Stranica 1 od 3 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 117

Tema: IVf poliklinaka - pismo pacijentima o novom zakonu

  1. #1
    pino avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    New Jersey
    Postovi
    3,720

    Početno IVf poliklinaka - pismo pacijentima o novom zakonu

    Sto vi kazete na ovo???

    http://www.poliklinika-ivf.hr/conten...lang,hrvatski/

    Našem embriološkom laboratoriju dovoljno je 5-6 kvalitetnih jajnih stanica da bi postigli visoku šansu za uspjeh, pri čemu više ne bilježimo ozbiljnije hiperstimulacije jajnika niti rizik trojaka. Također, već imamo dobra iskustva sa zamrzavanjem jajnih stanica, jer je to metoda očuvanja plodnosti u žena koje iz zdravstvenih ili osobnih razloga nisu spremne za trudnoću.
    Nekako mi je tesko vjerovat da imaju iskustva sa zamrzavanjem j.s. Niti u Americi ne znam nikoga tko bi cuvao j.s., hocu reci to su jako jako rijetke zene koje bi isle na to, i ne mogu zamislit da imaju vise od jednog-dva slucaja maksimum.

    I kako oni misle iskoristiti 5-6 jajnih stanica kad ne smiju vise od 3?

  2. #2
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Šokirana sam blago. Ne poznam nikoga tko je kod njih zatrudnio metodom odmrzavanja jajne stanice, baš bih voljela da se netko od korisnika te usluge javi na forumu pa da čujemo first-hand patient experience. Ono što su možda napravili je da su nekome tko se liječi od karcinoma zamrznuli js, ali sumnjam da su ikome odmrzavali i da je ostao trudan jer mi se čini da bi se takvo što pojavilo u novinama kao uspjeh naše klinike.

  3. #3
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    E, da, vidim da nisu niti napisali da su ih odmrzavali i da je netko zatrudnio. Koliko sam shvatila, najveći je problem u tome odmrzavanje i postizanje trudnoće, ne toliko zamrzavanje js i čuvanje na ledu, nego manipulacija odmrznutim js jer stradavaju u odmrzavanju budući da su pune vode. Koliko sam shvatila oni zaista imaju strategiju da nemaju puno hiperstimulacija (tako je uvijek bilo). Kako misle iskoristit više od tri - nisu to niti napisali da će ih iskoristit. Kad bolje razmislim, mislim da je to njihova dobro sročena reklama u stilu - ne bježite od nas, pacijenti, kod nas se neće tako puno osjetiti udar novog Zakona. Ali, imaju ista ograničenja kao i svi drugi, neće moć' svjedno oplođivati više od 3 jer to ne smije nitko, ali su sad u konkurentskoj prednosti jer su napisali da su imali zamrzavanje (ali ne i trudnoću iz zamrznute js, što su ipak totalno različite kategorije). Ne vjerujem da su imali trudnoću iz odmrznute jajne stanice, to bi sigurno napisali da jesu, možda su jednoj do dvije žene u posljednje tri godine zamrznuli stanice, to bi bio nekakav moj guess.

  4. #4
    mmaslacak avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    N.Zagreb
    Postovi
    818

    Početno

    Čekajte..jel to poliklinika onoga doktora Šimunića koji podržava ovaj zakon?
    Jedino ako se nije dogovorio sa ministrom da mu kupi opermu već prije izglasavanja i nauči kadar kako se to radi?
    Stvarno me ovo razljutilo!!!
    Ma da imam sve novce ovoga svijeta ne bi tome konju išla!!
    Fuj, fuj, fuj!

  5. #5
    pino avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    New Jersey
    Postovi
    3,720

    Početno

    Očekujući ovakav Zakon mi smo se u potpunosti pripremili, a Vi dragi pacijenti ne morate brinuti da će novi pristup umanjiti uspjeh.
    Da, to je Simuniceva klinika.

  6. #6
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    Slijedeći svjetske trendove zadnjih smo godina stekli dragocjeno iskustvo koje će Vam pomoći da ostvarite roditeljstvo. Prema preporukama europskih i svjetskih stručnih društava mi već 3 godine koristimo:

    - blaže protokole stimulacije ovulacije

    - embriotransfer manje zametaka (2-3 zametka)

    - zamrzavanje (kriopohrana) metodom vitrifikacije

    a) zametaka

    b) jajnih stanica

    - dodatne pretrage za kontrolu zrelosti folikula i endometrija (nove hormonske analize, 3D/4D UZV i dr)

    - poseban način pomoći žutom tijelu

    Time smo postigli odličnu uspješnost od 38,5% za ovu godinu, nizak rizik i rijetke komplikacije


    Fantastični rezultati on je vitrifikacijom ZAMETAKA i jajnih stanica postigao uz ostale pretrage uspjeh od skoro 40% koji je ravan američkim uspjesima . :?

    Šimuniću, svaka ti čast, koja reklama, koje objašnjavanje pacijenticama, koji čini mi se deal s Milinovićem. Otkad on to se bavi vitrifikacijom?

  7. #7
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    Citiraj Bebel prvotno napisa
    Razmišljam o onoj Šimunićevoj I tehnologija će napredovati te se za godinu-dvije mogu očekivati i bolji rezultati ... pa bi možda takve kometare (na ovu dopunu o JS) trebalo preduhitriti jer smo svi svjesni koliko je istraživanje skupo i koliko je teško da će tehnologija napredovati u 1-2g. kad nije napredovala do sad.
    upravo se sjetila da je on jos prije koji tjedan izjavio da će tehnologija napredovati!!! a on je ovim pismom ustvari hvali da vec ima tehnologiju novu s kojom uspješno barata....... Bože, stvarno znam zašto sam pobjegla od ovog čovjeka prije 2 godine i to glavom bez obzira!!!

  8. #8
    aenea avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,467

    Početno

    Šimunić mi se po gnjusnosti već opasno približio Milinoviću..fuj.

  9. #9
    Bebel avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,661

    Početno

    Očekujući ovakav Zakon mi smo se u potpunosti pripremili, a Vi dragi pacijenti ne morate brinuti da će novi pristup umanjiti uspjeh.
    Sram ga bilo. Šurovao je s Milinovićem u donošenju ovog zakona i sad se reklamira. Ovo je za naslovnicu u novinama.
    Smrad jedan!!!!!!

  10. #10
    bublica3 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    ST
    Postovi
    2,361

    Početno

    Treba u IVF polikliniku poslat mail s puno ključnih pitanja. Npr, kako će od 5-6 j.s odabrat one 3 najbolje?
    Pa da vidimo šta će odgovorit.

  11. #11
    martina123 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    1,372

    Početno

    O Boze!!!!!! :shock: :shock: :shock:

  12. #12

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    mjesto pod suncem
    Postovi
    2,786

    Početno

    Ma da mi je znati kakav su tocno deal sklopili Golem i Simunic?
    Cccc, a vlada istovremeno poduzima mjere protiv mita i korupcije... Gnjusno.

  13. #13
    martina123 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    1,372

    Početno

    Citiraj fritulica1 prvotno napisa
    Ma da mi je znati kakav su tocno deal sklopili Golem i Simunic?
    Cccc, a vlada istovremeno poduzima mjere protiv mita i korupcije... Gnjusno.
    Koja Vlada, ona korumpirana sva? 8)

    Prestrasno je sve to..

  14. #14
    aenea avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,467

    Početno

    "Očekujući ovakav Zakon mi smo se u potpunosti pripremili.."
    Ma baš se pitam kako je on mogao očekivati ovakav zakon.. :smajlićkojibljuje:

  15. #15
    IRENA456 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    298

    Početno

    Da sam od onih koje su neupučene u problematiku novog zakona i na samom početku borbe za bebom u ovo bi i povjerovala.
    A ovako:smajlićkojibljuje:

  16. #16
    Dodirko avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,405

    Početno

    A joj ljudi što se čudite... Pa naravno da je i Šimunić u to uključen od početka. I naravno da je napisan takav tekst jer je tekst čista reklama (bez činjenica i izravnih statistika)

    Nadam se da smo već odavno naučili da se na reklame ne treba obazirati već donositi zaključke na osnovu činjenica.

    Zato i imamo izbora (sva sreća).


    Mogu reći samo da su jadni i da je to za naslovnicu u novinama.

  17. #17
    Pcelica Mara avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    3,285

    Početno

    Ja se i dalje nadam da će ljudi, barem one informirani, bojkotirati IVF polikliniku.
    Pa nek' Šimunić sam sebi smrzava jaja kad se već pripremio

  18. #18
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    Citiraj Pcelica Mara prvotno napisa
    Pa nek' Šimunić sam sebi smrzava jaja kad se već pripremio



    ali mi stvarno nije jasno otkad on to koristi vitrifikaciju.

    Odoh njemu/klinici napisati mail s molbom da mi odgovore na upravo taj dio..
    I usput ću ga pitati da li će i u Petrovoj gdje se također bavi MPO-om biti vitrifikacije, odnosno da li ju je kao tehnologiju već upotrebljavao već tamo. Ako nije, kad očekuje korištenje vitrifikacije...

  19. #19
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    još nešto, upravo sam u google.hr ubacila vitrifikacija i dobila sljedeći rezultat,

    http://www.google.hr/search?q=vitrif...&start=30&sa=N

    uglavnom vitrifikacija na jajnim stanicama kod kobila, miševa, etc. ajme u što se oni to upuštaju. Vani se to stvarno radi ali su za to educirani i opremljeni tehnološki.

    Odoh napisati i Golemu mail (

  20. #20
    taca70 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    2,109

    Početno

    Ja bih ga isto pitala kako je pripremio Petrovu za provodenje novog zakona i najurila ga s mjesta predstojnika odjela za reprodukciju.U bolnici se skoro ne pojavljuje, samo gleda kako da profitira sto vise.Ma muka mi je od tog necovjeka.

  21. #21
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    Citiraj aenea prvotno napisa
    Šimunić mi se po gnjusnosti već opasno približio Milinoviću..fuj.
    Citiraj Pcelica Mara prvotno napisa
    Ja se i dalje nadam da će ljudi, barem one informirani, bojkotirati IVF polikliniku.
    X

  22. #22
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Ovo imamo iskustva s vitrifikacijom jajnih stanica, kad sam prvi put pročitala, i ja sam se pitala jesu li to radili na jajnim stanicama žena, ili tako eksperimentalno kao što na VV-u rade s onim hrčkovim stanicama Sperm Penetration Test. Tj., nije napisano da su radili vitrifikaciju jajnih stanica žena, napisali su da su radili vitrifikaciju i razlog zbog čega su se u to upuštali.

  23. #23
    aenea avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,467

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa
    Ovo imamo iskustva s vitrifikacijom jajnih stanica, kad sam prvi put pročitala, i ja sam se pitala jesu li to radili na jajnim stanicama žena, ili tako eksperimentalno kao što na VV-u rade s onim hrčkovim stanicama Sperm Penetration Test. Tj., nije napisano da su radili vitrifikaciju jajnih stanica žena, napisali su da su radili vitrifikaciju i razlog zbog čega su se u to upuštali.
    za ovo ću im svakako poslat mejl ..čim ulovim vremena

  24. #24
    gupi51 avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    542

    Početno

    Kakve gluposti oni baljezgaju!!!!!!
    Dovoljno je 5-6 j.s. za uspjeh. Pa koga on farba, smiju se oploditi samo 3, po kojem ključu će izabrati baš 3 najbolje.

    embriotransfer manje zametaka (2-3 zametka)
    gdje je tu napredak, pa u svijetu je trend transfera samo jedne blastociste, tzv SET

    A kada je osigurao pravnika i psihologa koji će nam izdati uvjerenje? I koji su to? Baš bih voljela znati, kada nitko drugi ne zna?

    Ljigavac jedan!!!!
    kao fol radi u Petrovoj a jutra provodi u poliklinici za svoj džep.
    Ja ih zovem već danima da mi ovo malo pojasne ali nitko se ne javlja. Lukavo su pobjegli na godišnji.

    [/b]

  25. #25
    sretna35 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,110

    Početno

    uvijek postoji trenutak kada spoznamo tko je kakav čovjek

    sada znam zašto se tom čovjeku nisam mogla niti približiti

  26. #26
    aenea avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,467

    Početno

    Citiraj gupi51 prvotno napisa
    Kakve gluposti oni baljezgaju!!!!!!
    Dovoljno je 5-6 j.s. za uspjeh. Pa koga on farba, smiju se oploditi samo 3, po kojem ključu će izabrati baš 3 najbolje.
    [i]
    Smrznut će ih, kužiš? Jer imaju iskustva u smrzavanju jajnih stanica. A mi smo idioti

  27. #27
    Gost 1 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    95,4 FM
    Postovi
    1,747

    Početno

    Citat iz dopisa prof. dr. Velimira Šimunića poslanog ministru zdravstva dr. Darku Milinoviću:

    Prema metaanalizi iz travnja 2009. godine jedna smrznuta jajna stanica daje 2,3% šanse za kliničku trudnoću
    Pametnome dosta

  28. #28
    laky avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    vječita lutalica......na samom jugu ,srcem u Slavoniji
    Postovi
    3,564

    Početno

    ogavno dr Šimuniću ,fali smail koji bljuje vatru

  29. #29
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno


    mene je ovo tako rastužilo, jer ja uz IVF polikliniku vežem samo pozitivna iskustva
    i moja carica je začeta tamo, dok je bio još dr.Tomić
    prvo sam se dvoumila hoću li ponovo ići tamo, s obzirom da dr.Tomića više nema, a sad sam sve više sigurna da neću

  30. #30

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    užasno bezobrazno, neistinito, pokvareno, žicarenje neupućenih pacijenata

  31. #31
    aenea avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,467

    Početno

    Cure, pišite im
    pitanja@poliklinika-ivf.hr ili poliklinika.ivf@zg.t-com.hr
    a možda ne bi bilo loše u cc staviti i neki od medija..

  32. #32

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    154

    Početno

    'vako... ajmo sad pročitat baš ono što piše u ovom dopisu:

    - u ovoj godini (dakle )prije glupavog Zakona) postigli smo uspjeh 38,5% - stoput smo čuli koliko će se uspješnost s novim Zakonom smanjiti - prema tome on će sada biti nekih 18%, ako i toliko
    -tu uspješnost postigli smo zahvaljujući ovome pod a) zamrzavanje zametaka - što više ne smijemo izvoditi
    - nama treba 5-6 kvalitetnih jajnih stanica da bismo postigli uspjeh kakav smo imali - a novi nam Zakon nudi samo 3 i to upitne kvalitete, jer nema načina da odredimo koja je od dobivenih JS bolja.

    Zaključak:
    U banani smo i bježite kud vas noge nose!

  33. #33
    rozalija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    MOSTAR
    Postovi
    2,410

    Početno

    Šimunić pokušava da ovakvom propagandom spasi sebe i da izvinete svoje dupe i da napuni džepove, ali izgleda da je prokontan i može reći samo PA-PA svojim MPO postupcima jer u ga mnogi i te kako prokužili, ko je šta i kakav je.


  34. #34
    mmaslacak avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    N.Zagreb
    Postovi
    818

    Početno

    Ovu temu treba spojiti sa onom Građanski neposluh i bojkotirati njegovu polikliniku!
    Stvarno bezobrazno..

  35. #35
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    ja o simunicu ni kao lijecniku ni kao osobi nista ne znam, ali vam jos od onih gledanja saborskih sjednica govorim da simunic nije oke, onaj cas kad sam cula sto je napisao ministru ne mogu vjerovati da netko tko tak nekaj veli u redu
    ali vi meni tvrdite kak je on supertruper covjek, ljecnik, stovec
    ma, nemre nitko tko napise ministru onakvo pismo bit supertruper

  36. #36
    aenea avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,467

    Početno

    ajme kako sam se uzrujala...
    poslala im mail sa upitom o postotku uspješnosti i broju ostvarenih trudnoća iz smrznutih jajnih stanica..evo odgovora:
    "Poštovana gospođo,
    vitrifikacija je metoda koja se u svijetu koristi već godinama, kako za zametke tako i za jajne stanice. Mi sa vitrifikacijom zametaka imamo odlična iskustva i dosta trudnoća, a postupak za zamrzavanje i odmrzavanje (vitrifikaciju) jajnih stanica je identičan.
    Sami još nemamo trudnoća iz odmrznutih jajnih stanica, jer tu metodu nismo morali koristiti, ali ne sumnjamo da ćemo ih imati. Nažalost, zakon je stupio na snagu i moramo mu se prilagoditi. Mi vjerujemo da će iz jedne ozbiljne stimulacije sa naprimjer 9 jajnih stanica šansa pacijentica za uspjeh biti jednaka kao i dosad, 30-40%.
    LP"

    Kakav krasan celofančić..

  37. #37
    aenea avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,467

    Početno

    Da, možda banaliziram - i ja u škrinji uspješno smrznem jaje pa mi se još ni jedno pile nije izleglo. Ali uspješno smrzavam jaja.

  38. #38

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    koji odgovor
    sad mu je odjednom nažalost kaj je zakon stupio na snagu
    a jedva je dočekao da sve ono napiše i zamaže svima oči....
    on vjeruje da će šanse za uspjeh biti iste - možeš misliti , kao da to još nitko nije radio, pa se ne znaju iskustva

  39. #39
    Dodirko avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,405

    Početno

    Ja bih ga isto pitala kako je pripremio Petrovu za provodenje novog zakona i najurila ga s mjesta predstojnika odjela za reprodukciju.
    X

    I još jedno dodatno pitanje... zar može raditi u bolnici i imati privatnu praksu? Nije li to zabranjeno?

  40. #40
    aenea avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,467

    Početno

    Nije odgovorio šimunić osobno.

  41. #41
    pino avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    New Jersey
    Postovi
    3,720

    Početno

    Ajmo pretpostavit da stvarno zamrznute jajne stanice ce pruzit istu sansu za trudnocu kao i svjeze (imam studije koju kazu suprotno, ali ajde...)

    Ono sto je uzasavajuce je da je za ocekivati porast broja trojki cak i da je odmrzavanje super uspjesno. Tako je i u Italiji, i u Njemackoj, i u Svicarskoj - svugdje gdje nije moguce odabrati najbolje embrije za transfer, a ostale zamrznuti. Kako ce to poliklinika IVF rijesiti, pitam se? Hoce li bacati treci embrio za onih 50% zena koje ce ga imati 3. dan? (50% je podatak iz talijanskih statistika.) Ili ce riskirat - jer ipak, nisu oni ti koji ce snositi posljedice, nego zene (i djeca). U Njemackoj i Svicarskoj se to rjesava s fetalnim redukcijama, koje se u Hrvatskoj (i Italiji) ne rade. To je meni najvece nasilje nad zenom.

  42. #42
    pčelica2009 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Sl.Brod
    Postovi
    1,057

    Početno

    Dodirko-možeš raditi u državnoj firmi i imati nešto privatno-iz iskustva govorim.Dokle god plaćaš porez-državu nije briga.Ja sam u prošloj i u ovoj god. radila 3 posla-vrtić,honorarno igraonica i redovno imamo opg-pčelarstvo.Za sve troje je plaćen porez.A što se tiče Šimunića i njegovog izbivanja sa Petrove u korist privatne klinike-tu se grdno varate.U prošlom postupku,samo mi je bio na punkciji-sve ostalo nije mogao doći jer je imao trojke na Petrovoj,pa seminar i ne znam što još.A definitivno stoji da nisam ni ja zadovoljna ako platim što mi nije on na transferu,uzv i sl.I mislim da je rastrgan između Petrove i privatne bolnice tako da su obje strane oštećene.

  43. #43
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Š. je od osamostaljenja države blizak vlasti (od bivšega predsjednika do sadašnjih kreatura) i to dooobro koristi - naravno, za vlastiti probitak, dobitak i zaradu, a ne za unapređenje uvjeta u matičnoj mu bolnici koja ima najlošiji rejting u MPO-u u RH.

  44. #44
    Dodirko avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,405

    Početno

    Ja ću se opet vratiti na pitanje da li smije raditi u državnoj bolnici i imati privatnu kliniku. Obzirom da radi isti posao to je u sukobu interesa.

    Neću sada to više provlačiti jer je OT ali ću provjeriti.

  45. #45
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Citiraj Dodirko prvotno napisa
    Ja ću se opet vratiti na pitanje da li smije raditi u državnoj bolnici i imati privatnu kliniku. Obzirom da radi isti posao to je u sukobu interesa.

    Neću sada to više provlačiti jer je OT ali ću provjeriti.
    I da ne smije, Dodirko,on bi smio. Pa kod nas je normalno da su pojedinci iznad zakona, i da je nekome dopušteno, ono što drugome nije.

  46. #46
    tikica_69 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    2,809

    Početno

    To je valjda jedini lijecnik koje se bavi humanom reprodukcijom u ZG kod kojeg nikada nisam bila (a bila sam i kod Baumana, Tomica, Radoncica, Canica, Skvorca)....od prvog dana imam neku averziju prema njemu i od prvog dana govorim muzu da cu radije na kraj svijeta nego njemu

  47. #47
    pčelica2009 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Sl.Brod
    Postovi
    1,057

    Početno

    Dodirko-jel ignoriraš moj post ili ne želiš čitati? :? Zakonski je propisano da možeš raditi i još imati privatno otvoreno.To ti piše i kada ispunjavaš poreznu prijavu-prijavljuješ plaću,i dohodak od samostalne djelatnosti-u ovom slučaju je njemu privatna klinika samostalna djelatnost.Ne razumijem u čemu je problem što se tiče zakona.Ako uredno plaćaš porez-onda je sve ok.Tko meni može zabraniti da radim za plaću,za honorarac i još da imam privatni obrt?

  48. #48
    aenea avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,467

    Početno

    Čini mi se manje važno što radi privatno i u državnoj klinici. Ono što me pika u oči je taj celofan u koji je zamotao taj tekst na svojoj web stranici i po meni nekorektne izjave u javnosti. Ovo nekorektno je izuzetno blaga riječ jer mi tlak skoči na 200 kad se sjetim izjave da će medicina kroz 2-3 godine napredovati..

  49. #49
    tinaka avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Iza...
    Postovi
    906

    Početno

    "...Nadovezala je djelatnost na dugogodišnju tradiciju i kvalitetu Klinike u Petrovoj..."

    Ovaj gore dio me strašno bode u oči... kako privatna poliklinika može nadovezati djelatnost državne klinike?! Jedino ako su povezane udjelom postotka u vlasništvu ili slično, nisam pravnik, al znam da to baš po zakonu ne klapa previše.

  50. #50
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    to što radi u državnoj bolnici i ima privatnu praksu, nije uopće sporno
    takvih ima na stotine, nije protuzakonito i redovno to prakticira jako puno doktora
    i kao što pčelica kaže, zakonom je regulirano, imaš paću i dohodak od samostalne djelatnosti i još štošta toga

    nadovezali su se na dugogodišnju tradicijui kvalitetu Petrove jer su preuzeli neke djelatnike, npr. embriolog (koji je meni fantastičan), dakle iskusktvo su stjecali u Petrovoj
    vjerojatno su mislili na to, ne znam što bi drugo bilo

    ne branim ih, jer i mene je izjava razočarala
    al moram reći i to da sam kod njih imala samo pozitivna iskustva
    doduše, mene je vodio dr. Tomić, a embriolozi su se izmjenjilavi (i S. mi je isto super)

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •