Pokazuje rezultate 1 do 19 od 19

Tema: Korištenje vaginaleta u trudnoći

  1. #1

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    59

    Početno Korištenje vaginaleta u trudnoći

    Prije svega pozdrav svima, sada se nalazim u 26. tjednu trudnoće i doktorica mi je dala Canesten 3 vaginalete. Jeste li i vi koristile te vaginalete i u kojem tjednu trudnoće?

  2. #2
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Ne znam za Canesten, ja sam uzimala Geonistin, 2 tjedna, svaki drugi dan po jednu, i to u 13 i 14 tjednu. Pretpostavljam da nisu opasne, a drže rodnicu čistom.

  3. #3

    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,022

    Početno

    ja sam koristila canesten svaki mjesec od pocetka trudnoce radi pojacanog iscjedka i sad ti pisem s bebom koja je sve to uzmala plus 4 kure antibiotika

  4. #4
    štrumpf avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    ...kud Neretva hladna teče...
    Postovi
    451

    Početno

    Koristila sam Plimicol u 18. tjednu i Canesten u 21.
    Osim toga (antibiotici) Novocef u 7. tjednu, Penbritin u 10. i Klavocin u 18.
    Hvala Bogu beba je živa i zdrava.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    59

    Početno

    Bok, postavila sam pitanje vezano za vaginalete, baš iz razloga jer sam u 12.tj pila 2kutije Eritromicina + Geoinistin vaginalete, a u 19, tj. Sumamed (2 tbl. odjednom i sutradan treća tableta). Tako da sam sad još dobila i te Canesten vaginalete, strah me toliko antibiotika i vaginaleta

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    326

    Početno

    Ne brini draga. Ja sam cijelu trudnoću bila na antibioticima+ tu i tamo vaginalete! Amoxil, klavocin, ketocef i novocef intravenozno, penbritin, canesten. Tko zna jesam li koji zaboravila. :?
    A avatar mi nije uopće loš!

  7. #7
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Da li postoji mogučnost da Canesten vaginalete lagano iziritiraju rodnicu? Jeli se nekoj dogodilo? Ćini mi se da več 2-3 dana od kad ih koristim osjećam nekakvu laganu iziritiranost rodnice, ništa jako, onako dosta blago, ali dovoljno da me zbuni :?

    Inaće vag.brisevi uredni, upale nema...uzimala sam ih po dr. naputku jer sam se planirala kupati u bazenu, ali to je otpalo...

  8. #8
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    Do sada sam zbog pojačanih gljivica uzela na preporuku ginića i canesten i rojazol. Nisam imala nikakvih popratnih neugodnih pojava.

  9. #9
    spunky125 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    657

    Početno

    cijelu prethodnu trudnoću sam bila na antibioticima i vaginaletama, mali živ i zdrav-eto -)) preživjeli

  10. #10

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    171

    Početno

    RozaGroza ista stvar i kod mene. Dobila sam Canesten vag. preventive radi, kao da me očisti ukoliko ima nečeg pred porod i to svaki drugi dan jednu. I evo vec nakon prvog dana osjecam neugodu tj. vrucinu i peckanje. Nista strašno, ali malo smeta :?

  11. #11
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Citiraj rotty prvotno napisa
    Nista strašno, ali malo smeta :?
    Točno tako...nije mi nešto zbog čega bi dizala paniku i zvala gin. a opet kao da sam konstantno svjesna svoje rodnice i da je tu...nekako skroz čudno...ne mogu reč da je peckanje ili svrabež jer nije, jednostavno neka jako lagana iritacija koja mi ide na živce. A kako sam iovako sklona paranoji osmad su se "razvili" i drugi simptomi

  12. #12
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    osmad=odmah

  13. #13
    smedja avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    863

    Početno

    Moje osobno misljenje je da nije bas neka ideja preventivno uzimati Canesten... to je ipak "konkretna" vaginaleta... tj lijek za gljivice a ne nesto sto se stavlja samo tako... mislim da on unistava i odredjenu zdravu floru uz to sto unistava gljivice, pa bi se osim u slucaju jakih gljivica ogranicila na Vagisan, Acidosalus ili slicne probiotske pripravke i vaginalete, koje ce isto drzati rodnicu zdravu i prevenirati probleme, a nije agresivno...

    Npr jako sam osjetljiva na sintetiku i sada kad se kupam nosenje badica mi je pokora... oblacim ga na plazi tek prije nego cu uci u more, odmah skidam mokar i oblacim suhi i svejedno mi se rodnica zacas iziritira... Kada se kupam bas svaki dan pocela sam discipliniranije uzimati ujutro nataste Lactogyn probiotik i super mi je...

    Roza imaj vjere u svoje tijelo, u svoju rodnicu da ce biti zdrava i biti ce tako

  14. #14
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Hvala Smedja ja zapravo isto tako mislim, i taj Canesten mi je odpočetka bio neka onako li-la opcija, moram priznati da se sad kajem. Uf koliko glupih stvari napravimo dok ne naučimo I zaista osječam da mi nije bio potreban. Sad se samo nadam da če iritacija proći skoro i da nije ništa naštetilo. Ali vjerujem da če se moje tijelo uspješno obraniti od eventualnih loših djelovanja Canestena...moram mantrati svaki dan: Moje tijelo je super zdravo i beba će se roditi u terminu živa i zdrava

  15. #15
    smedja avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    863

    Početno

    Ma nije toliko stvar u losem djelovanju Canestena, nego nepotrebna upotreba nicega nije dobra...

    "Moje tijelo je super zdravo i beba će se roditi u terminu živa i zdrava" Prekrasno si to napisala... tako razmisljaj i tako ce biti

  16. #16

    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    54

    Početno

    Citam i sve kontam...pa nasi doktori mora da zavrsavaju totalno razlicite fakultete...Ova moja kaze da je pojacan iscjedak u trudnoci sasvim normalan jer je to prirodna zastita da ne udju neke bakterije u rodnicu. Znaci iscjedak, bijelo pranje se ne lijeci- to je u trudnoci pozeljno!
    Ukoliko dodje do peckanja, svraba ili skroz neugodnog mirisa rijec je o gljivicama...To su tzv. trudnicke gljivise i treba prvo pokusati rijesiti stvar "prirodnim" metodama. Nositi samo pamucni ves, izbaciti svu hemiju za intimnu njegu iz upotrebe...tipa sapuni i sl., poslije svakog mokrenja se dobro oprati mlakom vodom u kojoj smo razmutili 2- 3 kasikice sode bikarbone...Ako za par dana ne dodje do poboljsanja onda gledati sta uciniti dalje...pa u najgorem slucaju vaginalete...i to ni slucajno u prvom tromjesecju...i nikako cesto.
    Nekako mi je suludo koristiti vaginalete cijelu trudnocu?! :?

  17. #17
    melange avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    ebay
    Postovi
    2,039

    Početno

    pogotovo što nakon učestalog korištenja jedne vrste vaginaleta, tijelo prestane reagirati na njih. i onda ajmo druge, pa treće..

  18. #18

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    171

    Početno

    Ja sam stavila jednu i necu vise, odmah mi je bilo glupo sto mi ih je dala, ali onda si pomislim ona je ipak doktorica....
    Imam normalan bjelkasto prozirni iscjedak bez mirisa i sve mi je OK, stvarno mislim da mi ne treba Canesten.

  19. #19

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    632

    Početno

    Citiraj amrinoo prvotno napisa
    Citam i sve kontam...pa nasi doktori mora da zavrsavaju totalno razlicite fakultete...Ova moja kaze da je pojacan iscjedak u trudnoci sasvim normalan jer je to prirodna zastita da ne udju neke bakterije u rodnicu. Znaci iscjedak, bijelo pranje se ne lijeci- to je u trudnoci pozeljno!
    Ukoliko dodje do peckanja, svraba ili skroz neugodnog mirisa rijec je o gljivicama...To su tzv. trudnicke gljivise i treba prvo pokusati rijesiti stvar "prirodnim" metodama. Nositi samo pamucni ves, izbaciti svu hemiju za intimnu njegu iz upotrebe...tipa sapuni i sl., poslije svakog mokrenja se dobro oprati mlakom vodom u kojoj smo razmutili 2- 3 kasikice sode bikarbone...Ako za par dana ne dodje do poboljsanja onda gledati sta uciniti dalje...pa u najgorem slucaju vaginalete...i to ni slucajno u prvom tromjesecju...i nikako cesto.
    Nekako mi je suludo koristiti vaginalete cijelu trudnocu?! :?
    soda bikarbona nikako!
    ako ti je do gin. preporucio ja bih ga odmah promenila.
    ph vrednost vagine nije bazna, sve promene koje je nacine baznom su unistile acido baznu ravnotezu i doslo je do pojave bakterija i gljivica kojima tu nije mesto ili im daje sansu da se umnoze.

    samo moze doci u obzir ispiranje sa vodom i malo jabukovog sirca, da bi sredina ostala kisela.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •