Pokazuje rezultate 1 do 5 od 5

Tema: Noćno dojenje - uvijek ista ili ne?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,410

    Početno Noćno dojenje - uvijek ista ili ne?

    Ako se beba budi dva ili tri puta po noći, dajete li uvijek istu sisu ili nudite naizmjenično kao po danu?

    (Danas sam se bavila čitanjem :D pa sam pronašla da je bolje ako se dijete budi više puta po noći, tijekom jedne noći davati uvijek istu sisu jer na taj način vuče masnije mlijeko i prije se zasiti.)

  2. #2
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    kod mene nema pravila, ako imam osjećaj da je kod zadnjeg buđenja jako kratko jela, dam joj istu, a ako je duže sisala, dam joj drugu.

  3. #3
    dorena avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Crikvenica
    Postovi
    470

    Početno

    moja se "beba" budi puno vise od 2-3 puta, tako da sam vec navikla spavati dok ona cica. na istoj je dok mi placem ne javi da je presusila , i onda je samo prebacim na drugu. a dok je bila skroz malecka, uredno sam svaki podoj mijenjala strane, jer sam imala puno kvrzica i bilo me strah mastitisa.
    mozes joj dati istu dok se ne buni. istina je da ce tako doci do vise onog masnog mlijeka.

  4. #4
    renata avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb, dubrava
    Postovi
    1,398

    Početno

    nocni podoji mogu biti jako efikasni - mama je opustena, let down se lako postize i ako beba normalno doji (NE slabo da samo cucla i ne zaspi odmah, tj. mama moze primjetiti duge gutljaje), ustvari puno pojede u tim nocnim podojima.

    tak da bi trebalo mijenjati strane. pogotovo zato sto je po noci razina prolaktina veca pa je mlijeka vise. ako jedna dojka dugo ostane puna, u njoj ce se stvoriti manje mlijeka za slijedeci put.


    meni je bilo malo problem s obje strane po noci jer sam to obavljala u lezecem polozaju, lara je pola noci spavala s nama, pa kad se lara pocela okretati po krevetu, morali smo smisliti konstrukciju da ne padne s kreveta. bilo je nesto s jastucima s trosjeda, svaku vecer seljenje pola trosjeda :D

  5. #5
    renata avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb, dubrava
    Postovi
    1,398

    Početno

    ali naravno, kak je dorena napisala, ako se budi svakih pola sata, ne treba odmah mijenjati stranu. nego tek onda kad prodje par sati na jednoj, ili ako se budi samo 2-3 puta po noci.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •