Pokazuje rezultate 1 do 7 od 7

Tema: Sluz u stolici već treći tjedan kod trogodišnjakinje

  1. #1

    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Postovi
    5

    Početno Sluz u stolici već treći tjedan kod trogodišnjakinje

    Sve je počelo još 25.07.2009. kad je dobila visoku temperaturu i dosta je kašljala pa smo je vodili na hitnu (bila je subota) i s obzirom da je CRP bio skoro 9 dobila je antibiotik Cedax. Dok ga je pila niti jedan dan nije imala stolicu koja je inače svakodnevna i nakon 5 dana unatoč čepićima Prolax nikako se nije mogla pokakati. Onda je ponovo dobila visoku temperaturu i vodili smo je kod pedijatrice međutim dok smo čekali ona se ipak pokakala i to je bila vrlo kašasta i smrdljiva stolica (ja sam očekivala vrlo tvrdu s obzirom da 5 dana nije uopće kakala). Ponovo smo vadili krv i CRP je bio oko 5,5 tako da je pedijatrica rekla da misli da će se to sad sve smiriti s obzirom da je dobila stolicu. Međutim od tada pa do dana današnjeg ona u stolici ima strašno puno sluzi. Stolica je svakodnevna i prilično čvrsta ali uz nju izađe i puno sluzi ili pak pokaka samu sluz. Ta sluz je ili potpuno prozirna, žućkasta ili smeđkasta, dosta gusta i ljepljiva i ponekad kao da u njoj ima nekih niti. Dali smo stolicu na mikrobiološki i nalaz na bakterije i parazite je negativan. Ona normalno jede i pije a prema jučerašnjoj preporuci pedijatrice ne dajemo joj mlijeko, slatko i masno i dodajemo u hranu NORMIU sa LGG-om. Dobili smo uputnicu za ped. gastroenterologa ali u Karlovcu ta ambulanta radi tek od 01.09.2009. Da li netko ima neki dodatni savjet ili iskustva sa sluzi u stolici kod trogodišnjakinje.

  2. #2
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Ja se nadam da je to samo reakcija organizma na antibiotik. Da je antibiotik potamanio i štetne, a bome i korisne bakterije, i sad se probavni sustav čisti i ponovno uspostavlja ravnotežu. Mislim da bi joj koristio i još dodatni probiotik, ali uz konzultaciju s pedijatricom.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Postovi
    5

    Početno

    Citiraj Anemona prvotno napisa
    Ja se nadam da je to samo reakcija organizma na antibiotik. Da je antibiotik potamanio i štetne, a bome i korisne bakterije, i sad se probavni sustav čisti i ponovno uspostavlja ravnotežu. Mislim da bi joj koristio i još dodatni probiotik, ali uz konzultaciju s pedijatricom.
    Normia koju joj dodajemo u hranu je probiotik (sadrži Lactobacillus rhamnosus GG® i Bifidobacterium BB12®) ali dajemo joj i bioaktiv. Problem je u tome što je ona prvotno imala zatvor a kako je i ranije često zadržavala stolicu nismo joj davali banane, rižu i sve ostalo što zatvara a sad pak ispada da samo to treba jesti uz probiotike.

  4. #4
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    a je li ona uz tu temperaturu imala i drugih simptoma?
    moj uz svaku prehladu, laringitis, bronhitis i ostale itise kaka sluz i to mi je već normalno.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Postovi
    5

    Početno

    Citiraj Tashunica prvotno napisa
    a je li ona uz tu temperaturu imala i drugih simptoma?
    moj uz svaku prehladu, laringitis, bronhitis i ostale itise kaka sluz i to mi je već normalno.
    Uz temperaturu drugih simptoma nema. Ona je u utorak oko podne dobila temperaturu 38,5 koju smo snižavali sa Panadolom baby i do navečer je pala na normalnu. Ali to popodne je imala 4 vrlo sluzne stolice (ili pak samu sluz) s time da je u zadnjoj bilo i malo krvi. Jučer i danas nije imala stolicu već u par navrata samo po malo sluzi.

  6. #6
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    a kakav je bio nalaz stolice na viruse?
    uz rota-virus obično ide proljevasta i sluzava stolica.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Postovi
    5

    Početno

    Citiraj Tashunica prvotno napisa
    a kakav je bio nalaz stolice na viruse?
    uz rota-virus obično ide proljevasta i sluzava stolica.
    Nosili smo stolicu na mikrobiološki tamo su radili analizu na bakterije i parazite i ti su nalazi negativni. Mislim da nije rađen test na viruse. Sutra idem ponovo kod pedijatrice pa ću vidjeti dalje.

    Inače, stolica nije proljevasta, već normalno čvrsta jedino uz nju ide dosta sluzi ili pak sama sluz.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •