Stranica 1 od 3 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 107

Tema: Donešeni pravilnici

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    53

    Početno Donešeni pravilnici

    Cure, na najavi vijesti na RTL-u su rekli da su pravilnici donešeni, ali da se drže u tajnosti i da će ih objaviti idući tjedan. Bit će u dnevniku u 18.30

  2. #2
    aenea avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,467

    Početno

    Valjda ih neće objaviti prije ponedjeljka popodne. Da stignem do dr po tablete za smirenje.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    53

    Početno


  4. #4
    sretna35 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,110

    Početno

    uključila RTL i čekam

  5. #5
    gupi51 avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    542

    Početno

    drago mi je da su pustili tel. razgovore sa klinikama.

  6. #6
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    ljudi moj, pravilnici su sigurno procurili kako sam rekla danas vec odnosno zakljucila na temelju cinjenice da Petrova svojim pacijenticama vec dijeli upute a i jedna soc. ginekologica vec zna da su "krenuli u Petrovoj i da ce danas dobiti upute i detalje" Mozda se drze pravilnici ili pravilnik drzi u tajnosti do iduci tjedan no cini se da Petrova vrlo dobro zna i upucena je gdje treba obaviti kakvu pretragu i predradnju (psiholog, pravnik)...

  7. #7
    pak avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,634

    Početno

    nisam gledala vijesti šta su rekli

  8. #8
    taca70 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    2,109

    Početno

    Pak,nisu rekli nista konkretno, samo da su pravilnici spremni i ako struka ne bude imala zamjerki idu u stampanje za NN.
    Kadauna, ja ne bih rekla da u Petrovoj znaju gdje se dobijaju potvrde nego samo da se moraju donijeti.

  9. #9
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    Taco, mislim da znaju, gle sto je Gosparka rekla na potpomognutoj u Petrovoj:



    Ja sam se danas čula sa svojom primarnom ginekolog. i rekla mi je da je Petrova "krenula". Danas će i ona napismeno dobiti što točno treba raditi..ono što za sada zna je slijedeće: trebamo obići psihijatra, psihologa, odvjetnika (to sve u mjestu prebivališta), a i mišljenje drugog MPO specijaliste osim tvog doktora (po njenom saznanju to bi mogao biti doktor u istoj klinici u kojoj se ide u postupak). To je sve što za sada znam.
    Ja iz ovoga iscitala da spomenuta soc. ginekologica svoje podatke dobiva direktno iz Petrove.....

  10. #10
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    evo RTL ovih vijesti gdje su i objavili da su gotovi pravilnici

    http://www.rtl.hr/index.php?cmd=show...&video_id=3950

  11. #11
    Nene2 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,044

    Početno

    [quote="taca70"]Pak,nisu rekli nista konkretno, samo da su pravilnici spremni i ako struka ne bude imala zamjerki idu u stampanje za NN.

    Pitam se koja struka,vjerojatno pravnici i lektori, neće valjda kontaktirat liječnike!

  12. #12
    aenea avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,467

    Početno

    Nene2, točno to sam i ja pomislila!

  13. #13
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    Hoce mozda onoga lijecnika i struku koji je i do sada konzultiran.....

  14. #14
    Gabi avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    1,335

    Početno

    Odličan prilog u vijestima. Drago mi je da su ih raskrinkali i javno objavili telefonske razgovore s klinikama gdje je jasno rečeno da se postupci trenutno ne provode jer nisu doneseni pravilnici. Ali kako svako pravilo ima izuzetaka, tako i kod nas neke klinike ipak mogu raditi postupke, ZNA SE koje . A šta je s licencama za rad? Zar nije bilo rečeno da klinika mora imati svu potrebnu opremu i komisiju za psihološko i pravno savjetovanje da bi mogla dobiti licencu za rad?

  15. #15
    aenea avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,467

    Početno

    Misliš na onog do kojeg je teže doći nego do Charlia iz Charlievih anđela? Možda nosi i neko ime koje bi odgovaralo tolikom skrivanju..možda dr. X?

  16. #16
    aenea avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,467

    Početno

    Citiraj Gabi prvotno napisa
    Odličan prilog u vijestima. Drago mi je da su ih raskrinkali i javno objavili telefonske razgovore s klinikama gdje je jasno rečeno da se postupci trenutno ne provode jer nisu doneseni pravilnici.
    Da, odličan je prilog i stvarno su ih raskrinkali. Samo što je u Hrvatskoj političko samoubojstvo teže počiniti nego profesionalnom samoubojici iz Alan Forda obično.

  17. #17
    pak avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,634

    Početno

    pa to sve ide po obicaju ruka ruku mije,zanimljivo mi je onaj dio o drugom mišljenju specijalista MPO koji može biti iz iste klinike,pa koliko puta su vam se izmjenjivali doktori na folikulometrijama,pukcijama i transferima? meni osobno kako je tko stigao ili bio dežuran,nije da sam osuševljena time ali eto imam papire potpisane od različitih doktora iz iste klinike smatra li se to kao drugo mišljenej?koliko nepotrebne papirologije još malo cemo vuci ona kolica puna razno raznih potvrda sa sobom kad budemo odlazili u postupak

  18. #18
    pak avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,634

    Početno

    upravo sam slušala vijesti na RTL-u gdje Golem govori da se stari zakon odnosi na postupke zapocete,dogovorene i one koji su u drugom,trcem pokusaju a za one koji tek ulaze u MPO vode idu po novom zakonu,sta bi to trebalo znaciti i kako da to prevedemo svi mi stari pacijenti koji imamo postupke iza sebe idemo po starom?Tesko mi je u to povjerovati,morati cu preslusati jos jednom kada okace link,ima li jos netko da je slusao?

  19. #19

  20. #20
    mmaslacak avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    N.Zagreb
    Postovi
    818

    Početno

    Ja sam se danas čula sa svojom primarnom ginekolog. i rekla mi je da je Petrova "krenula". Danas će i ona napismeno dobiti što točno treba raditi..ono što za sada zna je slijedeće: trebamo obići psihijatra, psihologa, odvjetnika (to sve u mjestu prebivališta), a i mišljenje drugog MPO specijaliste osim tvog doktora (po njenom saznanju to bi mogao biti doktor u istoj klinici u kojoj se ide u postupak). To je sve što za sada znam.
    A ko će to sve platiti..????

  21. #21
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Platit će država, tj. mi. U ova "krizna" vremena da bacamo proračunska sredstva na još nepotrebne administracije.

  22. #22
    aenea avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,467

    Početno

    Citiraj vikki prvotno napisa
    Platit će država, tj. mi. U ova "krizna" vremena da bacamo proračunska sredstva na još nepotrebne administracije.
    Mda. Možda na prvu djeluje kao da bacaju novac na nepotrebne administracije, ali činjenica je da je ovaj zakon ukidanje mpo na mala vrata pa će ipak bitno više ukupno uštedjeti nego potrošiti na tu administraciju. Adiministracija je osim degradiranja i jedan od načina kako da nas se odbije od postupaka u Hrvatskoj. Ajmo realno..koliko će nas ići na prave stimulirane postupke uz ovakav zakon i pravilnike? Osobno ne mogu riskirati sa više od jednog zametka i to ću morati odmah na savjetovanju reći pa će mi smjeti oploditi samo jednu jajnu stanicu. Koju dobijem i u prirodnom ciklusu. Da idem na stimulaciju - kako će mi odabrati da baš ta bude dobitna? Lijepo biolozi rekli da, iako kod nekih mogu vidjeti u startu da ne valjaju, ne mogu znati da li one koje im na oko izgledaju dobro imaju uopće šanse. Točnije, znanost je svedena na eci-peci-pec.
    U trenutku u kojem moram birati broj zametaka koje želim da mi se transferiraju, ja još ni ne započnem sa postupkom. Tko može znati kako će mi organizam reagirati? I uostalom, mi veteranke ćemo još i pokušat ić nekakvim iskustvom i znanjem koje smo putem skupile, ali što će biti sa nekim parom koji nema blagog pojma što ih uopće čeka? Ipak, bez obzira na iskustvo koje imam, ne razumijem što to mene sa završenom srednjom školom čini kompetentnom da biram tako nešto? Možda bi mogla nabrzaka prije savjetovanja završiti medicinu i biologiju..

  23. #23
    amyx avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    2,197

    Početno

    Citiraj pak prvotno napisa
    upravo sam slušala vijesti na RTL-u gdje Golem govori da se stari zakon odnosi na postupke zapocete,dogovorene i one koji su u drugom,trcem pokusaju a za one koji tek ulaze u MPO vode idu po novom zakonu,sta bi to trebalo znaciti i kako da to prevedemo svi mi stari pacijenti koji imamo postupke iza sebe idemo po starom?Tesko mi je u to povjerovati,morati cu preslusati jos jednom kada okace link,ima li jos netko da je slusao?
    Po toj njegovoj teoriji ja bez beda idem na postupke koliko god treba, oplođuju mi sve JS i zamrzavaju embrije...da, moš si mislit. Kakvi lažovi

  24. #24
    gupi51 avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    542

    Početno

    Citiraj pak prvotno napisa
    upravo sam slušala vijesti na RTL-u gdje Golem govori da se stari zakon odnosi na postupke zapocete,dogovorene i one koji su u drugom,trcem pokusaju a za one koji tek ulaze u MPO vode idu po novom zakonu,sta bi to trebalo znaciti i kako da to prevedemo svi mi stari pacijenti koji imamo postupke iza sebe idemo po starom?Tesko mi je u to povjerovati,morati cu preslusati jos jednom kada okace link,ima li jos netko da je slusao?
    možda bi onda trebalo napraviti transkript njegove izjave, ovjeriti kod bilježnika uz TV snimku kao dokaz i nositi to sa sobom kad se ide na postupke.

  25. #25
    mmaslacak avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    N.Zagreb
    Postovi
    818

    Početno

    pa gore je ići na punkciju više puta!
    Jednako boli kad vade jednu ili 10 JS-a

  26. #26

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    88

    Početno

    Da li to znači da parovi koji iza sebe imaju već jedan ili više postupaka, idu po starom zakonu u smislu svih segmenata, odnosno oni onda ne podliježu zabrani oplodnje više od 3. j. stanice i zamrzavanju embrija?

  27. #27
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    Citiraj alida prvotno napisa
    Da li to znači da parovi koji iza sebe imaju već jedan ili više postupaka, idu po starom zakonu u smislu svih segmenata, odnosno oni onda ne podliježu zabrani oplodnje više od 3. j. stanice i zamrzavanju embrija?
    sumnjam...... to bi bilo krajnje nepravedno i ne mozemo mi biti iznad zakona u tom segmentu. Nadam se da ce pravilnici biti objavljeni ovaj tjedan, a poznavajuci nase prilike u Hrvatskoj, daljnji detalji ce procuriti i prije objave. JOs malo pa cemo saznati SVE

  28. #28

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    88

    Početno

    To mi je jasno, ali mi je isto tako jasno da se ne mogu primjenjivati samo dijelovi pojedinih zakona, jesu oni totalno nepismeni

  29. #29
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Citiraj alida prvotno napisa
    Da li to znači da parovi koji iza sebe imaju već jedan ili više postupaka, idu po starom zakonu u smislu svih segmenata, odnosno oni onda ne podliježu zabrani oplodnje više od 3. j. stanice i zamrzavanju embrija?
    To sam i ja pomislila, ali fakat bi bilo nepošteno prema onima koji tek kreću u postupke, a vjerujem da su se načekali dok su ih dočekali.

  30. #30

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    88

    Početno

    Slažem se, ali me više ništa ne može iznenaditi.

  31. #31
    amyx avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    2,197

    Početno

    Citiraj mmaslacak prvotno napisa
    pa gore je ići na punkciju više puta!
    Jednako boli kad vade jednu ili 10 JS-a
    Ne bi se baš složila s tobom da jednako boli ako te u jajnik ubode jednom ili 10 puta

  32. #32
    Jim avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    384

    Početno

    Nemojte padati u bed, važno je da napokon nešto krene, ma prikupiti ćemo mi te papire pa makar nam to bilo zadnje .
    Već noćima sanjam nešta vezano za mpo, toliko o tome razmišljam da nemam mira ni u snu.

  33. #33
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj aenea prvotno napisa
    Citiraj vikki prvotno napisa
    Platit će država, tj. mi. U ova "krizna" vremena da bacamo proračunska sredstva na još nepotrebne administracije.
    Mda. Možda na prvu djeluje kao da bacaju novac na nepotrebne administracije, ali činjenica je da je ovaj zakon ukidanje mpo na mala vrata pa će ipak bitno više ukupno uštedjeti nego potrošiti na tu administraciju. Adiministracija je osim degradiranja i jedan od načina kako da nas se odbije od postupaka u Hrvatskoj. Ajmo realno..koliko će nas ići na prave stimulirane postupke uz ovakav zakon i pravilnike?
    Potpisujem s debelim X-om! Ovo je de facto skidanje te priče onako ful s HZZO proračuna, nešto što je dosad išlo mic-po-mic i ne onako u glavu time što se smanjivao broj postupaka koji se financira bolnicama.

  34. #34

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    88

    Početno

    U današnjim Narodnim novinama imenovano je Nacionalno povjerenstvo za mpo. Ljiljak iz Vinogradske je u timu.

  35. #35
    Jim avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    384

    Početno

    Oprostite a koja je uloga nacionalnog povjerenstva ???

  36. #36
    pino avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    New Jersey
    Postovi
    3,720

    Početno

    Članak 45.

    Nacionalno povjerenstvo obavlja sljedeće poslove:

    – daje prethodno mišljenje ministru za davanje, odnosno oduzimanje odobrenja zdravstvenoj ustanovi za obavljanje postupka medicinske oplodnje,

    – odobrava uvid u Državni registar prema članku 10. ovoga Zakona,

    – daje suglasnost za izuzeće od zabrane korištenja postupka medicinske oplodnje u svrhu odabira spola budućeg djeteta,

    – odlučuje o opravdanosti prijenosa pohranjenih sjemenih ili jajnih stanica prema članku 28. ovoga Zakona,

    – daje, odnosno uskraćuje odobrenje za uvođenje i uporabu novih postupaka medicinske oplodnje u Republici Hrvatskoj,

    – raspravlja izvješća zdravstvenih ustanova podnesena prema članku 42. ovoga Zakona,

    – prati napredak biomedicinske i drugih znanosti na području medicinske oplodnje,

    – daje preporuke, mišljenja i smjernice za izmjenu važećih propisa na ovome području,

    – surađuje s Povjerenstvima ovlaštenih zdravstvenih ustanova,

    – obavlja i druge poslove iz područja medicinske oplodnje u skladu s ovim Zakonom.

  37. #37
    Nene2 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,044

    Početno

    Citiraj pino prvotno napisa
    Članak 45.

    Nacionalno povjerenstvo obavlja sljedeće poslove:


    – daje, odnosno uskraćuje odobrenje za uvođenje i uporabu novih postupaka medicinske oplodnje u Republici Hrvatskoj,


    – prati napredak biomedicinske i drugih znanosti na području medicinske oplodnje,

    – daje preporuke, mišljenja i smjernice za izmjenu važećih propisa na ovome području,
    Evo nam odmah posla:

    -zatražimo odmah od istog povjerenstva zamrzavanje zametaka i to na temelju smjernice da prate napredak znanosti, i promjenu važećih propisa

    Je li to moguće? :?

  38. #38
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    Citiraj Nene2 prvotno napisa
    Citiraj pino prvotno napisa
    Članak 45.

    Nacionalno povjerenstvo obavlja sljedeće poslove:


    – daje, odnosno uskraćuje odobrenje za uvođenje i uporabu novih postupaka medicinske oplodnje u Republici Hrvatskoj,


    – prati napredak biomedicinske i drugih znanosti na području medicinske oplodnje,

    – daje preporuke, mišljenja i smjernice za izmjenu važećih propisa na ovome području,
    Evo nam odmah posla:

    -zatražimo odmah od istog povjerenstva zamrzavanje zametaka i to na temelju smjernice da prate napredak znanosti, i promjenu važećih propisa

    Je li to moguće? :?
    ajme, ajme.. tesko... bojim se zato sto se u svijetu sve vise rade blage stimulacije, sve vise se ide prema single embryo transferu, a vitrifikacija navodno predstavlja buducnost u zamrzavanju, ali sad jos nije u fazi opce primjene..... tesko da ih mozemo dobiti na to

  39. #39
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    Citiraj Nene2 prvotno napisa
    Citiraj pino prvotno napisa
    Članak 45.

    Nacionalno povjerenstvo obavlja sljedeće poslove:


    – daje, odnosno uskraćuje odobrenje za uvođenje i uporabu novih postupaka medicinske oplodnje u Republici Hrvatskoj,


    – prati napredak biomedicinske i drugih znanosti na području medicinske oplodnje,

    – daje preporuke, mišljenja i smjernice za izmjenu važećih propisa na ovome području,
    Evo nam odmah posla:

    -zatražimo odmah od istog povjerenstva zamrzavanje zametaka i to na temelju smjernice da prate napredak znanosti, i promjenu važećih propisa

    Je li to moguće? :?
    ajme, ajme.. tesko... bojim se zato sto se u svijetu sve vise rade blage stimulacije, sve vise se ide prema single embryo transferu, a vitrifikacija navodno predstavlja buducnost u zamrzavanju, ali sad jos nije u fazi opce primjene..... tesko da ih mozemo dobiti na tom dijelu

  40. #40
    aenea avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,467

    Početno

    Nene2, mi smo toliko napredni da nam je Zakonom dozvoljena samo eksperimentalna metoda. Iako, odlično mi zvuči i već vidim dobre naslove u novinama

  41. #41
    Pcelica Mara avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    3,285

    Početno

    Citiraj Kadauna prvotno napisa
    [a vitrifikacija navodno predstavlja buducnost u zamrzavanju, ali sad jos nije u fazi opce primjene.....
    I teleportacija predstavlja budućnost u transportu... neće valjda i to na rvatima isprobavat prije široke primjene. Pa kad se sjetim tog ministra, Kalmeta? Jadni mi... Valjda negdje u Kanadi nisu krenuli s pokusima

  42. #42
    aenea avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,467

    Početno

    Pčelice, stvar gledišta. Nismo zaostali nego napredni. U tome leži budućnost. Doduše, malo će nas doživjeti tu budućnost, a i potomci su upitni.

  43. #43
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Citiraj Kadauna prvotno napisa
    Citiraj Nene2 prvotno napisa
    Citiraj pino prvotno napisa
    Članak 45.

    Nacionalno povjerenstvo obavlja sljedeće poslove:


    – daje, odnosno uskraćuje odobrenje za uvođenje i uporabu novih postupaka medicinske oplodnje u Republici Hrvatskoj,


    – prati napredak biomedicinske i drugih znanosti na području medicinske oplodnje,

    – daje preporuke, mišljenja i smjernice za izmjenu važećih propisa na ovome području,
    Evo nam odmah posla:

    -zatražimo odmah od istog povjerenstva zamrzavanje zametaka i to na temelju smjernice da prate napredak znanosti, i promjenu važećih propisa

    Je li to moguće? :?
    ajme, ajme.. tesko... bojim se zato sto se u svijetu sve vise rade blage stimulacije, sve vise se ide prema single embryo transferu, a vitrifikacija navodno predstavlja buducnost u zamrzavanju, ali sad jos nije u fazi opce primjene..... tesko da ih mozemo dobiti na tom dijelu
    Ne znam baš da se u Svijetu sve više rade blage stimulacije, prvi primjer nam je Maribor oni se time uopće ne bave koliko znam?
    Dr. Radončić mi je rekao kako se stimulacijom menopurima ili gonalima dobiju puno bolje jajne stanice nego li s tim laganim stimulacijama, s ovim djelom o težnji prema single emibrio transferu se slažem zato se i zamrzava ostatak zametaka.

  44. #44
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    Citiraj Mali Mimi prvotno napisa
    Citiraj Kadauna prvotno napisa
    Citiraj Nene2 prvotno napisa
    Citiraj pino prvotno napisa
    Članak 45.

    Nacionalno povjerenstvo obavlja sljedeće poslove:


    – daje, odnosno uskraćuje odobrenje za uvođenje i uporabu novih postupaka medicinske oplodnje u Republici Hrvatskoj,


    – prati napredak biomedicinske i drugih znanosti na području medicinske oplodnje,

    – daje preporuke, mišljenja i smjernice za izmjenu važećih propisa na ovome području,
    Evo nam odmah posla:

    -zatražimo odmah od istog povjerenstva zamrzavanje zametaka i to na temelju smjernice da prate napredak znanosti, i promjenu važećih propisa

    Je li to moguće? :?
    ajme, ajme.. tesko... bojim se zato sto se u svijetu sve vise rade blage stimulacije, sve vise se ide prema single embryo transferu, a vitrifikacija navodno predstavlja buducnost u zamrzavanju, ali sad jos nije u fazi opce primjene..... tesko da ih mozemo dobiti na tom dijelu
    Ne znam baš da se u Svijetu sve više rade blage stimulacije, prvi primjer nam je Maribor oni se time uopće ne bave koliko znam?
    Dr. Radončić mi je rekao kako se stimulacijom menopurima ili gonalima dobiju puno bolje jajne stanice nego li s tim laganim stimulacijama, s ovim djelom o težnji prema single emibrio transferu se slažem zato se i zamrzava ostatak zametaka.
    u cijeloj ovoj guzvi oko novoga zakona naletavala bih na razne protokole worldwide, Maribor po strani (idem k njima i sretna sam zbog toga), ne mozemo se praviti da su oni the one and only....... , mozda jesu nama na ovim prostorima, ali imas svjetske IVF centre koji nude sve vise i cesce (ne kazem da je to standard, ali s rastucim postotkom) Mini IVF

    http://www.infertile.com/inthenew/la...Harmony-07.htm

    http://www.infertile.com/brochures/t...ertility11.htm


    http://www.newhopefertility.com/

    evo i u Ceskoj
    (na njemackom web stranica)
    http://www.reprofit.cz/page.php?id=125&lang=de


    http://www.ranzcog.edu.au/connexion/...n-brochure.pdf (str 2)

    a evo kombinacija single embryo transfera i minimum stimulation u IVF-u
    http://cat.inist.fr/?aModele=afficheN&cpsidt=18740516

    Tako da sam sigurna da gore navedeno nece proci......

  45. #45
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,120

    Početno

    Iz članka objavljenog 2009. kojeg je supotpisao prof. Haller, člank povjerenstva, stoji:

    "Krioprezervacija sjemena i zamrzavanje embrija dvije su najuspješnije metode u očuvanju plodnosti. Konzervativni kirurški pristup kao i transpozicija ovarija izvan polja zračenja također mogu očuvati plodnost u sklopu liječenja određenih malignoma. U ovom trenutku sve ostale metode treba smatrati eksperimentalnima."

    http://en.scientificcommons.org/47897822

  46. #46
    milivoj73 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    637

    Početno

    zna li koja suborka iz pravne struke kad izlazi novi broj narodnih novina(danas bi trebali izaći pravilnici zar ne?)
    jutros ima samo broj 104 od 02.09. :?

  47. #47
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    milivoj, rano je

  48. #48
    CERES avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    131

    Početno

    Cure, samo da dodam da se i u Mariboru itekako rade prirodni ciklusi,
    što je meni i logično pogotovo između ful stimuliranih postupaka
    od cca 2 puta godišnje, a tu su još i poor responderi i druge indikacije
    za prirodni ivf/icsi.
    Samo naravno da se se to ne odnosi na nas iz drugih država, jer nema
    smisla putovati 200 km da bi tamo ustanovili da je folikul puknuo ili da
    nema te jedne stanice.
    Dosta sam čitala o prirodnim postupcima jer sam i sama prvo krenula s
    njima, zanimljivo mi je bilo da u Mariboru čak i u prirodnjaku nastoje
    ići na blasticu, očito da imaju vrhunski laboratorij i embriologe.
    Ovo im je jedna od novijih studija.

    What Did We Learn From Review of 1000 Natural Cycles for IVF/ICSI?
    V. Vlaisavljević Department of Reproductive Medicine and Gynecologic Endocrinology, Maribor Teaching Hospital, Maribor, Slovenia

    "In cases when hCG was applied in smaller follicles (at least 15 mm in diameter) and lower serum E2 values (>0.49 nmol/L), the pregnancy rate per transfer was higher in the IVF group 23.8% and in ICSI group ( including TESA) (26.4%) than in protocol were E2 values were higher and mean follicle diameter were bigger.
    The implantation rate per transferred embryo was higher when the blastocyst was transferred (42.8%) instead day 2 embryo transfer ( 23.5%) in same monitoring protocol
    [/code][/url]

  49. #49
    pippi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    274

    Početno

    Objavljene nove NN/105, ali nema ništa na našu temu.
    Ne drži se naš ministar rečenih rokova. Koliko se sjećam, rekao je objaviti pravilnike krajem prošlog tjedna, znači danas bi sigurno trebalo biti objavljeno. Ali, nema ništa....

  50. #50
    iva_luca avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,905

    Početno

    Citiraj Nene2 prvotno napisa
    Citiraj pino prvotno napisa
    Članak 45.

    Nacionalno povjerenstvo obavlja sljedeće poslove:


    – daje, odnosno uskraćuje odobrenje za uvođenje i uporabu novih postupaka medicinske oplodnje u Republici Hrvatskoj,


    – prati napredak biomedicinske i drugih znanosti na području medicinske oplodnje,

    – daje preporuke, mišljenja i smjernice za izmjenu važećih propisa na ovome području,
    Evo nam odmah posla:

    -zatražimo odmah od istog povjerenstva zamrzavanje zametaka i to na temelju smjernice da prate napredak znanosti, i promjenu važećih propisa

    Je li to moguće? :?
    Ma to o praćenju i predlaganju u praksi je mrtvo slovo na prljavom papiru! I ja u djelokrugu svog posla imam "praćenje i predlaganje ...." ali, vjerujte mi na riječ, od toga ništa. Tek kad Vlada odluči mijenjati određeni propis (ili ministar uz blagoslov premijera), osniva se Radna skupina koja najčešće nema puno dodirnih točaka s povjerenstvima koja su prethodno radila na nekim pitanjima.... i tako redom... Od ovog Povjerenstva nema koristi!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •