Pokazuje rezultate 1 do 24 od 24

Tema: Djeca s posebnim potrbama

  1. #1

    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    3

    Početno Djeca s posebnim potrbama

    Molila bi ako mi netko moze objasniti kako se dobiva d.d za djete koje ima urtikariu,anemiu,asmu,leukopeniju koki je vise je vise puta bio u bolnici i kojemu je dva puta vadene kostana strz a dobio je tudu njegu i pomoc u iznosu os 350 kn a djeciji mu je za samo 30 kn uvecan ako itko mi moze to objasniti hvala

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    485

    Početno

    Pretpostavljam da je ovih 350 kn sa centra za socijalnu skrb (toliko smo i mi dobili). Za ostalo ne znam. Negdje sam načula, ali još nisam provjerila jer čekam novo vještačenje, da sa tim rješenjem treba otići na mirovinsko i da taj uvećani d.d. ide preko njih.

    U svakom slučaju, sretno!

  3. #3
    Anastasia 30 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    106

    Početno

    A kako ste dobili tih 350 kn, to ide po primanjima ili...ovisi o dijagnozi ili...?
    Dječji doplatak u iznosu 831 kn se dodiva na temelju težih oštećenja djeteta i ne ovisi o primanjima. Zahtjev se predaje HZMO-u na osnovu Rješenja HZZO-a o dopustu za njegu djeteta s težim oštećenjima ili na osnovu vještačenja ( mislim da se u tom slučaju zahtjev i nalazi predaju HZMO-u, te da oni od Centra traže vještačenje ).

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    485

    Početno

    Nakon što centru za soc. skrb (soc. radniku) predaš dokumentaciju koju te traže, pozovu te na vještačenje. Pregled se obavi kod njihovog psihologa i doktora. Onda oni (soc. radnik, psiholog i doktor) imaju svoj sastanak na kojem odluče da li imaš potrebu za novčanu pomoć i njegu djeteta ili ne i koliko.
    Prošle godine nam je od max. 500 kn bilo odobreno 350, a ove još ne znam. Upravo smo danas obavili pregled.
    Posljednje uređivanje od goranka : 16.05.2011. at 11:23

  5. #5
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    ovo bi trebalo prebaciti na pravne savjete

  6. #6
    zmea avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Lokacija
    Vž županija
    Postovi
    52

    Početno

    Ja nisam tražila dječji doplatak već osobnu invalidninu jer se može više dobiti za bolesno dijete.Još uvijek smo u postupku tj.čekamo da nas pozovu na komisiju.Sve papire smo skupili i predali.

  7. #7

    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    split
    Postovi
    2

    Početno

    pozdrav,koliko znam uvecani DD ima svako dijete koje prima osobnu invalidninu.P.S.Nisam bas u toku sa pricom,sorry ako sam fulala...

  8. #8
    nadica_b avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb, Kvatrić
    Postovi
    504

    Početno

    Citiraj zmea prvotno napisa Vidi poruku
    Ja nisam tražila dječji doplatak već osobnu invalidninu jer se može više dobiti za bolesno dijete.Još uvijek smo u postupku tj.čekamo da nas pozovu na komisiju.Sve papire smo skupili i predali.
    ako dijete može ostvariti invalidninu, može i DD istovremeno

  9. #9
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    goranka, kaj sve spada u tu dokumentaciju, i gdi se mogu vidjeti uvjeti za to

  10. #10
    zmea avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Lokacija
    Vž županija
    Postovi
    52

    Početno

    Za DD me uopće nisu pitali.Inače mi dijete ne dobiva DD jer imam "preveliku" plaću.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    485

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    goranka, kaj sve spada u tu dokumentaciju, i gdi se mogu vidjeti uvjeti za to
    Centar za soc. skrb traži da im doneseš djetetove nalaze od (fizijatra, neuropedijatra, okuliste i ORL) Tako je za djecu dobne skupine 1-3 god. Kako je za djecu 3-6 g., ne znam.

    No, svakako ti je najbolje da prvo odeš u Centar za soc. skrb i pitaš što ti sve treba kako bi ostvarila pomoć za njegu djeteta. Soc. radnica uzme potrebne podatke o tvojoj obitelji, ti osobno trebaš ispuniti nekoliko upitnika i onda se tek donosi dokumentacija koju te traže.

  12. #12
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    ok hvala, pitala za susedu

  13. #13
    zmea avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Lokacija
    Vž županija
    Postovi
    52

    Početno

    Za mog sina od 8 godina trebala sam nalaze od okulista, otorinolaringologa, psihologa, defektologa(ne starije od godinu dana), rodni list ne stariji od 6 mjeseci, svu medicinsku dokumentaciju, kopiju osobne, kopiju domovnice, prosjek plaće za zadnja 3 mjeseca, potvrda od katastarskog ureda-uglavnom trebalo mi je 2 tjedna da sve to obavim jer mi je većina nalaza bila starija od godine dana.

  14. #14
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    goranka kolko ste dobili 400kn+ dječji ili neku drugu svotu?

  15. #15

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    485

    Početno

    "Običan" dječji nema veze sa CZSS -om. Za uvećani dd još nisam išla na mirovinsko jer čekam rješenje CZSS-a. Tako da još niti ne znam jesu li nam što odobrili i koliko. Nadam se da jesu. Prošle godine smo dobivali 350 kn/mj.

  16. #16
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    ma pitanje je bilo dal si dobila od CZZo 400 kn ( njega) i recimo tih 350 kn od mirovinskih ( dd)

  17. #17
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,318

    Početno

    Cure molim Vas odgovore...

    Meni uskoro stiže zadnja porod.naknada koju koristim kao studentica.

    Pravo za dopust na njegu nemam jer nisam zaposlena. Svaki tjedan idemo na vježbe i kontrole kod fizijatra.

    Zanima me da li imam pravo na dječji doplatak i da li zahtjev mogu već sada predati?

    Jedino je suprug zaposlen.

  18. #18

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    485

    Početno

    Pravo na "običan" dd imaš sigurno i to preko muže, s obzirom da on radi. Što se tiče uvećanog dd i svega ostaloga, najbolje ti je da odeš u centar za soc. skrb i mirovinsko i tamo se točno raspitaš i predaš im papire koje te budu tražili.

    Na žalost, cijeli postupak traje dugo, ali isplati se pokušati.

  19. #19

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    485

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    ma pitanje je bilo dal si dobila od CZZo 400 kn ( njega) i recimo tih 350 kn od mirovinskih ( dd)

    Još nisam dobila nikakvo rješenje od czss, pa nisam ni bila na mirovinskom. Ali uvećani dd koji ide preko mirovinskog je oko 830 kn.

  20. #20

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    485

    Početno

    Napokon smo dobili rješenje CZSS. Nakon vještačenja, donijeli su odluku da nećemo primati novčanu pomoć za njegu djeteta, nego invalidninu teimamo pravo na uvećani dd. Bila sam na mirovinskom i tamo treba predati ispunjeni zahtjev za dd i priložiti kopiju rješenja CZSS-a. Kako rješenje još nemamo, nego samo nalaz i mišljenje, sada mogu predati to kako bi se pokrenuo postupak, a naknadno poslati rješenje.

    Eto, drage mame koje se borite sa sličnim problemima, nadam se da sam vam pomogla....

  21. #21
    linolina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    ST
    Postovi
    879

    Početno

    Dijete ima distoniju i neurorizično je (loš eeg nalaz), dobila sam preporuke za produženje porodiljnog, međutim, ne mogu ga ostavriti jer sam nezaposlena (komplicirana priča, očekivala sam ugovor, u međuvremenu se šef predomislio). Uglavnom, prošao je rođendan, zahtjev nisam predala-inače zbog primanja nemamo pravo na dd. Zanima me imam li prava na povećani dd ako samo jedan roditelj radi, s obzirom da dijete nije srećom najteži slučaj (iako bih po mišljenju pedijatrice dobila produženi) i gdje se to traži (bez dopusta)?

  22. #22
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Citiraj linolina prvotno napisa Vidi poruku
    Dijete ima distoniju i neurorizično je (loš eeg nalaz), dobila sam preporuke za produženje porodiljnog, međutim, ne mogu ga ostavriti jer sam nezaposlena (komplicirana priča, očekivala sam ugovor, u međuvremenu se šef predomislio). Uglavnom, prošao je rođendan, zahtjev nisam predala-inače zbog primanja nemamo pravo na dd. Zanima me imam li prava na povećani dd ako samo jedan roditelj radi, s obzirom da dijete nije srećom najteži slučaj (iako bih po mišljenju pedijatrice dobila produženi) i gdje se to traži (bez dopusta)?
    nemaš pravo. pravo se ostvaruje samo ako imaš dopust za produženu njegu i/ili ako dijete ima jako teško oštećenje , osobnu invalidninu .

  23. #23
    zmea avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Lokacija
    Vž županija
    Postovi
    52

    Početno

    Citiraj goranka prvotno napisa Vidi poruku
    Napokon smo dobili rješenje CZSS. Nakon vještačenja, donijeli su odluku da nećemo primati novčanu pomoć za njegu djeteta, nego invalidninu teimamo pravo na uvećani dd. Bila sam na mirovinskom i tamo treba predati ispunjeni zahtjev za dd i priložiti kopiju rješenja CZSS-a. Kako rješenje još nemamo, nego samo nalaz i mišljenje, sada mogu predati to kako bi se pokrenuo postupak, a naknadno poslati rješenje.

    Eto, drage mame koje se borite sa sličnim problemima, nadam se da sam vam pomogla....
    Sutra idem sa sinom na komisiju pa ćemo nakon nekoliko mjeseci saznati ima li pravo dobivati osobnu invalidninu ili ne.

  24. #24

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    485

    Početno

    Voljela bi da nikad nisi ni trebala sa djetetom na komisije, no kad je već tako kako je, nadam se da će vam dodijeliti koju kunu jer svaka itekako dobro dođe.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •