Pokazuje rezultate 1 do 25 od 25

Tema: 9 dnevno odvajanje od djeteta

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno 9 dnevno odvajanje od djeteta

    Ovako :- JA nisam spremna , odvajali smo se po par dana zbog mojih seminara i osn. šk eksurzija.

    To je prošlo rel. ok, no uvijek je bilo puno suza s obje strane pri dolasku.

    >Zbog samovolje učenika i roditelja koji su naravno izabrali najdulje putovanje, moj Marko i ja ćemo biti odvojeni 9 dana. I da to je isključivo njihova odluka, a ja moram ići s njima, ko magarac.


    Ja definitivno nisam spremna. On je pametan i samostalan dječak. Ide u dućan, sam , po neke sitnice, puno smo razgovarali o maminom putu no on nije zadovoljan.

    Htio je da mu dam broj od ravnatelja da ga zove i kaže mu da to nije fer.

    I nije fer.

    Ali je obveza koju se mora odraditi. On će biti sa tatom i bakom i u principu mu ništa neće faliti. Ali meni hoće

    help

  2. #2
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    ajde mare prozujat ce, ako vec na pocetku imas negativan stav bit ce ti jos gore,
    dakle odes i probas nesto izvuci iz tog puta

    a i sama kazes da je on veliki decko, koliko se sjecam od ranije on je i kompetetntno djete

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    ma znam ja da je problem u meni

  4. #4
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Ja bi se na tvojem mjestu više uzrujavala da balavurdija ne napravi neko sranje.
    (Nisam znala da forum lektorira)

    PUNO PUNO PODRŠKE

  5. #5
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj maria71 prvotno napisa
    ma znam ja da je problem u meni
    ok, onda smo 51% riješili

    marko je pametan dečko. reci mu da će jednog dana netko tako ići i s njim, jer će on željeti putovati sa svojim razredom. i možda će neki drugi marko ostati kod kuće s tatom i bakom.

    i reci mu kako se osjećaš, i da trebaš njegovu podršku da zajedno lakše prebrodite rastanak

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    ma ja sam luda posesivna majka, eto što sam ja....

    dok smo bile na kavi , mm je trebao vrhnje i veli marko idem ja do dućana.... mm kaže vrhnje je oko 3 kn, a marko kaže daj mi 5 pa ču ti vratiti ostatak...

    i veli mm , prešao je mali cestu ( nije prometna ) i hop do zgrade u kojoj je dućan i za par min ga evo sa vrhnjom i kusurom....

    išao je on i prije u dućan, ali preko parka...

    silno se veseli vrtiću i svojim frendovima...samostalan je toliko da se i sam tušira ....

    ma bit će njemu dobro

    ja sam problematična

  7. #7
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    pa da
    po mom iskustvu oko tih razdvajanja nikad nije problem u djeci
    nego u nama

  8. #8
    Rene2 avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Na svom mjestu.
    Postovi
    1,906

    Početno

    mare, preživjet ćeš!

    Zar si zaboravila da danas imamo laptope, mobitele, skype,... nije to kao nekada kad su mene starci odvezli baki i djedu na selo na 14 dana, a nema telefona, pa kad se nešto dogodi, baka ide na poštu telefonirati, ili šalje dopisnicu.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    ovi moji iz škole kaj su u prag otišli svi vise na fb, stavljaju fotke iz busa i komentiraju jedni drugima .... daj Bože da i moji isto tako

  10. #10
    enela avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Midsomer
    Postovi
    2,846

    Početno

    Mare, nemam neki pametan savjet, samo sam došla plakati s tobom
    Ja već sad smišljam kaj ću za godinu dana kad će sedmaši na maturalac jer moja klinka još ni jednu večer nije zaspala bez mene (a ima 3 godine). Palo mi je na pamet i da zatrudnim pa tak izbjegnem maturalac

  11. #11
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    mare
    sve te razumijem
    preživjećeš
    i proći će
    uvijek imaš mene da se tješiš

  12. #12

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    joj v., baš sam stoka.... u svojoj egocentričnosti sam zaboravila na tebe

    enela, rene

  13. #13
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    mare, ne se sekirati
    umjesto toga pošalji mi razglednicu iz dalekih krajeva i dooobro se provedi!

  14. #14

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    3,026

    Početno

    Nije valjda da u srijedu ideš u Španjolsku?

  15. #15

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    Citiraj Janoccka prvotno napisa
    Nije valjda da u srijedu ideš u Španjolsku?
    da noć sri na čet, krajnja destinacija lloret del mar

  16. #16
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    madam paranoja

    prvo je kukala da nema kofer, sad kuka zbog marka...
    da joj daju da ga vodi sa sobom, ziher bi našla sljedeći razlog za kukanje

  17. #17

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    3,026

    Početno

    I naši idu... isto vrijeme na isto mjesto
    Malo drugačiji problemi

  18. #18
    zhabica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    u radosti ...
    Postovi
    3,922

    Početno

    drzi se, nije lako al dobro ce ti doc da vidis da mozes ti to, a i da dijete moze i bez tebe. raste. mora se i on osamostalit, a i ti odvojit

    bit ce vam oboma dobro.

    samo hrabro!

  19. #19
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Najprije

    Svjesna si (to si i napisala) da Marku baš ništa neće faliti. E sad... cijeli naš doživljaj stvarnosti ovisi o filmu u kojem se trenutno nalazimo, pa se probaj uživjeti u što pozitivniji film tog odvajanja.

    Ponavljaj si da je to odlična prilika za Marka da bude više s tatom, da se još mrvicu osamostali, da dobije dodatno samopouzdanje zbog spoznaje da neke stvari može i zna sam.

    Nemoj mu isfuravati negativne brije poput "nije fer, idemo zvati ravnatelja", nego mu objasni da ti je žao što ćete biti odvojeni, ali će on zato... i nabroji neke dobre stvari koje će raditi s tatom i bakom (možda ne bi bilo loše da se unaprijed dogovorite za neko kino, muzej, slatkač...).

    A što se tiče sebe, probaj iz tog putovanja izvući najviše i najbolje što možeš. Znam da s hrpom klinaca i nema nekog opuštanja ili odmora, ali probaj se veseliti novim krajolicima, mogućnosti da ćeš povremeno popiti kavu na nekoj sunčanoj terasi, udišući miris mora, da ćeš se maknuti iz svakodnevice... Kužiš me.

  20. #20

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    Kužim Sanja

    s jedne strane mi je drago da ću se 9 dana otkačiti od brutalne realnosti ( you know what I mean na realu ofkors )

    ali Marko svaki dan radi nešto novo i posebno i ljubomorna sam kao pas što ću to propustiti....

    danas je puštao zmaja i sam išao u Koranu plivati.

    Ok ja sam bila 1m od njega, na suhom, a voda je ono pol metra... ali meni je to turbo uspjeh.

  21. #21
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    samo da te pozdravi jedna totalna nemajka koja gušta cijelo ljeto radeći u zg dok se mališa (3,5g) odmara kod bake i dide

    aj, draga, bit će njemu 150x bolje nego što misliš, a i tebi će na kraju biti drago da si otišla

  22. #22
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    auu, lloret del mar
    ma možeš ti to

    Potpisujem Sanju, pokušaj se koliko-toliko provesti i ulovi vremena za poneku kavicu s pogledom na more...

  23. #23
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    ... ili s pogledom na Sagrada Familiu

  24. #24
    Osoblje foruma tweety avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb,medvescak
    Postovi
    4,453

    Početno

    Aaaaaaa blago ti se što ideš! (dobro, zamišljam taj doživljaj bez hrpe balavurdije....ali opet...)
    Imam osjećaj da se svega s tog puta mogu sjetiti (to je samo osjećaj, realnost je da se ne mogu dosta toga, jer je ostalo u magli već tad) a bio je prije 14 godina.
    Mare, daj nemoj da ti taj osjećaj jake privrženosti Marku uništi sve lijepo što ćeš vidjeti i doživjeti.
    Nije se lako odvojiti i otići tako daleko, ali odluči da će ti to biti prekrasno putovanje u kojem ćeš uživati svake sekunde. A kad te spopadne tuga, reci joj da preseli na tuđe rame jer si ti odlučila uživati i donijeti sinu pregršt lijepih dojmova.

    Ja se veselim zbog tvog puta i nadam se da će bar malo te vibre prijeći na tebe.
    A Marko...vjeruj ništa spektakularno neće usvojiti i napraviti u tih devet dana, a što neće ponoviti i kad ti dođeš.
    Meni povremena odvajanja od Frana donose neki posebni pogled na njega kad se opet nađemo i baš uživam u tom osjećaju.
    Uživaj, Mare uživaj!

  25. #25

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    tviti

    cure

    čini mi se da sam ih uspjela donekle ustrojiti jer mi šalju popis za pakiranje na mail :D :D

    i danas su mi bile neke mame u školi :D

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •