Stranica 2 od 5 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 201

Tema: sto ocekivati od pravnog & psiholoskog savjetovanja?

  1. #51
    aenea avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,467

    Početno

    Mene u tom psihološkom savjetovanju iskreno brine, iako znam da osoba koja će ga vršiti nije kriva za postojanje te nebuloze, da neću moći pobjeći sprdnji i sarkazmu..a kad me krene, ne mogu se kontrolirat

  2. #52
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    ooo da, i ja se bojim tog psihološkog savjetovanja
    mogla bih im svašta sasuti u facu

  3. #53
    drndalica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    455

    Početno

    ooo da, i ja se bojim tog psihološkog savjetovanja
    mogla bih im svašta sasuti u facu Mad
    ... i ispasti totalna luđakinja

    To meni prvo pada na pamet. Jedna sam od onih koje trtare od "ispitivanja". Kad vidim policajca na cesti najradije bi odmah stala (iako me nije zaustavio) i SVE MU PRIZNALA (što znam i ne znam)

    Mislim, sva ta sranja mora da su užasno stresna, nepotrebna, iscrpljujuća i degradirajuća. Prva bi ljosnula na bilo kakvom testu tog tipa...

  4. #54
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj aenea prvotno napisa
    Mene u tom psihološkom savjetovanju iskreno brine, iako znam da osoba koja će ga vršiti nije kriva za postojanje te nebuloze, da neću moći pobjeći sprdnji i sarkazmu..a kad me krene, ne mogu se kontrolirat
    Ovo bi i mene brinulo, ali bi me MM tuknio ispod stola i spriječio u tome, pretpostavljam.

    Lorien, u pravu si, mislim da se ne spominje, i vjerojatno sam ja kao laik malo "jump the gun" s time u svom neznanju da se to pravno pretpostavlja pa sam pak pretpostavila da će i za to trebat potvrda.

  5. #55
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    A razgovor i eventualne potvrde će biti u sklopu klinika u kojima se postupak obavlja? Prema jutrošnjem članku iz Jutarnjeg :?

  6. #56
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj vikki prvotno napisa
    A razgovor i eventualne potvrde će biti u sklopu klinika u kojima se postupak obavlja? Prema jutrošnjem članku iz Jutarnjeg :?
    Uz svu štednju u zdravstvu koja je nužna dok nam sjedaju na plaće za popunit državni proračun, on sad predlaže zapošljavanje 2 čovjeka na plaći, di bi klinikama tisuću puta bolje došao dodatni biolog, recimo, da štancaju stupidne potvrde! Sramota tko nam državu vodi!

  7. #57
    Biene avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    485

    Početno

    Ja već duže vrijeme razmišljam na koji način bojkotirati ovo savjetovanje.
    Naravno da ćemo svi na žalost morti tamo pojaviti da dobijemo potvrdu, no ne želim se uopće dovesti u situaciju da me je strah da ne ispadnem podobna ili da me je strah što će me pitati ili da me je ne daj Bože strah da ne ispadnem dovoljno pristojna.
    Ja ću kad odem na to savjetovanje (koliko sam shvatila oni te ne mogu odbiti da ne možes u postupak, samo te savjetuju) zaboraviti na pola sata da su me roditelji lijepo odgojili, neću se svađati već jednostavno neću ništa govoriti, gledati ću kroz prozor, staviti ću MP3, a čiča nek priča i valjda će shvatiti da mu je to uzalud pa će udariti pečat na potvrdu i doviđenja.

  8. #58

    Datum pristupanja
    May 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    169

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa
    Citiraj vikki prvotno napisa
    A razgovor i eventualne potvrde će biti u sklopu klinika u kojima se postupak obavlja? Prema jutrošnjem članku iz Jutarnjeg :?
    Uz svu štednju u zdravstvu koja je nužna dok nam sjedaju na plaće za popunit državni proračun, on sad predlaže zapošljavanje 2 čovjeka na plaći, di bi klinikama tisuću puta bolje došao dodatni biolog, recimo, da štancaju stupidne potvrde! Sramota tko nam državu vodi!
    Potpisujem u cijelosti! Ovo je sve veća i veća farsa.

  9. #59
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Mislim... izazovnog li posla za nekog pravnika... 8 sati 5 dana tjedno pisuckat te stvari i čitat ljudima ko matičar :?... Takvo usku specijalizaciju u pravu ili bilo kojoj struci, a da nije rad u tvornici, nisam još vidjela...

  10. #60
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Samo gomilanje administracije koja je u svim javnim ustanovama ionako troma, neučinkovita i vrlo često sasvim nepotrebna

  11. #61

    Datum pristupanja
    May 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    169

    Početno

    mogli su to regulirati na način da u pismenoj formi napišu sve čim te trebaju prosvijetliti i ti onda svojim potpisom potvrđuješ da si upoznat sa svim pravnim posljedicama blablabla.
    ovo mi je stvarno suludo.

  12. #62
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj vikki prvotno napisa
    Samo gomilanje administracije koja je u svim javnim ustanovama ionako troma, neučinkovita i vrlo često sasvim nepotrebna
    I onda će nam kukat da zbog svjetske krize uvode harač, nesposobnjakovići najobičniji!

  13. #63
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj Lorien prvotno napisa
    mogli su to regulirati na način da u pismenoj formi napišu sve čim te trebaju prosvijetliti i ti onda svojim potpisom potvrđuješ da si upoznat sa svim pravnim posljedicama blablabla.
    ovo mi je stvarno suludo.
    Normalno, tako se to radi u Mariboru, di se ne razbacuju ljuskim i inim resursima.

  14. #64

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    1,585

    Početno

    [quote="Lorien"]mogli su to regulirati na način da u pismenoj formi napišu sve čim te trebaju prosvijetliti i ti onda svojim potpisom potvrđuješ da si upoznat sa svim pravnim posljedicama blablabla.
    quote]
    upravo tako!

  15. #65
    aenea avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,467

    Početno

    Pa kako će onda barbe zaposlit nekoga? Ako ide pisani oblik "savjetovanja", mogu svoje zaposlit samo na fotokopirki, a njima je to zasigurno ispod časti.

  16. #66
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa
    Citiraj Lorien prvotno napisa
    mogli su to regulirati na način da u pismenoj formi napišu sve čim te trebaju prosvijetliti i ti onda svojim potpisom potvrđuješ da si upoznat sa svim pravnim posljedicama blablabla.
    ovo mi je stvarno suludo.
    Normalno, tako se to radi u Mariboru, di se ne razbacuju ljuskim i inim resursima.
    E, kod nas se proračunski novac ovako baca, a onda se nadoknađuje od ionako premalih plaća i mirovina.

  17. #67
    maya3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    gs
    Postovi
    111

    Početno

    cure oprostite ako već ima negdje napisano (neda mi se pretraživat) dali i mi koji smo već bili u postupcima MPO moramo proći psihološko savjetovanje :?

  18. #68
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    Citiraj maya3 prvotno napisa
    cure oprostite ako već ima negdje napisano (neda mi se pretraživat) dali i mi koji smo već bili u postupcima MPO moramo proći psihološko savjetovanje :?
    Draga Maya3,

    vidim da iz grada naseg ministra, pa te molim info da li znas da li su se u Gospickoj bolnici radili abortus dok je ministar bio ravnatelj bolnice? Pitale su to cure na drugom topicu.

    Sto se tice tvog pitanja, gle, SVI moraju na psiholosko/psihatrijsko savjetovanje kao i na pravno prije MPO, ali ti svakako preporucujem da zakon procitas u potpunosti te da vidis da osim tog dijela ima mnogo drugih, gorih stvari u tom zakonu.

    Nemoj se ljutiti, ali mislim da mi koji idemo na MPO moramo biti informirane, bar da znamo sto pise u zakonu i sto nas time ceka, a ceka nas blaga katastrofa, nazalost

  19. #69
    Gabi avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    1,335

    Početno

    Citiraj maya3 prvotno napisa
    cure oprostite ako već ima negdje napisano (neda mi se pretraživat) dali i mi koji smo već bili u postupcima MPO moramo proći psihološko savjetovanje :?
    Žalosno, ali da.

  20. #70
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    kako bi trebale izgledati te potvrde?

    da li nam ih, u ovom prijelaznom periodu, mogu izdati bilo koji pravnici/psihijatri?

  21. #71

    Datum pristupanja
    May 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    169

    Početno

    Pinky, mislim da ne jer zakon izričito propisuje da je to savjetovanje dužna organizirati zdravstvena ustanova, a ako nije organizirala da te je dužna uputiti na savjetovanje.

  22. #72
    ninochka28 avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    453

    Početno

    Ljudi moji sve više mi je zlo od ove države, dođe mi da se odselim zauvijek jer ovo ne postoji nigdje što se dešava kod nas...ja sam jedva dočekala da dobijem termin za IVF u 10 mjesecu i veselim se već jako dugo tome, odnosno živim za taj 10 mj. Zapravo mi je na neki način više muka od svega, hvata me teška depresija i plaće mi se od jada što se sve počelo događati. Čak i ta pravna i psihološka sranja me toliko ne zanimaju, ako treba obavit ću ih samo da me puste u 10 mj da idem na IVF. Ja samo znam da ja i moj muž toliko silno želimo dijete da će to dijete biti sigurno jako sretno. Ima toliko roditelja kojima bi trebalo zabranit da viđaju svoju djecu a mi koji toliko želimo djecu nas šalju na psihološka testiranja. Ma fuj Milinović i cijela Vlada. Svima bi im poželjela da se bar na tren nađu u našoj situaciji pa bi ih onda pitala....

  23. #73
    tikica_69 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    2,809

    Početno

    Citiraj aenea prvotno napisa
    Mene u tom psihološkom savjetovanju iskreno brine, iako znam da osoba koja će ga vršiti nije kriva za postojanje te nebuloze, da neću moći pobjeći sprdnji i sarkazmu..a kad me krene, ne mogu se kontrolirat
    Ja sam valjda kraljica sarkazma, iz mene izvire kao vulkan cim prezirem nesto ili nekoga....ja zaista ne znam kako cu to uspjeti kod sebe iskontrolirati

  24. #74
    ninochka28 avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    453

    Početno

    Ma to su sve budalaštine izmišljene da zakompliciraju ljudima koji pate još više život....to treba kroz jedno uho unutra a kroz drugo van i lijepo reći hvala lijepa i doviđenja na izlasku kroz vrata

  25. #75
    gupi51 avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    542

    Početno

    Ja nažalost ne znam prešutit jednom kad mi prekipi. A prekipjelo mi je odavno.
    Žao mi je što ti ljudi koji nas budu "savjetovali" nisu krivi, ali ja teško da ću moći držati jezik za zubima. Već me sad strah same sebe.

  26. #76

    Datum pristupanja
    May 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    169

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa
    Lorien, u pravu si, mislim da se ne spominje, i vjerojatno sam ja kao laik malo "jump the gun" s time u svom neznanju da se to pravno pretpostavlja pa sam pak pretpostavila da će i za to trebat potvrda.
    ma bilo me stvarno strah da sam od silnog čitanja zakona ovakvu bitnu stvar propustila pa sam zato pitala. hvala na odgovoru

  27. #77

    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Postovi
    2

    Početno

    evo mišljenje psihologa o tom psihološkom savjetovanju:
    dakle, vidjela sam da se svašta spominje pa da razjasnim malo o čemu se radi ili bar kako ja to kao psiholog shvaćam.
    na tom savjetovanju ne možete "pasti". tu ne rješavate nikakve testove (osim možda neki upitnik kao nadopuna savjetovanju), nitko vas ne procijenjuje jeste li vi sposobni za taj cijeli posupak ili ne. zadaća psihologa ili psihijatra je da malo popriča s vama, vidi kako vi shvaćate to u što se upuštate, razjasni vam cijeli postupak, te vas upozna sa učincima stresa, krizama kroz koje često prolaze ljudi koji su u postupku medicinske oplodnje. ono možda najvrijednije što i možete dobiti od tog razgovora je baš to da izbrbljate sve što vam je na duši, izvrijeđate zakonodavca, psihologa, sebe, svekrvu ili bilo koga tko vam je u tom trenutku stao na žulj (ili tamo već duže vremena stoji) i da izbacite sve te muke malo iz sebe. možda dobijete i koji savjet koji će vam u nekom trenutku i olakšati muke.

  28. #78
    pino avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    New Jersey
    Postovi
    3,720

    Početno

    eh da, to bi bilo idealno... medjutim, iz iskustva znam da nisu svi psiholozi upoznati s problemom neplodnosti, dapace. Npr sta ako ti kaze "pa zasto bi se mucila na tako jednom teskom i potencijalno opasnom putu?" ili "znas, zivot bez djece isto nije tako los". Ova savjetovanja ce vjerojatno provoditi socijalni radnici itd, koji se u stvarnom zivotu srecu sa svakakvim problemima (upitni roditelji, nezeljena djeca, razne ovisnosti), i onda imaju vrlo hm, poseban stav prema svemu tome... I koliko ce to moc biti kvalitetno buduci da pacijenata ima samo na VV oko 1000 novih godisnje...

  29. #79

    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Postovi
    2

    Početno

    nažalost, dijelim tvoju bojazan jer sam čula i kolegice koje kažu da ako je bog odlučio da netko ne treba imati djecu, da to onda ljudi trebaju i prihvatiti. nemalo sam bila zgrožena što čujem tako nešto iz usta psihologa!
    zato, raspitajte se dobro kod koga ćete!

  30. #80
    Gabi avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    1,335

    Početno

    Šta će nam p@p savjetovanje kad imamo ovaj forum. Ovo je psihološko savjetovalište...savjeti i iskustva onih koji su to prošli. Ne treba mi netko soliti pamet i nametati mi "svoje mišljenje ili mišljenje svoje stranke", ili me gledati sa željenjem, razmatrati da li sam prestara ili predebela za postupak i sl.. Joj, cure, mene je već sad strah kako ću reagirati pred tom komisijom...mislim, ako uopće i započne primjena ovog suludog zakona.
    Picek, mislim da nećemo moći birati kod koga ćemo na savjetovanje (jedino ako promjenimo kliniku), jer će klinike imati svoje komisije. Možda griješim ... nisam baš detaljno proučavala ovaj dio.

  31. #81
    aenea avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,467

    Početno

    Citiraj picek prvotno napisa
    evo mišljenje psihologa o tom psihološkom savjetovanju:
    dakle, vidjela sam da se svašta spominje pa da razjasnim malo o čemu se radi ili bar kako ja to kao psiholog shvaćam.
    na tom savjetovanju ne možete "pasti". tu ne rješavate nikakve testove (osim možda neki upitnik kao nadopuna savjetovanju), nitko vas ne procijenjuje jeste li vi sposobni za taj cijeli posupak ili ne. zadaća psihologa ili psihijatra je da malo popriča s vama, vidi kako vi shvaćate to u što se upuštate, razjasni vam cijeli postupak, te vas upozna sa učincima stresa, krizama kroz koje često prolaze ljudi koji su u postupku medicinske oplodnje. ono možda najvrijednije što i možete dobiti od tog razgovora je baš to da izbrbljate sve što vam je na duši, izvrijeđate zakonodavca, psihologa, sebe, svekrvu ili bilo koga tko vam je u tom trenutku stao na žulj (ili tamo već duže vremena stoji) i da izbacite sve te muke malo iz sebe. možda dobijete i koji savjet koji će vam u nekom trenutku i olakšati muke.
    kao što je Gabi rekla - nećemo mi moć birat kod koga bi išli - svaka klinika će imati svoje. Ali što će se desiti, ako se psiholog ili pravnik pozovu na članak 38. i odbiju ti sudjelovanje u postupku? Jer prema tom članku i nemedicinsko osoblje ima pravo odbiti. Da, vjerojatno pretjerujem. Točnije, nadam se da pretjerujem, ali me Darkec i Jaca naučili da koliko god mi se činilo suludo i besmisleno - to ne znači da upravo to neće izvest.
    Psihološko savjetovanje ima smisla, ali po meni više kao mogućnost koja nam se pruža, a ne obveza. I to npr. meni sa prirodnjacima iz mjeseca u mjesec. Stvarno mi je to bezveze, jer jedva sa svojim ciklusima

  32. #82
    aenea avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,467

    Početno

    ...obavim i s medicinske strane ono što trebam.

    otišao mi post prerano

  33. #83
    Gabi avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    1,335

    Početno

    Citiraj aenea prvotno napisa
    Psihološko savjetovanje ima smisla, ali po meni više kao mogućnost koja nam se pruža, a ne obveza.
    U normalnim uvjetima bi upravo tako trebalo biti.

  34. #84
    AuroraBlu avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,688

    Početno

    Dobar dan svima, uvjetno rečeno... Mislim da će Roda danas imati rekordan broj novih registriranih (među kojima sam i ja) a sve zahvaljujući tzv.ministru (kako netko tako niskog I.Q. i toliko primitivizma uopće smije biti ministar!?)
    Ta osoba je zaslužila da mu se pljune u lice, služi na sramotu cijele ove jadne države...
    Smijenimo ga! Treba prosvjedovati, i to bučno i žestoko! Kad je prosvjed???

  35. #85
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Citiraj picek prvotno napisa
    jer sam čula i kolegice koje kažu da ako je bog odlučio da netko ne treba imati djecu, da to onda ljudi trebaju i prihvatiti
    na ovo pooooluuuuudiiiiiiim!!!!!!
    reci joj da kad joj se slijedeći put dijete ili netko njezin razboli, neka ga ni slučajno ne liječi, jer ako je bog tako htio - onda neka bude i dalje bolesno
    bez obzira na posljedice
    po njenim riječima je to božja volja i nek ju prihvati
    grrrrrrrrrr

  36. #86
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    ginger draga ne ljuti se, ima fakat svakakvih debila

    kad mi stanu popovat da ne moram sve ovo prolazit, da se ne triba imat dicu pod svaku cijenu, ja ih samo upitam imaju li ih oni. odgovor je u 90% da. onda im kazem da ili nisu zasluzili da budu roditelji kad bi se djece tako lako odrekli (grublja verzija) ili im samo kazem: i kako ti mozes komentirati moj problem? i odem dalje

    a to kako bog da, ti su mi najjaci. kad je o njima rijec guze bi vragu dali samo da im je sve super, lipo i kako im pase

  37. #87
    AuroraBlu avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,688

    Početno

    [quote="Ginger"]
    Citiraj picek prvotno napisa
    jer sam čula i kolegice koje kažu da ako je bog odlučio da netko ne treba imati djecu, da to onda ljudi trebaju i prihvatiti

    Da, ali ako je taj isti Bog odlučio da je netko bolestan, e onda to ne važi. Onda se čini sve (operacije, liječenje, antibiotici, cijepiva, bla bla...) ne bi li se izbjeglo tu neugodnu Božju volju. Licemjerni primitivci su ti koji komentiraju da treba prihvatit božju volju...

  38. #88
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    ma nekad si jednostavno ne mogu pomoći....

  39. #89
    Jim avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    384

    Početno

    Drage moje, sinoć sam u dahu gledala dnevnik i onoga specijalca ministra, tko ga uopće postavi na tu poziciju :shock: .
    Ja sam ogorčena, jadna, ljuta i ne znam šta još . Najgore od svega je to čekanje koje mi sada prolazimo jer nitko ne zna kako raditi a klinike ne rade dok se ne izdaju pravilnici. To može biti sutra a može biti u 12mj. Ja ću poluditi, jedva preživim od jednog aih do drugog i na kraju mi netko priopći da ću taj drugi čekati do daljnjega. :?
    Ne zna šta reći, totalno sam sluđena sa svime, stalno sam na netu, tražim, čitam, pišem.....
    Da li je tko naručen u skoro vrijeme na postupak da nam kaže šta se događa?????

  40. #90
    Jim avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    384

    Početno

    Citiraj picek prvotno napisa
    nažalost, dijelim tvoju bojazan jer sam čula i kolegice koje kažu da ako je bog odlučio da netko ne treba imati djecu, da to onda ljudi trebaju i prihvatiti. nemalo sam bila zgrožena što čujem tako nešto iz usta psihologa!
    zato, raspitajte se dobro kod koga ćete!


    Koliko srce boli kada čuje ovakve stvari, pa zašto smo toliko obilježeni, zašto nam to rade, zar na ovakvu bol koju nosimo i na ovakav križ moraju stavljati još suza i muke.
    Nisam zlobna ali voljela bih da osjete samo na jednu minutu moju bol i nemoć kada nakon negativnog testa sjedim na podu u kutu sobe i plačući molim Boga da se ujutro ne probudim da već prestane ova bol koja me razdire.

  41. #91

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    93

    Početno

    jel netko dobio potvrdu pravnika? u klinici prihvacaju i potvrdu javnog biljeznika pa bih molila da ako je netko negdje ishodio takvu potvrdu, da javi gdje ju mozemo dobiti (ili na pp ak ne moze javno).
    hvala

  42. #92
    Snekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    5,593

    Početno što ocekivati od pravnog & psiholoskog savjetovanja?

    Drage moje!
    Upravo sam pročitala vaše postove i nisam se iznervirala jer je to već danima meni prešlo u normalu. u 06/2009 sam imala moj (naš) prvi IVF (Petrova), koji nije stigao do transfera zbog nesazrijevanja stanica. Prošli petak sam trebala krenuti na prirodni, koji je zaustavljen našim divnim zakonom. I tako smo danas mm i ja išli dati krv za hepatitis i HIV, u ponedjeljak idemo vidjeti i poslušati psihijatra, a onda i kod pravnika. Pitam se samo, zar nam nebi morali osigurati psihološku pomoć NAKON NEUSPIJELIH pokušaja, a ne da nam to bude preduvijet pri IVF, ICSI...
    Što se markera tiče, slažem se, ali PSIHIJATAR?! Zar smo mi ludi ako samo tražimo da budemo roditelji ili...?

  43. #93
    Nene2 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,044

    Početno

    ! Zar smo mi ludi ako samo tražimo da budemo roditelji ili...?
    Naravno da nismo, samo živimo na pogrešnom mjestu u pogrešno vrijeme i mora nam svima biti misija promijeniti to!

  44. #94
    pino avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    New Jersey
    Postovi
    3,720

    Početno

    Snjezan sve se to da produrati, ali grozno je to sto ako dobijes 10 stanica, a nijedna ti se ne oplodi, po novom zakonu moras proci cak 4 postupka da to otkrijes... A koliko je to vremena...

    Svakako nam javi sto je i kako bilo na psiholoskom savjetovanju, pliz...

  45. #95
    Snekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    5,593

    Početno

    danas idem do javnog bilježnika pa vam javim šta kaže, i sve šta novog saznam, javim obavezno!

  46. #96
    linalena avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Postovi
    2,401

    Početno

    Mi još nismo ni počeli, čekamo nalaze pa na VV, kada, kako, kojim redom a sada se pitam i zašto - ne smijem se pokolebati

    meni samo teku suze, osjećam se ulovljena u zamci, stisnuta i okovana, uplašenan i neizrecivo tužna

  47. #97
    bublica3 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    ST
    Postovi
    2,361

    Početno

    cure ja u srijedu idem na psihološko savjetovanje privatno o svom trošku. Jako mi je teško i ne znam kako da izdržim ovaj pritisak, zanima me dali će mi pomoć.

  48. #98
    Nene2 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,044

    Početno

    Joj cure nemojte klonuti duhom! To što je zakon loš, ne znači da neće biti uspješnih postupaka!


    Situacija je grozna, ali za one koji će nastaviti s pokušajima u HR, ona je i dalje šansa za roditeljstvo. U međuvremenu treba napraviti sve što možemo da zakon padne, ali nemojte gubiti nadu

  49. #99

    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    119

    Početno PSIHOLOG

    Eto, mi bili jučer, jer smo u subotu krenuli sa bockanjem, a u ponedjeljak mi je sestra rekla da bez obzira što smo stari moramo imati sve papire.
    Otišli smo kod mr. psihijatrije i doktorica se sa nama toliko smijala na "zakon" da je ordinacijom sve orilo.... , popričali , platili 240,00 kunića, "dobili papir" i to vam je to....

  50. #100
    Gabi avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    1,335

    Početno Re: PSIHOLOG

    Citiraj ivana78 prvotno napisa
    Otišli smo kod mr. psihijatrije i doktorica se sa nama toliko smijala na "zakon" da je ordinacijom sve orilo.... , popričali , platili 240,00 kunića, "dobili papir" i to vam je to....
    Lako se njoj smijati kad će po svakom paru staviti 240 kn u džep . Toliko o besplatnom IVF-u koji nam stalno guraju pod nos. Ali dobro, bolje i tako nego da mi tamo ispire mozak. A koliko košta pravno savjetovanje? Zar nije rečeno da klinika koja se bavi MPO-om mora osigurati ova savjetovanja besplatno (negdje je napisano, ali nemam živaca sad to tražiti)? Mislim da ću ja lijepo napraviti pauzu do proljeća jer bih uz sve ovo mogla bankrotirati prije odlaska u Mb.

Stranica 2 od 5 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •