Stranica 2 od 4 PrviPrvi 1234 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 156

Tema: Veza između 14 i 23-godišnjaka?

  1. #51
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Čovječe, pa on je pedofil!!

  2. #52
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Nije li seksualni odnos punoljetnika/ce i maloljetnika/ce mladje(g) od 16, zakonski gledano, silovanje?

  3. #53

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    675

    Početno

    nije silovanje, al je kažnjivo djelo....

  4. #54

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    1,652

    Početno

    Citiraj daisy may prvotno napisa
    da, samo što su pilule i kondomi zaštita s fizičke strane..
    A što je s emocionalnim stanjem 14-togodišnjakinje koja ima odnose?! :/
    a što je s emocionalnim stanjem drugih 14-god. koji se seksaju sa svojim vršnjacima?

    Mislim, jel ovdje problem 14-godišnjakinje što hoda s Dikanom ili stupanje u seksualne odnose 14-godišnjakinje?

  5. #55
    Zubic vila avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    782

    Početno

    Netko je gore napisao, i ja se slažem- u tim godinama je to velika razlika, i da je u pitanju neznamkakva iskrena zaljubljenost. Zdrav 23-godišnjak u vezi treba i seks i u tome nema ništa nenormalno. A 14-godišnjakinji ne treba nikakvo požurivanje ili pritisak, većina ih u toj dobi ipak nije spremna za seks koji poslije neće zažaliti. Iako, ne treba zatvarati oči pred realnošću da je 15-16 godina neki statistički prosjek stupanja u seksualne odnose u HR. No treba i imati na umu da je u tim godinama svaka godina i razred velika stepenica sazrijevanja i da nije isto 14, 15, 16 niti 8. razred, 1.srednje itd. A bez kondoma, ni slučajno- ako im to oboma nije jasno onda je netko tu jako nezreo. Možda se velika seka samo brine, a možda ima i zašto. To jedino ona može saznati u iskrenom razgovoru sa mlađom sestrom. A na kraju opet nema druge nego vjerovati da mala seka razmišlja svojom glavom i da će znati postupiti ispravno.

  6. #56
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj Moover prvotno napisa
    Citiraj daisy may prvotno napisa
    da, samo što su pilule i kondomi zaštita s fizičke strane..
    A što je s emocionalnim stanjem 14-togodišnjakinje koja ima odnose?! :/
    a što je s emocionalnim stanjem drugih 14-god. koji se seksaju sa svojim vršnjacima?

    Mislim, jel ovdje problem 14-godišnjakinje što hoda s Dikanom ili stupanje u seksualne odnose 14-godišnjakinje?
    Meni se cini da je u svakom slucaju "problem 14-godišnjakinje što hoda s Dikanom" = "stupanje u seksualne odnose 14-godišnjakinje s tim istim Dikanom", jer dvoje klinaca od 14 godina nece nuzno stupiti u seksualne odnose, dok je to kod 23-godisnjaka i 14-godisnjakinje samo pitanje dana.

  7. #57

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    675

    Početno

    Citiraj Moover prvotno napisa
    Citiraj daisy may prvotno napisa
    da, samo što su pilule i kondomi zaštita s fizičke strane..
    A što je s emocionalnim stanjem 14-togodišnjakinje koja ima odnose?! :/
    a što je s emocionalnim stanjem drugih 14-god. koji se seksaju sa svojim vršnjacima?

    Mislim, jel ovdje problem 14-godišnjakinje što hoda s Dikanom ili stupanje u seksualne odnose 14-godišnjakinje?

    mislim da ni curica a ni dečko od 14 godina nisu spremni na stupanje u odnose, da li sa vršnjacima ili starijima....

  8. #58
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,179

    Početno

    Potpisujem Zubić vilu.
    Ali opet, ne mogu da se i sama ne sjetim kako sam uvijek imala starije dečke (eto, kad sam imala 15, 16-isto tako 23ogodišnjaka), a prvi sam put imala seksualni odnos par dana prije 18.og rođendana! Zadnja u svojem društvu, a sve su ostale curke imale vršnjake kao dečke.
    Te su moje veze uglavnom trajale kratko, i pucale zbog razlike u godinama, ali, seks (odnosno njegov nedostatak) nije nikad bio prvi razlog.

  9. #59
    Nia_Zg avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,276

    Početno

    Ma mislim pa kaj je tom dečku u glavi?!? Mislim ona je ipak curica od 14 godina, bez obzira da li već izgleda kao žena ili ne. Trebao bi se malo zamisliti nad time.
    Bila bi mi nekak normalna situacija da je ona cura od 17-18 a on 23, ili da je on isto maloljetnik, ali ovak?!? Pa on je već skupio nešto životnog iskustva i mogao bi završiti faks do svoje 23 godine, a ona tek završava osnovnu školu :shock: Kuda ide ovaj svijet?!?
    I meni ovo malo pedofilski zvuči kako god gledaš :/
    Ja bi seku definitivno držala podalje od njega, možda je s njene strane to onak prva platonska ljubav, ali s njegove... ?

  10. #60
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    i meni je prvo pala na pamet usporedba dikan-lambasa zbog dobne razlike...

    razlika od 9 godina nije velika ako je njoj 30 njemu 39,ali dok je ona ispod 25 a on iznad je katastrofa (ovaj odnos 14-23 vec spada pod zastitu pravobraniteljice, pregadljivo i za komentirati)

    da je to moja sestra, otisla bi lagano popricati sa deckom i pitat ga za zdravlje. al jbga, ja sam ipak explozivna vlajina... sto je ponekad dobro, kao sto bi bilo dobro u ovoj situaciji. utrala bi mu strah u kosti, ne bi je smio za ruku uhvatiti. mogao bi samo lamentirati o glazbi i smislu postojanja sa mojom 14-godisnjom sestrom.

  11. #61

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Lux
    Postovi
    905

    Početno

    Joj znam tako je bilo kod moje sestrične, drame godinama, njoj 15 njemu 25. Svi bili šokiran ja pogotovo jer smo bile bliske. Ja sam sa 15 igrala gume, žgoljavo gradsko dijete, a ona 5 dana starija, bila cura već sa 12... Dijete na selu, razvijena, zrela ...
    Starci dramili, branili, al evo njih sad već 10-ak godina u sretnom braku, imaju troje dječice. Ženili se kad je ona imala nekih 26...
    Ja bih isto bila u komi, al eto može biti i sretno na kraju...

  12. #62
    Ines avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,594

    Početno

    ja sam se s oko 14 do bola zaljubila u decka od 21-22.
    nesto smo kao petljali, al frajer je imao dovoljno mozga u glavi da skuzi da jos spavam s plisancima i da za spavanje s njim definitivno jos nisam spremna (a nije da nisam razmisljala o tom da zamijenim medvjedica nabildanim dvadesetinestogodisnjakom ).
    tak da tu nije bilo kruha, jednostavno sam bila prebalava za njega i ne govorim samo o seksu.

    (ok, sreli smo se nakon nesto godina jednom i onda vise nisam bila bas tak balava, al to je druga prica )

  13. #63
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Skroz mislim kao a70v.
    Nesto tu opako ne stima kad je ona njemu zanimljiva (za nju kuzim zasto joj je stariji decko zanimljiv).
    Mislim da bih mu ja priprijetila da cu ga prijaviti za zavodjenje djeteta.

    Iv, nisi jedina koja sa 16 nije razmisljala o seksu.

  14. #64
    Hana_Sara avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    539

    Početno

    kako mene smeta kad se ovakve price predstavljaju kao nesto normalno.
    pa kuda to svijet ide? to je po meni nista drugo doli pedofilija. i na istom forumu gdje se za pedofile koji zavode curice od 10 godina smisljaju najgore kazne, mucenja itd, vi tvrdite da bi curici od 14 samo savjetovali da "koristi kondom". lose, jako lose...

    imam prijateljicu koja je imala upravo ovakvu vezu. spavala je sa 15 godina sa 25-godišnjakom. i dugo dugo nije vidjela nista lose u tome, bila je zavedena i zaljubljena. sada, s 30 godinom, ona smatra da ju je on zlostavljao i gadi joj se cijela prica. takve stvari jednostavno nose posljedice, bas kao i svako zlorabljenje moci...

  15. #65
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    ne predstavlja ih nitko kao normalno
    normalne su bile prije 2000 godina

    sad se - dogode
    ne precesto ali se dogode
    i po meni nemaju veze s pedofilijom

    ovakve sad nase rasprave ne mogu puno pomoci spooklici (a to je valjda svrha topika, a ne zgrazanje) jer njena sestra je njena sestra, jedina takva i jedino je ona pozna, nema iste takve na ovom svijetu pa da bi mi mogli sad njoj davati recepte.
    moja necakinja koja je valjda samo par mjeseci mladja je - mala beba, ona se jos uvijek valja po krevetu - u borbi jastucima
    da se netko zaljubi u nju, e, taj bi bio pedofil

    ali ja ne mogu to lupnut na forumu za svaku kombinaciju cure od 14 godina i svakog decka od 23

  16. #66
    Hana_Sara avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    539

    Početno

    Citiraj ivarica prvotno napisa
    ali ja ne mogu to lupnut na forumu za svaku kombinaciju cure od 14 godina i svakog decka od 23
    ali zakon moze. i to opravdano.

    treba to prijaviti...

  17. #67
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Ne može.

  18. #68

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    1,652

    Početno

    joj, dajte, babe (ili, b.a.b.e)...

    21 stoljeće je, prilagodite se... Kakva prijava... sve će se rješiti samo od sebe, vjerujte mi...

    cura će skužiti s vremenom da to nije to i odhebat ga, tip neće doći ni do sisa (ako ih cura od 14 godina uopće ima), a kamoli do...

    Javite mi kad se to desi (odheb), da mogu likovati što sam bio u pravu...

  19. #69
    Hana_Sara avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    539

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa
    Ne može.
    u puno zemalja seks sa maloljetnicima jest kaznjiv. mislim da je u Hrvatskoj upravo 14 godina granica.

  20. #70
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Točno, 14 godina je granica.

  21. #71
    Hana_Sara avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    539

  22. #72
    Djenka avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb/Jarun
    Postovi
    311

    Početno

    Ne poznajem niti jednu 14godišnjakinju, niti sad, niti sam poznavala prije 10, 20 godina, za koju jeste prihvatljiva romansa, ljubav, sex sa 20 i nešto godišnjakom. Da mi moj brat od 23 godine povjeri da mu se sviđa 14godišnjakinja, bila bih ljuta, bijesna i razočarana u njega. Da mi se moja 14godišnja nečakinja povjeri i kaže da brije s 20godišnjakom, prepala bih se za nju i poduzela bih nešto.

  23. #73
    Matilda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na turneji
    Postovi
    3,233

    Početno

    Nije mi normalno, ni prihvatljivo. Prevelika razlika. Njegova zrelost i njezina su daaaaaaleko.
    Pa te curice u OŠ, to su šizike, pubertet, malo pametnih ideja izađe iz njihove glave.

  24. #74
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Mislim da treba pokušati sa sestrom ozbiljno razgovarati, pa vidjeti što ona misli o toj vezi, koja su joj očekivanja,..., objasniti joj očekivanja njezinog starijeg dečka i nadati se da je ipak dovoljno razumna da to prihvati.
    Ali mislim da ako je ona naumila s njim stupiti u spolne odnose, tko to više može spriječiti? Kako? Jedino da ju zaključaju u kuću, nikako drugačije. :/
    Tako da u tom slučaju je najbolje uputiti seku u kontracepciju, a ne se seblažnjavati i praviti se da se to ne događa.
    Da se razumijemo i meni je ta kombinacija s tolikom razlikom u godinama u toj dobi užasna, ali opet poznavala sam puno pripadnika muškog roda koji su stvarno s 22, 23, 24 godine bili totalno nezreli. Dakle i to je moguće: on totalno nezreli 23 - godišnjak, a ona totalno "zrela" 14- godišnjakinja, i tako su se našli.
    Inače u našem parku uvijek se nalaze osnovnoškolci, pa sam imala priliku svašta vidjeti. Jedna curica (7. razred) imala je to cijelo ljeto istog dečka, i to su očito znali i roditelji, jednog dana ona kraj mene telefonira na mobitel s mamom. Vjerojatno o tome kad treba doči kući. Odgovara mami: dobro, mama, dobro mama, doći ću do tad i tad.
    Onda mama nešto govori, a dijete odgovara: dobro mama, ne budem se sexala! (7. razred)
    Ne bi me iznenadilo da su se oni u toj dobi i stvarno sexali. :/
    Ja sam razmišljala kako se njezina mama sad osjeća jadno i bespomoćno.

  25. #75
    Ana i mamino zlato avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    937

    Početno

    Mene čudi to da su roditelji nemoćni.
    Ja u tim godinama,a i daleko kasnije nisam mogla,a niti smjela sakriti neke stvari od roditelja.
    Uvijek su znali i gdje sam i s kim sam i kad se vraćam kući.
    Nisam da se djecu terorizira rečenicama: Dok si pod mojim krovom...bla, bla, ali ako se živi u nečijoj kući, a to je kuća roditelja, onda se pravila moraju poštivati.
    Dobro, netko će reći da je to njihova kuća, ali roditelji su ti koji imaju više životnog iskustva od jedne trinaestogodišnjakinje i oni su ODGOVORNI za nju. Kao i kad je bila mala beba pa su je čuvali dok je prohodavala, ona sada prohodava u svijetu odraslih i treba pomoć.

  26. #76

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    675

    Početno

    jedna djevojčica koja je išla s mojom sestrom u osnovnu školu napravila je u 7. i 8. razredu dva abortusa, :/
    mislim da još uopće nije ni svjesna šta je napravila.....
    Tek kad savjest proradi, onda bude šta bude!
    Dakle danas imaju odnose i s 12/13godina,

  27. #77
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Citiraj daisy may prvotno napisa
    Dakle danas imaju odnose i s 12/13godina,
    Ne bih rekla da je to samo danas, bilo je i u moje vreme. Znam dosta ljudi koji su s 12,13 stupili u odnose, a sa 15,16 njih stvaarno mnogo.
    Citajuci svasta, sticem utisak da je u ljudskom rodu ipak uvek bilo toga...

    Nego, malo mi je strasno to sto malena ima 14.
    Znam nekoliko primera sa slicnom ii jos malo vecom razlikom a da su veze pocele kad je devojka imala "vec" 15 ili 16, naravno i 17, koje su prerasle u ozbiljne veze i uspesne brakove.
    Napominjem da se ja, kao dete a i kasnije, nikad nisam mogla osecati ok u tom nekom kontekstu pored starije osobe (5g mi je bio plafon, i to mi je bilo previse), ali da mislim da ipak nije katastrofa..

    Mada, volela bih da je devocica bar malo starija...

  28. #78
    Hana_Sara avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    539

    Početno

    Citiraj Ana i mamino zlato prvotno napisa
    Mene čudi to da su roditelji nemoćni.
    Ja u tim godinama,a i daleko kasnije nisam mogla,a niti smjela sakriti neke stvari od roditelja.
    x

    kakve su to fore "ne moze ju se sprijeciti, treba onda ponuditi kontracepciju". ma da, ne moze se sprijeciti???

    voljela bih vidjeti da moja kcer pokusa tako nesto (otprilike je iste dobi). itekako bi bila sprijecena. mrzila bi moju odluku prvih par mjeseci, mozda i godinu dana, ali bi tu zabranu postovala. jer, autoritet i komunikacija se ne grade kad dijete udje u pubertet, tad je prekasno. nego treba od pocetka imati takav odnos da je roditeljska odluka zadnja, ali dijete moze otvoreno izraziti neslaganje te biti saslusano.

    14 godina = dijete

    23 godine = muskarac

    i po zdravoj logici i po zakonu.

  29. #79

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    675

    Početno

    ja sam imala 16/17 godina,
    on 24....
    moja je mama poludila kad je saznala za tu "vezu" a ja totalno zaluđena njime....
    od tada samo škola i doma, nikakva kava poslije nije dolazila u obzir,
    bile su tu još neke sankcije,
    tada sam ju "mrzila" a danas sam joj zahvalna na tome,
    i to jako,

  30. #80
    SpOOklica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    326

    Početno

    Hvala na svim odgovorima. Frustrira me to šta ne mogu stupiti s njime u kontakt, jer ona (i on) ne žive u mojoj blizini, a osobe kojima se ona inače povjerava, na tu situaciju blagonaklono gledaju, tj. ne vide to kao neki pretjerani problem. E sad, to ne zna otac, jer njemu se i ne povjerava, majka je pokojna. Najradije bih mu ja rekla šta se dešava, ali ne želim izgubiti njezino povjerenje. Ili je ovo situacija vrijedna takvog rizika?

  31. #81
    Zubic vila avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    782

    Početno

    Mene sa 14, 15 godina nitko i ništa nije moglo spriječiti u nečemu što bi ja naumila i smatrala da je ok. Imala sam i imam super odnos s roditeljima. Unatoč svim temeljima dobrog odgoja, pubertet nosi neke nove odnose snaga. Mislim da jedino vrijedi razgovorom doprijeti do te 14-godišnje djevojke (ne curice), sve ostalo može biti samo kontraproduktivno.

  32. #82
    Zubic vila avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    782

    Početno

    Spooklica, jesi uspjela razgovarati sa sestrom, doprijeti do nje? Mislim da ne bi puno postigla razgovorom s njim, šta njega briga što kaže big sister iz drugog grada ako ih okolina ne osuđuje?

  33. #83
    Hana_Sara avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    539

    Početno

    Citiraj SpOOklica prvotno napisa
    Najradije bih mu ja rekla šta se dešava, ali ne želim izgubiti njezino povjerenje. Ili je ovo situacija vrijedna takvog rizika?
    definitivno da. kao sto sam napisala par postova gore, u tom ce te trenutku mozda mrziti, ali dugorocno ce znati koliko ti je do nje stalo. a ako ne kazes nista, velika je sansa da ce ona na to gledati odraslim ocima drukcije, pa cak se i cuditi/zamjerati tebi sto nisi nesto poduzela.

  34. #84
    Ana i mamino zlato avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    937

    Početno

    Zubic vila...da li si dobivala džeparac, da li si izlazila, da li su ti roditelji plaćali slobodne aktivnosti...Puno ima privilegija koje se mogu ukinuti ako dijete se ne ponaša kako bi trebalo.
    Da, slažem se u potpunosti da prvi razgovor s djetetom je onaj nakon poroda.
    Da, slažem se da fizičko kažnjavanje je zabranjeno kao i psihološko zlostavljanje.
    Da, slažem se da se ne može prijetiti s izbacivanjem iz kuće i oduzimanjem večere.
    ALI mora se znati tko je roditelj. A i odnos koji se ja nadam izgraditi sa mojom djevojčicom je taj da ona neće niti poželjeti raditi nešto što zna da sam ja izričito protiv, ne iz straha, nego iz ljubavi koju imamo jedna za drugu.
    E, a kad me stvarnost lupi po nosu

  35. #85
    SpOOklica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    326

    Početno

    Nisam još uspjela s njom razgovarati, to mi je rekla jučer popodne, u međuvremenu nismo bile same.

  36. #86
    Zubic vila avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    782

    Početno

    Citiraj Ana i mamino zlato prvotno napisa
    Zubic vila...da li si dobivala džeparac, da li si izlazila, da li su ti roditelji plaćali slobodne aktivnosti...Puno ima privilegija koje se mogu ukinuti ako dijete se ne ponaša kako bi trebalo.
    Da, slažem se u potpunosti da prvi razgovor s djetetom je onaj nakon poroda.
    Da, slažem se da fizičko kažnjavanje je zabranjeno kao i psihološko zlostavljanje.
    Da, slažem se da se ne može prijetiti s izbacivanjem iz kuće i oduzimanjem večere.
    ALI mora se znati tko je roditelj. A i odnos koji se ja nadam izgraditi sa mojom djevojčicom je taj da ona neće niti poželjeti raditi nešto što zna da sam ja izričito protiv, ne iz straha, nego iz ljubavi koju imamo jedna za drugu.
    E, a kad me stvarnost lupi po nosu
    Ima uvijek privilegija koje se mogu ukinuti, ali što je to- prijetnja kaznom naspram zaljubljene djevojke. Odnos s djetetom gradi se na tome da ga se zaista sasluša i uvaži i razumije. Ne da ga se reda radi površno sasluša, a od svojih roditeljskih stavova nikada i nipošto ne odstupa ni milimetra. Ok, ona je sad zakonski dijete, sve to skupa zvuči na prvu strašno, ali život nije crno bijel. Zreo 23-godišnjak nema što vidjeti u nekome tko tek kreće u srednju, a možda on nije ni zreo ni zlonamjeran? Možda je ona napravila prvi korak? Djevojka je sigurno zrela i pametna, kaže njena sestra. Majka je pokojna, tim prije je ta djevojka možda odavno psihički puno zrelija od svojih vršnjaka. Tko zna detalje, nemojmo generalizirati. Spooklica je tražila savjete, eto, moj je razgovor sa sestrom, sve drugo je bojim se pucanj u prazno.

  37. #87
    Zubic vila avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    782

    Početno

    Spooklica, držim fige da sestra shvati tvoje najbolje namjere. Kažeš da je pametna cura, da ima svoj stav. Nadamo se najboljem skupa s tobom.

  38. #88
    melange avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    ebay
    Postovi
    2,039

    Početno

    prvo pričaj s njom, a onda s ocem.
    ali defintivno prvo s njom.

  39. #89
    flower avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    land of hope and dreams
    Postovi
    4,147

    Početno

    mozda pomogne - neki dan sam cula izvrsnu definiciju puberteta, i zbunjenosti - tijelo ti izgleda odraslo, mozak ti razmislja kao kod odrasle osobe, ali nema iskustva sto sa svime time...tako da bi ja isla na tu pricu - bez osudjivanja i prihvacanja njenog iskustva, tvoje iskustvo, iskustvo drugih moze ti biti dobar vodic ...i zapravo bi je samo slusala i slusala i cekala da mi kaze kako ona vidi sve to i da li se i ona sama muci s nekim mislima i odlukama...ne bi odbacila ni mogucnost razgovora s njime

  40. #90
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj flower prvotno napisa
    mozda pomogne - neki dan sam cula izvrsnu definiciju puberteta, i zbunjenosti - tijelo ti izgleda odraslo, mozak ti razmislja kao kod odrasle osobe, ali nema iskustva sto sa svime time...tako da bi ja isla na tu pricu - bez osudjivanja i prihvacanja njenog iskustva, tvoje iskustvo, iskustvo drugih moze ti biti dobar vodic ...i zapravo bi je samo slusala i slusala i cekala da mi kaze kako ona vidi sve to i da li se i ona sama muci s nekim mislima i odlukama...ne bi odbacila ni mogucnost razgovora s njime
    S ovim se slažem.
    A što se tiče bespomoćnosti roditelja, stvarno mislim da je puno puta tako. Mojoj prijateljici su isto tako zabranili izlaske, kad je krajem 7. razreda imala ozbiljnog dečka i to starijeg, pa se ona lijepo po noći iskradala kroz prozor kad bi roditelji spavali. :/
    Mislim da nikakva teška zabrana ne pomaže, uvijek će nači priliku, ako ništa drugo markirati će iz škole. Moje mišljenje je da je kvalitetan razgovor s roditeljem ili sestrom ili nekom drugom starijom osobom od povjerenja puno efikasniji.
    Dijete mora osjećati da razumijemo njihovu "patnju", probleme, veliku ljubav,... ali da istovremeno dobije informacije o drugoj strani medalje od nekog tko je to iskusio.

  41. #91

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    Citiraj SpOOklica prvotno napisa
    Nisam još uspjela s njom razgovarati, to mi je rekla jučer popodne, u međuvremenu nismo bile same.
    teška situacija, dobro je da ti je rekla...

    očito želi pričati o tome, pa pričajte svaki dan, tj neka ona priča.....

  42. #92
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    Citiraj SpOOklica prvotno napisa
    Frustrira me to šta ne mogu stupiti s njime u kontakt, jer ona (i on) ne žive u mojoj blizini,...
    pa kaj nema mobitel :? :? :?
    mislim malo mi je cudno kad cujem da neko u ovo elektronsko doba kaze da ne moze s nekim u kontakt :/

  43. #93

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    377

    Početno

    Ja sam s 10 godina imala sise, bila visoka 165 i izgledala ful odraslo.
    Na jednom vjecanju mi se upucavao jedan momak od 18. Mislio je da imam 15... Kad su mu rekli, ispricavao se mojoj mami pola veceri.
    Ja nis nisam kuzila

    A sa 15 sam znala sve. I bila spremna.
    Ne mislim da su me moja iskustva ostetila. Oblikovala su me.
    Da sam ostala trudna il dobila sidu sa 16, e to bi mi zajebalo zivot... sve drugo je popravljivo.

    Ja ne bih rekla vasem ocu, na tvom mjestu. Ali bih se potrudila sto vise pricat sa sekom, vidjet kako ona to gleda, kakvi su joj stavovi...[/quote]

  44. #94
    SpOOklica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    326

    Početno

    Mukica, ne radi se o tome da on nema mobitel, nego o tome da ona živi skoro 1000 km daleko (možda malo pretjerujem, ne znam točno koliko je), ima svoje društvo koje ja ne poznam, i zamisli sad situacije, da ja tražim od nje broj moba njenog dečka kojem znam samo ime. I onda tamo neka sestra njegove cure (koju nikad nije upoznao) njega nazove i šta mu kaže? "Znaš mali, odrezat ću ti neku stvar ako se približiš hlačama moje sekice!! Pa šta si ti, pedofil, šta ti je u glavi?" Sasvim je druga situacija kada je obitelj na okupu, kada se to društvo povremeno sreće, i kad si u prilici pozvati nekoga na kavu ili piće, ili samo čašicu razgovora.
    Ali zaključili smo, na kraju krajeva, da će biti efikasnije razgovarati s njom, pokušati utjecati na nju, a za svaki slučaj, "opremiti" je.

  45. #95
    Luminitsa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    223

    Početno

    Zaribano. Ja imam 23 godine, sestrična mi je negdje kao tvoja seka (čisto radi usporedbe u godinama, spol možete zanemariti) i, ako ništa drugo, to je tako različit mentalni sklop da stvarno ne znam kako uopće mogu razgovarati. Drugačiji je dok se spandžaju ljudi od 31 i 40 godina. Pa djeca od 14 godina su, usprkos nazivu "tinejdžeri", još uvijek djeca, imaju onaj baby fat još. Razgovaraj s njom, pripremi ju na razočaranje i reci da se ne upušta u nešto na što nije spremna. Možda postoji šansa da je to fatalna ljubav (progovara ona sitna romantičarka u meni ), ali se bojim da je veća šansa da ju želi iskoristiti.

    I da, on bi itekako mogao biti zakonski gonjen - do njena 16. godine ju uopće ne bi smio ni pogledati, a sa 16, 17 i 18 mora biti stariji najviše 5 godina. Dakle, do njene 18. godine po zakonu ne smije biti spolnih odnosa.

  46. #96
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    osim što je kažnjivo i što je 14g zaista jako malo godina..., ja imam i jedan drugačiji pogled na ovo...
    kad sam imala 15, imala sam dečka od 19..
    prekinuli smo kad sam ja imala 19, on 23. Jer sam ga prerasla.

    S mm-om sam otkad sam imala 20, a i on.
    S 21 sam bila trudna, s 22 smo dobili dijete.
    mm je sa 21 bio odrastao, pametan i ozbiljan čovjek koji je uz studij radio, diplomirao u roku, hranio nas, sa mnom zajedno nam omogućio sve što obitelj treba imati...otac i suprug ko iz snova ...



    dakle, relativno.
    Može on s 23 bit toliki balavac da mu je 14g-taman
    da nije kažnjivo.

  47. #97
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Citiraj Ana i mamino zlato prvotno napisa
    Mene čudi to da su roditelji nemoćni.
    Ja u tim godinama,a i daleko kasnije nisam mogla,a niti smjela sakriti neke stvari od roditelja.
    Uvijek su znali i gdje sam i s kim sam i kad se vraćam kući.
    Nisam da se djecu terorizira rečenicama: Dok si pod mojim krovom...bla, bla, ali ako se živi u nečijoj kući, a to je kuća roditelja, onda se pravila moraju poštivati.
    Dobro, netko će reći da je to njihova kuća, ali roditelji su ti koji imaju više životnog iskustva od jedne trinaestogodišnjakinje i oni su ODGOVORNI za nju. Kao i kad je bila mala beba pa su je čuvali dok je prohodavala, ona sada prohodava u svijetu odraslih i treba pomoć.
    Da i ja sam ovo pomislila! I slažem se s tobom.

    Iskreno, ja dam sam joj mama, ne sestra, mama, ja bih ga pozvala na razgovor )kada bih naravno znala za to) i objasnila mu neke stvari.
    Za ozbiljno! Pa da vidimo.
    A ako ne bih znala, pa bi saznala kada joj nekaj napravi, e loše bi se taj proveo!

  48. #98
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Citiraj blazena prvotno napisa
    Da sam ostala trudna il dobila sidu sa 16, e to bi mi zajebalo zivot... sve drugo je popravljivo.
    [/quote]

    Da, samo što ne možeš znati da li će se ovo desiti ili neće.

  49. #99

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    744

    Početno

    Citiraj melange prvotno napisa
    ja sam sa 16 imala dečka od 23. nismo spavali, nije mi to tad bilo ni na kraj pameti. nismo čak daleko ni otišli po tom pitanju.
    mama me jednom prilikom posjela u kuhinju i postavila stvari kako ih je ona vidjela, i kakve su i bile. znala je da je on stariji, nije me ispitivala u kojoj smo fazi, ali rekla je da ako dođe do toga, da se zaštitim/o, da će otići sa mnom ginekologu ako želim.
    mislim da ju je malo bila i frka, jer nam je prva susjeda (moja prijateljica iz osnovne) taman to ljeto bila rodila

    popričaj sa sestrom, ali tako da joj daš do znanja da na tebe može računati uvijek i u svakom smislu. ne radi od tog bauk. pokušaj iz razgovora doznati nešto o njihovoj vezi, o tome kako se on ponaša prem a njoj.
    (i kupi joj kondome )
    meni se najmudrije i najpametnije čini ovo što je melangina mama napravila. Tako bih ja pokušala postupiti da imam kćer u istoj situaciji, ako bih uspjela udahnuti prije nego bi poludjela i odreagirala posve suprotno :/

    Inače, zakonska granica za dobrovoljno stupanje u spolne odnose u RH je 14 g. Pravobraniteljica je nedavno tražila dizanje granice na 16 godina, bilo je dosta o tome po medijima.

  50. #100

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    744

    Početno

    Citiraj maria71 prvotno napisa
    Citiraj SpOOklica prvotno napisa
    Nisam još uspjela s njom razgovarati, to mi je rekla jučer popodne, u međuvremenu nismo bile same.
    teška situacija, dobro je da ti je rekla...

    očito želi pričati o tome, pa pričajte svaki dan, tj neka ona priča.....
    ovo isto potpisujem. očito joj treba savjet i vodstvo, pogotovo ako ne može o tome pričati s mamom

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •