Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 60

Tema: Čajevi koje ne smijemo piti u trudnoći

  1. #1
    lucij@ avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,759

    Početno Čajevi koje ne smijemo piti u trudnoći

    Dosta konzumiram čajeve, ne one iz filtar vrećice već od ubranih biljaka. U trudnoći čak i više jer mi je od samo gutljaja kave zlo cijeli dan, a moram imati u ruci nekakvu šalicu i pijuckati. Postoje li neki čajevi koje ne bi trebalo piti?

    Znam da se kupina treba piti zadnja dva mjeseca, ranije ne jer otvara.
    Ili obrnuto, ako znate navedite one biljke za koje ste sigurne da se smiju uzimati.

    Kopiram što je napisala frost na jednoj drugoj temi:
    ono sto je sigurno bezbedno jesu sipak, hibiskus, kamilica, nana, lipa..
    dosta ti je
    mozes da pravis i hladni caj od djumbira + limun to je prefinooo.
    svez koren djumbira skuvas kao kompot (jako malo je potrebno, radi po ukusu) i kad se prohladi dodaj limun.

    od makrobiotskih smes kukicha caj, bancha vec ne.
    frost, što je nana?

  2. #2
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Ja sam čula da nije dobro previše kamilice, navodno omekšava cervix. Ne bi se smjela ni kadulja.

    A nana je fini domaći, slično lipi.

  3. #3
    wewa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    3,188

    Početno

    Aviva Jill Romm ima izvrsno obradjenu temu koristenja ljekovitih trava u trudnoci, a narocito preporucuje koprivu i majcinu dusicu.

  4. #4
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Za što je kopriva dobra?

  5. #5
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Evo ti jedan dobar stari na tu temu Koji čajevi u trudnoći?

    Ima dosta pobrojanih koji se ne smiju

  6. #6
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj RozaGroza prvotno napisa
    Za što je kopriva dobra?
    željezo

  7. #7

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    384

    Početno Re: Čajevi koje ne smijemo piti u trudnoći

    Citiraj lucij@ prvotno napisa
    što je nana?
    nana=metvica=menta

  8. #8
    lucij@ avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,759

    Početno

    Citiraj anchie76 prvotno napisa
    Evo ti jedan dobar stari na tu temu Koji čajevi u trudnoći?

    Ima dosta pobrojanih koji se ne smiju
    anchie, priznajem , uopće nisam koristila pretražnik.
    Možeš li cijeli ovaj topic zalijepiti na onaj stari?

  9. #9
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Citiraj anchie76 prvotno napisa
    Citiraj RozaGroza prvotno napisa
    Za što je kopriva dobra?
    željezo
    Zadnje tromjesečje vitamin K,i za bebu.

  10. #10
    kole avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    965

    Početno

    Koliko se sme piti caj od koprive? Nabavila sam ga a na kesi pise 2-3 soljice piti dnevno oko nedelju dana :?

  11. #11
    lucij@ avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,759

    Početno

    kole, nisam sigurna koliko se smije, ali i manje količine će ti puno pomoći, barem meni jesu.
    Ja ne bi pila više od 2 šalice dnevno, ne valja ni u čemu pretjerivati.

  12. #12
    kole avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    965

    Početno

    lucij@ hvala na odgovoru, ma ni ja ne bi pila vise od dve dnevno nego me buni to sto se valjda treba napraviti neka pauza posle tjedan dana... no kako god

  13. #13
    lucij@ avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,759

    Početno

    kole, ja jedno jutro pijem od koprive, drugo od brusnice, treće od mente, i tako .. Nikada ne pijem dan za danom isti pa eto, željezo mi je ipak skočilo na 26 :shock: , inače mi je uvijek oko one donje granice, onako, između 6 i 10.

  14. #14
    kole avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    965

    Početno

    ma da najbolje je ne ponavlati nista svaki dan, hvala jos jednom. super da ti je toliko skocilo zeljezo :D

  15. #15
    anjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    3,849

    Početno

    Citiraj kole prvotno napisa
    Koliko se sme piti caj od koprive? Nabavila sam ga a na kesi pise 2-3 soljice piti dnevno oko nedelju dana :?
    da ne otvaram novu temu, jel smiju djeca (3 i pol godine) piti caj od koprive

  16. #16

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Cro Susedica
    Postovi
    1,732

    Početno

    Kopriva za decu - da slobodno! Čak se preporučuje. Naročito za oni decu sa slabijim apetitom i lošim gvožđem.

    Majčina dušica (dobar antiseptik i zatvara), ali nije dobra u trudnoći.
    Timijan - nikako.
    Menta (nana) u ranoj trudnoći nije dobra.
    Peršun (u obliku čaja i u većoj količini) ne! Naravno, ona količina koja ide u supu i u druga jela nije problematična.
    Origano, ruzmarin i bosiljak treba vrlo, vrlo umereno koristiti. Ja sam ih preskakala kad sam začinjavala jela
    Kamilica vrlo umereno.
    Matičnjak (melisa) takođe umereno - najbolje uveče pred spavanje, jer umiruje. Isto tako ga treba popiti ako se trudnica iznervira, ako je loše volje, ima nesanicu... Ja sam ga u tim situacijama kombinovala sa kamilicom. 1 kk matičnjaka i 1 kk kamilice na 0.5 litara vrele vode.
    Dobar je i šipak (naravno, ne kuvan), ali povremeno, jer ima dosta fitoestrogena

    Kopriva može svaki dan. Čak i bez pauze. Isto tako i čaj od maline - ne od kupine kao što piše u prvom postu. Ja ga nisam uzimala stalno, samo pred kraj, jer i on zatvara, a to mi je bio problem No1 u trudnoći. Veruje se da on pomaže materici da bude elastičnija, da se lakše i efikasnije otvara i da se kasnije brže vrati u svoje normalno stanje pre trudnoće. Osim toga sprečava krvarenje jer stiska krvne sudove, ali u isto vreme potiče proizvodnju mleka u prvim nedeljama nakon poroda.

    Nikako ne uzimati neven, hajdučku travu (stolisnik), kadulju (žalfiju), macinu travu (bilo koju), kantarion (gospina trava).
    Vrkuta bi trebalo da sme, ali nigde nisam našla neki izričit podatak, tako da je ja nisam pila u trudnoći. Samo u početku nešto malo.
    hibiskus takođe nisam uzimala, usled nedostatka podataka o njemu kao potencijalno štetnom čaju u trudnoći

    Uopšteno, sve biljke koje su emenagoge treba izbegavati u trudnoći.
    Ima i onih koje su jako opasne, ali se one obično ne koriste za svakodnevnu uobičajenu pripremu čajeva.
    Ajd ako se setim još koje, dopisaću posle...

  17. #17
    kole avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    965

    Početno

    vanesax

  18. #18
    lucij@ avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,759

    Početno

    vanesax, super sažetak!
    Reci, što ne neven i kadulju?

  19. #19

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Cro Susedica
    Postovi
    1,732

    Početno

    Neven je emenagoga, što znači da potiče menstruaciju. Tako da ga ne smemo u trudnoći, ali je zato za žene jedna od najlekovitijih biljaka, naročito u kombinaciji sa koprivom, hajdučkom travom i rastavićem (preslicom).
    Po jedna šolja ovog čaja svakog jutra je za žene najbolja preventiva protiv svih ženskih i inih tegoba. Da ne kažem - ulaganje u starost. Tako kažu, ja još ne znam 8)

    Kadulja je puna fitoestrogena. Dobra je pre začeća, ako postoji lagani hormonalni problem, ali ne i u trudnoći. Osim toga, s njom se mora biti obazriv i zato jer sadrži materiju koja može biti potencijalno otrovna, ako se ne pripremi kako treba.
    OT:
    Kadulja je jedna od retkih biljaka kod kojih je važno da pri pripremi napitka biljka mora da ide u vrijuću (ne ključalu!) vodu, a potom mora i da nastavi da vri minut-dva-tri, da bi nestao taj otrovni spoj. E sad, da ne bi ostala et. ulja izvetrila, mora se malo poklopiti prilikom kuvanja. Zahebana priprema, ali se isplati.
    Kada samo ispiramo grlo ili se pirkamo odole sa kaduljom, ne mora ovako da se kuva. Dovoljno je da se potopi u vrelu vodu kao i kod pripreme ostalih čajeva.

  20. #20

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Cro Susedica
    Postovi
    1,732

    Početno

    E da... vrlo važno!
    NE uvin čaj!
    Videla sam da mnoge trudnice pate od uroinfekta. Naravno da je prvi lek za to uvin čaj. Ali ga trudnice ne smeju.
    Isto kao ni čajeve za čišćenje tipa Bekunis, zatim ne ricinusovo ulje (za iste svrhe - osim na porodjaju uz konsultaciju), ne bi trebala ni sena, mada nje ima u receptima za kolačiće koji se prave trudnicama koje imaju problem sa zatvorom. Tako da za senu nisam 100% sigurna.

  21. #21
    lucij@ avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,759

    Početno

    Pila sam neven u trudnoći. Ne puno, ali pila sam ga. :/
    Inače ga često pijem, puno mi pomaže kod bolova u trbuhu bez obzira na uzrok.
    Super savjet za kadulju!

    Dobro je napomenuti da se kupina ne smije piti u trudnoći jer potiče otvaranje - smije se tek posljednja dva mjeseca, tada se čak i preporuča.

  22. #22

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    514

    Početno

    Citiraj RozaGroza prvotno napisa
    Za što je kopriva dobra?
    http://www.susunweed.com/Weed_letter_Jan-02.htm

    ovdje se pise o koprivi,ali i ostalim tonicima,infuzijama koje je pozeljno konzumirati duz trudnoce.
    dakle,sve navedeno se pripravlja od biljaka,ostavljajuci inu da duze odstoji u vodi.
    upute se sve mogu natji na gorenavedenim stranicama,mnostvo toga lijepog ima za iscitati..

  23. #23

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Cro Susedica
    Postovi
    1,732

    Početno

    Jeste, to je dobar sajt. Tu sam takođe puno toga naučila.

    Lucija, mislim da nije u pitanju kupina, nego malina. Proveri. Iako kupina ima slično delovanje.
    A najtačnije je to da se radi o lišću maline, koje ipak smemo piti tokom cele trudnoće, jer ono neće potaknuti otvaranje, pre nego što dođe vreme za to.
    U početku, dok traje organogeneza, bih svakako izbegla bilo koji čaj, za svaki slučaj

  24. #24
    lucij@ avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,759

    Početno

    Ne mogu sad naći gdje sam to pročitala. Uostalom, vjerujem tebi na riječ, znaš o tome puno više nego ja, ja se tek učim.

  25. #25

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Cro Susedica
    Postovi
    1,732

    Početno

    Sve ok.
    Moguće da si videla i kupinu, jer se na nekim mestima pominje i kupinov list. Ja sam to isto videla.
    Ali za ono gore što si ti navela (dakle za lakše i efikasnije otvaranje, bolji porod, čvršću matericu etc.) je list maline (lat. Rubus Idaeus folium), a ako biste googlali, pogledajte i pod engleskim nazivom Red raspberry leaf

  26. #26

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    94

    Početno

    zašto kukicha čaj može, a bancha ne?

  27. #27

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Sv.I.Zelina
    Postovi
    20

    Početno

    Citiraj vanesax prvotno napisa
    E da... vrlo važno!
    NE uvin čaj!
    Videla sam da mnoge trudnice pate od uroinfekta. Naravno da je prvi lek za to uvin čaj. Ali ga trudnice ne smeju.
    Isto kao ni čajeve za čišćenje tipa Bekunis, zatim ne ricinusovo ulje (za iste svrhe - osim na porodjaju uz konsultaciju), ne bi trebala ni sena, mada nje ima u receptima za kolačiće koji se prave trudnicama koje imaju problem sa zatvorom. Tako da za senu nisam 100% sigurna.
    Je l je ovo sigurno točno? Ja ga pijem - na kutiji nije pisalo nikakvo upozorenje za trudnice (obično uvijek piše). :shock:

  28. #28
    kole avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    965

    Početno

    JB na nekoliko mesta sam procitala da uvin caj nikako u trudnoci, postoje i drugi nacini da se resis infekcija, na tvom mestu ja ne bih pila

  29. #29
    Arwen avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    1,318

    Početno

    Citiraj JB prvotno napisa
    Citiraj vanesax prvotno napisa
    E da... vrlo važno!
    NE uvin čaj!
    Videla sam da mnoge trudnice pate od uroinfekta. Naravno da je prvi lek za to uvin čaj. Ali ga trudnice ne smeju.
    Isto kao ni čajeve za čišćenje tipa Bekunis, zatim ne ricinusovo ulje (za iste svrhe - osim na porodjaju uz konsultaciju), ne bi trebala ni sena, mada nje ima u receptima za kolačiće koji se prave trudnicama koje imaju problem sa zatvorom. Tako da za senu nisam 100% sigurna.
    Je l je ovo sigurno točno? Ja ga pijem - na kutiji nije pisalo nikakvo upozorenje za trudnice (obično uvijek piše). :shock:
    otkad ga radi cedevita/naturavita više ne piše
    ali ne preporučuje se u trudnoći
    radije pi brusnicu

  30. #30
    Banned
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    396

    Početno

    Citiraj kole prvotno napisa
    JB na nekoliko mesta sam procitala da uvin caj nikako u trudnoci, postoje i drugi nacini da se resis infekcija, na tvom mestu ja ne bih pila
    meni je rečeno da se uvin čaj ne bi smio piti jer potiče trudove i može izazvati prijevremeni porod.

    ja ga pila svako malo dok sam bila trudna i na kraju prenijela skoro pa dva tjedna.



    uz to sve sam i gurala ormare pa opet ništa... rodila tek u 42om tjednu.
    kad neće van..neće...

  31. #31
    lucij@ avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,759

    Početno

    Potpisujem Arwen za brusnicu.
    Ja je pijem, pomaže mi. Ne pijem čaj iz vrećice, već ga kuham od sušenih plodova brusnice.

  32. #32
    kole avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    965

    Početno

    Ja pijem sok od brusnice, nezasladjen, kiseo je jako ali reklo bi se da mi pomaze.

  33. #33
    a72 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,519

    Početno

    jako je dobar za trudnice rooibos/rooibush ,koliko sam citala jedini caj bez kofeina,blagi ukus (obicno po vocu jer se dodaje ,najcesce sumsko voce), a dobar za svasta nesto...ja ga pijem i bas mi se svidja.

  34. #34
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Prije nekih mjesec dana sam otišla u apoteku jer mi se učinilo da imam problema s mjhurom ( hvala bogu nalaz je pokazao da nemam nego zbog T pritisak) i pitala magistru da s obzirom da znam da ne smijem uvin dali imaju brusnicu i žena mi kaže joj znate u zadnje vrijeme smo čuli da ni brusnicu nebi treblo piti u trudnoći jer e sad sam zaboravila ili potiče na otvaranje ili potiče trudove :shock:
    uglavnom u šoku sam izašla iz ljekarne jer to do sada još nisam čula

  35. #35
    kole avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    965

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa
    Prije nekih mjesec dana sam otišla u apoteku jer mi se učinilo da imam problema s mjhurom ( hvala bogu nalaz je pokazao da nemam nego zbog T pritisak) i pitala magistru da s obzirom da znam da ne smijem uvin dali imaju brusnicu i žena mi kaže joj znate u zadnje vrijeme smo čuli da ni brusnicu nebi treblo piti u trudnoći jer e sad sam zaboravila ili potiče na otvaranje ili potiče trudove :shock:
    uglavnom u šoku sam izašla iz ljekarne jer to do sada još nisam čula
    Meni je ta prica malo sumljiva, inace sam citavu trudnocu pila sok od brusnice i jos sam u komadu tj malena kasni 4 dana, ja zatvorena ni t od trudova

  36. #36
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Cure jel čuo netko što kažu za žuti čaj u trudnoći s obzirom da je jako dobar ovako. I jel znate gdje se mogu kupiti ti čajevi ali pravi onako sušeni da nisu ovi u vrečicama.

  37. #37
    lucij@ avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,759

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa
    Prije nekih mjesec dana sam otišla u apoteku jer mi se učinilo da imam problema s mjhurom ( hvala bogu nalaz je pokazao da nemam nego zbog T pritisak) i pitala magistru da s obzirom da znam da ne smijem uvin dali imaju brusnicu i žena mi kaže joj znate u zadnje vrijeme smo čuli da ni brusnicu nebi treblo piti u trudnoći jer e sad sam zaboravila ili potiče na otvaranje ili potiče trudove :shock:
    uglavnom u šoku sam izašla iz ljekarne jer to do sada još nisam čula
    I meni je ovo za brusnicu prvi glas :? Kao i kole, pijem je cijelu trudnoću, zatvorena sam skroz, danas sam 38+6.
    mitovski, moram priznati da ne znam što je "žuti čaj", ali trava svih vrsta ima na Dolcu, tamo u dnu, paketić košta 10 kuna.

  38. #38
    Fae avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    510

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa
    Cure jel čuo netko što kažu za žuti čaj u trudnoći s obzirom da je jako dobar ovako. I jel znate gdje se mogu kupiti ti čajevi ali pravi onako sušeni da nisu ovi u vrečicama.
    Imaš u Kući čaja u Ilici

  39. #39
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Bila ja jutros u kući čaja u avenue mallu i kupila sam 2 rooibos čaja jedan okus limun piše da ima dodatak limuna i limunove trave a drugi okus naranča za koji piše da ima narančinu koru, limunovu travu i različak.
    Pa me sad muči taj različak ne znam jeli on dobar.
    Uglavnom tih rooibos čajeva ima stvarno svakakvih okusa čak ima i jagoda čokolada i takve neke kombinacije ali meni nije miris odgovarao ali eto ako nekome paše.

  40. #40
    Fae avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    510

    Početno

    Eto malo podižem...zanima me jel itko sazna za brusnicu jel se smije ili ne....mene s vremena na vrijeme nešto smeta dole...e sad, ne znam jel zbog trudnoće ili je zbilja inefekcija (koje btw nikad nisam imala), a seka mi ima brusnice doma pa bi donijela ako se smije....

  41. #41
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Fae ja pijem brusnicu cijelu trudnoču. Moja doktorica mi je preporučila ako osjetim da me dole nešto smeta, a znam je popit i onako bez razloga jer mi je fina. Znam da puno trudnica koristi nju kao preventivu pa mislim da ne smeta.


    A cure, ja se približavam danu D pa me zanima dali mogu počet piti Vrkutu, ona navodno olakšava porod?

  42. #42
    tinaka avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Iza...
    Postovi
    906

    Početno

    Ja pijem brusnicu od prvog dana trudnoće i to po preporuci doktora. Kupujem je na kile u Konzumu i stalno si kuham i pijem čaj, a nekad i pojedem poslije toga. U biti, trebalo bi svaki put, al više jednostavno u mene nejde, već mi se lagano ogadila. :/

  43. #43
    llella avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,142

    Početno

    vidim da spominjete čaj od lista maline za olakšavanje poroda, pa bi ga ja počela piti....
    a gdje ga ima za kupiti u zagrebu? neka ljekarna? bio&BIO?

  44. #44
    berlinka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    534

    Početno

    U 36. sam tjednu trudnoće i već tjednima užasno prehlađena. Po preporuci svoje babice, pijem ogromne količine čaja od timijana i onda ovdje naiđem na sljedeće:


    Citiraj †vanesax prvotno napisa Vidi poruku
    Majčina dušica (dobar antiseptik i zatvara), ali nije dobra u trudnoći.
    Timijan - nikako.
    ...
    Sad sam se uplašila. Jesam li naštetila bebi? Zašto se timijan ne smije piti u trudnoći???

  45. #45

    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    1,070

    Početno

    Zasto se ne smije piti majcina dusica u trudnoci,jel steti plodu ili sta?znam da je dobra prije trudnoce jer potice plodnost ali sta se desava ako se pije i u trudnoci tj.prvi mjesec trudnoce?

  46. #46
    priscila avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    245

    Početno

    Citiraj llella prvotno napisa Vidi poruku
    vidim da spominjete čaj od lista maline za olakšavanje poroda, pa bi ga ja počela piti....
    a gdje ga ima za kupiti u zagrebu? neka ljekarna? bio&BIO?
    Ima u ljekarnama od firme Suban

  47. #47

    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    1,070

    Početno

    oj pukla sam skroz,ja se izvinjavam nije majcina dusica vec MACINA TRAVA...

  48. #48
    Asila avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Dubrovnik
    Postovi
    103

    Početno

    al navodno nije ni majcina dusica dobra.... al ne znam zasto...

  49. #49
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    a navodno svi ti cajevi koji se ne bi trebali piti utjecu na zenske spolne organe...ili bi mogli potaknut kontrakcije ili nesto slicno...
    ali mislim da realna neka opasnost postoji samo ako bi pile 2l tog caja svaki dan,salica bilo kojeg nema sanse da ista uradi!!!
    (u protivnom nitko ne bi isao na abortuse kod lijecnika vec pio cajeve)

  50. #50
    ani4 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,633

    Početno

    što je sa Đumbirom?
    JA imam stalno mucnine i pase mi kad ga pijem, ali ne znam koliko ga smijem dnevno piti.
    Za sada ga nisam pila samog, vec pripremim zuti caj i onda u vruce nerezem par kriskica đumbira i malo ostavim.
    A taj zuti caj? Moze li se on piti bez problema?

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •