Stranica 1 od 3 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 114

Tema: Pisma ministru

  1. #1

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    sva u glazbi
    Postovi
    150

    Početno Pisma ministru

    U navali očaja donijela sam odluku pisati ministru koji nam je sve ovo priredio i to na redovitoj bazi. Pisat ću mu stalno dok god se zakon ne izmijeni a ako se ne izmijeni onda će dobivati pisma jedne očajne i ljute žene kojoj odmiču godine a zahvaljujući nebuloznom zakonu u njenom najkritičnijem trenutku (čitaj 35 godina) nije u mogućnosti dobit pomoć u RH.

    Pisma će naravno biti puna emocija, ne mogu si pomoći...but who cares...Nisam ulazila u detalje, bit će još brdo pisama, puno se bijesa nataložilo.
    Moram još samo saznati gdje točno da ih šaljem. Morat ću slijediti Milinovića da saznam gdje živi

    Prvo slijedi.


    Gospodine Milinoviću,

    Ponukana skandaloznim zakonom o MPO-u odlučila sam Vam na redovitoj bazi pisati i izraziti svoje neslaganje sa nedavno donesenim zakonom. Razlog je i taj da sam Vas kao jednog od „krivaca“ za novi zakon odlučila uključiti u moj i suprugov život u kojem sudeći po novom zakonu nećemo dočekati dječji smjeh u našem domu. Želim da prolazite sa mnom ono što ću ja prolaziti nakon što ćete mi oduzeti mogućnost da se suprug i ja uspješno liječimo od neplodnosti u našoj dragoj državi.
    Teško je opisati naš bijes, ljutnju, razočaranost, nevjericu čitajući svakim danom sve više i više besmislenih detalja koji novi zakon uključuje. Ovaj bijes je toliki da se teško suzdržavam održavati civilizirani prizvuk u pismu a i teške sam ruke ubacila titulu gospodina ispred Vašeg prezimena. Vjerujem da će osjećaj bijesa proći ali ostat će jedna velika razočaranost. Razočaranost u državu, ljude, politiku, sve. Momentalno gotovo ništa u našoj državi nema smisla. Zakoni se donose pa se odbacuju, drastično prepravljaju, jedan dan se tvrdi da je pušenje nezdravo, drugi dan već nije toliko. Sve nas to pogađa jer to smatram krajnje neozbiljnim i neodgovornim ponašanjem.
    Da se vratim na razlog svog obraćanja Vama. Nakon dovršetka molbe za posvojenje koje upućujem već 57. centru za socijalnu skrb odlučila sam Vam pisati, sada i svaki put kada osjetim ljutnju ili tugu jer mjeseci i godine prolaze (nama jako dragocjeni) a sve što mom suprugu i meni ostaje je sjećanje na ovaj zakon koji nam je uzeo svaku nadu da na ovaj svijet donesemo još jedan život.. Želim Vas uključiti u život jednog prosječnog neplodnog hrvatskog para, para koji nikom nije ništa skrivio a država mu ne želi pomoći.
    Vi ste nam pokazali da je i vezanje uz banderu jedan od načina iskazivanja mišljenja no ja sam se odlučila za pismo.
    Gospodine Milinoviću zašto nam država ne želi pomoći? Smatra li ova država da je neplodnost nešto što se ne treba liječiti već durati?
    Suprug i ja smo trebali krenuti u još jedan pokušaj MPO-a, da uz pomoć doktora uspijemo doći do tako željene trudnoće. Trebalo je to biti u 10om mjesecu ove godine. Taj pokušaj je propao. U mom slučaju uz sadašnji zakon šanse za postizanje trudnoće su vrlo malene, neznatne. Uz ogromnu želju da donesemo dijete na ovaj svijet mi ipak želimo da to dijete ima i majku, barem neko vrijeme a ono što bih ja morala proći za šanse od 3% je previše rizično čak i za nas koji gorimo od želje za dijetetom.
    Ne postoji to što žena koja je uključena u postupke MPO-a neće učiniti da uspije donijeti na svijet dijete muškarcu kojeg voli. Ono što mi podnosimo netko čak ne može razumjeti. Jako mi je čudno da čovjek na Vašoj poziciji govori da se potvrda o bračon statusu mora donositi doktorima jer ako netko nije oženjen onda nije spreman za obaveze a djeca to jesu. Zar vi zaista mislite da je odluku o ulasku u postupak MPO-a tako lako donijeti, da bi u taj postupak ulazio neki par koji se poznaje 2 mjeseca i jako je zaljubljen te su preko noći odlučili postati roditelji? Svaki normalan par uopće ne razmišlja o neplodnosti barem prvu godinu veze i pokušaja da se stvori potomstvo. Kasnije kad par prođe sve pretrage, što traje i traje, nije tako jednostavno odlučiti si dati 50 injekcija i 110 vaginaleta kao što je recimo bio moj zadnji slučaj. Mislite li da bi to netko prolazio ako nije spreman na odgovornost? Već je netko mudro spomenuo, dajmo tom hirovitom paru koji nije spreman na odgovornost samo jednom da doživi punkciju jajne stanice ili dajmo muškoj strani da barem mjesec dana sluša ženu kako neutješno plače „bez razloga“, daje sjeme u jezivim bolničkim WCima...
    Kada tako provedete 3,5 ili 10 godina i Vaš brak još uvijek funkcionira ne mislite li da je to jedan divan i stabilan, podupirući brak čak i ako nije zabilježen na komadu papira? Ne smatrate li da jedan takav par upravo zaslužuje dijete i upravo će on to dijete podići sa ljubavlju koje ono zaslužuje?
    Usprkos svemu a navela sam samo jedan sitan detalj, Vi nam ne želite pomoći, smatrate da to ne zaslužujemo, tjerate nas da kupujemo knjige samopomoći jer nismo zavrijedili psihološku pomoć. Mi smo samo slabići koji ne mogu podnijeti činjenicu da 80 ili 90% ostalih parova dobije djecu bez puno muke. Čak i onda kad malo pretjeraju sa alkoholom i zalutaju na stražnje sjedalo auta. Mi se sami moramo liječiti od naše slabosti. Durati. I biti zahvalni što imamo tako humani zakon.
    Dobronamjerni savjeti koje obično slušamo su oni da ne očajavamo jer uvijek možemo posvojiti. Misle li oni to ozbiljno? Uvjek možemo usvojiti dijete?. Ne bih se složila a vjerujem niti Vi kada znate koliko je teško danas usvojiti dijete, također zbog manjkavosti određenih zakona koji se tiču brzine sudskih odluka o oduzimanju roditeljskih prava parovima koji se ne mogu brinuti za djecu. Ta tužna djeca žive po domovima a toliko je roditelja koji žude za tim da podijele ljubav. Shvaćate li da ste nam oduzeli svaku nadu? Gdje god krenemo nailazimo na jedan veliki zid. Netko nam poručuje „Nije nam potrebno više djece, nije nam potrebno da se stvaraju obitelji...“. Poručujete li nam to gospodine Milinoviću? Mislite li da nas ova država neće biti u stanju niti nahraniti nakon niza prepogrešnih odluka i duga u koji nas je utrpala? Možda je u tome odgovor. Utješite nas nekako, dajte nam odgovor! Vjerujem da biste pomogli narkomanu da Vam se obrati za pomoć i kaže Izliječite me. Biste li? Iako je sam odlučio da uzme drogu, znajući da je ona zlo. Što smo mi skrivili? Recite nam jer ja moram razumijeti zašto nam svi okreću leđa!

    Onog trena kada par ili žena javno progovori o neplodnosti zaista biva obilježena. Prijatelji je čudno gledaju, ne razumiju što to ne valja kod nje, uopće ne mogu shvatiti o čemu ta žena priča, pa napraviti dijete nije teško! Vjerojatno je učinila 10 abortusa prije toga ili je imala 115 partnera i nekoliko spolnih bolesti pa je to uzrok...Da, pretjerujem ali upravo takve kometare možemo čitati po portalima, ljudi nisu educirani, lupetaju ne mareći za naše osjećaje, ne znaju da upravo isto možda prožive i njihova djeca odnosno možda baš oni ne dočekaju unučad. Ovim zakonom Vi upravo poručujete da je neplodnost nešto što se mora regulirati oštrim zakonima,sve mora biti jako ograničeno jer radi se o ozbiljnom problemu jer što mi radimo, „mućkamo“ djecu po laboratorijima a sami smo si krivi?
    Sa jedinom nadom odlazimo sljedeće godine u Maribor na još jedan pokušaj. Taj pokušaj košta. Mnogo. Mi ne pitamo, mnogo parova ne pita, posuđuje, uzima kredite, ne jede samo da bi mogli pokušati u Mariboru. Nevoljko odlazim u druge države jer želim pomoć od mog cijenjenog doktora kod kojeg sam do sada išla, sa kojim mogu razgovarati hrvatski i kojem vjerujem.

    Na žalost praksa je postala ići liječiti se u drugim zemljama, neki Vaše kolege političari su rađe odabrali strane zemlje za vlastito liječenje. Čudne nam poruke šaljete, dosta toga ne razumijemo, žalosno je uvidjeti da nas smatrate nedostojnim odgovora.

    Sram Vas bilo.

  2. #2

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Rijeka/Zagreb/N.Marof
    Postovi
    113

    Početno

    svaka cast ...

    uz sve vas sam....

    drzite se...

  3. #3
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    dodo ko da sam ja to pisala, samo sam godinu starija od tebe

    SVI bi im trebali svaki dan poslati po mail. ali se bojim da ce nas staviti na spam listu i nece niti slovo procitati

  4. #4
    Gabi avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    1,335

    Početno



    super ... šalji mailom, faksom, postom, bilo kako

  5. #5
    pino avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    New Jersey
    Postovi
    3,720

    Početno

    ili cc-iraj novine....ili njegove sljedbenike iz politicke partije... ili crkvenjake... ili kolege... ili da bude jednostavno otvoreno pismo... mozda ce on staviti na spam, ali on ionako ima puno voska u usima i ne cuje tudja misljenja - ali zato postoje i druga mjesta gdje ta pisma mozemo slati i objaviti...

  6. #6
    Nene2 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,044

    Početno


    Ne tako davno je bio slučaj "neki pacijenti moraju i umrijeti",ja se baš tako osjećam...
    Bravo za pismo,treba ga slati dalje,previše je nojeva oko nas...Sramota me gdje živim!

  7. #7
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Dodo

  8. #8

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    sva u glazbi
    Postovi
    150

    Početno

    Citiraj pino prvotno napisa
    ili cc-iraj novine....ili njegove sljedbenike iz politicke partije... ili crkvenjake... ili kolege...
    Da, ovo mi palo na pamet jer sam i sama svjesna da niti riječ neće doći doći do njega, on će nastaviti bildati svoje sexy mišiće i slikati se za novine. No vidjet ću još, uglavnom ja ću se "prazniti" kroz ta pisma pa taman ne imalo efekta.

  9. #9
    Osoblje foruma BHany avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    5,203

    Početno

    Dodo, ovo je odlično

  10. #10

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    263

    Početno

    Ovo je odlicno
    Joj da si mi blize sada bi te zagrlila, ovako saljem virtualni jos jedan

  11. #11
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Dodo

  12. #12

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Oz..
    Postovi
    354

    Početno

    Dodo

  13. #13
    Vali avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    795

    Početno

    Dodo

  14. #14
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    Mislim da ovo pismo i sva ostala treba slati i sucima Ustavnog suda, ako se smatra da završavaju u spamovima, onda poštom...

  15. #15

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    sva u glazbi
    Postovi
    150

    Početno

    Postom svakako saljem. Na vise adresa, u vise oblika, jedno ce doci na pravo mjesto. A bit ce ih puno...

  16. #16
    Nata_Lija avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    36

    Početno

    Dodo, bravo, i hvala ti. Ja isto saljem mailove svako malo.

    Bojim se da Milinovica uopce ne zanima koliko je tko podoban za roditelja, njemu je samo bitno da je udovoljio crkvenjacima.
    Hvala dragom predsjedniku Mesicu sto se usudi reci ono sto vecina misli i sto im je pokazao gdje im nije mjesto. I njemu sam slala zahvale.

  17. #17
    bublica3 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    ST
    Postovi
    2,361

    Početno

    Dodo




    Prije ili poslje će se takvo što desit ministru milinoviću; pa će onda vidit.

  18. #18
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Dodo, predivno je tvoje pismo, posebno me dirnulo to što odlično raskrinkava predrasudu da je "smućkati MPO dijete" čas posla u koje se upuštaju neodgovorni, pa treba onda zaštititi te jadne embrije...

    Pino , mislim da je ovo pismo super elokventno i da bi se trebalo naći na Građani siteu, negdje uz pismo Nene2 "Iz jednog drugog kuta"...

  19. #19
    pippi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    274

    Početno

    Dodo, bravo!
    Razmišljam da ovako dobro sročena i argumentirana pisma publiciramo javno, na nekom blogu ili slično, jer su predobra da bi završila samo u košu za smeće jednog ministra kojem nije nimalo stalo.

  20. #20
    pino avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    New Jersey
    Postovi
    3,720

    Početno

    dodo, a da otvoris svoj blog gdje ces objavljivati pisma? Onda bi mogla poslati tvoj blog na MPO listu, s linkom na tvoj blog, i staviti link na listu ostalih blogova na web stranici Gradjana, i postirati linkove na forumima i na komentarima clanaka. Ja obicno stavljam blogove na blogspot.com, ali imas i blogger.hr cini mi se.

  21. #21
    tikica_69 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    2,809

    Početno

    Na mom blogu imate moje pismo koje je islo na puno adresa....ako vam je interesantno

  22. #22
    pino avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    New Jersey
    Postovi
    3,720

    Početno

    tikica, vidla sam, upravo sam stavila tvoj blog. Super mi je.
    http://groups.google.com/group/gradj...akona/web/opca

    Mislim da cu morati otvoriti jos jednu stranicu samo sa kolekcijom pisama!

    Za osobne price je vec Pcelica Mara skupila dosta toga, pa cu to njoj prepustiti.

  23. #23

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    sva u glazbi
    Postovi
    150

    Početno

    Hvala za prijedlog. U pravu ste, najbolje je sve staviti na blog, ja sam malo lijena sa blogom ali na takav nacin se sve efikasno cuva na jednom mjestu.

  24. #24
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Citiraj tikica_69 prvotno napisa
    Na mom blogu imate moje pismo koje je islo na puno adresa....ako vam je interesantno
    Super je, tikice !

  25. #25
    tikica_69 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    2,809

    Početno

    Hvala
    Al stvarno su me raspigali

  26. #26
    pino avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    New Jersey
    Postovi
    3,720

    Početno

    Evo stranice s pismima http://groups.google.com/group/gradj...kona/web/pisma

    recite ako treba nesto promijeniti.

    ps nema me ostatak dana

  27. #27
    mmaslacak avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    N.Zagreb
    Postovi
    818

    Početno

    Tihana, skidam kapu do poda!!!!!!

  28. #28

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    sva u glazbi
    Postovi
    150

    Početno

    Tikice carice!! Ravno u srce! :D
    Nece nas unistiti, zloce jedne!!!!

  29. #29
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    Tikice, što reći nego hvala ti na svemu

  30. #30
    aenea avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,467

    Početno

    Cure, odlična pisma! :D

  31. #31
    drndalica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    455

    Početno

    cure
    čitata mi misli - samo ja niiiikad to ne bi mogla sročiti tako dobro, smireno, uljudno i sa pravom mjerom

  32. #32

    Datum pristupanja
    May 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    169

    Početno


  33. #33

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    110

    Početno Da li netko zna ?

    Da li netko zna da li je ministar dok je radio kao ginekolog u bolnici vršio abortuse ?

  34. #34
    aenea avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,467

    Početno

    Naravno da zna. Svi znaju. Pa operiran je od savjesti, srama i ljudskosti pa mu licemjerje ne prestavlja apsolutno ništa. Fuj.

  35. #35
    andrejaaa avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    685

    Početno

    Dodo i tikice,cure svaka vam čast

  36. #36

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    bravo

  37. #37
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    dodo, tikica

  38. #38
    gupi51 avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    542

    Početno

    Svaka čast. Ja to nikad ne bih uspjela tako napisati.

  39. #39
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno


  40. #40
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno Re: Da li netko zna ?

    Citiraj Robert prvotno napisa
    Da li netko zna da li je ministar dok je radio kao ginekolog u bolnici vršio abortuse ?
    Mislim da je bio veliki članak da on, dok je bio ravnatelj (mislim da je to bio) Gospićke bolnice, da se ponosio da se u njemu nisu radili abortusi :/.

  41. #41
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Što mi je osobno katastrofa dok god to zakon dozvoljava, tj. ja sam osobno pro-choice.

  42. #42
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno Re: Da li netko zna ?

    Citiraj ina33 prvotno napisa
    Citiraj Robert prvotno napisa
    Da li netko zna da li je ministar dok je radio kao ginekolog u bolnici vršio abortuse ?
    Mislim da je bio veliki članak da on, dok je bio ravnatelj (mislim da je to bio) Gospićke bolnice, da se ponosio da se u njemu nisu radili abortusi :/.
    Sumnjam. Mislim da nema bolnice u Hrvatskoj s odjelom ginekologije u kojoj se ne rade prekidi trudnoće.

  43. #43
    LEA7 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    SPLIT
    Postovi
    66

    Početno

    cure (i dečki), na svim pismima vam skidam kapu!!
    Jedino mi je žao što nisam elokventna kao i vi pa da se pridružim....................

  44. #44
    wewa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    3,188

    Početno


  45. #45
    tikica_69 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    2,809

    Početno

    I danas sam mu jedno poslala....nekako mi dodje zelja da mu svaki dan po glavi jasim

  46. #46
    martina123 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    1,372

    Početno

    :D BRAVO cure!!!!!!!!!!!!!

  47. #47

  48. #48

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    13

    Početno

    Jutros čitam tvoje pismo u Jutarnjem i predivno je, nadam se da će taknuti srca onih kojima je napisano

  49. #49
    Ameli avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    otok ljubavi
    Postovi
    601

    Početno

    Nene2 odlično napisano, nadam se da će dotaknuti i ostale građene koji ne vode ovu našu borbu, hvala ti od srca.

  50. #50
    tikica_69 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    2,809

    Početno

    Citiraj aenea prvotno napisa
    http://jutarnji.hr/komentari/clanak/art-2009,8,22,clanak,173619.jl :D
    Bravo!!!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •