Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 89

Tema: kako su liječnici u Zadru mojoj bebi...

  1. #1

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    93

    Početno kako su liječnici u Zadru mojoj bebi...

    Kako su nesposobni lječnici u Zadru mojoj bebi naudili pogrešnom dijagnozom i nepotrebnim kljukanjem ljekovima...

    Imam 3 razloga zašto ovo pišem.
    1. da se izjadam,
    2. da bar nekako kaznim te nesposobne lječnike u Hitnoj Zadar,
    3. da vas upozorim kako se to ne bi još nekome dogodilo.

    Moja beba koja je tek napunila 1.god je dobila na ljetovanju u Zadru temp blizu 40 usred noći petak na subotu i odjurili smo na hitnu u Zadar. Ljubazna doktorica ga je pregledala i ustanovila jaku upalu grla te propisala antibiotik (klavocin sirup). Drugi dan, nakon 2 doze lijeka, primijetila sam osip i opet smo otišli na hitnu jer je mali očito alergičan na taj lijek. Poslali su nas pedijatrici jer na hitnoj po danu djecu prima ona. Kad je vidjela reakciju na lijek sjela je odmah pisati drugi antibiotik ni ne pregledavši dijete. Na to sam ja zamolila da ga i ona pogleda da vidi da li lijek pomaže jer se meni činilo da malome nije ništa bolje. Pedijatrica je ustvrdila također upalu grla i napisala drugi antibiotik Zinnan. Seku staru 2,5 god je isto onak prek volje pogledala i rekla da je ona zdrava. U ponedjeljak smo krenuli doma, malome je bilo katastrofa i cijelo vrijeme sam imala osjećaj da mu ti ljekovi uopće ne pomažu već samo štete ali sam slušala lječnike i uredno mu davala lijek.

    Kad smo se vratili sa mora odmah sam odjurila obiteljskom lječniku koji je rekao da je to VIRUS i da dijete NIJE trebalo primati nikakve antibiotike te da je imao sreće što mu ta strašno agresivna terapija (dva različita antibiotika jedan za drugim) nije nanijela ozbiljne posljedica. :shock: :shock: :shock:
    Jutros smo izvadili krv i rezultati su pokazali da je naš lječnik u pravu te da je beba nepotrebno 3 dana dobijala jake antibiotike. I usput, seka koja je bila "zdrava" je isto bolesna.
    Toliko sam ljuta i razočarana u te nesposobne lječnike tamo na Hitnoj da sam vam to htjela opisati kako bi vas upozorila. MOja beba je imala više štete od tih ljekova nego od samog virusa jer je zbog tih antibiotika maloga stalno bolio trbuščić, imao je proljev i dobio je akne po ustima pa nije mogao ni sisati što ga je činilo još nesretnijim.
    Ti bolovi u trbuhu su bili grozni tako da sam ga pola noći nosala a drugu polovicu je spavao na meni (ja sjedečki) jer se tresao od tih grčeva. Mali ima osjetljiv želudčić inače (prvih 6mj je imao kolike koji su trajali satima,nešto prestrašno i hvala bogu iza nas) ali to bi svaku bebu ispatilo. Ja sam zamalo dobila upalu dojki dok nije konačno počeo ponovo sisati.

    Žao mi je što nismo odmah otišli kući čim se razbolio ali smo ostali slušajući lječnicu da ne putujemo dok beba ne ozdravi...

    Reći ću samo da me je sad strah još i više ako se razbole jer kome vjerovati kad lječnici eksperimentiraju i na tako malenim bebama i površno rade svoj posao. Da dvije lječnice nisu mogle vidjeti da je riječ o virusu a ne o bakteriji???'

    Eto ovo nije slučaj za novine jer nema tragičnih posljedica hvala bogu, ali meni je taj vikend bio pakleni i vjerujem da me razumijete.
    Sretno na ljetovanju i nemojte sljepo vjerovati lječnicima da znaju svoj posao jer očito ne znaju svi.
    Pozdrav.

    apricot editirala naslov

  2. #2
    Kavin avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    926

    Početno

    Šta da ti kažem, žao mi je što ste kroz tako nešto morali proći, ali reći ću ti moj slučaj gdje je G dva put u pola godine završio u bolnici zbog atipične upale pluća(prvi put) i bakterijske upale pluća(drugi put), a liječnici njih dvoje mu je pogrešno dijagnosticiralo adeno-virozu i rekli su da mu netreba lijek, a trebao je itekako.
    Na kraju ga je i dobivao i to jaki antibiotik, prvo na venu, pa još deset dana na usta drugi i ništa mu od kombinacije nije bilo.

    Budi sretna da je mali dobro, a možda bi ti u budućnosti i tvoj obiteljski liječnik prepisao taj antibiotik za nekaj drugo i mali bi se opet osuo, ako je alergičan baš na taj antibiotik, nikad neznaš.

    Za malce da što prije ozdrave

  3. #3
    piplica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    3,170

    Početno

    Iskreno, mislim da imaš malo prevelika očekivanja od liječnika na hitnoj, oni su tamo da djeluju vatrogasno (zato se i zovu HITNA služba, pogotovo u turističkim središtima gdje imaju tisuću pacijenata na dan), ne mogu svakog pacijenta sa upaljenim grlom slati raditi krvnu sliku i bris grla, ne bi li utvrdili da li je upala virusna ili bakterijska...

  4. #4
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    On nije od antibiotika dobio "akne" u ustima nego je imao afte, koje su virusne, od njih je i dobio temperaturu. Ne znam čemu tako bombastičan naslov. Ni prvi ni zadnji put da dijete dobiva antibiotik bespotrebno ali onda se postaviš tako da ti dijete bez krvne slike ne daju nikakve lijekove. A sve ove ostale simptome imao je najvjerojatnije od viroze, ne od antibiotika. A seka je mogla biti zdrava kad je pregledana, pa tokom dana ili sljedeći dan, dva dobiti iste simptome

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,124

    Početno

    inače, liječnik bi trebao znati prepoznati bakterijsku od virusne upale grla.

    nama je naša pedijatrica to jednom objašnjavala, ali ne sjećam se svih detalja-ovako otprilike-ako je grlo bijelo, tj. mjehurići bijeli tada je virus. ako je grlo jako crveno (bez mjehurića) u pitanju je bakterija. znači, čak ni krvna slika nije potrebna, ako je upala dobro vidljiva.

    žao mi je što vam zadraska hitna nije ostala u dobrom sjećanjau (nama je) i nadam se da su kikači dobro.

  6. #6
    klia avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,797

    Početno

    Imam posve suprotno iskustvo sa zadarskom Hitnom i meni su ti mladi liječnici za svaku pohvalu.
    Čak sam primijetila da kod njih krvna slika ide po defaultu, dok upravo stariji liječnici antibiotike šibaju kao iz rukava.
    Zato takve ljubazno zamolim prethodno vađenje krvi.
    No ponekad i ja sama vidim da se stvari kompliciraju (a to sada s dvoje djece kužim puno bolje nego prije).
    Isto tako moram napomenuti i da mi je jednom mlađi klinac s 2 godine završio u bolnici sa sumnjom na sepsu od upale grla, a prvi dan bolesti je bila čista viroza (dokazana u krvi). Išli smo bez antibiotika doma, a 3. dan opća slabost i CRP do neba pa 14 dana intravenozne terapije.
    Tako da je svaka bolest priča za sebe.
    Nadam se da su sada dobro?

  7. #7
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno Re: kako su nesposobni lječnici u Zadru mojoj bebi...

    Citiraj predatorica prvotno napisa
    MOja beba je imala više štete od tih ljekova nego od samog virusa jer je zbog tih antibiotika maloga stalno bolio trbuščić, imao je proljev i dobio je akne po ustima pa nije mogao ni sisati što ga je činilo još nesretnijim.
    Ti bolovi u trbuhu su bili grozni tako da sam ga pola noći nosala a drugu polovicu je spavao na meni (ja sjedečki) jer se tresao od tih grčeva. Mali ima osjetljiv želudčić inače (prvih 6mj je imao kolike koji su trajali satima,nešto prestrašno i hvala bogu iza nas) ali to bi svaku bebu ispatilo. Ja sam zamalo dobila upalu dojki dok nije konačno počeo ponovo sisati
    žao mi je što si prošla sve to skupa, ali ovo što opisuješ je od virusa ne od antibiotika. afte u ustima su klasično virusno oboljenje i dosta često baš ljeti.

  8. #8
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    sorry, al to nije tako strašno, većina toga što vam se dogodila je od virusa, a atb nude uvijek, trebalo bi ga odbijat prije KS :/

  9. #9
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Pitanje je rade li to uopće tamo

  10. #10
    disciplina avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    853

    Početno

    ja ću samo reći da mi je žao maleckog što se tako napatio
    predatorice i tebi vjerujem da si pod dojmom i da si ljuta... ipak smo mi laici a doktori bi trebali biti ti koji trebaju pomoći
    i ja bi reagirala da se radi o mom djetetu..
    bila to nemarna doktorica ili što god drugo..
    svim "doktorima" s ove teme

  11. #11

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    3,187

    Početno

    Kad nam je beba od 8 mj ove godine pala na glavu, na čelo, vjerojatno radi toga inače uopće ne bi išli kod doktora, ali kako smo se baš našli u zadru, a ne u mjestu pored, gdje ljetujemo, i njoj je odmah izbila plava čvoruga, odlučili smo ipak otići za svaki slučaj.

    Mene je iznenadilo što je pedijatar na Hitnoj čim ju je vidio napisao uputnicu za kirurgiju.
    Hoću reći, nije štedio na uputnicama i sam procjenjivao kad očito nije bio dovoljno siguran u sebe.
    E sad, druga je priča što su nas ovi na kirurgiji po defaultu poslali na RTG, da sebe zaštite, kao što se je i dr na Hitnoj, zapravo, zaštitio, a onda je u meni i MMu ipak proradila roditeljska pamet i intuicija i odlučili smo ne slikati, već je promatrati dan-dva i vidjeti hoće li se što događati
    Ništa nije bilo, osim hematoma koje je trajao par dana.
    A tu moram i posebno pohvaliti jednog odličnog mladog radiologa s kojim smo ipak išli popričati.
    Blistav primjer hrvatske medicine!!!

    A par puta sam i išla kod privatnog pedijatra koji nam nikad nije dao uputnicu za vađenje krvi, a jednom sam nažalost, nasjela i dala djetetu amoxil bez vađenja krvi

    Hoću reći, uvijek se može tražiti da vam daju uputnicu za vađenje, mislim da to nitko ne smije odbiti, a inače, kad smo doma, ja često znam i na svoju ruku otići izvaditi krv nakon par dana temp u neki privatni labos.
    A takvih ima i u Zadru. Nitko vas ne može u tome spriječiti.
    I onda kad dođete pedijatru s nalazom da su leukociti ili crp niski, nema vam na temelju čega odmah spičiti antibiotik.
    A naša dr tolerira i povišenje crp-a čak i do 60-80 bez atb jer kaže da toliko mogu dići i neki virusi

  12. #12

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,059

    Početno

    Bez krvne slike se niti ne može znati sa sigurnošću da li je u pitanju virus ili bakterija.
    Predatorice drugi put traži da ti naprave malcu KS prije nego mu uvale antibiotik.
    Nadam se da ste sada sve ok i zdravi.

  13. #13
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj Davor prvotno napisa
    Pitanje je rade li to uopće tamo
    da, zadar na sreću nije metropola, to je po tebi, očito zadnja vuko.ebina, pa u bolnici rade neuki
    da ti odeš malo savjeta dati?


    predatorica - zao mi je što ste sve prošli. sreća da je sve ipak dobro završilo :hug:

  14. #14
    kinder avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    2,341

    Početno Re: kako su nesposobni lječnici u Zadru mojoj bebi...

    Citiraj Tashunica prvotno napisa
    Citiraj predatorica prvotno napisa
    MOja beba je imala više štete od tih ljekova nego od samog virusa jer je zbog tih antibiotika maloga stalno bolio trbuščić, imao je proljev i dobio je akne po ustima pa nije mogao ni sisati što ga je činilo još nesretnijim.
    Ti bolovi u trbuhu su bili grozni tako da sam ga pola noći nosala a drugu polovicu je spavao na meni (ja sjedečki) jer se tresao od tih grčeva. Mali ima osjetljiv želudčić inače (prvih 6mj je imao kolike koji su trajali satima,nešto prestrašno i hvala bogu iza nas) ali to bi svaku bebu ispatilo. Ja sam zamalo dobila upalu dojki dok nije konačno počeo ponovo sisati
    žao mi je što si prošla sve to skupa, ali ovo što opisuješ je od virusa ne od antibiotika. afte u ustima su klasično virusno oboljenje i dosta često baš ljeti.
    upravo krenuh to napisati , vrlo često se na herpanginu ili aftozni gingivostomatitis nakaleme bakterije i stoga nije neopravdano dati antibiotik

    Ja bih u novine vašeg cijenjenog liječnika koji pljuje po drugim kolegama, a on je eto sveznalica koji je došao na razvijenu kliničku sliku bolesti !

    NEZNALICE RADE SVAKI DRUGI DAN PO 24 SATA, ALI TO NARAVNO NIJE VAŠ PROBLEM

  15. #15
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Citiraj magriz prvotno napisa
    da, zadar na sreću nije metropola, to je po tebi, očito zadnja vuko.ebina, pa u bolnici rade neuki
    da ti odeš malo savjeta dati?
    Bez brige, nisam ni mislio na laborante nego na liječnike koji su laki na okidaču i trpaju antibiotike šakom i kapom

    Nije li zanimljivo da dijete dobije dva (2) antibiotika bez poštene pretrage?

  16. #16
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj Davor prvotno napisa
    Citiraj magriz prvotno napisa
    da, zadar na sreću nije metropola, to je po tebi, očito zadnja vuko.ebina, pa u bolnici rade neuki
    da ti odeš malo savjeta dati?
    Bez brige, nisam ni mislio na laborante nego na liječnike koji su laki na okidaču i trpaju antibiotike šakom i kapom

    Nije li zanimljivo da dijete dobije dva (2) antibiotika bez poštene pretrage?
    bez brige i tebi, shvatila sam na što misliš, iako sam analitičar koji je predugo radio u bolnici, a sad je još više vezan uz nju

    u zg bolnicama će slično napravit, a imaju li onda opravdanje jer nisu pri.izdina?

  17. #17
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Pa nisam ni rekao da je pri.izdina. Samo sam pretpostavio da im je to tlaka raditi.

  18. #18

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb pri jezeru
    Postovi
    1,075

    Početno

    evo naseg primjera kako se ne može uvijek i odmah zakljuciti je li rijec o virusu ili bakteriji, a vi sad mislite koga bi tu prozvali:

    Mali od 4 godine zakuri 39.5 na Hvaru u nedjelju, odemo na hitnu i zakljuce da je rijec o akutnoj upali grli, nema vađenja krvi na Hvaru nedjeljom da mogu birat. Prema klinickoj slici ne mogu rec je li bakterijski ili virusno. Ekipa na hitnoj je vecinom na terenu i ne mozes ih dobit kad ti padne na pamet pa da se osiguraju daju nam Sumamed (nemaju drugo, apoteka ne radi). Nakon dva sata mali kuri 41.2. Vracamo se na hitnu koja nas posalje na brod i za Split - samo da bi u bolnici izvadili krv i vidjeli sto je.

    U Splitu izvadimo krv i prema DKS i CRP te klinicki to je virusna upala grla, al ajde kad smo vec poceli Sumamed onda nek to zavrsimo i vracaju nas na Hvar.

    Na Hvaru ujutro odemo na kontrolu u hitnu - tamo vec treba ekipa radi, mali otvori usta a u ustima u potpunosti razvijena slika gnojne angine. Izbace Sumamed, uvedu Silapen i nakon 4 dana smo se kupali.

    Znaci niti klinicka slika u kombinaciji s krvnom slikom ponekad ne daje odmah pravi odgovor vec tek nakon dan, dva...uzmite u obzir koliko ti liječnici obrade pacijenata tijekom ljeta i koliko bi tih pacijenata bilo spremno tužiti da djetetu nisu dali anitibiotik a trebali su... ja im skidam kapu jer to je krvavi posal.

  19. #19
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Davore, možda bi bilo bolje da ponekad manje pretpostavljaš

    predatorica, žao mi je da ste godišnji proveli bolesni
    glavno da je dijete sad dobro
    i razumijem tvoju roditeljsku zabrinutost
    ali mislim da tu nije bilo neke prevelike pogreške
    kao što su ti cure rekle, te afte su od virusa, a ne od antibiotika
    jedino se možda mogla napraviti ta krvna slika kod 2. pregleda, ali ni ona nije uvijek garancija
    da se na osnovu samo krvne slike može postaviti dijagnoza, onda doktori ne bi ni trebali, otišli bi u lab. izvaditi krv, pogledali referentne vrijednosti i sami postavili dijagnozu


    a mislim da bi admini mogli mijenjati naslov, jer u njemu ima vrijeđanja
    paušalno proglašavati nesposobnima ljude koji krvavo rade svoj posao nije lijepo

    da se netko usudio napisati za nekog nekonvencionalnog isjelitelja nesposoban, već bi bio banan

  20. #20
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,597

    Početno

    a70v,

  21. #21
    pale avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    981

    Početno

    Citiraj summer prvotno napisa
    a70v,
    X

  22. #22

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno

    Potpis na a70v i od mene. Razumijem strahove za zdravlje djeteta, ali etiketiranje liječnika u prvom postu nije u redu.

  23. #23
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa
    paušalno proglašavati nesposobnima ljude koji krvavo rade svoj posao nije lijepo
    Pa vidiš, nekidan su dečki po onoj vrućini nanosili na prugu retardant i bili su zapeli iz petnih žila da završe prije nego dođe nagibni...
    Mislim da razliku kod obavljanja stručnog posla čini kvaliteta obavljenog posla, a ne krvava muka da ga se obavi. Posao liječnika nije povezan s krvavim žuljevima. Od ispisivanja uputnice se ne dobiju žuljevi.

  24. #24
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Citiraj Davor prvotno napisa
    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa
    paušalno proglašavati nesposobnima ljude koji krvavo rade svoj posao nije lijepo
    Pa vidiš, nekidan su dečki po onoj vrućini nanosili na prugu retardant i bili su zapeli iz petnih žila da završe prije nego dođe nagibni...
    Mislim da razliku kod obavljanja stručnog posla čini kvaliteta obavljenog posla, a ne krvava muka da ga se obavi. Posao liječnika nije povezan s krvavim žuljevima. Od ispisivanja uputnice se ne dobiju žuljevi.
    ne dobiju,ali sistem u kojem (i po kojem) liječnici(i ostalo med.osoblje) rade apsolutno ne valja.Bilo bi jednostavno optužiti pojedinca,ali nažalost ,problem je puno kompleksniji.

  25. #25
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj Davor prvotno napisa
    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa
    paušalno proglašavati nesposobnima ljude koji krvavo rade svoj posao nije lijepo
    Pa vidiš, nekidan su dečki po onoj vrućini nanosili na prugu retardant i bili su zapeli iz petnih žila da završe prije nego dođe nagibni...
    .
    :/ kad mislim da ne možeš gore, ti me svaki put iznenadiš
    takve usporedbe raditi
    a ako hoćeš ti dečki su svoj posao odradili onako kako su mislili da treba, odnosno kako im je netko naredio
    oni koji su se oznojili nisu krivi
    kao u većini slučajeva, krvi su oni koji u hladovini hlade guzicu i dijele proviziju

    Citiraj Davor prvotno napisa
    [Mislim da razliku kod obavljanja stručnog posla čini kvaliteta obavljenog posla, a ne krvava muka da ga se obavi. Posao liječnika nije povezan s krvavim žuljevima. Od ispisivanja uputnice se ne dobiju žuljevi.
    ovo je bilo otrovno, ali i djelomično dosta istinito
    opća je pretvorena dobrim dijelom u pisanje uputnica
    radi lošeg sistema
    milog nam predsjedničkog kandidata
    sa privatizacijom opće
    i time da ti liječnici ovise o glavarini i svakom pacijentu
    i da se pacijent radi prišta na guzici odmah naručuje kod dermatologa i samo dođe po uputnicu, a ako je dr. ne da odmah prijeti uzimanjem kartona
    čim ne dobiju ono što su zamislili oni odmah dižu karton....

    rad u hitnoj, koje su na obali i otocima još pretvorene i u turističke ambulante, je i te kako krvav
    i vjerovao ili ne, ali se mogu itekako dobiti žuljevi, ali i puno ozbiljnije povrede
    ima tu trčanja po stijenama, izvlačenja utopljenika, prenošenja turista od 100kg koji su se satima cvrčali na najgorem suncu, ljude iz smrvljenih auta....
    jedna moja kolegica je zaradila herniju diska vratne kralješnice kad je izvlačila jednog takvog....
    tako, nemoj se s tim rugati, nije lijepo
    i kad imaš 100 pacijenata dnevno, kada se vratiš s neuspješne reanimacije i onda te dočeka 50 turista u kupaćim gaćama koji su se u podne roštiljali na suncu i onda u pauzi za vrijeme ručka obilaze turističke ambulante možda će dr za crveno grlo i temperaturu 40 dati odmah antibiotik

  26. #26

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    835

    Početno

    a70v

  27. #27
    Ana i mamino zlato avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    937

    Početno

    Ja bi samo zamolila one koje su tako kritični prema doktorima da se zamisle o onome što piše a70v. Znam da ima bahatosti i nesposobnosti, ali dajte im barem priliku dok se ne pokaže da ju ne zaslužuju. I nemojte biti "pametniji" od njih. Nešto su ipak studirali šest godina + godinu staža. Pristupite s dobrom namjerom.
    Apro virusna-bakterijska upala grla, nema tog infektologa koji će staviti glavu na panj za dg bez nalaza brisa ili barem krvne slike. Može se pretpostaviti, ali ne i sa sigurnošću tvrditi.

  28. #28
    ivana zg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,722

    Početno

    Svaki posao težak ako ga ODGOVORNO obavljaš.....što ja od svog rođenja pa do sad od kada imam svoje djete na žalost ne mogu reći za lječnike....a oni su ti kojima to ne bi smio samo posao, izgeda da je kod većine njih to stvar prestiža, ega, love itd. Medicinske sestre su stvarno svakakve ali te žene se stvarno narade i sav prljavi doktorski posao je na njima....imam puno prijatelja u toj branši i ljudi moji ono što mi oni ispričaju je duplo ružnije i gore od pacjenata koji ih pljuju....ja imam osjećaj da oni ne znaju osnove....dođem na Hitnu i sama tražim CRP, krvnu sliku i sama dijagnosticiram djetetu laringitis po nekim simptomima s čim se 3 stažistice na prelasku smjene slože......ja znam dijagnozu postavit koja sam par redaka pročitala o laringitisu, ja kao laik nikad ne bi postavila nikome a kamoli djetetu dijagnozu bez osnovnih predaka, krvi, urina itd. a kamoli mu dala lijek....jedno je ljudski pogriješiti a drugo je pokazati nezaiteresiranost i ne brigu time da se ne naprave osnovne pretrage, ne pogleda grlo, ne popipa trbušćić, ne poslušaju pluća......kako možeš posoliti jelo koje kuhaš ako prije toga nisi proba je li slano....????? isto tako lijekovi se ne daju bez iscrpnih pretraga!!!!!što one nisu pomoć doktoru u postavljanje dijagnoze....sve ostalo je puko nagađanje....vidovitost...ne znam kako bi to nazvala????
    Doktori su bezosjećajni za sve osim za svoj džep!!!!!!
    Znam neke kirurge koji su na dobrom glasu kao stručnjaci a njihove kolege znaju da kad oni operiraju je puka sreća da pacijent preživi....taj kirurg je svjestan da pacijenti umiru zbog njegovog neznanja, ali njegov ego je toliko velik i dr.mr ispred imena toliko bitan, da mu ljudski život u usporedbi s tim ne vrijedi ništa....kada sam to saznala povjerenje u lječnike i kao ljude mi se srušio.
    Od njihove površnosti i umora od rutine kojeg ima u svakom poslu mi je zlo!!!!!

  29. #29
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    ivana ovaj tvoj post je prestrašan.
    baš je ružno tako popljuvati cijelu jednu struku, kao da si sa svakim ponaosob imala posla.
    sa svojim djetetom sam prošla jako puno bolnica i hitnih. iako je bilo i ružnih iskustava, mogu samo reći da većina liječnika i medicinskih sestara bila ljubazna i pristupačna.

    što se tiče laringitisa, za njega nije potrebna ni krvna slika ni slušanje pluća, čuje se na kilometar.

  30. #30
    Lukina mamma avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    1,238

    Početno

    Interesantno u kojem smjeru mogu neke teme krenuti.
    :/
    Ja ću samo reći: a70v u potpunosti podržavam sve što si napisala.

  31. #31
    ivana zg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,722

    Početno

    Citiraj Tashunica prvotno napisa
    ivana ovaj tvoj post je prestrašan.
    baš je ružno tako popljuvati cijelu jednu struku, kao da si sa svakim ponaosob imala posla.
    sa svojim djetetom sam prošla jako puno bolnica i hitnih. iako je bilo i ružnih iskustava, mogu samo reći da većina liječnika i medicinskih sestara bila ljubazna i pristupačna.

    što se tiče laringitisa, za njega nije potrebna ni krvna slika ni slušanje pluća, čuje se na kilometar.
    stvarno mi je drago zbog tebe, ja na žalost nemam takvih iskustava....još kao malu bebu su me bespotrebno vezali za krevet, jer je trebalo slavit Novu Godinu, nakon 11 godina bolnica i pretraga postavili su mi neku jadnu dijagnozu.....no ne bitno...bila bih najsretnija kada bih mogla pohvaliti doktore prvo kao ljude a onda kao liječnike.....evo može jedan Dr. Žućko na Goljaku......možda ja eto jednostavno nemam sreće s doktorima i baš u svim bolnicam Zg-u sam naišla na kr....e.........reci tim stažisticama da se laringitis čujeee na kilometre

  32. #32
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    ivana zg

    kaj si uopće onda i išla na hitnu ako znaš sama postaviti dijagnozu :?
    Mislim, odeš privatno napraviti KS, urin pa fino pročitaš po knjigama/internetu, odrediš terapiju...
    mislim, kaj će ti doktori kad su svi odreda .... da ne citiram tebe.

    Osobno nemam niti jedno jedino loše iskustvo sa doktorima, bilo ja, Luka, MM, moji starci -
    Ne znam što ustvari očekuješ i kakav ti je nastup kad dođeš kod dr./na hitnu.

    Ja da sam stažistica i da mi dođe mama s dijetetom i postavlja dijagnozu rekla bi ti isto ovo što sam ti i napisala.

    Oprostite na OT, ali ovakvo blaćenje cijele med. struke mi je stvarno koma

  33. #33

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno

    Mislim da je na ovom forumu u principu nedozvoljeno bilo kakvo blaćenje.

    Barem u teoriji.

  34. #34
    kinder avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    2,341

    Početno

    i ja sam tako mislila

  35. #35

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    ajde sad je sezona doktora, u jesen su nastavnici ...svaka sezona ima svoje mušterije

  36. #36
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Citiraj kinder prvotno napisa
    i ja sam tako mislila
    Smije se blatiti ,samo biranim rijećima i bez navođenja imena.

  37. #37
    kinder avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    2,341

    Početno

    Citiraj maria71 prvotno napisa
    ajde sad je sezona doktora, u jesen su nastavnici ...svaka sezona ima svoje mušterije
    Mare,doktori su uvijek u modi,tu nemoš promašiti ,barem ne ovdje

  38. #38

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    ja im zamjeram što nisu zgodniji, bar ovi s kojima ja imam posla

  39. #39
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj maria71 prvotno napisa
    ja im zamjeram što nisu zgodniji, bar ovi s kojima ja imam posla
    kad budeš trebala uzv srca javi se, dat ću ti adresu

  40. #40
    ivana zg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,722

    Početno

    već sam rekla da navodim samo svoja iskustva, mada bih mogla navesti i tuđa ali upravo zbog toga rekla-kazala neću.....ja sam na žalost samo iskrena a ako se je netko tu našao uvrijeđen i ima potrebu da se opravdava i brani neka se upita zašto?
    Je li to zbog istine koju sam rekla? Zašto bih lagala, zašto?Vjerujem da dotična stažistica ponajbolje zna upravo iz svoga iskustva kakva je većina lječnika, naravno ne svi, ali eto ja sam baš nabasala na ove prve?
    Imam prijateljice i sestrične koje su medicinske sestre u bolnicama i operativnim dvoranama, prijateljicu koja je radila u Hitnoj a sada je doktorica opće prakse, par prijetelja kirurga i da vam napišem njihove komentare na liječnike i ostalo osoblj, zaključali biste ovaj forum!!!!!!

    Iskreno se nadam da će konstruktivna kritika jednoga dana poboljšati rad medicinske struke, a ne nailaziti na uvrijeđena opravdanja.

    Nitko ovdje nije rekao da doktori NE RADE, ovdje su samo rečene KRITIKE NA NJIHOV RAD. zašto kritika ne bi mogla jednom biti shvaćena pozitivno, na način da se iz nje nešto nauči i pokuša promjenit, a ne da raste uvrjeđeni ego.


    Rado bi da doktori dobivaju plaću i da smo mi svi zdravi, tako da oni manje rade a da nam ne budi potrebni

  41. #41
    piplica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    3,170

    Početno

    Citiraj ivana zg prvotno napisa
    Iskreno se nadam da će konstruktivna kritika jednoga dana poboljšati rad medicinske struke, a ne nailaziti na uvrijeđena opravdanja.

    Nitko ovdje nije rekao da doktori NE RADE, ovdje su samo rečene KRITIKE NA NJIHOV RAD. zašto kritika ne bi mogla jednom biti shvaćena pozitivno, na način da se iz nje nešto nauči i pokuša promjenit, a ne da raste uvrjeđeni ego.
    Oprosti ivana zg, ali ja zaista ne vidim nikakvu konstruktivnu kritiku, nikakav konkretan prigovor, samo pljuvanje struke.

    Što su liječnici konkretno pogriješili u liječenju tebe/tvoje obitelji, da si ti možeš dozvoliti takve komentare?

    Ovo što tvoji "prijatelji" blate kolege, iskreno, govori mi samo o njima...

  42. #42
    kinder avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    2,341

    Početno

    Citiraj Tashunica prvotno napisa
    Citiraj maria71 prvotno napisa
    ja im zamjeram što nisu zgodniji, bar ovi s kojima ja imam posla
    kad budeš trebala uzv srca javi se, dat ću ti adresu
    Imam i ja nešto na lageru 8) , ovisi šta želiš da ti pregleda

  43. #43
    ivana zg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,722

    Početno

    Da nabrajam ili.....??????
    Tužno je što se mogu kritizirati trgovci, političari ovi oni ali medicinari uvjek traže neki veto na svoj rad.
    Meni najviše smeta što neki doktori nisu kao prvo ljudi, ja sam sigurna da bi oni isti takvi bili da su i neke druge struke, da su trgovci, čistači ulica....jer nečije zanimanje ne govori o nekome kakav je čovjek i samo zato što je netko doktor ne znači da je human, dobar, radišan i pošten.
    Nije dobro predpostavljati nečije zanimanje njegovom karakteru, osobi i ponašanju! Ja doktora kada dođem gledam kao prvo kao čovjeka a ako to vrijeđa njegov ego i umišljenu veličinu, meni je žao.
    Meni ne inponira nikad nečije zanimanje, bogastvo, porijeklo-tako sam odgojena.

    Na Hitnoj u Klaićevoj me je jedan doktor puno ispitivao o mojoj bebici, neke detalje, a ja sam imala i dosta toga zapisano i on je to htio vidjeti. Jako sam se pozitivno iznenadila i rekla mu da mi se to prvi put dogodilo, da obično doktori ne daju da progovorim, pitaju štura pitanja tek tolko, a ja mislim da bi doktoru bilo lakše postaviti dijagnozu kada bi detaljnije ispitao roditelje jer oni ipak najbolje poznaju svoje djete?
    On je rekao da on upravo tako i radi, jer neki detalji koje roditelji zamjete i čine se ne bitni u cijeloj priči u većini slučaja budu presudni za dijagnozu. Rekao je da ne razumije doktore koji tako ne rade jer otežavaju prvenstveno sebi a onda i bolesniku.
    Sam je rekao da je to podcjenjivanje nekoga tko nije medicinske struke, ne shvaćajući da time površno i neodgovorno a i jako nepristojno obavljaju posao

    Još ću jednome reći skidam kapu onima koji odgovorno i s puno truda obavljaju svoj posao koje god struke bili!
    Kritika uvjek postoji jer je dobra za onoga tko ima nešto u glavi, počinjem prvo od sebe jer i sama uvijek sebe kritiziram-svi smo ljudi i razlika je samo u tome što neki griješe jer rade, a drugi iz nemara i nebrige!
    Nije mi nešto jasno;kažeš da ja kao pacijent nisam kompetentna kritizirati rad određenih ljudi medicinske struke s kojima sam dolazila u kontakt, a isto tako to nisu ni njihove kolege jer su jalni?
    Tko onda ima po tebi pravo na pritužbu, kritiku i hvalu njihova rada????

  44. #44
    piplica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    3,170

    Početno

    Koji je tvoj point, ne kužim? :/

    Koje su tvoje zamjerke, navedi primjere iz vlastitog iskustva, to bi bilo konstruktivno.

    Ovo o tome tko je kakav karakter, nema veze sa niti jednom strukom, svugdje ima simpatičnijih i manje simpatičnih, umišljenih i skromnijih, pričljivih i šutljivih, ali to ništa ne govori o njihovoj stručnosti, a nama je, priznat ćeš, to ipak najbitnije.

  45. #45

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,410

    Početno

    Pa eto, dakle, kako sama kažeš, već smo došli do dva liječnika koja su tebi bila dobra ... Vjerujem da bi se našao još koji u tvojoj povijesti...

    Ivana, koliko gorčine u tebi Samo sebi škodiš s tolikim nepovjerenjem. Tebi će uvijek liječnik biti kriv za sve što krene po zlu ...


    Najbolje ti upiši medicinu ili kakav tečaj pa liječi sebe i svoju obitelj, a ostale doktore ćemo mi posjećivati (nadam se svi što manje...) ...

    PS. Ja imam pozitivno iskustvo s Hitnom u Zadru... I stvarno kako rade - skidam im kapu. Tada je bila dežurna samo jedna liječnica za cijeli grad, županiju, bolesne turiste... Slomljene ruke, noge, ugrizi od pasa, želučane viroze... sve u jednoj čekaonici i svatko je sebi najhitniji slučaj na svijetu i svi bi preko reda ... I onda dođe "pametan" i histeričan roditelj kojemu ta ista liječnica postane izvrsno žrtveno janje za iskaljivanje svih nakupljenih frustracija...

  46. #46

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,410

    Početno

    Citiraj ivana zg prvotno napisa
    Imam prijateljice i sestrične koje su medicinske sestre u bolnicama i operativnim dvoranama, prijateljicu koja je radila u Hitnoj a sada je doktorica opće prakse, par prijetelja kirurga i da vam napišem njihove komentare na liječnike i ostalo osoblj, zaključali biste ovaj forum!!!!!!

    spada li i ova tvoja ekipa u "nedodirljive"?
    Jesu li oni dobri liječnici ili ćeš i njih u nekom od postova dobro izvrijeđati?!?

    Ako su dobri, onda se tvoj zbroj povećava

    A to što oni komentiraju jedni druge - tek da čuješ trgovkinje kako tračaju svoje kolegice, a tek menadžere ...

    Ne vjerujem, ni dalje ne vjerujem ...

    zašto sam se uopće upustila u pisanje na ovakvom topicu i o ovakvoj temi?!?!

  47. #47
    ivana zg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,722

    Početno

    znači vi koje hvalite za to imate razloga a mi koji kritiziramo to radimo iz bjesa, frustracija, dosade,izmišljamo i slično strašno!!!!

  48. #48
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj piplica prvotno napisa
    ali to ništa ne govori o njihovoj stručnosti, a nama je, priznat ćeš, to ipak najbitnije.
    Mislim da stručnost nije najbitnija. Uvažena Prof. Dr. Sc. Milena Stojčević Polovina je po svima veliki stručnjak u svom području (neurologija), a ja joj nakon mog iskustva, kada sam dovela dijete na pregled ne bih dozvolila niti da radi u ... zbilja se ne mogu sjetiti gdje. Iz njezine ordinacije (one bolničke) roditelji izlaze u SUZAMA. Neću sada ponavljati, već sam negdje napisala šta radi roditeljima. Dovoljno je da joj ne bih dala da lijeći niti psa.
    Ali zato u njezinoj privatnoj poliklinici je druga priča. I šta joj vrijedi sva njezina stručnost kada je p.... od čovjeka.

  49. #49
    ivana zg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,722

    Početno

    svi smo ljudi i razlika je samo u tome što neki griješe jer rade, a drugi iz nemara i nebrige!
    Nije mi nešto jasno;kažeš da ja kao pacijent nisam kompetentna kritizirati rad određenih ljudi medicinske struke s kojima sam dolazila u kontakt, a isto tako to nisu ni njihove kolege jer su jalni?
    Tko onda ima po tebi pravo na pritužbu, kritiku i hvalu njihova rada????
    _________________
    citirah sebe jer nisam dobila odgovor i potpisujem Cathy jer je shvatila što hoću reć,.
    Svaki put ako dobro čitate moje postove govorim; neki doktori s kojima sam bila u doticaju, na žalost to je u mom slučaju bila većina a ne svi....a ja bih bila najsretnija da su svi bili super i da ih mogu hvaliti i kao ljude i kao stručnjake.
    Stvarno ne vidim zašto mislite da sam puna bjesa? Jel to zato što mi vjerujete da sam na žalost imala puno loših iskustava ili nemam doma pametnijeg posla pa eto pljujem po medicinarima?
    Ne kužim zašto u mojim postovima iščitavate nešto lažno,loše i neobjektivno tj. ne subjektivno jer ipak se radi o mojim iskustvima?

    npr.Zarazna vezanje za krevet djeteta od 6 mjeseci, ruke noge...a trebalo je samo podići ogradicu krevetića
    - guranje tablete u prstom kroz grlo
    - otvara knjigu i reče; e da vidimo koji još antibiotik nismo na njoj isprobali
    -operacija krajnika, jedan zaboravili pa ga čupali na živo od 1 dana bolnice do 7
    - bacanje gole bebe na hitnoj u Klaićevoj od mjesec dana po krevetu za pregled gurajući joj vlastitu kosu usta i govoreći da bezveze plaće jel bebe ne znaju što je strah
    -operacija trtice 2 puta a biti će i treći jer nisu napravili dobro
    -ostavljena posteljica skoro smrt i sepsa oni u Petrovoj tvrde mastitis ali kada su vidjeli da sam u rodu s jednom ginekologicom ipak me zaprimaju,
    4 dana filaju antibioticima 3 antibiotika intervenozno 3 puta na dan, na pitanje smije li to beba dojiti doktor koji me jednom u 4 dana obišao odgovara da to nije njegov posao i da on nema pojma
    - napokon se jedan doktor uplašio i od straha napravio kiretažu a on sestre dobih voltaren i riješih se mastitisa od 7 dana i temp od 40C
    - od silnih antibiotika i kanile završavam na kirurgiji jel mi je ruka toliko naotekla da je jedan želi rezat drugi kaže samo krema....a kada sam sestri rekla da mi polakše daje injekcije, pitala me jel hoću anesteziju
    - hitnu smo zvali 5 puta da mi dođe po mamu koje je imala predmoždani, nisu željeli doć
    - dijagnozu ni nakon 5 g doktori nisu postavili
    -baka mog muža preminula prije 10 dana, prvo kažu rak jednjaka, pa jetre, pa nije rak već žuć punog kamenca....2tjedna im je trebalo za 3 pretrage i kada je žena odjednom umrla rekli su; a tko vam je rekao da nije rak

    ne mogu dalje, jer mi se plače

  50. #50
    ivana zg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,722

    Početno

    Nabrojala sam Zvijezdu, Klaićevu, Šalatu, Novu bolnicu u Dubravi i jednu pedijatricu.
    S Vinogradskom do sada imam relativno dobra iskustva, s Rebrom onako podjeljena.
    na žalost djetinjstvo sam provela po bolnicama i imam jako puno iskustva s doktorima, a i veliki sam pehist pa često završim po Hitnim služama diljem lijepe naše.
    Evo s Dubrovnikom sam imala dobro iskustvo......

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •