Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 76 od 76

Tema: prasak za bijeli/sareni ves..

  1. #51
    Nitenaja avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    291

    Početno

    Od prije 4 mjeseca uzela za probu od dm,ma prašak svih praškova košta 24 kn,-1,25 kg,ali ga treba na pola manje nego ostalih.Zaista sam oduševljena.

  2. #52
    Kupusic avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    102

    Početno

    Citiraj Pandora Aura Monroe prvotno napisa Vidi poruku
    Moguće. Zagrebačka voda je puna kamenca, a najbolje sredstvo protiv kamenca koje znam je obični ocat. Jeftin je, a čuva i mašinu od oštećenja i rublje od sivila i korisnike od otrova iz omekšivača. Ja još dodam par kapi eteričnog ulja pa mirišiiiiiiiiiii.
    Staviš u pretinac za omekšivač? Koliko octa staviš na pun bubanj veša?

  3. #53

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    Citiraj Nitenaja prvotno napisa Vidi poruku
    Od prije 4 mjeseca uzela za probu od dm,ma prašak svih praškova košta 24 kn,-1,25 kg,ali ga treba na pola manje nego ostalih.Zaista sam oduševljena.
    Ček, ček - koji? Kako se zove? Denk mit ili nešto drugo?

  4. #54
    Nitenaja avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    291

    Početno

    Citiraj Sumskovoce prvotno napisa Vidi poruku
    Ček, ček - koji? Kako se zove? Denk mit ili nešto drugo?
    Da denk mit,stvarno mi je super,prvi puta mi je bijeli veš bijeli,nas je četvero u obitelji,dvoje male djece,onda znaš da vešu nikad kraja,i ode mi mjesečno četri vrečice tog praška,to je malo manje od 100 kn,velim stvarno ga ide puno manje.

  5. #55

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    pod zvjezdarnicom
    Postovi
    1,925

    Početno

    Citiraj Nitenaja prvotno napisa Vidi poruku
    Da denk mit,stvarno mi je super,prvi puta mi je bijeli veš bijeli,nas je četvero u obitelji,dvoje male djece,onda znaš da vešu nikad kraja,i ode mi mjesečno četri vrečice tog praška,to je malo manje od 100 kn,velim stvarno ga ide puno manje.
    zaista četiri vrećice?

    kod nas niti jedna cijela, dakle bude nam za barem 30-ak pranja, a isto nas je 2 + 2

  6. #56
    Nitenaja avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    291

    Početno

    Citiraj ovca_i_janjad prvotno napisa Vidi poruku
    zaista četiri vrećice?

    kod nas niti jedna cijela, dakle bude nam za barem 30-ak pranja, a isto nas je 2 + 2
    Mjesečno 4 vrečice,to je u prosjeku 5 kg praška.Uvijek se kroz mjesec pere neka deka,operem jastuke,navlake za stolce.Kako jedna vrečica,misliš tjedno ili mjesečno,pakovanje je 1,25 kg.

  7. #57

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG,R. Pešćenica
    Postovi
    2,191

    Početno

    meni se veš pere svaki dan a vrećica dasha od 2i nešto kile mi traje po tri mjeseca :zbunj.
    inače sav veš perem s istim praškom.

  8. #58

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Meni 2 kile praška traju bar 2 mjeseca. Kad sve perem s istim deterdžentom. A perem barem 5 mašina robe tjedno.

  9. #59

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    Citiraj Nitenaja prvotno napisa Vidi poruku
    Da denk mit,stvarno mi je super,prvi puta mi je bijeli veš bijeli,nas je četvero u obitelji,dvoje male djece,onda znaš da vešu nikad kraja,i ode mi mjesečno četri vrečice tog praška,to je malo manje od 100 kn,velim stvarno ga ide puno manje.
    Thanks, probat ću taj.
    Mi inače peremo BRDO ali zaista brdo robe. MM ima AD pa je donje rublje vječito zamackano, dečki papaju i rukama i nogama, a posteljina i kuhinjske krpe se množe kao gremlini. A prašak je čudnovata pojava. Imamo prašak stadnardni za bijelo rublje i tekući za šareno. Ponekad potrošim cijelu vrećicu praška (onu od 2 kg) u mjesec dana, ponekad mi traje i po tri mjeseca. Nikako skužit u čemu je caka. Uvijek stavim 70% od preporučene količine.
    Nije mi jasno...

  10. #60

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    54

    Početno

    Za bijelo uvijek, a često i za šareno, koristim Avu 101, meni je stvarno dobar, a često bude u Dioni i NTL-ovim dućanima na akciji (sad je u Dioni 8 kg 70 kn, što je suuuuper cijena).

  11. #61

    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    1

    Početno

    Citiraj gusi-gusi prvotno napisa Vidi poruku
    Za bijelo uvijek, a često i za šareno, koristim Avu 101, meni je stvarno dobar, a često bude u Dioni i NTL-ovim dućanima na akciji (sad je u Dioni 8 kg 70 kn, što je suuuuper cijena).
    probala sam sve i svašta, raznoraznih mrlja jer mi je dijete s posebnim potrebama pa jede isključivo miksano i pljuje uglavnom po odjeći.
    Najefikasniji se do sada pokazao tide lemon.
    Nakon toga bi mogla reći da je dobar persil; mislim na bijeli veš.
    Formil zeleni uzimam u lidlu i trenutno ga imam pomješanog sa arielom;koristim ga za šareni veš, probala bi i rozi formil jedva čekam da ga kupim.
    svi hvale dash ali preskup mi je nadam se da ću jednom riskirati kad završim sve radove koje imam da vidim kakav učinak on ima.
    trentno koristim ornel čokolada i vanilija roba je premekana i ima odličnu svježinu, samo me muči činjenica da su omekšivači jako šetetni


  12. #62

    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21

    Početno

    One persilove tabletice za šareno i bijelo su mi super, a za vestice, svilu i slično kupim neki od onih blagih, tekućih.

  13. #63

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    390

    Početno

    Nakon dugo vremena sam isprobala Faks za bijelo - i ostala iznenađena učinkovitošću. Bolji mi je od od svih ostalih (samo Dash nisam probala).

  14. #64
    Zara1 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,545

    Početno

    ja koristim persil već godinama i jako sam zadovoljna

  15. #65
    zmajica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    700

    Početno

    Za šareno na 60, šareno na 40 i svijetlo na 40 (to je ona obleka sa sintetikom ili majice od cura s naljepnicama) perem isključivo tekućim, bilo kojim, a najčešće Dreft ili Perwoll colour.
    Praškasti prašci mi se nekak slabo razgrađuju na nižoj temperaturi, a pogotovo kad perem tamno na 60, često su mi ostajale bijele fleke od praška.
    Obavezno sve fleke pošpricam W5 sprejem, a nije loš ni takav Denkmit iz dma, u tirkiznoj flaši sa kričavo zelenom pumpicom.
    Bijelo perem na 60 s mpretpranjem, nevažno s kojim praškastim praškom (sad zadnje iz Kauflanda Grandmaximo 6kg za 30 kuna) i šišnem žlicu W5 praškastog izbjeljivača da odu manji flekovi.
    Jako rijetko i jako malo toga opkuhavam na 95, a tada isto obični prašak i W5 praškasti.
    Omekšivač koristim iz Mullera, Lenor, SoftlaN ili Vernel.
    Kad je mala bila u platnenim pelenama, prala sam ih na 40 s tekućim Dreftom, bez omekšivača i sušenje u sušilici ili na suncu.
    Nikad fleka, pelene ko nove (a svi znamo kak male bebe kakaju u svim duginim bojama).
    Nikad nisam imala problema sa sivilom veša

  16. #66
    diči avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    557

    Početno

    Bravo zamjice. Znači taj w5 od Lidla je stvarno tako učinkovit. Trenutno imam njihovu pjenu za prozore ali kupit ću si i taj sprej za mrlje kad kažeš da djeluje.
    Inače uvijek vodim bitku sa mrljama i kad tad sivilom veša. Ako mrlju ne istretiram prije pranja niti jedan prašak mi ju do sada nije skinuo sam. I da šareno preme tekućim Arielom, bijelo onim u prahu a crno ponekad onim za crnu boju, ako ga se sjetim kupiti!
    Neka preporuka za najmirisniji omekšivać?

  17. #67

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    1,048

    Početno

    ja probala sve i svasta
    ganjala rodbinu da mi donosi iz Njemacke
    pa je ves uvijek isti: osim mrlja od cokolade s ledovih sladoleda koje ne odlaze ni kad ih "namlatim"

  18. #68

    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    55

    Početno

    Bijelo - svi su mi isti, obično kupim najjeftiniji.
    Šareno - Dreft ili Rex, oba su dobra.
    Ručno - Nila, prekrasno miriši.
    Mrlje - tekući Vanish - nepogrešiv.

  19. #69

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    pod zvjezdarnicom
    Postovi
    1,925

    Početno

    Citiraj Nitenaja prvotno napisa Vidi poruku
    Mjesečno 4 vrečice,to je u prosjeku 5 kg praška.Uvijek se kroz mjesec pere neka deka,operem jastuke,navlake za stolce.Kako jedna vrečica,misliš tjedno ili mjesečno,pakovanje je 1,25 kg.
    da, jedna vrećica mjesečno

    i ja perem svašta - deke, ruksake, krpe, jakne, naravno plus odjeću, a prala sam i pelene četiri godine

    mislim da nikada nisam potrošila više od toliko

    stavljam oko pola mjerice raspoređene na pretpranje i pranje

  20. #70
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    Koliko grama je tih pola mjerice? Da li se kome izvagat? Ja valjda trosim previse praska

  21. #71
    mishekica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,077

    Početno

    Kakav prašak koristite za bebinu odjeću?

  22. #72
    pužić avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,985

    Početno

    formil iz Lidla za bijeli i sareni,za tamni tekuci perwoll.omeksavam sodom i octom,po neekad lenor od lavande.fleke tekucim arielom rjesavam uspjesno

  23. #73
    anjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    3,849

    Početno

    Jel netko probao Lenorov prasak?

  24. #74
    mishekica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,077

    Početno

    Citiraj pužić prvotno napisa Vidi poruku
    formil iz Lidla za bijeli i sareni,za tamni tekuci perwoll.omeksavam sodom i octom,po neekad lenor od lavande.fleke tekucim arielom rjesavam uspjesno
    A nikakav "senistive"?

    Btw, misliš li na ove, ove ili možda ove Formile?

    P.S. Ja sam tvoj post shvatila kao odgovor na svoje pitanje, a sad sam skužila da si možda samo odgovarala na temu.
    Posljednje uređivanje od mishekica : 16.12.2012. at 09:02

  25. #75
    pužić avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,985

    Početno

    mishekica opcenito sam odgovarala na temu..kad sam imala bebu prvih par mj 3-4 sam prala njen ves odvojeno i to persil sensitivom bez omeksivaca,poslije sam prala zajedno s nasim i to normalnim praskom..sto se formila tice imam uvijek ovu kutiju s prvog linka,cesto je na akciji.prasak pere ko i svi drugi a isprobala sam sve domace i strane

  26. #76
    mishekica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,077

    Početno

    Ma ja sam inače frik za pranje veša pa bi mi dgovaranje na temu dugo trajalo.

    Bebinu robicu mislim svakako prati odvojeno, s nekim sensitive deterdžentom, samo ne znam koji bih - Persil, Dreft, nešto treće... Ariel nikako.

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •