Pokazuje rezultate 1 do 7 od 7

Tema: Gnoj iz uha

  1. #1

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    12

    Početno Gnoj iz uha

    Žlumfica se prehladila u jaslicama i 3 tjedna vukla prehladu (hvala tetama da drze otvorene prozore po cijele dane), imala temperaturu, kasljala i jako zastopan nosic. Uglavnom, proslo to prije 4, 5 dana.

    Danas nadobudno idem s njom u maksimir setat, uzmem fornete, vodu, mlijeko, pelene, maramice... ma sve da se malo tam u prirodi provedemo. Sparkam kolica da joj dam mlijeko kad ono: bijelo-zeleni gnoj iz lijevog uha!! A da stvar bude gora danas ujutro sam bio kod pedijatrice jer ima osip po guzi (konstatirano pogledom u trajanju od 2,47 sekunde: candida, mazati s kremom. svaka cast brzoj procijeni) i bacila je oko na nju cijelu i nista nije primjetila.

    no dobro, al sad stvarni problem: odem u dom zdravlja gdje pedijatrice tijekom 7. i 8. mjeseca rade samo od 7 do 14, znaci danas popodne ne te pise obavijest: u kontrasmjeni se javite u runjaninovu (osim petka).. super. ja u klaicevu kad ono: nemamo ORL, odite u vinogradsku... e pa ja ne kuzim. Bolnica za djecje bolesti i nemaju ORL?????

    nas dvoje u vinogradsku, odmah dosli na red, ispirali joj uho, slijede kapljice itd uglavnom nis prestrasno...

    ovo pisem jer sam stvarno sokiran ovakvom poticajnom "pronatalitalnoj" politici gospode jace... tak, sad sam si olaksal jade

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    vezano uz temu

    upala uha je kod djece do nekih 2 god uzrok br.1 za oralnu upotrebu antibiotika

    oralna upotreba antibiotika ide ruku pod ruku sa cjepivima kao uzrok autizma

    zanimljivo je da kad djeca ulete u ta zavarani krug antibiotika i upale uha nikad kraja

    pokusaj grijati usi i sinuse infracrvenom lampom (mi koristimo infracrvenu saunu)

  3. #3
    andjeli avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    622

    Početno Re: Gnoj iz uha

    Citiraj tomo prvotno napisa
    Žlumfica se prehladila u jaslicama i 3 tjedna vukla prehladu (hvala tetama da drze otvorene prozore po cijele dane), imala temperaturu, kasljala i jako zastopan nosic. Uglavnom, proslo to prije 4, 5 dana.

    Danas nadobudno idem s njom u maksimir setat, uzmem fornete, vodu, mlijeko, pelene, maramice... ma sve da se malo tam u prirodi provedemo. Sparkam kolica da joj dam mlijeko kad ono: bijelo-zeleni gnoj iz lijevog uha!! A da stvar bude gora danas ujutro sam bio kod pedijatrice jer ima osip po guzi (konstatirano pogledom u trajanju od 2,47 sekunde: candida, mazati s kremom. svaka cast brzoj procijeni) i bacila je oko na nju cijelu i nista nije primjetila.

    no dobro, al sad stvarni problem: odem u dom zdravlja gdje pedijatrice tijekom 7. i 8. mjeseca rade samo od 7 do 14, znaci danas popodne ne te pise obavijest: u kontrasmjeni se javite u runjaninovu (osim petka).. super. ja u klaicevu kad ono: nemamo ORL, odite u vinogradsku... e pa ja ne kuzim. Bolnica za djecje bolesti i nemaju ORL?????

    nas dvoje u vinogradsku, odmah dosli na red, ispirali joj uho, slijede kapljice itd uglavnom nis prestrasno...

    ovo pisem jer sam stvarno sokiran ovakvom poticajnom "pronatalitalnoj" politici gospode jace... tak, sad sam si olaksal jade

    Tako je i kod moj kćeri krenulo,konstantne upale uha sa gnojnim sekretom,antibiotici ,ništa nije pomagalo.
    Uklonila je treću mandulu prije drugog rođendana Dr su mislili da bi to bio razlog.
    Manje je imala upale ali od svega je ostavilo traga,na jednom uhu ima na bubnjiću rupicu od 4 mm a na drugom 2 mm.
    Morat će na operaciju ali tek negdje oko 7 g,jer sad bi bila prerizična.
    Moj savjet obavezno čuvati da joj voda ne dođe do uha,jer vlažnost još više pogoduje razvijanju upale.
    A za pedijatre nemam riječi.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    12

    Početno ...

    taman se opet vratio iz vinogradske, opet ispiranje. ovaj puta doktorica neka gledala, jucer bio doktor koji je propisao samo operil p i fiziolosku, da ce to proci

    danas doktorica kaze: jojojoj... i da joj klavocin sirup i maxitrol kapi za usi. e sad, taj maxitrol sadrzi kortikosteroide koji koliko ja znam i nisu bas bezazleni.. jos veca fora: na kapima pise "kapi za oci". pitam ja: ali to njoj treba za uho. odgovor: to vam je isto.. e sad, molio bih nekoga ko je dobio te kapi za oci koje idu i za uho ( :? ) da se javi s iskustvima te opcenito sto su tocno kortikosteroidi, kako djeluju, koje su nuspojave, da li je netko na taj nacin lijecio upalu uha

  5. #5
    andjeli avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    622

    Početno

    Tomo maxitrol kapi su i za uho i za oko i mi smo davali našoj kćeri po preporuci Otorinca sa Šalate,i uvjek manje više dobije i ja sam za to jer istina ima kortikosteroida ali zanemarivo je jer dugotrajnije ukapavanje može izazvati nuspojave.
    Kao što je dlakavost,lagano zaostajanje u razvoju ali nemoj se plašiti jer to je tek ako se MAXITROL daje godinama.
    Bolje je kapi antibiotske u uho nego da da gnoj ostane u uhu,jer to užasno boli.
    Samo čuvajte propuha,od vode kad se kupa,ja sam svojoj kupila silikonske čepiće za uho pa si malo potpomažem.

  6. #6
    Audrey avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,028

    Početno

    I mi smo jedni od onih koji su imali probleme s gnojnim upalama uha, sve dok nismo izvadili mandule. Od terapije bi dobivali antibiotik (Klavocin, Zinnat,...) i kapi za oči/uši (Maxidex, Tobrex, mislim da nismo nikad dobili Maxitrol, ali koliko sam shvatila da se od Maxidexa razlikuje u toj kortikosteroidnoj komponenti). Po mom iskustvu, tko je sklon upalama uha - sklon je, i tu se treba jako paziti na prohodnost dišnih puteva. Čim primijetiš da djetetu curi nos ili da mu ide zeleno iz nosa, obilno primjenjuj fiziološku, i nemoj dopustiti da mu nos bude zaštopan (manja je šteta ako mu se isuši sluznica radi primjene kapi za nos, nego ako mu se upali uho jer mu je sekret došao do srednjeg uha).
    I još samo jedna napomena, meni je mali od Klavocina znao dobiti jaki proljev, i guza bi mu od toga bila sva crvena. Zato pitaj pedijatra i vjerojatno će ti savjetovati da daješ neki od probiotika (Prolife, Linex, ne znam što još ima na tržištu) i ako je dijete u pelenama odmah nakon stolice treba oprati guzu.

  7. #7
    Maya&Leon avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    892

    Početno

    Citiraj Audrey prvotno napisa
    I mi smo jedni od onih koji su imali probleme s gnojnim upalama uha, sve dok nismo izvadili mandule. Od terapije bi dobivali antibiotik (Klavocin, Zinnat,...) i kapi za oči/uši (Maxidex, Tobrex, mislim da nismo nikad dobili Maxitrol, ali koliko sam shvatila da se od Maxidexa razlikuje u toj kortikosteroidnoj komponenti). Po mom iskustvu, tko je sklon upalama uha - sklon je, i tu se treba jako paziti na prohodnost dišnih puteva. Čim primijetiš da djetetu curi nos ili da mu ide zeleno iz nosa, obilno primjenjuj fiziološku, i nemoj dopustiti da mu nos bude zaštopan (manja je šteta ako mu se isuši sluznica radi primjene kapi za nos, nego ako mu se upali uho jer mu je sekret došao do srednjeg uha).
    I još samo jedna napomena, meni je mali od Klavocina znao dobiti jaki proljev, i guza bi mu od toga bila sva crvena. Zato pitaj pedijatra i vjerojatno će ti savjetovati da daješ neki od probiotika (Prolife, Linex, ne znam što još ima na tržištu) i ako je dijete u pelenama odmah nakon stolice treba oprati guzu.
    ovo kao da sam ja pisala.... osim što (još) nismo izvadili mandule, ako se uspijemo "izvući" ove zime možda niti nećemo (~~~~~~~~~~~~)

    još jedan savjet: ako je moguće - uputnica, pravac Klaićeva, dr. Tolić (ukoliko nije na GO), provjerite u pon. na telefon: 4600-158, on je jedini koji nas je spasio u svim situacijama (a prošli smo stvarno Golgotu), imamo beskrajno povjerenje u njega i TOPLO ga preporučamo

    sretno

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •