Stranica 3 od 5 PrviPrvi 12345 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 201

Tema: sto ocekivati od pravnog & psiholoskog savjetovanja?

  1. #101
    pino avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    New Jersey
    Postovi
    3,720

    Početno

    grozno, 240kn
    za smijeh terapiju

  2. #102

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    33

    Početno

    Mi smo pravnika i psihijatra zajedno 100 kn platili,uglavnom smo se smijali jer nam nisu imali šta za reći i bili gotovi za 5 minuta,sve u svemu bacanje novaca.

  3. #103
    Amalka avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Postovi
    159

    Početno

    ....mi smo pravnicu platili 200kn,da napiše izjavu da smo upoznati sa člankom tim i tim....i..bla,bla...
    mm je tražio od svoje opće doktorice uputnicu za psihića...došao je hitno na red za tjedan dana,nešto je svojim rukopisom napisala da smo sposobni i mm i ja,mada ja nisam ni bila prisutna..i nismo to ni platili....ako država nije napravila i pripremila nekakve obrasce,nije skoro ni važno šta piše na tom papiru,važno je da smo odradile što se od nas traži...

  4. #104
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    amalka, imas li mozda papir pravnice, tj kopiju istog?

    mozes mi ga poslati (precrtaj markerom osobne podatke), vazno mi je jer nas mnogi zovu, ne samo pacijenti nego i pravnici i institucije

  5. #105
    Amalka avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Postovi
    159

    Početno

    ...nadam se da je tošto sam ti poslala u redu...

  6. #106
    lastavica1979 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    972

    Početno bok

    Evo friske informacije u Vinogradskoj je organizirano sve i pravnik i psihijatar i ne placa se nista.Ja idem iduci petak k njima pa ću vam napisat o čemu smo čavrljali

  7. #107
    marta26 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    544

    Početno

    lastavica, kako je bilo u vinogradskoj? i jel i parovi koji su vec bili u postupku moraju na ta savjteovanja, nacula sam da od 1.1. moraju svi, pa me zanima. vjerovatno sam dobro cula :/

  8. #108

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    656

    Početno

    Ja mogu napisat za kbc Rijeka da se uputnicom ide kod psihologa i kod pravnika i ništa se neplaća. Ja sam stara pacijentica i svejedno to moram obavit.

  9. #109
    marta26 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    544

    Početno

    ako netko zna koliko kod privatnika kostaju ta pravna i psiholoska savjetovanja, inace, u braku smo, pa jos taj dodatni papir ne treba. isse, opce ne vjerujem kaj pisem, nisam ni sanjala da cu morati kod psihica zato jer zelim bebu

  10. #110
    ZAUZETA avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    sisak
    Postovi
    588

    Početno

    Ja idem 26. 1. psihijatru - postoji li kakav obrazac ili oni to iz glave pišu na komad papira?

  11. #111
    Osoblje foruma BHany avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    5,203

    Početno

    ne postoji obrazac (zakonski propisan)

    ovdje imaš neke primjere kako izgleda
    http://potpomognutaoplodnja.info/ind...ursi&Itemid=63

  12. #112
    Osoblje foruma BHany avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    5,203

    Početno

    hajde da i ovdje pitam

    jesmo li tijekom ovog topica (ili nekog drugog) otkrili odgovor na pitanje iz drugog posta (a ja nisam upratila)

    da li će to biti dovoljno obaviti jednom ili moramo prije svakog postupka ponovo na savjetovanja? mislim, logično je da ne...ali logika sa svim ovim tako i tako nema nikakve veze...

  13. #113
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    meni su rekle pravnica i psihijatrica da mi potvrde vride od sada pa nadalje za svaki postupak u rh...
    i logicno mi je da nisu jednokratne.

  14. #114
    taca70 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    2,109

    Početno

    BHany, svakom normalnom covjeku je logicno ovo sto je Pinky napisala ali u Zakonu pise prije svakog postupka MPO da je potrebno obaviti savjetovanje tako da vec vidim da ce biti svakakvih tumacenja. Ipak, trebali bi barem nesto napraviti u nasu korist i smanjiti svo to besmisleno maltretiranje. Vidjet cemo kakva ce biti iskustva.

  15. #115
    Osoblje foruma BHany avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    5,203

    Početno

    u članku 8. piše ovako
    Prije provedbe svih postupaka medicinske oplodnje za bračne drugove obvezno je prethodno pravno te psihološko ili psihoterapijsko savjetovanje.
    Dakle riječ 'svih' se može tumačiti kao - prije svih kao npr. IVF, ICSI, IUI, ED i ostalo
    ili kao - prije svih kao svih postupaka jednog para...

    e sad, ja sam skeptična koliko će oni koji su smislili takvu glupost, biti blagonakloni u davanju tumačenja, a u smislu olakšavanja nama pacijentima - poučena lošim iskustvom :/
    zato sam i ja napisala gore da logika nema puno veze s ničim ovdje

    no, mislila sam da se možda već netko susreo s tumačenjem klinika, odnosno da ide 2. put od početka primjene zakona

  16. #116
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    znam curu koja je isla na sd kad sam ja isla na cito, njoj nisu trebali NIKAKVI papiri, a bio joj je 1. ivf, a meni su trebali svi, bio mi je 2., pa sad ti razumi ista...

  17. #117
    taca70 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    2,109

    Početno

    Dakle riječ 'svih' se može tumačiti kao - prije svih kao npr. IVF, ICSI, IUI, ED i ostalo
    ili kao - prije svih kao svih postupaka jednog para...
    BHany, ovo je i mene zbunilo kad sam citala jer se moze tumaciti ovako kako si napisala. Kako god bilo voljela bih da se vise pise o iskustvima sa pravnog i psiholoskog savjetovanja kao i informacije gdje se sve mogu obaviti.

  18. #118
    Tibi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,701

    Početno

    ja samo očekujem da će mi uzeti novac i izgubit ću vrijeme na gluposti. Samo još treba da mi zbog toga prolongiraju postupak ...
    Da su ovo organizirali prije 10 godina kad sam kretala u MPO onda ok, ali sada bih ja njima mogla održati vrlo opsežno predavanje (kao i većina vas tu - nažalost).

    voljela bih da je nekome bilo stalo kad sam u tugi, suzama i boli ležala u bolnici nakon gubitka mojih curica. Tada apsolutno nikog nije bilo briga za moje psihološko stanje!!!!

    Sorry na ogorčenom postu - morala sam to reći

  19. #119
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    Tibi, debeli potpis na sve što si napisala

  20. #120
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj Tibi prvotno napisa
    voljela bih da je nekome bilo stalo kad sam u tugi, suzama i boli ležala u bolnici nakon gubitka mojih curica. Tada apsolutno nikog nije bilo briga za moje psihološko stanje!!!!
    !

    Da, to je apsurd - naturaju nam, u stvari, psiho-procjenjivanje-administriranje (ne znam nikoga tko nešto stručnije zna o aspektu neplodnosti, barem dosad se za tako nekog nije čulo, znam da je netko (možda A.M.?) na VV-u provodio neko psiho istraživanje pred jedno biće 4 godina) di nije ključno, a tamo gdje je životna potreba - tad muk i samoća i samopomoć, u ogromnom broju slučajeva (mislim da pomoć postoji jedino u KB Rijeka, ako sam dobro čitala) .

  21. #121
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    Citiraj Tibi prvotno napisa

    voljela bih da je nekome bilo stalo kad sam u tugi, suzama i boli ležala u bolnici nakon gubitka mojih curica. Tada apsolutno nikog nije bilo briga za moje psihološko stanje!!!!
    uf ovo isto sam ja izrežala na jadnu psihologicu. di ste kad nam tribate? a ne da ja krvava nakon punkcije plazim po gradu u potrazi za psihijatrom i pravnikom pa krvarim ko prase jos 3 dana vecu mi je to psihicku stetu prouzrocilo nego ijedan postupak

  22. #122
    ZAUZETA avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    sisak
    Postovi
    588

    Početno

    Danas sam bila kod psihijatrice na razgovoru, žena i sama sablažnjena dodatnim poslom. Svjesna i sama da mi nemože ni pomoći ni odmoći, sastavila nekoliko rečenica na papir, sestra poštambiljala i doviđenja.

    Išla sam na uputnicu i čekala mjesec dana, nisam ništa platila (imam dopunsko) Forumašica Gosparka nam je nabavila popis obiteljskih centara gdje se može zatražiti i psihološka i pravna potvrda, besplatno, pa ako kome treba
    Popis obiteljskih centara u RH : http://www.sretneveze.com/brak/obiteljski-centri.html

  23. #123
    corinaII avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,450

    Početno

    Evo ja sam danas išla na dogovor za AIh, sva sretna opet krećem od ovoga mjeseca(morala napraviti pauzu nakon vanmaterične t.) došla jutros u bolnicu...čekala red sat.dva.napokon došla na red i sva sretna pitam doktora kad krečemo i da mi da klomifene. No međutim dobila sam papir u ruke o naputku šta sve trebam skupiti da mogu u bilo kakav postupak.Super ode ovaj mjesec...... Ma ok mi je još i to psihološko(što se mora mora se) ali ćemu PRAVNO SAVJETOVANJE, pa ne rastajem se ili nisam nikoga oštetila, samo želim obitelj.
    Ne kužim baš što je to točno. Jel mi može to bilo koji pravnik da ti potpis ili štali več??

  24. #124
    Tibi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,701

    Početno

    corina mislim da su se klinike organizirale i da možeš kod njih to obaviti. Ne znam u kojoj si bolnici, ali znam pouzdano da su na Vuku Vrhovcu i u Vinogradskoj to organizirali, a termin za pravno i psihološko savjetovanje zakazuješ kod med.sestre.

  25. #125
    corinaII avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,450

    Početno

    Nisam još stigla do Zagreba, doktor mi je u Zadru rekao da probamo s još jednom-dvije inseminacije pa čemo onda dalje.........

  26. #126
    corinaII avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,450

    Početno

    Evo ja sam jutros bavila svoje psihološko savjetovanje ali doktorica nije znala što točno napisati,a valjda če proči kod doktora.U nalazima od mene i muža samo stoji da smo prošli savjetovanje u svezi provođenja postupka MPO. Te nam je napisla osnovne podatke. kako se zovemo, koliko godina, stručna sprema i da nam je psihički status uredan.
    A sada da pitam i jedno glupo pitanje! Pravno savjetovanje dali vršim kod javnog bilježnika ili kod odvjetnika pošto moja bolnica u Zadru nema pravnika.?

  27. #127

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    24

    Početno

    Corina II ja sam psihološku procjenu obavila u centru za obitelj kod male pošte i tamo sam dobila potvrdu na kojoj su se potpisali psiholog i pravnik, a po drugo mišljenje doktora sam išla u bolnicu kod dr Matasa.

  28. #128
    corinaII avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,450

    Početno

    A jeli možda imaju neki br telefona za naručiti se. Ja stvarno neznam di je to točno kod male pošte.

  29. #129
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    to ne bi trebala biti procjena, nego savjetovanje
    nažalost, mnogi to krivo tumače, namjerno ili slučajno, tko bi ga znao....
    ponižavajuće u svakom slučaju

  30. #130
    pino avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    New Jersey
    Postovi
    3,720

    Početno

    Ovo je link na korisne stvari, a izmedju ostalog ima i gdje obaviti pravno i psiholosko savjetovanje (a da nije u bolnici), i kako izgleda obrazac potvrde
    http://www.potpomognutaoplodnja.info...d=36&Itemid=63

  31. #131

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    24

    Početno

    CorinaII imaš pp

  32. #132
    corinaII avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,450

    Početno

    hvala ti

  33. #133
    tikica_69 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    2,809

    Početno

    Ja se uopce ne bih zacudila da ti papiri od savjetovanja vrijede recimo samo tri mjeseca kao i rodni listovi. Mislim, ne pada mi na pamet sto bi se na rodnom listu moglo promijeniti da mora biti 3 mjeseca star, pa me ni ovo ni najmanje ne bi zacudilo.

  34. #134
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    pa cuj, ako ce mi milinovic dati svako 3 miseca (kao nezaposlenoj osobi ) dodatnih 400 kn za ta 2 papira, ici cu sjest kod ljudi

  35. #135
    tigrical avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    RI
    Postovi
    2,925

    Početno

    Pričala sam s curama koje idu u postupak u KBC Rijeka, tu je organizirano psihološko savjetovanje, traje sati i pol do dva??? i ispunjava se neki test cca pola sata!!! Pazi test??!

  36. #136
    Jim avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    384

    Početno

    Cure molim vas pomagajte...gdje ići na pravno i psihološko savjetovanje???????

  37. #137
    jadro avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    1,568

    Početno

    Jim, vidim iz potpisa da se spremaš na SD, provjeri imaju li oni organizirano. VV i Vinogradska imaju...po odgovoru Ministarstva, ti možeš obaviti to u npr. Vinogradskoj, i s tim papirom otići na SD, ali onda bi SD trebao refundirati to Vinogradskoj (jer kao njihovi ljudi su to napravili za vrijeme svog vremena za drugu kliniku). Pravnica u Vinogradskoj kaže da to vrijedi jednom zauvijek.

  38. #138
    Jim avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    384

    Početno

    Na SD još uvijek nije organizirano. Moramo se snaći kako znamo!

  39. #139
    gupi51 avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    542

    Početno

    Jim, Ovdje sam našla da obiteljski centri besplatno mogu izdati takve potvrde. Pogledaj malo: http://www.potpomognutaoplodnja.info...d=36&Itemid=63

    Jedno pitanje i s moje strane, da li se netko iz županije u kojoj nema obiteljskog centra može obrati u obiteljski centar npr u Zagrebu?

  40. #140

  41. #141
    miška avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    165

    Početno

    Cure,da li je koja od vas bila u onom obiteljskom centru u Borovju i da li oni izdavaju ove potvrde koje nam trebaju i ako da,da li se treba i naručit?

  42. #142
    pino avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    New Jersey
    Postovi
    3,720

    Početno

    Molim vas glasajte na anketi da li vam je obavezno psihološko savjetovanje bilo korisno, ovdje:
    http://potpomognutaoplodnja.info/ind...d=11&Itemid=90

  43. #143
    pino avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    New Jersey
    Postovi
    3,720

    Početno

    miška, sigurno se moraš naručiti, jer oni to imaju jedanput tjedno (to je Ob. C. u Zagrebu, jelda?). Tako da najbolje da nazoveš. I nadam se da ćeš nam prenijeti utiske!

  44. #144
    miška avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    165

    Početno

    Pino,taj centar se nalazi u Zagrebu i evo,danas sam ih zvala i naručila se ali mi je teta preko telefona rekla da ćemo morati dolaziti 5 puta kod njih i tada dobiti potvrdu (naravno nisam pitala zašto toliko puta,kao da idem na seansu).Javim kako je prošlo...prvi dan je 16.3.

  45. #145
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    Citiraj miška prvotno napisa Vidi poruku
    ali mi je teta preko telefona rekla da ćemo morati dolaziti 5 puta kod njih i tada dobiti potvrdu

  46. #146
    aenea avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,467

    Početno

    Citiraj miška prvotno napisa Vidi poruku
    Pino,taj centar se nalazi u Zagrebu i evo,danas sam ih zvala i naručila se ali mi je teta preko telefona rekla da ćemo morati dolaziti 5 puta kod njih i tada dobiti potvrdu (naravno nisam pitala zašto toliko puta,kao da idem na seansu).Javim kako je prošlo...prvi dan je 16.3.
    5 puta!?!?!
    Tko zna, možda vam/nam naprave i genetsku analizu da se vidi hoćete li biti u stanju stvoriti plavokoso i plavooko dijete blijede puti

  47. #147
    aenea avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,467

    Početno

    Fakat nam savjetovanja evoluiraju..prvo test, sad 5 seansi..možda ćemo uskoro morat proći 2 godine predavanja i završni ispit da dobijemo dozvolu da nam se oplodi 1 jajna stanica, a ukoliko poželimo 2, to će biti 4 godine i diplomski. 3 dobiješ nakon magisterija. I taman dođe penzija i imaš vremena hodočastit po klinikama.
    Ministarstvo smiješnog hoda mi djeluje kao ozbiljna institucija.

  48. #148
    Nene2 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,044

    Početno

    da, bilo bi smiješno da nije istinito!

    kakvih 5 puta, očito su neplodni u RH postali odličan materijal za eksperimente!

    Evo dio odgovora Hrvatske psihološke komore na tekst objavljen u VL na ovu temu:

    - Vezano uz naplatu izdavanja Potvrde o provedenom savjetovanju, mišljenja smo da ukoliko se osobe obraćaju psiholozima – privatnicima (u konkretnom slučaju za izdavanje Potvrde o provedenom psihološkom savjetovanju u procesu medicinske oplodnje), psiholog- privatnik određuje način naplate svoje usluge. Pri tome je potrebno objasniti osobama koje takvo savjetovanje traže, da oni sve svoje usluge, pa tako i ovu, moraju naplatiti, a da osobe uključene u postupak medicinske oplodnje, ukoliko ne mogu ili ne žele platiti, takvu uslugu mogu zatražiti u sustavu zdravstva „na uputnicu“ ili u drugim ustanovama, npr. obiteljskim centrima koji takvu vrstu usluge pružaju besplatno.

    - Aktualizirani problem upotrebe nekih psihodijagnostičkih sredstava u procesu psihološkog savjetovanja parova u procesu medicinske oplodnje zadire u samu psihološku struku. Načelno se preporučuje u procesu psihološkog savjetovanja stavljati naglasak na pomagački i suportivni aspekt, a ne psihodijagnostički. Ukoliko je upotreba upitnika upotrijebljenih u procesu psihološkog savjetovanja usmjerena na dobrobit osoba uključenih u medicinsku oplodnju i kao dodatna pomoćna metoda psihologu u pružanju što kvalitetnijeg oblika savjetovanja, opravdava se njihova upotreba. Odluka o korištenju psihodijagnostičkih sredstava mora proizaći iz procesa savjetovanja i zajedničkog stava psihologa-savjetovatelja i savjetovanih osoba o svrhovitosti i potrebi za korištenjem takvih postupaka. No, korištenje psihodijagnostičkih sredstava ne smije biti uvjet za izdavanje potvrde. Pri tome je važno naglasiti da primjena upitnika kojima se procjenjuju neke psihološke karakteristike osoba uključenih u medicinsku oplodnju bude u skladu sa Zakonom o psihološkoj djelatnosti i ne služi u svrhu diskriminacije ili isključivanja osoba iz procesa medicinske oplodnje. U određenim slučajevima postoji praksa upotrebe upitnika u procesu psihološkog savjetovanja kojima se usmjerava samo savjetovanje u pravcu što kvalitetnijeg uočavanja eventualnih problema koje osoba ima i evaluacije postupka savjetovanja. Ukoliko osobe uključene u postupak medicinske oplodnje tijekom procesa savjetovanja odbijaju upotrebu upitnika, treba se poštivati njihova odluka, ali i psihologu omogućiti procjenu o nastavku savjetovanja bez dobivenih informacija.

    cijeli tekst imate ovdje http://www.psiholoska-komora.hr/inde...d=398&Itemid=1

  49. #149
    pino avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    New Jersey
    Postovi
    3,720

    Početno

    Ajme meni, 5 puta!!! Meni je zarucnicki tecaj u crkvi bio kraci od toga! Jao to je stvarno za posizit - iz potpisa ti vidim da si bila na 7 IVFova - ti mozes i doktorat napisat o psihickim posljedicama lijecenja, a kamoli nju poducit...

  50. #150
    taca70 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    2,109

    Početno

    To je upravo ono sto mi je rekla gospoda u Obiteljskom centru kad sam zvala za bratica da to nije samo da dodu jednom i dobiju potvrdu a ja sam ostala skroz zbunjena jer sam mislila da me mozda nije dobro shvatila za sto mu treba potvrda.Ali to ipak znaci da su smislili neki plan rada za MPO parove samo mi nije jasno cemu 5 dolazaka?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •