Pokazuje rezultate 1 do 9 od 9

Tema: što roditelji mogu napraviti da se poboljšaju uvjeti u vrti.

  1. #1

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    185

    Početno što roditelji mogu napraviti da se poboljšaju uvjeti u vrti.

    uključila sam se u jednu raspravu na jednom drugom forumu vezano za ovaj slučaj kad je dijete odlutalo iz vrtića....

    e sad naravno večina je ustvrdila da su tete tu najodgovornije ali da postoje neke "olakšavajuće" okolnosti kao što su pretrpanost grupa, onda ta rupa u ogradi radi koje je trebala urgirati ravnateljica i domar i sl....

    činjenica je, da je u večini vrtića poražavajuća situacija...grupe preko 30 djece (u našem vrtiću) na 1 tetu, prostorije zagušljive i neadekvatne, vrata se ne zaključavaju, dvorišta problematična, također kao što ima neodgovornih roditelja koji dovode djecu pod temperaturom u vrtić, tako i ima neodgovornih odgajatelja, koji ostavljaju djecu samu u prostoriji dok ispijaju kavicu...ne postoje nikakvi psihotestovi za odgajatelje ni prilikom škololvanja ni prilikom zaposlenja, neki roditelji su ogorčeni kad se dese ovakve situacije poput ovog nestanka djeteta jer iako tete imaju na odgovornost puno više djece nego što bi trebale imati, one opet rade 5-6 sati dnevno i imaju poprilično dug godišnji odmor....

    roditelji su malo i uskračeni vezano za neke informacije o vrtićima....evo mene je uvijek zanimalo da li postoje neke inspekcije (osim ravnateljice) koje kontroliraju rad vrtića od zaključavanja vrata, do kontrole higjene kuhinje,wc, do rada odgajatelja i sl....

    i što konkretno mi kao roditelji možemo napraviti da pomognemo da ti uvjeti u vrtićima budu bolji?

  2. #2
    ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,035

    Početno

    možemo kucati na vrata Bandiću
    ravnatelji se vjerujem svugdje svojski trude, sredstava je malo, ako dobiju nove ograde, presretni su
    inspekcija vjerujem da postoji, isto tako mislim da nema baš prljavih vrtića u tolikoj mjeri
    ako teta nije ok u bilo kojem pogledu, morala bi biti jako, jako krupna stvar da dobije otkaz..inače, eto to su državne firme, kao i bolnice...još dobro i funkcioniraju..

  3. #3
    flower avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    land of hope and dreams
    Postovi
    4,147

    Početno

    naravno da postoji nadzor vrtica, postoji prosvjetna inspekcija, prosvjetni nadzor i savjetnici, postoji sanitarna inspekcija, vrtic ima obaveze iz zastite na radu i sl.

    u svim vrticima na snazi su mjere sigurnosti i protokoli postupanja, itd.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    185

    Početno

    ako postoje te puste inspekcije kako je moguće da u grupi mog dijeteta na jednu tetu ima 31 dijete ?? da vrata od vrtiča nisu zaključana (ustvari vrlo rijetko)....da ako nema naše tete na jedan ili dva dana(a nije riječ o prazniku i spajanju) djeca se šetaju po ostalim grupama?

  5. #5

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    16

    Početno

    Vrlo jednostavan odgovor, nema dovoljno vrtića a kako bi se zadovoljilo roditeljima upisuje se i upisuje,što redovno, što preko raznih veza i vezica i za čas si na broju 30.
    Vrata od vrtića najčešće su otvorena upravo zbog nas roditelja jer nije se jednom dogodilo da roditelj ne da zatvori vrata nego ih ostavi širom otvorena a novca za moderne brave naravno,nema

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    1,256

    Početno Re: što roditelji mogu napraviti da se poboljšaju uvjeti u v

    Citiraj lana74 prvotno napisa
    iako tete imaju na odgovornost puno više djece nego što bi trebale imati, one opet rade 5-6 sati dnevno i imaju poprilično dug godišnji odmor....
    :/ Što bi ovo trebalo značiti? Zapravo nema veze, bolje da ne znam.

    Kao što je već rečeno, može se dodijavat gradonačelnicima.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,124

    Početno

    Citiraj ljuba prvotno napisa
    Vrlo jednostavan odgovor, nema dovoljno vrtića a kako bi se zadovoljilo roditeljima upisuje se i upisuje,što redovno, što preko raznih veza i vezica i za čas si na broju 30.
    Vrata od vrtića najčešće su otvorena upravo zbog nas roditelja jer nije se jednom dogodilo da roditelj ne da zatvori vrata nego ih ostavi širom otvorena a novca za moderne brave naravno,nema
    i ako ja imam dobru info ne postoji propis po kojem se vrata moraju zaključavat.
    u našem, konkretno, vrata se zaključavaju automatski.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    105

    Početno

    odgovor na pitanje iz naslova: ništa. to je moje mišljenje. takav je sustav i roditelji ga ne mogu promijeniti, na moju veliku žalost. kao ni školstvo, i sve te sklerotično zahrđale instuitucije koje ovise o pojedincima i njihovom entuzijazmu, ne kažem da ih je malo, ali sustav ih sigurno ne potiče

  9. #9
    habibi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    241

    Početno

    pisala sam ravnateljici vrtica mail u kojem sam izrazila nezadvoljstvo dvorišnom ogradom u vrtiću (starom, niskom, neadekvatnom...). zahvalila mi je i objasnila da ce pismo biti dodatni argument na raspravi u vijeću gradskih četvrti gdje se oni već grebu za obnovu ograde. par mjeseci kasnije je obnova dvorišta dospjela na plan malih komunalnih zahvata za tu godinu. djelomično je i postavljena nova ograda. problem nije potpuno riješen, ali neki veliki nedostaci jesu uklonjeni.
    treba svakako poduzeti nešto prije nego zakukamo da smo nemoćni. danas bar nije problem napisati pisamce...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •