jaaako zelela jer sam jos i prenela trudnocu.
    druga stvar, dugo dojenje i nema bas previse veze s prolaktinom jer tkivo dojki vec samo nauci da luci meko, vise to nije u tolikoj meri hormonski uslovljeno.

  26. #26

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    156

    Početno

    To mi je jasno, ni ja nisam imala kontrakcije, ali zašto neke trudnice bole bradavice prilikom dojenja i zašto tu bol ignorirati? Mene su toliko boljele da mi se stalno motalo po glavi da mi to možda moje tijelo signalizira da mu je s obzirom na trudnoću dojenje u tom paketu too much.

  27. #27
    smedja avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    863

    Početno

    Meni je dr na prvom pregledu savjetovao prestanak dojenja. Također ima misljenje da ono izaziva kontrakcije u trudnoci koje mogu biti opasne. Rekla sam mu da razumijem i da nikako ne zelim ugroziti ovu bebu, ali da jos nisam spremna na prestanak dojenja (tj moja cura, pogotovo zbog alergija). On je rekao da je to posebna situacija i da razumije ali ipak preporuca smanjiti sto vise.
    Vezano uz to ili ne, produkcija mlijeka mi se jako smanjila u zadnje vrijeme sto me cak i sokiralo, jer sam planirala trudnocu pod pretpostavkom (primjeri iz moje okoline) da cu dojiti i da nece biti problema ni prave nestasice mlijeka. Sad moram konzultirati alergologicu oko kolicine mlijeka koju dobiva moja curka i jel joj to dovoljno (ona mi je ranije preporucila dojiti barem do 2 god). Kako se stvari razvijaju ocekujem da mi potpuno nestane mlijeka i nadam se da ce to moja curka ok prihvatiti i da nece jako cesto traziti cicu... Ona je navikla na velike kolicine mlijeka jer joj je do god dana to bila glavna hrana i ne voli vuci praznu cicu, tj to ju dosta ljuti, pa se nadam da ce cicati tek povremeno da zadrzi tehniku, a onda kad se beba rodi da ce biti dovoljno mlijeka za oboje...

  28. #28
    smedja avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    863

    Početno

    ocito suprotno svima vama, ja sam rijetko osjetila lagane kontrakcije prilikom bolnih podoja (na suho) tj kada bi bilo malo ili nimalo mlijeka nocu a moja curka bi vukla i vukla... e sad je li to bilo bas zbog dojenja ili jer sam bila jako nervozna od kombinacije boli i dojenja kad mi se jako spavalo to ne znam (ali kako pise na portalu kontrakcije se javljaju i tijekom seksa, pa sumnjam da vecina vas apstinira cijelu trudnocu)

  29. #29
    Maslačkica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,720

    Početno

    Ono što sam čitala skoro svim trudnicama se smanjila proizvodnja mlijeka i onda se povećala, kako si i sama rekla.
    Ali mislim da su joj količine dovoljne, jer su i drugima bile, tj. nisu uvodile nešto dodatno, osim možda jogurta, ali mlijeko ne.... (koliko sam uspjela pohvatati...)

  30. #30
    kailash avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    1,821

    Početno

    dojenje potiče lučenje oksitocina, a oksitocin je taj koji uzrokuje i kontrakcije maternice. sjetite se nakon poroda kad beba doji kako se istovremeno maternica kontrahira.

    Kao što već gore piše, nema opasnosti da će to potaknuti porod prije vremena, ali mnogim je ženama zaista bolno upravo zbog povećane osjetljivosti bradavica u trudnoći....

  31. #31

    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Postovi
    209

    Početno

    Ja sam takodjer ponovno trudna i to 5 mjeseci,a sin mi ima 11 i pol mjeseci.Dojila sam ga do 8 i pol mjeseci,kad mi je gin rekla da prestanem.Objasnila mi je da dojenje izaziva kontrakcije maternice i da moze izazvati spontani u ranoj trudnoci.Rekla mi je da to ne mora biti jer to ide od trudnice do trudnice,pa ako zelim riskirati....Ja sam naravno prestala s dojenjem jer nikad se ne zna...

  32. #32
    VedranaV avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,261

    Početno

    Da li ti je rekla i da prestanete sa seksom u ranoj trudnoći? On isto izaziva kontrakcije maternice. Da li se radi o rizičnoj trudnoći?

  33. #33
    Bebinja avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Malo Misto
    Postovi
    642

    Početno

    Moja cura ima 11 ipo mjeseci,trudna sam oko tri ipo mjeseca.
    Nekidan sam bila na prvome pregledu,doktorica pita kada sam prestala dojiti.
    Ja kežem još dojim,na što je ona meni rekla da bi to bilo dobro privoditi kraju zbog toga što dojenje iscrpljuje,ništa drugo kaže.
    Cura mi ima AD ne smije ništa kravlje...
    Nisam primjetila da mi se količina mlijeka smanjila,ona sisa više nego kada je bila mala beba

    Njoj je sisa sve,igačka,duda varalica,sredstvo za uspavljivanje.
    Jedino šta me muči malo je to da ona bez sise ne može zaspat,nikakav drugi način ne dolazi u obzir,niti nosanje,niti ljuljanje,ništa...
    Ne zanm ni sama kako će to izgledat kada ja odem rodit,a ona bez sise... :?

  34. #34
    smedja avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    863

    Početno

    Evo da se i ja opet javim... sad sam oko 34. tjedna, "rizicna trudnoca" ali je beba velika, pa mi je dr neki dan rekao da mogu prestati mirovati i da je sve ok. Dojim cijelu trudnocu, bez obzira na njegove preporuke jer naprosto drugacije niti zelim niti mogu. Blage kontrakcije bi osjetila povremeno, ali vezano uz zivciranje ili sl a ne nuzno dojenje. Da mi nije bas bilo potpuno svejedno, nije, ali sad kad je proslo kako je proslo, dojiti cu i u slijedecoj trudnoci, dok god cu osjecati da je sve ok.

    Ovo je samo moje iskustvo, nikako neki nagovor ili preporuka, ali osjecam da poznam svoje tijelo dovoljno da mogu procijeniti stvari oko trudnoce...

  35. #35
    lucij@ avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,759

    Početno

    Uh, Bebinja. Zamislila sam kako bi moj I. bio nesretan bez cice dok je bio tako mali.
    Ne znam mnogo o razlozima iz kojih su doktori toliko protiv dojenja u trudnoći. Prije svega, mislim da su neuki u tome. Nedavno me jedan prijatelj pitao zašto svi kažu da se ne smije dijete tako dugo dojiti. S nama u društvu je bila i jedna mlada doktorica, ona je tvrdila da je to između ostaloga zato što žena ne može zatrudnijeti dok doji.

    Nikada zapravo nisam čula konkretno objašnjenje, niti od liječnika, niti od žena koje se zgražaju nad dugim dojenjem, a često i nad dojenjem općenito. Jedino sam čula da se to ne smije i da je opasno za bebu. Meni se kao jedino realno čini da neke žene dojenje iscrpljuje (mene nije nikada) pa se oko toga treba paziti. Ima ovdje na forumu cura koje su, kad se radi o dojenju, kompetentnije od mnogih liječnika i njima vjerujem. Osim toga, vjerujem i svom tijelu i svom osjećaju.
    I. je prije dva tjedna prestao cicati, ja sam sada trudna 5 mjeseci. Mene je dojenje počelo izuzetno boljeti pa sam neko vrijeme trpila za njegovo zadovoljstvo. A onda je postalo i iritantno i stvaralo mi je nervozu pa smo prestali. Nije bilo burno, ali I. sada ima 32 mjeseca.

  36. #36
    lucij@ avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,759

    Početno

    Uh, Bebinja. Zamislila sam kako bi moj I. bio nesretan bez cice dok je bio tako mali.
    Ne znam mnogo o razlozima iz kojih su doktori toliko protiv dojenja u trudnoći. Prije svega, mislim da su neuki u tome. Nedavno me jedan prijatelj pitao zašto svi kažu da se ne smije dijete tako dugo dojiti. S nama u društvu je bila i jedna mlada doktorica, ona je tvrdila da je to između ostaloga zato što žena ne može zatrudnijeti dok doji.

    Nikada zapravo nisam čula konkretno objašnjenje, niti od liječnika, niti od žena koje se zgražaju nad dugim dojenjem, a često i nad dojenjem općenito. Jedino sam čula da se to ne smije i da je opasno za bebu. Meni se kao jedino realno čini da neke žene dojenje iscrpljuje (mene nije nikada) pa se oko toga treba paziti. Ima ovdje na forumu cura koje su, kad se radi o dojenju, kompetentnije od mnogih liječnika i njima vjerujem. Osim toga, vjerujem i svom tijelu i svom osjećaju.
    I. je prije dva tjedna prestao cicati, ja sam sada trudna 5 mjeseci. Mene je dojenje počelo izuzetno boljeti pa sam neko vrijeme trpila za njegovo zadovoljstvo. A onda je postalo i iritantno i stvaralo mi je nervozu pa smo prestali. Nije bilo burno, ali I. sada ima 32 mjeseca.

  37. #37
    lucij@ avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,759

    Početno

    Uh, Bebinja. Zamislila sam kako bi moj I. bio nesretan bez cice dok je bio tako mali.
    Ne znam mnogo o razlozima iz kojih su doktori toliko protiv dojenja u trudnoći. Prije svega, mislim da su neuki u tome. Nedavno me jedan prijatelj pitao zašto svi kažu da se ne smije dijete tako dugo dojiti. S nama u društvu je bila i jedna mlada doktorica, ona je tvrdila da je to između ostaloga zato što žena ne može zatrudnijeti dok doji.

    Nikada zapravo nisam čula konkretno objašnjenje, niti od liječnika, niti od žena koje se zgražaju nad dugim dojenjem, a često i nad dojenjem općenito. Jedino sam čula da se to ne smije i da je opasno za bebu. Meni se kao jedino realno čini da neke žene dojenje iscrpljuje (mene nije nikada) pa se oko toga treba paziti. Ima ovdje na forumu cura koje su, kad se radi o dojenju, kompetentnije od mnogih liječnika i njima vjerujem. Osim toga, vjerujem i svom tijelu i svom osjećaju.
    I. je prije dva tjedna prestao cicati, ja sam sada trudna 5 mjeseci. Mene je dojenje počelo izuzetno boljeti pa sam neko vrijeme trpila za njegovo zadovoljstvo. A onda je postalo i iritantno i stvaralo mi je nervozu pa smo prestali. Nije bilo burno, ali I. sada ima 32 mjeseca.

  38. #38
    lucij@ avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,759

    Početno

    Uf, šta uradih..

  39. #39
    smedja avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    863

    Početno

    Bebinjo... potpuno te razumijem, i moja curica AD, alergija na KM, adaptirano, soju itd.. tako da je ostala cijelu trudnocu na mojoj cici... razlika je ta sto je meni nazalost mlijeko "nestalo" jako rano, a bila sam uvjerena da se to ne moze dogoditi... pa mi je malena smrsavila i pila je samo rizino mlijeko... sad jedva cekam drugu bebu pa da bude konacno opet mlijeka za obje...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •