Pokazuje rezultate 1 do 9 od 9

Tema: Dojite li prije ili poslije davanja kašice?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,410

    Početno Dojite li prije ili poslije davanja kašice?

    Ja sam do sada dojila poslije kašica i ona nije bila baš previše raspoložena, tj. gladna. Ponekad pojede malo, a ponekad prođu i dva sata od dohrane kada ona zatraži sisu.

    Pročitala sam na internetu da bi trebalo podojiti sat vremena prije kašice (na taj način u biti se ne smanjuje količina mlijeka i dijete jede manje krute hrane tijekom prve godine).


    Kako vi to radite? Ima li pravila?
    Je li mlijeko poslije kašice važno zbog probave, tj. mora li popiti mlijeko u nekom roku (sat, dva?)?

  2. #2
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    ja zari dam kašicu nekih sat vremena nakon podoja, a nakon kašice joj dam da pije (čitaj: da se igra s :D ) vodu.

    mislim da se doji neposredno prije kašice ako želiš povećati proizvodnju mlijeka.

  3. #3
    dorena avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Crikvenica
    Postovi
    470

    Početno

    negdje sam procitala da se preporuca prvo dojiti pa onda dati cicu (mislim na m&b), ali kod nas to nije tako funkcioniralo jer nakon dojenja nikakva hrana nije dolazila u obzir (znaju djeca sto je bolje :wink: ). tako da sam im davala kasicu, koliko pojedu, a onda na cicu. i to i danas s darlom tako funkcionira, ima za koji dan 17 mjeseci i jos cicamo nakon svakog hranjenja. 8) do sad mi se nije nikada dogodilo da ju odbije kad ponudim.
    a to za mlijeko nakon kasice zaista ne znam koliko je vazno za probavu, javit ce ti se sigurno jos cura sa odgovorima.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,410

    Početno

    Citiraj dorena prvotno napisa
    negdje sam procitala da se preporuca prvo dojiti pa onda dati cicu
    oprosti ali moram se nasmijati --
    meni je dojenje i davanje cice isto

    malo se šalim, znam što si htjela reći, hvala ti

  5. #5
    dorena avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Crikvenica
    Postovi
    470

    Početno

    ups, lapsus... mislila sam dojiti pa onda dati kasicu

  6. #6

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Gothenborg-Sweden
    Postovi
    559

    Početno

    u brosuri koju smo mi dobili prije neki dan u vezi pocetka dohrane pise da se dohrana daje skupa sa dojenjem tj da neka djeca zele prije a neka poslije dojenja.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    48

    Početno

    Svako dijete je svoja prica ja bi ti preporucila da prvo dojis pa onda ponudis kasicu, tako neces preskakati obrok dojenja i nego samo nadodati kasicu.
    Meni je tumacenje dohrane slijedece: majcino mlijeko treba biti glavna hrana do 1godine zivota uz dodavnje nadohrane od 6 mjeseca.
    Vidim da si na drugom topicu pitala o tome kada davati kasicu, pa evo odmah ovdje odgovaram: ne preporucuje se popodne nego ujutro, jer ako bude neka reakcija na novu hranu bolje da se ne dogodi tokom noci.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Nama je doktorica prvo bila rekla obavezno prije dojenja, ali dobro, moja doktorica mi ni nije relevantna po ovom pitanju. Ja sam citala obavezno prvo dojiti. A pasalo nam je u biti negdje sat vremena nakon dojenja jer: nakon dojenja bila sita pa odbijala, a prije dojenja pregladna da bi ista drugo htjela.

  9. #9
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    potpisujem zoranu

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •