Pokazuje rezultate 1 do 12 od 12

Tema: Koliko teži prosječna dojena beba?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5

    Početno Koliko teži prosječna dojena beba?

    Prošli mjesec sam bila s Emom na kontroli kod pedijatrice koja mi je rekla da je dobila malo previše kila. Dobila je 1100 g u mjesec dana. Da li isključivo dojena beba može dobiti previše na težini. Što bih trebala napraviti?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Zagreb, Jarun
    Postovi
    188

    Početno

    Nisi rekla koliko je bebili stara. Niti s koliko je došla domeka, a kolliko sad ima.

    No evo iz mog iskustva, Josip je prva tri mjeseca dobivao po 1500 grama, ako je dijete dojeno, ne može biti predebelo!

    Patronažna sestra koja je dolazila, je bila oduševljena! Fasciniralo ju je kako naočigled napreduje.

    I obje curke su dobivale bar kilu u prvih šest mjeseci.

    Poslije se eventualni šlaufeki "istope". Ja bi volila da Josip sad ima malo više,

  3. #3
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    previše a isključivo dojen???

    Tonka je dobila u prvom mjesecu 1600g.

  4. #4

  5. #5

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5

    Početno Koliko teži prosječna dojena beba?

    Ema ima 3,5 mjeseca. Kad se rodila bila je teška 3560 g a otpusna težina joj je bila 3380g. Imala je žuticu pa je pala na težini. Na prvoj kontroli je imala dobila kilu na porođajnu težinu a na drugoj 1100 g. Prvi mjesec je pedijatrica da bi je možda trebala nadohranjivati a na drugoj mi je rekla da je preuhranjena i da bi trebala manje cicati. Stvarno im nikak ne možeš ugoditi.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG,R. Pešćenica
    Postovi
    2,191

    Početno

    Mali nećak je dobio prvi mjesec 2300g :shock: , samo dojen. Mislim da je ovo rekord. Niko im nije rekao da im je dijete preuhranjeno.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    49

    Početno

    Evo mog "slučaja". Dječak, rođen sa 3950, izašao sa 3750.
    Na prvoj kontroli 5350gr.
    Sa dva mjeseca +15 dana težio je 8200gr.
    Sad ima oko 9kg.
    Dr.nas je sa svojim godišnjim odmorom malo poremetila pa drugu kontrolu nismo imali točno nakon 30 dana. Prije treće kontrole nam je dala da napravimo krvnu sliku.
    On je zdravo, veselo dijete, bez vode, čajeva, dude.
    I već imamo jedan zubić, a za dan-dva će i drugi. Moja kuma (zubarica) je sva u čudu.
    Takav ritam dobivanja na težini mi je imao i stariji sin (sada tri god.)
    Kad je propuzao, sve se otopilo i bio je prosječno dijete...

  8. #8
    eki3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    ZG-Sesvete
    Postovi
    270

    Početno

    Emi je u prvom mj. dobio 1200g(rodio se s 3500),ped je rekao da je to malo previse i preporucio da mu dajem da pije vode,tad jos nisam bila upucena pa sam mislila da mi je djete stvarno predebelo.Kasnije je dobivao manje.Iskljucivo je dojen,sve 5 uvijek.Sad je 2 god. i vise lici na mrsavka nego bucu.
    Keka je rodjena s 3800 na prvom pregledu +1200,neki dan na drugom +1500,bombica je,al sad ne brinem jer sam upucena i vjerojatno ce sve potrositi kad krene puzanje.Cak je i izrazito aktivna s obzirom na slaufeke.Ped je ovaj put samo rekao"Iskljucivo dojite?Aha dobro,samo i dalje tako..."

  9. #9

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    veseli Baltazargrad
    Postovi
    1,560

    Početno

    moji su blizančeki i obojica su u ovih prvih mjesecdana dobili po 1100 gr a dojeni su obojica (malo je mama umorna ali ) ....nadam se da će i dalje cikati.....

  10. #10
    Aneta avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    MA
    Postovi
    291

    Početno

    Dojeno dijete ne može biti preuhranjeno!
    Lovre prvih mjeseci dobivao oko 1,5 kg mjesečno, a Borna za sada 2 kg mjesečno

  11. #11

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    veseli Baltazargrad
    Postovi
    1,560

    Početno

    mi smo sada 5 tjedana stari a dobili su: 1640gr i 1750gr! :shock:
    ali ja sam sva ponosna na svoje mlijeko za svoje blizance.....

  12. #12
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    ne sekiraj se
    moja je bila pravi mali bumbar , rođena sa 4kg, sa 5mj je imala ravnih 10kg

    ali
    odkad je prošetala sva se stanjila, sad je najnormalnije građena curica od 3,5g
    niti premršava niti ima šlaufe na trbuhu

    ima oko 20kg
    od 1.g - 2 g. je imala 17,5kg
    godinu dana nije dobijala na težini, jer je rasla i smanjivala šlaufeke

    veza bucmaste bebe - debela djeca nije jedonstavna
    povezanost postoji kod adaptiranog mljeka, jer bebe razvijaju vlastite masne stanice slične goveđim - teško otpuštaju mast za energiju

    dojene bebe imaju masne stanice građene na ljudskoj masnoći (iz tvog mljeka) i puno lakše daju pristup mastima, pa se salo brže 'topi'

    za kasniju pretilost je puno važniji čimbenik odgoj i odnos vlastitih roditelja prema hrani

    ja jako puno pazim da mi jede voće i povrće
    ne postoji 'nagrada' u obliku bilokojeg slatkiša, niti 'kazna' oduzimanjem istog

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •